Kallos, Argan, Colour Hair Mask (Maska do włosów farbowanych i zniszczonych)

Kallos, Argan, Colour Hair Mask (Maska do włosów farbowanych i zniszczonych)

Pojemność 1 000 ml

Chroniąca kolor maska do włosów farbowanych i zniszczonych o zapachu olejku arganowego. Intensywny krem odżywczy, który odżywia i regeneruje włosy farbowane.
Bogata w składniki odżywcze maska przywracają włosom witalność, blask i miękkość.
Olejek arganowy uzyskiwany jest z drzewa arganowego, które rośnie w Maroku. Olejek z drzewa arganowego odżywia i nawilża, zawiera witaminę E oraz karoten.

Uwielbiam

Maska o bardzo przyjemnym zapachu. Starcza na długo u mnie kilka miesięcy. Moje włosy są farbowane i dość zniszczone . Konsystencja fajna nie obciąża włosów. Włosy wygladaja dużo lepiej i łatwiej je ułożyć. Maskę używam 1-2 razy w tygodniu. Produkt godny polecenia

fajna

Maska daje radę jak inne tej marki. Włosy łatwiej się rozczesują, są miękkie, nawilżone i gładkie. Pachnie przyjemnie, jest to zapach charakterystyczny dla Kallosa ale pomieszany z wonią olejku arganowego. Maska ma dość gęstą konsystencję podobnie jak testowana przeze mnie wcześniej czekoladowa. Nie obciąża włosów.

Maska arganowa

Po użyciu włosy są lekkie i ożywione. Trzeba zaznaczyć, że pięknie pachnie i jest bardzo wydajną. Ma dość tłustą konsystencję ale nie pozostawiła tłustej powłoki na włosach.

Kolejny słaby produkt

Po bananowej masce, która nie spełniła oczekiwań chcialam dać tej firmie jeszcze jedną szansę i zakupiłam mniejszą wersję... I dobrze bo tak samo się zawiodłam. Słabe te maski są. Niby pozytywem może być niska cena ale co z tego skoro i w tej cenie są o wiele lepsze maski innych producentów.

Jest niezła

*Po pierwsze przepiękny zapach, który jest wyczuwalny jeszcze po kąpieli. Nie jakoś mocno, po prostu delikatnie.

*Bardzo wydajna, bo nie jest to zbyt gęsty produkt - typowy dla masek i odżywek Kallosa, myślę, że wiecie o czym mówię, jeżeli miałyście choć jeden produkt.

*Poprzednia wersja tej maseczki, o nazwie Argan, nie zawierała w składzie Arganu - akurat taką maseczkę omawiałyśmy na studiach, ta wreszcie została zmieniona i wreszcie w składzie widnieje ten składnik.

*Ładnie zachowuje się na włosach, nabłyszcza, uławia rozczesywanie, sprawia, że włosy się nie puszą i nie plączą. Jestem z tego efektu bardzo zadowolona.

Nie dla moich włosów

Jestem posiadaczką dużej wersji tej odżywki. Zapach bardzo przyjemny jednak nie wyczuwalny włosach.Konsystencja dość rzadka. Uwielbiam odżywki, maski na włosy co chwilę wyszukuje czegoś nowego niestety moje włosy nie polubiły się z tą maska-wlosy po tej masce były bardzo obciążane oklapnięte bez życia jednak bardzo dobrze się rozczesywaly. Raz na jakiś czas używam jej na zwilżone włosy przed myciem ponieważ bardzo szybko się wchłania. Niestety nie wrócę do niej już nigdy.

Uwielbiam jej zapach

Uwielbiam zapach tej maski, dla mnie jest genialny. Kupiłam ją od razu w dużej wersji. Dla mnie jest świetna, nie obciąża moich włosów, nie przetłuszczają się szybciej. Bardzo dobrze się po jej użyciu rozczesują, są sypkie, gladkie, lśniące, ogólnie wyglądają bardzo zdrowo. Jeśli chodzi o ochronę koloru to raczej mierny efekt, ale z pozostałch jej aspektów jestem bardzo zadowolona. No i wydajność, mam długie włosy, a to wielkie wiadro starcza mi na bardzo, bardzo długo :)

Ok.

Duża puszka odżywki Kallos, która od pierwszego zastosowania przypadła mi do gustu. Odżywka sprawiała ze włosy były wyraźnie delikatniejsze i przyjemniejsze w dotyku. Maska również sprawiała ze włosy były bardziej odżywione! Ładny zapach. Bardzo wydajna.

