Mixa, Pro-Tolerance, Bogaty kojący krem nawilżający

Mixa, Pro-Tolerance, Bogaty kojący krem nawilżający

Mixa to nowa definicja pielęgnacji skory wrażliwej. Wysoka skuteczność, dzięki sile aktywnych składników, połączona z delikatnością dla skóry. Odkryj nasz pierwszy Bogaty Kojący krem nawilżający Pro-Tolerance Mixa, zawierający formułę stworzoną, aby odżywiać, łagodzić i zmniejszać reaktywność suchej skóry nadwrażliwej. Rezultaty udowodnione klinicznie: skóra nadwrażliwa jest ukojona i odzyskuje uczucie komfortu. Dzień po dniu zmniejsza się jej reaktywność i staje się mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych.

z pompką, w tubce
łagodzące, nawilżające
na dzień
wrażliwa

Ukojenie - tak

Bardzo dobry krem w kontekście przywrócenia komfortu podrażnionej skóry.
Z powodzeniem mogę go stosować także na powieki. Plus za zawartość m.in. skwalanu czy niacynamidu. Nieco - podkreślam nieco - gorzej oceniam jego właściwości nawilżające. Poza tym dość mocno się z nim błyszczę, ale to wersja bogata, więc używam wieczorem.
W jednym zdaniu - porządny, kojący krem, w dobrej cenie, łatwo dostępny, bezzapachowy, w higienicznym opakowaniu.

Raz działa, a raz nie

Krem ten kupiłam by ratować swoją skórę po pewnym serum z kwasami, które zrobiło mi suszę na twarzy, ale też dlatego, że przyszła zima, a moja cera przy niskich temperaturach lubi się przesuszać i odwadniać. Przeczytałam wiele pozytywnych opinii na KWC i stwierdziłam, że muszę przetestować. Kosztował mnie na małej promocji w drogerii Natura około 22-23 złotych.

Tak jak wyżej napisałam - po serum z kwasami na mojej twarzy powstała Sahara. Kremy, które dotychczas posiadałam w domu, były zbyt słabe by sobie z tym poradzić, więc potrzebowałam czegoś bogatego, ale oczywiście na noc. Na KWC trafiłam na ten krem i co spodobało mi się najbardziej, oprócz faktu, iż jest bogaty to to, że jest hipoalergiczny. Normalnie moja cera jest mieszana z przetłuszczającą się strefą T, trądzikowa i wrażliwa. Łatwo się zapycha, jeśli używam na nią nieodpowiednich produktów przez dłuższy czas. Kremy hipoalergiczne i niekomedogenne są takimi, po które powinnam sięgać najczęściej, choć przyznam, że tego nie robię. Czasami jakaś nowość mnie mocno przyciągnie i kupuję ją, mimo że nie do końca jest dobra dla mojej cery. W tym przypadku wybrałam dobrze i zaczęłam testować. Po pierwszej aplikacji na skórę miałam wrażenie, że jest to krem naprawdę tłusty, a przynajmniej daje takie uczucie. Zostawia grubą, błyszczącą warstwę, która bardzo powoli się wchłania, dlatego jest odpowiedni tylko na noc. Nie za bardzo znam się na składach, także nie wiem co może sprawiać, że krem ten ma taką niby tłustą, ale nie tłustą konsystencję. Masło maślane, ale tak właśnie jest. Na drugi dzień po użyciu nie zauważyłam żadnej zmiany, co mnie zdziwiło. Taki ciężki produkt i przez noc wcale nie nawilżył? No ale kontynuowałam testowanie i ponownie nałożyłam go na noc. Na następny dzień obudziłam się z fajnie nawilżoną, gładką i miękką skórą, a chcę zaznaczyć, że dzień wcześniej wieczorem nałożyłam dokładnie taką samą ilość jak za pierwszym razem. Pomyślałam, że może tym razem zaczął już działać. Kolejne kilka użyć dawało takie same efekty jak te drugie, czyli nawilżenie było odczuwalne i zauważalne. Po tych kilku użyciach, po około 2 tygodniach krem znowu przestał działać i tym razem na dłużej. Nie mam zielonego pojęcia co jest przyczyną. Używam go już od 2 miesięcy i cały czas zmienia swoje działanie. Na domiar złego większość obietnic producenta nie zostało spełnionych, np. zmniejszenie reaktywności skóry. Jest to produkt stricte nawilżający (a przynajmniej powinien być) i ewentualnie chroniący przed czynnikami zewnętrznymi. Na całe szczęście chociaż nie zapycha i nie uczula.

Konsystencja kremu jest gęsta, a pod palcami przypomina nieco masło. Rozprowadza się szybko i gładko, momentalnie stapiając się ze skórą. Tak jak wspominałam wcześniej - pozostawia grubą i tłustą warstwę, która bardzo wolno się wchłania, więc nakładanie na niego makijażu to dobry pomysł tylko do szybkich zdjęć.

