KWC LogobyWIZAŻ logo
Tusze do rzęs

Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume Pogrubiający tusz do rzęs (nowa wersja)

3,9 na 51851 opinii

Kupi ponownie: 56% osób
    Azani
    5 / 5
    14 listopada 2020 o 21:12
    Elegancko wydłuża, optycznie zagęszcza i nadaje intensywny czarny, lekko błyszczący kolor.
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Max Factor 2000 Calorie jest wręcz kultowym produktem, o którym każdy co nieco na pewno słyszał. Bardzo fajnie potrafi wyłapać nawet najmniejszą rzęsę i w naturalny sposób podkreślić oko lub jeśli dysponuję znacznymi zasobami czasu, mogę zbudować typowo wieczorowy wygląd. Hasłem reklamowym jest aż 300% objętość, hmnn, taaak objętość zdecydowanie się poprawia, tyle że trzeba poświęcić dużo więcej czasu na jej zbudowanie. Przynajmniej w przypadku tak cienkich rzęs jak moje. Ważne jest też by trafić na świeży tusz. Gdy mam taką pewność i pojawi się promocja np. 16 zł, polecam brać w ciemno. Tusz w tym przedziale cenowym nie ma sobie równych. OPAKOWANIE I WNĘTRZE Opakowanie to czarny prosty walec z dużym złotym napisem 2000 Calorie. Prezentuje się ładnie i klasycznie. Niestety brakuje zabezpieczenia przed pierwszym otwarciem. Nawet takiego mikroskopijnego, w postaci maleńkiej naklejki łączącej zakrętkę z trzonkiem. Jest to dość ważne nie tylko ze względu na wszechobecnych „drogeryjnych macantów” ale też dlatego że tusz „nie klika” przy zamykaniu. Łatwo się zapomnieć i nie dokręcić go do końca, a wtedy niestety będzie wysychał i tracił na jakości. Trzonek sprawia wrażenie długiego, podobnie jak i szczotka którą wykonano z syntetycznego włosia. Taka budowa świetnie radzi sobie z malowaniem wewnętrznego i zewnętrznego kącika oka. Patrząc z profilu: przez pierwsze 2/3 długości jest długa i wąska, a idealnie ścięta końcówka przypomina naostrzony ołówek. Precyzyjnie łapie i rozdziela rzęsy od samych cebulek. Niestety dla mnie zapach ma okrutny i dość wyraźny. Może coś z moim nosem jest nie tak, nie wykluczam ;) ale mi to przypomina taką zawilgotniałą piwnicę. Na szczęście w miarę szybko wietrzeje. DZIAŁANIE Od samego początku jest bardzo mokry i nierównomiernie pokrywa szczotkę. Tusz potrafi się odkładać na końcu szczotki lub na trzonku (tak jak na załączonym zdjęciu). W otworze brakuje gumki zbierającej jego nadmiar. Po kilku użyciach delikatnie się zagęszcza i „kluskuje”, jednak nie traci na właściwościach. Pomimo tego co wyżej opisałam, maskara maluje rzęsy perfekcyjnie, rozdzielając je od nasady aż po same końce. Nadając im, przy tym, kruczoczarny intensywny, lekko błyszczący kolor. Moje rzęsy są proste i trochę rosną w dół. Mają średnią długość, ani krótkie ani długie, bardzo cienkie i słabo napigmentowane. Zwłaszcza jest to widoczne przy samych cebulkach. Między włoskami – a powieką, tworzy się nieestetyczna jasna linia. Tuszem 2000 Calorie bardzo łatwo uchwycić każdy włosek. Rzęsy są idealnie rozdzielone, nic się nie skleja ani nie grudkuje. Sprawiają wrażenie optycznie zagęszczonych, a po dobudowaniu kilku warstw znacznie się wydłużają. Warto pamiętać, że tusz wolno zasycha, a malowanie dolnej linii (świeżym produktem) może być problematyczne. Tusz jak na tą cenę ma wystarczającą trwałość. Jako że natura obdarzyła mnie "opadającą powieką" tak prawie każdy, ma tendencje do odbijania się na niej. Bywa to mocno zauważalne, zwłaszcza wtedy kiedy nie mam nałożonych cieni. Dlatego w ocenie końcowej nie biorę tego faktu pod uwagę, taka moja natura i już. Na „gołej” powiece odbija się pod koniec dnia, w innych miejscach trzyma się dzielnie o ile ich nie dotykam. PODSUMOWANIE Max Factor 2000 Calorie w cenie promocyjnej można brać w ciemno. Nie tworzy grudek ani pajęczych nóg. Daje piękny i intensywny czarny kolor. Optycznie zagęszcza, a po dobudowaniu - solidnie wydłuża rzęsy. Może i nie jest super trwały jednak wystarczająco jak na tą półkę cenową.
