La Roche-Posay, Lipikar, Huile Lavante Relipidante (Natłuszczająca oliwka myjąca)

Chroni skórę przed wysuszającym wpływem twardej wody. Wzbogacony w masło Karité dostarcza skórze lipidów niezbędnych do odbudowy naturalnej warstwy ochronnej skóry. Dodatkowo, niacynamid koi i łagodzi podrażnienia, a delikatne składniki myjące dokładnie oczyszczają skórę.

>250ml, 100 – 250ml
oczyszczające, nawilżające, łagodzące
olejki do kąpieli i pod prysznic
zapachowa
w płynie
normalna, sucha, wrażliwa

Mocno nawilżająca oliwka

Muszę przyznać, że działanie kosmetyku w 100% zgodne z opisem producenta. Oliwka bardzo dobrze nawilża skórę, odżywia ją, dodatkowo wygładza. Zapach jest bardzo neutralny, nadaje się dla małych dzieci, zwłaszcza alergików. Minusem jest cena, ale za jakość trzeba zapłacić.

Spełniający oczekiwania!

Moja wrażliwa, sucha skóra pokochała tę oliwkę. Jest ona ze mną każdej zimy. Produkt tak naprawdę jest idealny: ładnie, delikatnie pachnie, intensywnie regeneruje i natłuszcza skórę, a co najistotniejsze nie zostawia tłustych plam. Od razu po użyciu bez obaw można założyć ubranie. Jedynym minusem jest cena, ale w tym wypadku wiem za co płacę.

Super produkt

Bardzo lubię ten żel- oliwkę nie od dzisiaj. Dawno temu już mnie urzekł jej kwiatowy zapach. Dobrze pielęgnuje skore, myje a zarazem natłuszcza nie powodując uczucia lepkości, zapchania czy czegoś nieprzyjemnego. Kiedyś sama jej używałam dziś razem z dzieckiem i jestem bardzo zadowolona. Nie podrażnia ani nie uczula delikatnej skory niemowlaka.

na piątkę!

Znam ten żel do mycia nie od dziś. To mój ratunek dla suchej skóry, której wszystko (prawie) przeszkadza.
Doskonale natłuszcza i nawilża, nie pachnie, nie podrażnia i nie uczula - mój ideał.
Używam go i ja i mój trzyletni synek, który wrażliwą skóre odziedziczył po mamie ;)

Nieodłączny przy myciu

Nie zamienię go na nic innego. Choć wiele osób jest rozczarowanych tym produktem, to ja mogę go gorąco polecić. Mam atopowe zapalenie skóry i wszystko inne podrażnia moją skórę, wywołuje świąd, alergie, przesusza, a ta oliwka zostawia na niej film, który ochrania ją przed przesuszaniem. Nawet gdy zapomnę użyć balsamu, skóra nie jest ściągnięta i przesuszona. Zawsze po kąpieli/prysznicu miałam ściągniętą skórę, która bardzo mnie piekła i nie mogłam tego zdzierżyć, jednak ten produkt ratuje moją skórę przed twardą wodą. Nie podrażnia. Produkt dodany do kąpieli jakby zmiękczał wodę, przez co mogę kąpać się dłużej. Zapach da się przeżyć, nie jest jakiś przerażający i nie utrzymuje się na skórze. Polecam serdecznie ludziom, którzy mają problem ze ściągnieciem skóry poprzez kontakt z wodą.

Świetna dla atopików i bardzo suchej skóry

Moja rodzina często myje się w tej oliwce bo świetnie radzi sobie z bardzo suchą skóra i podrażnieniami. Dobrze oczyszcza, delikatnie pachnie ale co najważniejsze przywraca równowagę skorze. Ja jestem zadowolona i często wracam do tej oliwki. Jest wydajna , odpowiednio się mydli.

Bardzo przyjemna

Jakiś czas temu dostałam jako prezent do zakupów miniaturę 100ml, już wtedy bardzo mi się spodobała, ostatnio przy okazji dobrej promocji w aptece skusiłam się na butelkę 400ml i nie żałuję.

Używam aktualnie na przemian z żelem myjącym Lipikar, w zależności od humoru i preferencji. Olejek używam jedynie do mycia ciała i czasami wlewam do kąpieli - fajnie, że można go stosować dwojako. Ma delikatny, chociaż z gamy Lipikar chyba i tak najbardziej wyrazisty zapach. Lekko pudrowy, słodkawy, nieco przypomina dziecięce kosmetyki, ale zachowuje klasę i delikatność, jaką przystało na kosmetyk dla skóry wrażliwej z półki aptecznej.

Nie pieni się zbyt mocno, raczej tworzy taką lekką, ale dobrze myjącą emulsję. Nie zostawia wyczuwalnej tłustej warstwy na skórze, natomiast bardzo ładnie skórę koi i zostawia w bardzo komfortowym stanie po myciu. Odniosłam wręcz wrażenie, że nieco łagodzi świąd - niestety uwielbiam gorące prysznice i mam z nim często do czynienia po wyjściu z kąpieli, tutaj ten dyskomfort został naprawdę ograniczony. Skórą jest miękka i gładka po umyciu.