Krem zapakowany jest w hermetyczne opakowanie z pompką, co jest świetnym pomysłem w przypadku produktów skierowanych do cer nadwrażliwych. Brawo Mixa. Pompka działa bez zarzutów i można nią dozować tyle kremu, ile chcemy. Szkoda, że buteleczka nie ma jakiegoś okienka do kontrolowania zużycia. Tak naprawdę tylko przez wagę opakowania możemy się domyślić czy kremu jest mało, czy dużo. Pojemność to 50ml, ale jest to krem zdecydowanie bardziej wydajny od tych w tubce lub słoiczku przez sposób jego podawania.

Dobry krem na noc

Krem kupiłam, ponieważ moja koleżanka bardzo zachwalała produkty marki Mixa. Do duetu dokupiłam także krem lekki z tej samej serii. Opakowanie kremu jest lekkie, wytrzymałe i poręczne. Pomysł żeby krem dozować za pomocą pompki - bardzo ciekawy. Na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona ale po jakimś czasie stosowania uznaję to za bardzo dobry pomysł. Dzięki temu, do produktu nie dostaje się powietrze i bakterie ponieważ nie dotykamy bezpośrednio produktu. Ilość kremu która się dostaje przez pompkę jest wystarczająca na posmarowanie skóry twarzy i dekoltu. Krem jest bezzapachowy. Konsystencja jest bardziej gęsta i "ciężka" w porównaniu do wersji lekkiej, co nie zmienia faktu, że bardzo przyjemnie się go stosuje. Bardzo dobrze rozsmarowuje się na skórze, bardzo szybko wchłania jak na krem, który jest trochę bardziej tłusty. Pozostawia po sobie uczucie przyjemnie nawilżonej skóry. Jednak trzeba uważać aby warstwa kremu, którą nakładamy nie była za gruba bo inaczej krem zamiast się wchłonąć to się roluje. Krem szybko spowodował, że moja skóra stała się nawilżona i miękka w dotyku. Nie powoduje podrażnień, nie zatyka porów. Lekką wersję kremu stosuję na dzień a bogatą na noc.

Nawilżenie bez podrażnień

Zdecydowałam się na zakup tego kremu ze względu na brak parabenów, zmagałam się wtedy z problemem zaskórników. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że ten krem nie spowodował ich powstawania, nie podrażniał skóry, nie odczuwałam uczucia pieczenia w miejscach podrażnionych mechanicznie. Skóra była nawilżona jednak trochę za mocno się świeciła. Jak dla mnie trochę za gęsta formuła jednakże ogólna ocena na plus. Jest to dobra opcja dla alergików.

Bardzo dobry na noc

Stosowałam go przez długi czas razem z kremem z tej samej serii o lekkin składzie.
Lekki stosowałam na dzień, bogaty na noc.
Krem bardzo dobrze nawilża przez noc, warto zostawić troszkę grubsza warstwę, skóra Przez noc się z nią upora i wchlonie to co najlepsze :)

Wow!

Zdecydowanie mój hit. Bardzo rzadko pasuje mi jakikolwiek krem do twarzy z uwagi na to, że mnie zapycha. Ten na szczęście tego nie robi. Na dodatek jest lekki i co najważniejsze - nawilża! Można go również używać pod oczy. Zmagam się z suchą skórą, niestety ten krem nie nawilża na cały dzień. Muszę często kremować twarz w ciągu dnia. Ale nie przeszkadza mi to, bo w końcu znalazłam produkt który robi to co ma robić.

Lekki i nawilżający

Pewnego dnia miałam bardzo zaczerwienioną i spiętą skórę, a że nie miałam żadnego kremu nawilżającego do mojej mieszanej skóry poszłam do najbliższej drogerii. Większość kremów nawilżających zostawia na mojej skórze "ciężką" maskę, dodatkowo zatykając rozszerzone pory. Jako,że mam w swojej łazience kilka kosmetyków marki Mixa, z których naprawdę jestem zadowolona postanowiłam skusić się na krem, który nie jest przeznaczony typowo do skóry mieszanej, ale będzie nawilżający i lekki. Trafiłam na krem Pro-Tolerance. Od razu po powrocie zaaplikowałam go na swoją spierzchniętą skórę. Ku mojemu zaskoczeniu krem sprawdza się na mojej mieszanej skórze z tendencją do powstawania zaskórników. Nie zapycha porów, jest naprawdę lekki, szybko się wchłania i co najważniejsze nie zostawia tłustej warstwy na skórze oraz nie powstają po nim zaskórniki . Po zastosowaniu i wchłonięciu skóra jest delikatna w dotyku.