    Zalety:
    • Szczotka chwyta najmniejsze rzęsy.
    • Budowanie warstw od naturalnego po wieczorowy wygląd.
    • Efekt wydłużenia i zagęszczenia.
    • Kolor - głęboka czerń z połyskiem.
    • Idealne rozdzielenie, bez grudek.
    Wady:
    • Brak zabezpieczenia przed pierwszym otwarciem.
    • Brak gumki zbierającej nadmiar tuszu.
    • Długo wysycha.
    Drogeria Natura
    74 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Luqia
    4 / 5
    24 marca 2022 o 15:25
    Ciut, ciut i byłby ideałem :D
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Tusz ten w końcu kupiłam podczas promocji w jednej z drogerii stacjonarnych. Wiedziałam o nim już dawno, ale nie czułam potrzeby posiadania go w swoim kufrze. Ostatecznie się w nim znalazł :D. Kosztował jakieś 18-19 złotych, więc aż żal było nie wziąć. Generalnie nie narzekam na swoje rzęsy. Są długie i wystarczająco gęste. Przyzwyczaiłam się też do faktu, iż opadają w dół. Matka Natura wie, co jest dla nas najlepsze - widocznie mi wybrała takie rzęsy, a nie inne :D. Ponadto bez tuszu są na tyle mało widoczne, że pomalowane zmieniają moją twarz o 180 stopni. Momentalnie tworzy się wachlarz, który podkreśla urodę. Oczywiście do tego musi być dobra maskara, a do takich mogę zaliczyć tę od Max Factor. Nie zabrakło u niej wad, ale to właśnie zalet ma najwięcej. Warto przede wszystkim wspomnieć, że już od pierwszego użycia jej formuła jest gęsta i sucha. Zdziwiło mnie to, bo rzadko na takie trafiam. I takie lubię, mimo że mają tendencję do szybszego zasychania w opakowaniu. Gęsta formuła chwyta każdy pojedynczy włosek i otacza go kruczoczarnym pigmentem aż po same końce. W ten oto sposób wydłuża. Ale to nie wszystko. Zasycha na rzęsach w ekspresowym tempie i świetnie się buduje. Mnie zadowalają dwie warstwy, które pogrubiają i zagęszczają. Przy trzeciej tworzy się już efekt pajęczych nóżek. Nie zadowoliła mnie jedynie w kwestii podkręcania, bo szybko ono opada. Trzyma się jakieś pół godziny, a potem bye, bye. Wybaczam, bo najważniejsze, że podkreśla oko swoją głęboką czernią. A teraz muszę przejść do tego, o czym raczej każda recenzentka pisać nie lubi, czyli do wad. Właściwie to jednej, acz poważnej. Mianowicie odbija się pod oczami. Może to wina mojej budowy oka, może nie - w każdym razie odbijanie ma niestety miejsce. Żeby nie było tak negatywnie, to dodam, iż się nie kruszy. Żadnych kropeczek w ciągu dnia nie muszę ściągać czy zdrapywać. Co prawda to jej nie ratuje, aleee! Ciemne plamy pojawiają się już po mniej-więcej 6 godzinach, więc na wychodne muszę koniecznie brać ze sobą lusterko, żeby zetrzeć lub poprawić to i owo. Wyglądać jak po płaczu to ja nie chcę, a do Halloween daleko (zależy kiedy to czytacie) :D... Oprócz tego żadnych innych problemów z nią nie mam. Uważam, że mimo wszystko warto po nią sięgnąć. Często bywa na promocjach w różnych drogeriach i to właśnie wtedy jest najlepszy czas na zakup. Być może u Was do odbijania pod oczami nie dojdzie. Szczoteczka jest standardowa, włochata i duża. Pewnie dla wielu za duża. Moje oczy zaliczają się raczej do tych płytko osadzonych i większych, więc sporych trudności z nakładaniem nią tuszu nie mam. Zdarzy się zrobienie plam przez pośpiech lub gorszy dzień, ale rzadko. Gorzej mogą mieć osoby z małymi i głęboko osadzonymi oczami. Ale to też kwestia wprawy :). Opakowanie jest eleganckie, czarno-złote, minimalistyczne. Wygląda na droższe, niż jest w rzeczywistości, choć wystarczy wziąć je do ręki, by poczuć, że to zwykła, drogeryjna jakość. Nie uważam tego za wadę - po prostu informuję. Zaskoczyły mnie te złote napisy i szczegóły, które wcale tak łatwo się nie ścierają przy kontakcie z innymi kosmetykami. Ubytków prawie w ogóle nie ma. Całość jest w porządku i ładnie się prezentuje. Pojemność według producenta to 9ml.
