Decubal, Hand Cream (Nawilzajacy i zmiekczajacy krem do rak)

Decubal, Hand Cream (Nawilzajacy i zmiekczajacy krem do rak)

Nawilżający i zmiękczający krem do codziennej pielęgnacji suchej, szorstkiej lub popękanej skóry rąk. Łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę dzięki zawartości lanoliny i naturalnych olejków. Wygładza, nawilża i chroni skórę rąk dzięki zawartości gliceryny, witaminy E, kwasu hialuronowego. Zawiera również filtry UVB chroniące przed promieniowaniem słonecznym.

taki sobie

Krem jest totalnie przeciętny,nie wyróżnia się niczym szczególnym.Juz lepiej zapłacić podwójnie i kupić Sally Hansen 24h nawilżanie

plusy
cena

Minusy
za lekki
krótkotrwale nawilża
ledwo go zmęczyłam
za słaby na wysuszone dłonie

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Okropny "bezzapachowy" śmierdziuch

Dostałam krem w prezencie, pierwsze wrażenie było dobre, ale niestety...jestem na NIE

OPAKOWANIE
Krem jest zawarty w tubce, która nie jest za miękka, ale przyjemna w dotyku :P Plus za niebanalne otwarcie - jest solidne i tubka się nie przewraca. Otwór też nie jest zbyt duży, co pozwala precyzyjnie dozować ilość kosmetyku

WYDAJNOŚĆ
Krem jest bardzo wydajny. Niewielka ilość wystarcza by nawilżyć dłonie i paznokcie.

Kosmetyk wg producenta bezzapachowy, ale tak naprawdę okropnie śmierdzi. Wąchając krem z tubki go nie wyczujemy, raczej wtedy, kiedy wetrzemy go w skórę. Niestety zapach długo się utrzymuje i używam go tylko i wyłącznie tuż przed spaniem i chowam dłonie pod poduszkę, by mnie smród nie budził ;)

DZIAŁANIE
Krem nawilża dłonie, ale tak naprawdę działanie nie jest szałowe, ani długotrwałe. Krem bardzo wolno się wchłania i pozostawia film na skórze, co nie jest komfortowe. Na rynku jest dostępnych wiele lepszych kremów...tego nie polecam.

PLUSY
- solidne opakowanie
- wydajny

MINUSY
- paskudnie śmierdzi, zapach długo się utrzymuje...
- wolno się wchłania
- pozostawia tłusty film na skórze
- nawilżenie jest krótkotrwałe

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Porażka

Najgorszy krem do rąk jaki stosowałam. Po pierwsze zapach ( po pierwszym nałożeniu sprawdziłam datę ważności, bo myślałam, że jest przeterminowany:P ) Po drugie skuteczność, wcale nie nawilża no może przez chwilę i pozostawia tłusty filtr na skórze przy czym długo się wchłania. Stosowałam również na noc grubszą warstwę pod rękawczki bawełniane, bez lepszego efektu. Oczekiwałam od niego czegoś więcej niż 5- cio minutowego nawilżenia... nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Dobry

Krem jest tani i wydajny. Po aplikacji szybko się wchłania w skórę rąk nie pozostawiając na niej lepkiej, wyczuwalnej warstwy. Dzięki niemu ręce są nawilżone i odżywione oraz wygładzone bez podrażnień.

Używam tego produktu od: Miesiąca

niezły, ale...

Całkiem przyzwoity krem do rąk, o niezłej konsystencji, szybkim wchłanianiu i odczuwalnym nawilżaniu.
Podoba mi się opakowanie - czerwona fajna tuba.
Jednak całe jego działanie oceniam jako poprawne, niestety nie czyni nic spektakularnego, choć i tak jest lepszy od wiekszości drogeryzjnych kremików.
No i muszę skomentować jego rzekomą bezzapachowość - otóż nie jest to krem bezzapachowy. Ma zapach niezbyt przyjemny, ale na szczęście niezbyt intensywny i krotkotrwały.

Kosmetyk bezzapachowy? ABSOLUTNIE NIE! FUJ!

Niestety do pobliskich mi aptek firma Decubal jeszcze nie dotarła dlatego orodukt zamówiłam na Allegro wraz z odżywczym kremem do twarzy. Nie podzielę bardzo pozytywnych opinii na temat tego kremu, ponieważ nie jestem w stanie znieść jego obrzydliwego zapachu, ale po kolei.

Krem zamknięty w bardzo ładnym opakowaniu z dość nietypowym dozownikiem. Dobrze, że ktoś w końcu odbiegł od rutyny i zamiast idealnie okrągłej nakrętki zaprojektował dozownik w kształcie spłaszczonego koła. Dodatkowo w prosty sposób jesteśmy w stanie zaaplikować odpowiednią ilość produktu.
Design bardzo atrakcyjny. Przez swoją prostotę krem wygląda ekskluzywnie. Jedynie niezbędne informacje na opakowaniu, które są bardzo czytelne.

