La Roche Posay, Effaclar Mat (Sebo - regulujący krem nawilżający przeciw błyszczeniu skóry)

Sprawdź ceny produktu

Wskazania: skóra tłusta. Odpowiednie dla skóry wrażliwej. Nietłusta konsystencja. Udowodniony, długotrwały efekt matujący. Nie zatyka porów. Testowany pod kontrolą dermatologiczną.
Dzień po dniu, działa podwójnie - przeciw błyszczeniu skóry, oraz zmniejsza pory. Z połączeniem:
Sebulyse, nowa sebo - regulująca substancja aktywna, silniejsza w działaniu od cynku, wyselekcjonowana dzięki swoim właściwościom regulacji produkcji sebum u jego źródła.
Nietłusta konsystencja, wzbogacona mikro gąbeczkami które absorbują sebum, oraz perlitem, co skutkuje efektem matującym po aplikacji kremu.
Natychmiastowo nawilża i matuje skórę. Dzień po dniu skóra jest matowa, pory są zwężone, produkcja sebum jest uregulowana.
Działanie przeciw błyszczeniu skóry:
- 100 % produkt nie zostawia tłustego filmu,
- 94 % natychmiastowy efekt matujący,
- 90% dzień po dniu, skóra jest matowa.
Przeciw rozszerzonym porom:
- 94% Powierzchnia skóry jest gładka,
- 76% Pory są zmniejszone,
- 76% Pory są mniej widoczne.
Dla lepszej kondycji skóry:
- 98% powierzchnia skóry jest jednolita,
- 96% skóra jest gładka,
- 90% skóra wygląda zdrowo.
Kosmetyczne badanie kliniczne pod kontrolą dermatologiczną, auto - ocena po 4 tygodniach, 150 kobiet.

50 – 100ml
w tubce
na dzień
krem

Niezbędny w mojej kosmetyczce

Krem sprawdza się idealnie w mojej codziennej pielęgnacji. Nakładam go rano, na oczyszczoną i stonizowaną twarz. Produkt dobrze matuje, zwłaszcza strefę T, która umnie lubi się mocno błyszczeć. Gdy stosuję na noc kwasy, moja skóra wchłania ten krem natychmiastowo. Nie inaczej dzieje się, gdy nie jestem w trakcie kuracji kwasowych. Krem po kilku chwilach całkowicie wnika w skórę. Produkt skutecznie matuje, a jednocześnie pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Absolutnie mnie nie podrażnia, nie zapycha porów, nie przyczynia się do powstawania zaskórników. Jest dobry jako baza pod makijaż. Myślę, że to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają odpowiedniego nawilżenia przy jednoczesnym efekcie matu.

Krem godny polecenia

Krem super się sprawdził przy mojej mieszanej cerze. Dobrze nawilża i świetnie trzyma się na nim makijaż. Nie mam problemów z niedoskonałościami, ale mogę potwierdzić, że zdecydowanie nie zapycha porów, więc też niedoskonałości nie powinien powodować:)

Ideał

Długo szukałam matującego kremu żeby zmatowił moje czoło i znalazłam ten krem, jest idealny, super matuje cerę, nawilża, ma estetyczne opakowanie, ma delikatny zapach. Nie zamienię na żaden inny.

Zawiodłam się

Moja twarz szybko się swieci . Dużo pozytywnych opini zachęciło mnie do kupna i niestety żałuje straconych pieniędzy. Miałam się nie świecić ale jednak . Krem niestety nie matuje co bardzo mnie zawiodło . Na początku myślałam ze to może taka kuracja I wydzielanie sebum zmniejszy się po jakimś czasie ale niestety . Zrobiłam test i na polowe twarzy posmarowałam a na polowe nie i zauważyłam ze na tej stronie gdzie krem swieci się trochę mniej ale to prawie minimalna różnica ,zbytnio nie zauważalna . Oczekiwałam od takiego kremu dużo więcej :(

Wrażliwej skórze nie polecam

Wydawał się ok, przy nakładaniu ładnie pachniał, w pierwszej chwili matowił twarz - jednak okazał się dla mnie zupełnie nie trafiony, po kilku chwilach twarz zaczynała się świecić jak latarka (tak jak w przypadku podrażnienia tanimi kosmetykami). Używam nawilżającego serum i kremu odbudowującego barierę lipidową naskórka na noc, więc skóra nie była wysuszona. Po kilku próbach całkowicie z niego zrzygnowałam.

