Max Factor, 2000 Calorie Dramatic Volume (Pogrubiający tusz do rzęs (nowa wersja))

Zobacz oferty

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA

2000 Calorie Dramatic Volume to klasyczny tusz pogrubiający Max Factor, nadający rzęsom więcej objętości. Dostępny w kilku kolorach.

niewodoodporne
Efekt
pogrubiające
Szczoteczka
z włosia

Uwielbiam

To jedna z moich ulubionych maskar.
Bardzo przypadła mi do gustu jej szczoteczka, która pozwala uzyskać efekt pogrubienia rzęs. Poza tym delikatnie je podkręca i daje możliwość bardzo dokładnie je wyczesać.
Jest to też taki klasyk dla mnie, który kojarzy mi się z moimi poczatkami z makijażem. I wciąż mam do niej sentyment.
Lecz na tym się nie kończy, gdyż wracam do niej regularnie.

Kupiony w: W serwisie aukcyjnym

• Zgodność z opisem producenta: 2
  • Opakowanie: 4

Dla delikatnego podkreślenia bez efektu WOW

Zdecydowanie nie jest to według mnie tusz pogrubiający. Z zalet wymienię, że świetnie rozdziela rzęsy oraz nie osypuje się w ciągu dnia i jest bardzo trwały. Jednakże zależało mi głównie na ich pogrubieniu i podkręceniu - obu tych oczekiwań w ogóle nie spełnił, co więcej, gdy podkręciłam rzęsy zalotką ten je z powrotem wyprostował. Nie polecam zwłaszcza dla osób z rzadkimi rzęsami jak moje.

Kupiony w: Drogeria Natura

Nawet ok

Cena ok. Opakowanie od kilku lat od kiedy go kupuje już zdążyło się zmienić teraz jest takie proste i nie wyróżniające się niczym szczególnym. Mój standard kolor to czarny. Szczoteczka prosta i bardzo dobrze aplikuje produkt na rzęsy. Tusz nadaje bardzo ładny kolor i pogrubia je nie sklejając. Rzęsy wyglądają bardzo ładnie i nie zsypuje się i nie pieką po.nim oczy.

Kupiony w: Drogeria internetowa

Polubiłam go

To już mój drugi tusz do rzęs. Musze przyznać, że posiada on lekką formułę, która sprawia, że rzęsy wyglądają spektakularnie i nie sklejają się. Zdecydowanie zauważyłam, że rzęsy są wydłużone i delikatnie pogrubione. Używam go głównie na górne rzęsy, ponieważ w moim przypadku na dolnych rzęsach szybko się rozmazuje. Szczoteczka jest bardzo precyzyjna. Tusz bardzo wydajny. Cena atrakcyjna, a często można go spotkać na różnych promocjach.
Myślę, że będę wracać jeszcze do tego produktu.

Dobry tusz

Ten tusz jest dla mnie idealny, posiada prostą szczoteczkę, a ja taką lubię. Nie skleja rzęs, pogrubia i delikatnie wydłuża. W ciągu całego dnia nic nie trzeba poprawiać, wystarczy rano nanieść a efekt utrzymuje się cały dzień. Nie obsypuje się i nie kruszy. Praktycznie bezzapachowy i łatwy do naniesienia. Konsystencja idealna, nie oblepia niepotrzebnie sczoteczki.

Wizażanki najczęściej polecają:

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

Kupiony w: Otrzymałam w prezencie

fajny, ale czy aż hit?

No nie, zdecydowanie nie. Dla mnie ten produkt nie zasługuje na miano hitu.
Owszem jest dobry, nie powiem, że nie, ale zdecydowanie wolę inne.

Otrzymałam go w prezencie od siostry. Bardzo go zachwalała, więc i ja zaczęłam go używać.
Klasyczna szczoteczka z włosiem, osobiście jakoś wolę te silikonowe. Intensywna czerń utrzymuje się na rzęsach przez cały dzień. Może i rzęsy są trochę pogrubione, ale nie jest to jakiś spektakularny efekt.
W moim odczuciu jest fajny, ale nie rewelacyjny.

• Zgodność z opisem producenta: 2
  • Trwałość: 2
  • Stosunek jakości do ceny: 2
  • Opakowanie: 2

Taki sobie, przeciętny

Zastanawiam się czy ja oceniam tę samą wersję tuszu 2000 Calorie Dramatic Volume - obecnie w Rossmanie można kupić 2000 Calorie Full Volume (nie ma Dramatic Volume). Na stronie producenta też jest jedynie wersja Full Volume (dostępna w kolorach czarnym, czarno-brązowym oraz granatowym).

Swój egzemplarz w kolorze czarno-brązowym kupiłam właśnie w Rossmanie w październiku 2023 w zawrotnej cenie jak na tusz 21,49 zł (przeceniony był z pierwotnej ceny 38,99 zł). Jest to bestsellerowy tusz, dostępny na rynku od wielu lat i uwielbiany ponoć przez profesjonalistów, tak więc miałam nadzieję, że będzie to solidny produkt nadający rzęsom legendarnej 2000-kalorycznej objętości i oczywiście je przyciemniający.

Chyba za wiele wymagałam, bowiem otrzymałam przeciętny tak naprawdę produkt (być może dlatego właśnie był na takiej wyprzedaży). Zdarza się, że się grudkuje i zlepia rzęsy. Jeżeli mamy bad hair day, tak tu się zdarza bad lash day.