Koi i nawilża

Mixa,Pro-Tolerance,kojący krem nawilżający do skóry nadwrażliwej.
Krem jest zamknięty w wygodnym opakowaniu z pompką.
Pompka się nie zacina oraz wydobywa odpowiednią ilość produktu.
Krem jest bezzapachowy i posiada w swoim składzie masło shea.
Kosmetyk ma nieco zbitą i gęściejszą konsystencje,ale mimo wszystko dobrze się rozprowadza oraz błyskawicznie wchłania.
Krem świetnie nawilża skórę,koi ją oraz łagodzi podrażnienia.
Sprawia,że cera staję się gładka,a także miękka.
Kosmetyk również świetnie chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.
Przy regularnym używaniu nie zauważyłam,aby krem zapychał.
Zauważyłam jednak,że krem wzmacnia skórę,która staję się bardziej odporna na wszelkie podrażnienia.
Jestem zadowolona i polecam dla wrażliwców.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Ciekawy kosmetyk

Kosmetyk jest zamknięty w bardzo higienicznym opakowaniu z pompką.
Pompka się nie zacina,chodzi gładko.
Krem ma specyficzny zapach,ale na szczęście długo nie utrzymuję się na skórze.
Co do konsystencji,to ta jest faktycznie bogata.
Krem dość szybko się wchłania i nie zostawia lepkiej warstwy.
Cera jest nawilżona,miękka i gładka.
Krem nie zapycha,koi podrażnienia oraz zmniejsza zaczerwienienia.

Świetny na zimę oraz na noc

Wreszcie znalazłam odpowiedni krem na zimę. Moja skóra może odetchnąć z ulgą i przestaje być dla mnie udręką. Niskie temperatury i wiatr znosiła zwykle bardzo źle, reagowała przesuszeniem, zaczerwienieniem, trudno było mi pozbyć się uczucia ściągnięcia. Gdy zaczęłam stosować Mixę, to wszystko zniknęło. Zapewniłam swojej skórze ukojenie, ochronę i komfort.
Ale od początku. Krem jest bezzapachowy, co dla mnie jest zaletą. Ma gęstą, "bogatą" konsystencję, jednocześnie łatwo się go rozprowadza na skórze. Mam wrażenie, że zmienia się wtedy w olejek, zostawiając na twarzy delikatny film. Rano skóra wydaje się dobrze nawilżona, napięta, gładka, odżywiona. O uczuciu suchości nie ma mowy.
Dla mnie to krem na noc, ewentualnie na te dni, gdy nie nakładam makijażu. Jest bowiem zbyt tłusty pod make-up. Nie wyobrażam sobie także stosowania go w cieplejszych okresach roku.
Produkt nie wywołał u mnie żadnych reakcji alergicznych, mimo swojej konsystencji, nie zapycha porów i nie powoduje powstawania zaskórników.
Opakowanie jest estetyczne. Pompka jest nie tylko wygodna, ale też zapewnia higieniczne stosowanie.

Na Bogato :)

Zawszę patrzę na świat przez różowe okulary, a szklanki są zawsze do połowy pełne. Każdy dzień to dla mnie nowa szansa na przeżycie cudownych przygód i nie ma takiej siły, która zdjęłaby uśmiech z Mojej twarzy.....ale czy na pewno? niestety nie....od pewnego czasu ten uśmiech znikał...moja skóra zrobiła się bardzo wrażliwa, powiedziała bym nawet że nadwrażliwa... wysuszona, atopowa i powstał problem ze znalezieniem odpowiedniego kosmetyku, który odpowiadałby i sprostał wymaganiom mojej skóry i pomógł przywrócić uśmiech od ucha do ucha. Bogaty kojący krem nawilżający Mixa PRO-TOLERANCE sprawił że uśmiech zaczął powracać. Już po pierwszej aplikacji poczułam ulgę na buzi, nie piekła, nie swędziała... po kilku dniach wiedziałam że polubiliśmy się na dłuugo :) Krem ten nie powoduje u mnie żadnych reakcji alergicznych. Jest naprawdę lekki, dobrze się wchłania, silnie nawilża i odżywia skórę. Po aplikacji skóra ma bardzo ładny i zdrowy kolor, nie ściąga się i nie napina. Koniec ze swędzeniem i czerwonymi plamami. Nie pozostawia lepkiej warstwy. Kolejny plus za to że jest bezzapachowy i za opakowanie z pompką , które jest świetnym, higienicznym rozwiązaniem . Krem ten jest także bardzo wydajny. Polecam wszystkim ze skórą problematyczną, atopową i ze skłonnościami do podrażnień i alergii. Naprawdę warto spróbować :)

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Świetny krem!

Produkt znajduje się w poręcznym opakowaniu z dozownikiem. Wystarczy 2 pompki aby rozprowadzić go na całą twarz, jest bardzo wydajny. Jako posiadaczka suchej, nadwrażliwej cery śmiało mogę stwierdzić, że ten krem działa cuda! Jego lekka formuła odżywia, łagodzi i koi. Dzięki bogatemu, kojącemu kremowi nawilżającemu PRO-TOLERANCE moja cera nie musi się już martwić o niekorzystne działanie różnych czynników pochodzących z otoczenia. Co zauważyłam już po kilku dniach jego stosowania? Skóra jest pięknie odżywiona i przede wszystkim niepodrażniona! Zniknęły zaczerwienienia, a także zapomniałam, co to pieczenie i swędzenie. Dodatkowo nie posiada parabenów i barwników, a także jest bezzapachowy, co jest bardzo ważne przy pielęgnacji delikatnej skóry nadwrażliwej. Długo szukałam odpowiedniego kremu dla siebie i bardzo się cieszę, że mogłam go poznać, bo bardzo się zaprzyjaźnił z moją cerą. Moja ocena to bez wahania 5/5!