bardzo dobry

Używam go już od kilku lat, tylko na dzień i pod makijaż. Mam cerę tłustą i z tendencją do trądziku. Zaczęłam go używać mając jeszcze ogromne problemy z trądzikiem (żywe, ropne krosty na całych policzkach - jakieś 4 lata temu). Wtedy ciężko byłoby mi go ocenić, bo makijaż i tak nie wyglądał dobrze z uwagi na chropowatość i poranienie skóry (mój podkład to Estee Lauder DW). W tej chwili mam gładką cerę (pomogła zdrowa dieta i stała pielęgnacja, oczywiście nic z dnia na dzień) i makijaż wygląda i trzyma się się cały dzień nienagannie (z podkładu nawet przerzuciłam się na puder ELDW, bo efekt jest bardziej naturalny a i aplikacja dużo szybsza) . Mat jest zdrowy, trzyma się cały dzień, kolorówka dobrze na nim wygląda. Skóra jest wygładzona i zmatowiona. Czasami nawet zapominam, że mam cerę tłustą. Przypomniałam sobie raz, nakładając makijaż na próbkę innego kremu matującego (Vianek albo Sylveco, nie jestem pewna). Po około 3 h świeciłam się jak latarka. Nie, dziękuję. Już niczego nowego nie próbuje. Effaclar Mat nie zapycha, mimo że ma Dimothicone w składzie. Ma alkohol, ale nie wysusza. Cera, jak pisałam zdrowa i gładka, więc żadnych skutków negatywnych na skórę nie odnotowałam. Wydajność chyba średnia, bo przy codziennym stosowaniu kremu nie starcza nawet na miesiąc, ale dla mnie to nie problem, bo liczy się dla mnie, że działa i zawsze mam kilka opakowań w zapasie. Kupuje w aptekach internetowych w okolicach 40 zł/szt. Zużyłam już na pewno z kilkadziesiąt opakowań i używać będę nadal.

Średniak

Krem Effaclar Mat ma przyjemną konsystencję i dobrze się rozprowadza. Całkiem nieźle się wchłania, chociaż czasem potrafi zostawić powłoczkę. Jeśli chodzi o działanie to dobrze nawilża, nie podrażnia i nie ściąga skóry, jednak nie zauważyłam jakiego spektakularnego zmatowienia. Moja mieszana cera w połączeniu z tym kosmetykiem zachowuje się identycznie jak ze zwykłym kremem nawilżającym. Na plus brak zapachu. Po zużyciu całego opakowanie nie zauważyłam zapychania czy innych niechcianych niespodzianek na twarzy.

Beznadziejny

Jestem bardzo rozczarowana bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego, tym czasem krem zupełnie nie działa, tzn matuje na 5 minut, nie zwęża porów, kiepsko rozprowadza się na nim podkład. Mam cerę tłustą i nie widzę żadnej różnicy bez kremu i z kremem. Szkoda mi tylko wydanych pieniędzy.

Cudo!

Od kiedy pamiętam mam problemy z błyszczeniem skóry w strefie T. Żadne inne produkty nie radziły sobie z nieestetycznym błyszczeniem. Matujący podkład oraz puder również nie spełniały moich oczekiwań. Ten krem sprawił, że moja cera w końcu wygląda estetycznie, nawet po całym dniu w makijażu. Konsystencja jest bardzo lekka i szybko się wchłania. Pozostawia skórę nawilżona, matową o zdrowym kolorycie. Jedynym minusem tego kremu jest dość wysoka cena, ale czego się nie robi dla pięknej skóry. Z dnia na dzień moja cera wygląda coraz lepiej, polecam!

Lubię go

Dobry. Nie jest może cudowny i bez wad ale jeden z tych w których obietnica matu ma jakieś znaczenie. Używam go naprzemiennie z innym kremem. Muszę go zmieniać ponieważ moja twarz szybko się do niego przyzwyczaja. Trzeba jednak przyznać że ładnie matuje. Zauważyłam też że dobrze nawilża i wygładza. Buzia wygląda zdrowo i promiennie. Dodatkowo współgra z każdym podkładem. Suche skórki nie odstają. Dobry krem ale cena trochę zbyt wysoka.
Najlepszy z całej mojej nawilżeniowej trójcy od LRP.

Produkt na miarę la roche posay

Kupiłam go, żeby "sparować" go z kremem la roche posay effaclar duo. Kremu matującego używam na dzień pod makijaż - świetnie się sprawdza, a duo na noc, żeby zwalczył niedoskonałości. Krem jest bardzo wydajny, bo niewielka ilość wystarcza na całą twarz, i skuteczny, ponieważ trwale matuje.

Zakochana!

Przeszłam przez męki i bóle szukając idealnego kremu matującego, no i w końcu trafiłam na to cudo!
Moja skóra STRASZNIE szybko się przetłuszcza, potrafię się świecić już po godzinie od nałożenia podkładu i pudru matującego:/ Dopiero ten krem sprawił że makijaż wytrzymuje całonocną zabawę :)
W połączeniu z podkładem z revlona, skóra jest matowa na długooooo :)