Zapach, konsystencja:
Jak wspomniałam na początku, okropny zapach przypominający mi wymioty. Dokładnie tak samo jak w przypadku odżywczego kremu do twarzy. Kosmetyki bezzapachowe? Porażka producenta na całej linii.
Konsystencja dość lekka, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko rozprowadzić kosmetyk na dłoniach.

Działanie:
Krem dość szybko się wchłania. Pozostawia na dłoniach ochronną, nietłustą warstewkę. Nawilża dobrze, ale nie spektakularnie. Szczerze mówiąc oczekiwałam więcej. Fajnie zmiękcza dłonie. Zdecydowanie nie kupię go ponownie, głownie przez obrzydliwy zapach. Jeżeli chodzi o kremy do rąk jestem bardzo wymagająca, ponieważ w ciągu dnia nie mam czasu na ich aplikację. Oczekuję więc silnego nawilżenia, odpowiedniej regeneracji i ukojenia, a także przyjemnego zapachu, który będę wdychać kładąc się spać.

Skład:
aqua, caprilic/caprc triglyceride, glycerin, lanolin, isopropyl myristate, petrolatum, polyglyceryl-3 methyl glucose distearate, glyceryl stearate, tocopheryl acetate,pentylene glycol, dimethicone,cetearyl alcohol, ceteareth-20, sodium hyaluronate, tocopherol, persea gratissima oil, sodium cetearyl sulfate, citric acid, phenoxyethanol, sodium benzoate.

Capric/Caprilic Trigliceride – emolient. Powoduje wzrost lepkości kosmetyków.
Lanolin - Lanolina jest wydzieliną gruczołów łojowych owiec. Lanolina gromadzi się na wełnie owiec, skąd następnie jest wydzielana w procesie odtłuszczenia wełny. Tworzy na zaaplikowanej powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające) oraz wygładza naskórek i włosy, przez co je kondycjonuje.
Isopropyl Myristate- ciekły wosk. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu
Petrolatum – Wazelina. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate - Emulgator
Glyceryl Stearate - Ester kwasu stearynowego i gliceryny - kładnik umożliwiający powstanie emulsji
Tocopheryl Acetate – Substancja o działaniu antyoksydacyjnym
Pentylene Glycol- humektant, substancja nawilżająca.
Dimethicone – Silikon, Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienna, czyli gasi pianę w preparatach do mycia.
Cetearyl Alcohol - substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe (aplikacyjne).
Ceteareth-20 - składnik umożliwiający powstanie emulsji.
Sodium Hyaluronate - Humektant
Tocopherol – Witamina E
Persea Gratissima Oil - olej z awokado, kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące
Sodium Cetearyl Sulfate - Emulgator
Citric Acid - regulator pH
Phenoxyethanol- konserwant
Sodium Benzoate – konserwant

Podsumowując:

+ skład
+ wydajność
+ zmiękcza dłonie
+ nie pozostawia nieprzyjemnego filmu na dłoniach
+ dobrze nawilża, ale są lepsze kremy
+ design
+ dość szybko się wchłania
+ cena

- Obrzydliwy zapach wymiocin, którego nie jestem w stanie znieść.
- producent nie podaje wysokości filtra w składzie

Ilość zużytych opakowań: dosłownie męcze pierwsze

jak dla mnie nr 1

Mam suche, zniszczone ręce skłonne do podrażnień. Ten krem jest dla mnie ukojeniem i dzięki niemu nie krępuje się podać komuś ręki:
-szybko się wchłania
-nie pozostawia tłustawej powłoki
-wygładza, po pierwszym użyciu skóra się miękka, nawet ta szorstka
-wydajny
-dobre opakowanie, wydostaje się dokładnie tyle kremu ile się wyciśnie więc tubka nie jest poobklejana
Używałam wcześniej Neutrogeny, Dove, Garnier ten bije je wszystkie na głowę. Nawet mój mąż zwrócił uwagę, że jest bardzo skuteczny

Krem jest naprawdę efektowny i na pewno dalej go będę używała.

Nigdy nie miałam specjalnych problemów z dłońmi, jednak zimą oczywiście się przesuszały. Dostałam ten krem i muszę powiedzieć, że jestem nim zachwycona, ponieważ bardzo szybko widać efekty, a do tego nie pozwala by dłonie znów się wyszuszyły tzn. nie trzeba go nakładać co 1h, żeby był jakiś rezultat. Poza tym jest naprawdę wydajny, bardzo mała ilość kremu ze spokojem wystarczy na obie dłonie. Na dodatek, co dla mnie jest wielkim plusem, nie sprawia, że kleją mi się ręce i nie mam ochoty zaraz po nałożeniu iść ich umyć.

swietny krem ochronny

Krem jest mocno kremowy i rewelacyjnie sie wchlania. Czuc na dloniach delikatna ochrone.Do tego idealnie nawilza dlonie i skorki- dzieki olejkom i lanolinie i wit. E.Bardzo wydajny!Opakowanie estatyczne!Po latach poszukiwania kremu idealnego do rak w koncu znalazlam ten wlasciwy- opakowanie 100ml stacza na bardzo dlugo- ja mam kilka tubek w roznych miejscach!Polecam!