Efekt jest zwyczajny, a pogrubienie słabe. Rzęsy muszą zostać dokładnie umyte, osuszone i rozczesane i bardzo ostrożnie trzeba ten tusz rozprowadzić, żeby uzyskać minimalny efekt - najlepszy w sumie efekt uzyskuję malując rzęsy nawet trzy razy, ale to na pewno nie jest pełna objętość, po prostu widać, że oko nie jest nagie (chociaż nawet tego nie jestem pewna, bo efekt jest tak delikatny, subtelny, że wmawiam sobie, że coś widać).

Zdarza się, że tusz rozmazuje się w ciągu dnia, ale OK, to nie jest wersja wodoodporna, więc nie będę się czepiać.

Z opakowania bardzo szybko starły się napisy.

Zmęczyłam go jakoś w weekendy na spacery z psem.

Nie chciałabym go całkowicie skreślać. Być może są osoby, którym taki minimalistyczny look się podoba, jednak mnie efekt końcowy po prostu nie zadowala.

Od lat ukochany

Miłość od pierwszego wejrzenia, tak go lubię, że praktycznie nie miałam potrzeby przez lata testować innych.
Ładnie rozdziela rzęsy, podkręca i wydłuża.
Nie sypie się, nie uczula - dla mnie idealny.

Klasyk wśród tuszy

Uwielbiam ten tusz, zapewnia mi on piękny wachlarz rzęs.
Rzęsy są rozdzielone, wydłużone i pogrubione.
Nie osypuje się w ciągu dnia, nie odbija na powiece.
W ciągu dnia nie traci na intensywności koloru.

Kupiony w: Drogeria Hebe

• Opakowanie: 5

Zdecydowanie lepszy od wersji poprzedniej,ale wciąż nie ideał

Pierwszą, starszą wersję MF 2000 Calorie kupiłam kąta świetlne temu i pamiętam że kompletnie nie było zachwytu.

Na wersję Dramatic Volume zdecydowałam się z prozaicznego powodu:był w mega promocji i w imię zasady, że warto dawać drugą szansę postanowiłam spróbować. Minimalistyczne opakowania bardzo mi się podobają i tutaj czapki z głów,że Max Factor nie kombinował i zostawił tę samą szatę graficzną. Odwrotny zabieg ma zwyczaj robić firma Inglot czym bardzo mnie irytuje.

Jest to tusz klasyczny. Charakterystyczna szczoteczka z włosiem jak za starych dobrych czasów,kiedy nikt nie znał grzebyków, silikonów itp w pielęgnacji rzęs. Ja osobiście preferuję najbardziej szczoteczki silikonowe, natomiast wiedziałam co kupuję i zakupu dokonałam świadomie. Głównym zadaniem mascary jest zwiększenie objętości rzęs. Jest to tusz dość gęsty,i z tego co pamiętam to najbardziej irytowało mnie w wersji starszej -gdyż miałam wrażenie,że brakuje tuszu w tuszu :) Na dzień dobry może wydawać się,że produkt jest wysuszony i prawie wcale go nie ma w opakowaniu. Tak też było tym razem,jednak teraz postanowiłam się nie zniechęcać. Po nałożeniu na rzęsy są one pokryte dokładnie, bardzo ciemne i co jest zaskoczeniem,są dobrze rozdzielone . Ostatnimi laty używałam głównie szczoteczek silikonowych j tutaj z tym rozdzieleniem było różnie;) Makijaż oka w wersji MaxFactor 2000 Calorie jest raczej naturalny,nie ma tu mowy o Dramatic Volume,ale tak naprawdę to mi odpowiada. Co ciekawe jako osoba o naturalnie krótkich rzęsach nie mam problemu z obsługą tej mascary,nic nie odbija mi się na powiece,nie osypuje się. Kiedy potrzebuję dodatkowego wydłużenia po prostu dodaje ekstra warstwę innej mascary i jest ok.

Uważam,że to bardzo dobry powrót i pewnie w przyszłości jeszcze skorzystam.

• Trwałość: 3

Tusz rewelacyjny!

Tusz max factor 2000 calorie, to od zawsze mój ulubieniec. Posiadam krótkie i cienkie rzęsy, jednakże i tak ten tusz potrafi zrobić cuda!
Zalety:
Pięknie wydłuża i rozdziela rzęsy.
Posiada przepiękny odcień czerni.
Wygodna aplikacja.
Świetnie wyprofilowana szczoteczka!

Wady:
Nie pogrubia.
Gdy Tusz jest nowiutki, odbija się na powiece, gdy trochę podeschnie jest git.

Podsumujmy:
Tusz jest dobry, jeśli chcemy wydłużyć, i nadać głębi czerni naszym rzęsom. Jednak nie pogrubia, na co trzeba zwrócić uwagę, jest także bardzo łatwo zmywalny, wystarczy deszcz i już go nie ma.

Czy polecam:
Tak!

Kupiony w: Drogeria Super-Pharm

• Trwałość: 4

Pogrubiający tusz Max Factor

Zaszalałam i kupiłam sobie na prezent ten tusz. Spodziewałam się efektu wow, bo to jednak nie pierwszy lepszy tusz, jednak u mnie nie było fajerwerków. Rzęsy fajnie pomalowane, bez grudek, uniesione, ale efektu pogrubienia nie zauważyłam. Jak cienkie były przez użyciem tuszu, tak i po jego użyciu. Jednak bardzo wygodnie malowało mi się rzęsy, kolor również wyrazisty i mimo, że nie uzyskałam efektu pogrubienia, to kupiłam kolejne opakowanie, bo tak mi podpasował ten tusz. Także dla mnie takie 4/5 ????