Przyzwoita, choć znam lepsze Kallosy

Ogólnie - taka maska na czwórkę, działa zadowalająco, choć nie jest wybitna. Z Kallosów (a przetestowałam ich mnóstwo) bardziej do gustu przypadły mi choćby Vanilla, Chocolate, Blueberry czy Pro-tox. Ta jest ok, choć bardziej upatrywałabym w niej właściwości odżywki niż mocno regenerującej maski.

Konsystencja jest umiarkowanie gęsta, w kolorze biało - perłowym. Dobrze wpracowuje się we włosy - można ją dokładnie wetrzeć (ja zawsze wcieram maskę dokładnie pasmo po paśmie, naprawdę się do tego przykładam - wszelkie odżywki i maski dają wtedy lepsze rezultaty).
Zapach - mnie osobiście nie odpowiada, kojarzy mi się z jakimś geriatrycznym kosmetykiem. Z zapachami wiadomo jak bywa, trudno o gustach dyskutować, mnie po prostu ten zapach kompletnie nie odpowiada - co nie znaczy, że nie spodoba się komuś innemu.

A działanie? Jako że to maska z olejkiem arganowym, spodziewałam się działania typowego dla kosmetyków z zawartością olejku (które zresztą moje włosy uwielbiają), czyli mocnego wygładzenia i dociążenia włosów. Wygładzenie i dociążenie oceniam jako przeciętne, mogłoby być lepiej. Maska dodaje nieco blasku, lekko wygładza, poprawia stan włosów przede wszystkim dodając im miękkości. Wszystko to jednak nie wykracza według mnie daleko poza właściwości odżywki. Owszem, moje włosy są po niej w lepszej kondycji - jednak są to włosy dość wymagające i potrzebują raz): solidniejszego wygładzenia, dwa): lepszego dociążenia. Myślę jednak, że na mniej wymagających włosach ta msaka sprawdzi się w zupełności.
Jak się okazuje zresztą, nie jest to typowo olejkowa maska, ale proteinowa - stąd trzeba uważać, jeśli nasze włosy są wrażliwe na przeproteinowanie i wówczas maskę stosować zamiennie z innymi (warto poczytać wcześniej o wpływie kolejno protein, humektantów i emolientów na nasze włosy - to ułatwi nam dobranie właściwej maski z całej gamy: https://www.fryzomania.pl/blog/proteiny-humektanty-emolienty-czyli-czego-szukac-w-maskach-i-odzywkach-do-wlosow.html/
Co najciekawsze, w poprzedniej wersji maski Argan.... nie było oleju arganowego. A to ci niespodzianka. W nowej ponoć już jest. Analizę składów poszczególnych Kallosów znajdziecie na przykład tutaj: https://wwwlosy.pl/porownanie-skladow-wszystkich-odzywek-kallos/.
Warto poczytać, wiemy wtedy co nakładamy na włosy.

Opakowanie - stałych użytkowników tej wersji będzie cieszyć duże typowo kallosowe wiadro - mnie natomiast bardziej cieszy możliwość kupna maski w mniejszym opakowaniu. W sam raz, żeby wypróbować i zdecydować, czy nam odpowiada. Szkoda tylko, że nie wszystkie warianty Kallosów dostępne są w małych rozmiarach (przynajmniej ja niektórych w tym wydaniu nigdzie nie widziałam).

Na plus niezaprzeczalnie dobra dostępność (Hebe, Natury, Superpharmy) i cena.

Czy będę do niej wracać? Trudno mi powiedzieć, różnorakich masek mam sporo, w gamie Kallos znalazłam też kilka bardziej skutecznych na moich włosach. Czas pokaże :) Do włosów normalnych, bez większych problemów z suchością, mogę polecić na pewno.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

Dla mnie bomba!

Nareszcie maska, która ładnie pachnie,łatwo się rozprowadza i ma bardzo duże,wydajne opakowanie. Idealna dla blond kosmyków. Łatwo ją nakładać, ogranicza puszenie się włosów,nadaje im odpowiedni kształt i blask:)

dobra.

to jedna z gorszych masek marki Kallos. Efekty nie są tak spektakularne jak w przypadku poprzedniczek, ale sprawdza się jako maska nakładana przed myciem. Bardzo dobrze się wchłania, zapach lekko irytujący, ale to na pewno nie są wyrzucone pieniądze w błoto.

Rozczarowanie

Zacznę od tego, że nie mam farbowanych włosów. Lubię maski kallosa, chciałam przetestować też tą na moich zniszczonych włosach. Maseczka pachnie strasznie chemicznie i nie daje żadnych efektów odżywienia, nawilżenia, blasku(ale podkreślam włosy nie były farbowane, może dlatego coś nie wyszło).