U mnie akurat nie sprawdził się do demakijażu, niestety podrażniał oczy - wiadomo, kwestia indywidualna, tutaj znacznie lepiej sprawdził mi się wspomniany żel z serii Lipikar. Mimo to uważam, że produkt jest warty uwagi, jeden z przyjemniejszych w stosowaniu wśród tych aptecznych (miałam okazję stosować Eucerin, Biodermę, Uriage i Avene), mi bardzo przypadł do gustu zapach Lipikara :) Gdyby nie cena, kupowałabym pewnie częściej, ale jeśli ktoś olejki lubi, to na pewno warto spróbować i ten.

swietny produkt

Genialny produkt. Jaka szkoda, ze wczesniej na niego nie wpadlam.
Jest to faktycznie cos w stylu oliwki, ale bardzo skuteczna.

Produktu uzywalam zarowno do mycia ciala pod prysznicem, jak i do demakijazu. Ma swietny wplyw na skore. Moje cialo nie bylo po prysznicu przesuszone, a makijaz schodzil jak po masle :)

OPAKOWANIE
Wygodna i higieniczna tubka.

DZIALANIE
Zmywa kazdy makijaz, nawet wodoodporny tusz do rzes. Nie szczypie w oczy. W ogole nie podraznia. Cera jest po nim odprezona i miekka.
Odswieza.
Nie ma lepkiego nalotu, nie zostwia tlustego filmu na skorze, nie klei sie.
W uzyciu jest o wiele przyjemniejszy niz prawdziwa oliwka.

WYDAJNOSC
Szybko sie zuzywa, gdy sie uzywa do wszystkiego.

Podsumowujac:
- nie wysusza
- nie szczypie w oczy
- malo wydajny

Produkt dobry lecz smierdzacy

Natluszczajaca oliwke myjaca uzywam w czasie ciazy. Bardzo dobrze nawilza i oczyszcza ciało, nie pozostawia uczucia ciężkości ani tlustosci. Wystarczajaco sie pieni, jest bardzo wydajna. Niestety ma jeden podstawowy minus. Bardzo brzydko pachnie. Pierwszy raz jak ją uzylam to mąż zapytał czym tak zasmrodzilam łazienkę. Na ciele na szczescie nie jest tak źle choć może to kwestia przyzwyczajenia.

Aktualnie koncze swoją pierwszą butelke, uzywam ją od ok 3 miesięcy. Gdyb miała na nią wydać 50 zł to bym się w nią drugi raz nie zaopatrzył ale jakbym dostała ją w prezencie to bylabym zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: Koncze 1 opakowanie

Niestety nie

Z góry chcę zaznaczyć, że nie mam wrażliwej, alergicznej skóry więc nie jestem w stanie przetestować tego produktu pod tym kątem.

Oliwki używam jak żelu pod prysznic. Rzeczywiście zapach jest dość specyficzny ( żeby nie powiedzieć wstrętny ) i dłuuugo utrzymuje się na skórze ( co trudno osiągnąć używając tych ładnie pachnących żeli ;)

Czy nawilża skórę ? Tak, ale nie na tyle żeby nie użyć balsamu albo normalnej oliwki. Ja zazwyczaj nie mam czasu na czekanie aż balsam się wchłonie i używam oliwki dla dzieci. Ten produkt jej nie zastępuje. Inne balsamy nawilżające typu Dove dają taki sam efekt.

Duży plus za skład. Bez parabenów.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

totalne rozczarowanie

Oliwkę dostałam jako gratis do zakupów. Zawsze lubiłam tą firmę i myślałam, że taki niewypał nie może im się przytrafić. Szok ! Jak można sprzedawać coś co tak przeraźliwie śmierdzi ! tego zapachu nie da się do niczego porównać - po prostu coś strasznego. Ani to myje, ani nawilża... Regularna cena jest z kosmosu .. Kompletnie nie udany produkt. Nie polecam

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: odrobinę z opakowania 100ml

Trzeba wiedzieć jak jej używać

Dostałam ją jak większość w prezencie. Na początku miałam co do niej wątpliwości, bo używałam jej jak większość osób i też nie odpowiadał mi jej efekt.
Ja używam jej na sam koniec kąpieli, wylewam troszkę na gąbkę i myję ciało drugi raz.
Ciało jest po niej wtedy super nawilżone i skończyły się moje problemy z podrażnieniami do depilacji.
Zapach rzeczywiście ma taki sobie, ale mi nie przeszkadza.
Bardzo chętnie bym ją przygarnęła, gdyby nie cena... Może kiedyś.

Ilość zużytych opakowań: 1x100ml