Używam tego produktu od: 8 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: zuzylam cale dwa, 3 w uzyciu - dom, praca, auto ;-)

Bardzo dobry krem na każda porę roku

Zaopatrzyłam się w ten krem jeszcze zimą, każe obiektywnie ocenie jego działanie na przestrzeni kilku miesięcy i w zależności od pór roku.
Krem ma wygodne, poręczne opakowanie, łatwo się otwiera i zamyka, nic nigdzie nie wycieka.
Kolor biały, konsystencja mocno kremowa, tłusta, ale krem świetnie się wchłania i pozostawia uczucie miękkości dłoni. Nie pozostawia tłustego filmu. Zima bardzo ratował moja sucha i podrażnioną temperatura skórę. Później o nim zapomniałam, bo nie był mi szczególnie potrzebny, a przypomniałam sobie teraz, kiedy na dworze upały, a ja siedzę nad stosem papierów w klimatyzowanym biurze. Dłonie miałam znów podrażnione, przesuszone, aż białe z suchości. Kilka użyć tego kremu i dłonie jak nowe:) Mięciutkie, zadbane, nie pieką, nie swędzą. Krem jest rewelacyjny i u mnie spisuje się rewelacyjnie

Używam tego produktu od: 5 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Wart uwagi

Kupiłam ten krem dla odmiany i z ciekawosci do firmyoraz z uwagi na pojemność.
Krem mile zaskoczył.

+ design tubki
+ szybko sie wchłania
+ pojemnosc
+ cena
+ sklad
+ zmiekcza dlonie
+ usprawnia kondycję skory
+ nie pozostawia tłustego filmu
+ wydajnosc

+/- zapach. Specyficzny, jakby pachniał gumą/oponą

- brak deklarowanego filtra w skladzie

Krem zamknięty jest w minimalistycznej czerwonej tubie z solidnym zamknięciem. Krem wydobywa się z wąskiego dziubka. Tuba jest miekka i pozwala na wykorzystanie kremu do końca.
Konsystencja kremu jest lekka. Wchłania sie błyskawicznie, dając natychmiastowe uczucie nawilżenia i wygładzenia (silikony).
Mam mieszane odczucia wzgledem zapachu. Niemniej zapach pozostaje neutralny, nie odrzuca ani nie zachwyca. Co wazne, stosowanie kremu jest zarowno przyjemne jak i skuteczne, zatem zapach choć nijaki nie stanowi przeszkody.
Plusem w moim odczuciu jest konsystencja tym samym wpływająca na wydajnosc.
W moim przypadku był wydajny gdyz wystarczy mala ilosc ziarnka grochu by doznac ukojenia.

Krem ma dobry skład, zawiera glicerynę, lanolinę, HA i wit E oraz zatrzymujące wilgoć w naskórku i wygładzace silikony. Skład nie zachwyca, niemniej efekty stosowania kremu sa bardzo dobre. Co ciekawe deklarowany na opakowaniu filtr UV nie znajduje sie na liscie inci, czyzby blad w druku? Inny krem Decubal (biały) o niemalze identycznym skladzie posiada filtr, przenikajacy ethylhexyl methoxycinnamate. Za tę "pomyłkę" gwiazdka w dół.

Jestem wymagająca i wybredna względem kremów do rąk, a ten przypadł mi do gustu. Jest odzywczy i okluzyjny a zarazem lekki. Jestem ciekawa jak sprawi się zimą. Poki co radzi sobie z ochroną dłoni w warunkach ekstremalnych bo domowych (chemia, detergenty, ogród).
Krem wart uwagi.

INCI:

Aqua - woda, rozpuszczalnik
Capric/Caprilic Trigliceride - Konserwant. Substancja jest pochodną kwasu kaprylowego, jako substancja czynna (Caprylic acid) powoduje zatrzymywanie wody w skórze.
Lanolin - wosk zwierzecy, naturalny emulgator wykazujacy duze powinowactwo do ludzkiego sebum
Isopropyl Myristate- Emolient
Petrolatum - Emolient
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate - Emulgator
Glyceryl Stearate - Emulgator
Tocopheryl Acetate E-vitamin, antioxidant
Pentylene Glycol- hydrofilowy składnik nawilżający
Dimethicone - Silikon, emulgator, stabilizator, składnik aktywny. Składnik pozyskiwany z krzemionek, którego główną funkcją jest absorpcja wody i wspomaganie emulgowania i rozpuszczenia innych elementów produktu.
Cetearyl Alcohol - zmiękczacz i regulator lepkości , stabilizator emulsji
Ceteareth-20 - Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji.
Sodium Hyaluronate - Humektant
Sodium Benzoate - konserwant

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1x100ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.