    Zalety:
    • Gęsty i ''suchy'' od samego początku
    • Wydłuża
    • Mocno pogrubia i zagęszcza
    • Nie skleja
    • Nie podrażnia oczu
    • Nie kruszy się w ciągu dnia
    • Wyjątkowo długo pozostaje taki sam w opakowaniu
    • Ładne i dobrej jakości opakowanie
    Wady:
    • Podkręca, ale na bardzo krótko
    • Odbija się pod oczami po kilku godzinach
    35 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 15 marca 2022 o 7:25
    Ma wady i zalety
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Ten tusz to taki klasyk do którego wracam , chodź nie wiem czemu bo doskonały nie jest, ale sa plusy którymi mnie kupił. Czarne opakowanie, napisy, u mnie niestety te napisy ciagle sie zmazuja wiec minus za całokształt. Bardzo lubie szczoteczke z tego produktu, czasem nawet myślę, że warto mieć ten tusz właśnie dla samej szczoteczki, idealnie rozdziela rzęsy nie pozostawiając na nich grudek , każda rzesa, nawet ta najmniejsza jest ślicznie podkreślona. Ogólnie jeśli chodzi o sam tusz, to jak juz ktos napisal wcześniej szybko wysycha, to fakt. Trwałość też nie powala, bo po kilku godzinach sie osypuje, po pomalowaniu rzęs rano, po południu mam wrażenie że juz nic nie zostało. Podoba mi sie jego kolor jest mocny, nasycony i pięknie się prezentuje. No wiec tak naprawdę ma tyle samo plusów co i minusów, ciężko teraz znaleźć produkt który w 100 procentach spełnia nasze oczekiwania.
    W drogerii internetowej
    28 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 6 września 2024 o 10:51
    Kolejny hit w mojej kosmetyczce!
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Mascara Max Factor 2000 Calorie to klasyk wśród tuszy do rzęs. Jej formuła nadaje rzęsom piękny, naturalny wygląd, dodając im objętości i podkreślając ich długość. Nie skleja rzęs, co sprawia, że makijaż wygląda bardzo elegancko. Jest łatwa w aplikacji i nie kruszy się. To doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie subtelny, ale efektowny makijaż oczu. Polecam wypróbowanie tej mascary!
    Drogeria Rossmann
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 28 sierpnia 2024 o 11:39
    Jakby chciał a nie mógł
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:jedna próbka
    Tusz bez pigmentu, nierówno się nakłada, a rzęsy opadły mimo użycia zalotki. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak dziwnie działających (a może i niedziałającym) tuszem do rzęs. Miałam do czynienia z maskarami z różnych półek cenowych, jednak nigdy nie miałam aż tak powyginanych w każdą stronę rzęs mimo, że przed użyciem były ładnie pokręcone. Szczoteczka z tyłu starych maskar o zbyt gęstym włosiu. Cały produkt zostaje na końcówce szczoteczki. Więcej pigmentu zostaje na skórze przy lekkim dotknięciu skóry niż na rzęsach. Nie wiem gdzie jest te 2000 kalorii, bo nałożyłam 3 warstwy, a rzęsy wyglądają na ubrudzone a nie pogrubione.
    Zalety:
    • Ładne opakowanie
    Wady:
    • Szczoteczka nie nabiera produktu
    • Brak pogrubienia rzęs nawet przy kilku warstwach
    • Łatwo brudzący przy jednoczesnym minimalnym transferze na rzęsy
    • Nierówne rozłożenie tuszu
    Drogeria Rossmann
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną