Bvlgari, Mon Jasmin Noir L`Eau Exquise EDT

Bvlgari, Mon Jasmin Noir L`Eau Exquise EDT

Bvlgari `Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise` oddaje niepowtarzalną atmosferę ogrodów Boboli we Florencji. Zapach jest delikatną kompozycją lekkich, świeżych nut, idealne pasujących na letni dni.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: pomelo, grejpfrut, migdały
nuta serca: herbata, jaśmin
nuta bazy: tony drzewne, piżmo

drzewne, kwiatowe, orientalne, owocowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Klasycznie eleganckie

Od około roku zaczęłam wgłębiać się w świat perfum. Wcześniej wystarczyło mi pierwsze lepsze psikadełko z Oriflamu albo Avonu, nie ujmując tym markom, bo cały czas lubię ich niektóre kompozycje. Jednak od jakiegoś czasu baczniej przyglądam się nutom zapachowym i analizuję, co najlepiej do mnie pasuje i współgra z moją skórą.

W tym przypadku skusiło mnie połączenie herbaty z jaśminem. Uwielbiam herbaciane aromaty i to niezależnie od rodzaju, bo zarówno zieloną herbatkę, jak i np. earl grey. Lubię także jaśmin, nawet ten hipnotyczny muglerowski. A co wyszło tutaj z tego mariażu?

Początek to mocne uderzenie goryczkowo-cytrusowych pomelo i grejpfruta. Bardzo fajny i energetyczny. Jeśli chodzi o cytrusy, to nie lubię takiej oklepanej kwaskowatości, za to bardzo podoba mi się ten gorzki akcent.
Kiedy cichną owocki pojawia się świetnie zgrany duet herbaty i jaśminu. Jak dla mnie świetnie skomponowany. Nic nie dominuje, nic nie przeważa, oba zapachy dobrze się uzupełniają i nawzajem dodają sobie urody. Herbatka jest tylko delikatnie dosłodzona, a jaśmin nie jest chemiczny, tylko prawdziwie kwiatowy, pyłkowy.
Później zapach dojrzewa i robi się bardziej drzewny i piżmowy, co nadaje mu głębi i powagi.

Jedynie parametry mógłby mieć odrobinę lepsze. Trwałość na ubraniach jeszcze jest ok, ale na ciele dość szybko robi się bliskoskórny i delikatny. Pozostaje raczej w postaci delikatnej mgiełki spowijającej noszącą go osobę. Nie zostawia za sobą smugi zapachu.
A może w tym tkwi jego elegancja...

Bo nie da się ukryć, że to woda elegancka i klasyczna. Nic krzykliwego i kontrowersyjnego. Dla kobiety dojrzałej mentalnie i pewnej siebie, która nie potrzebuje wykrzykników, żeby została zauważona.
Bardziej wytrawny, niż słodki.

Zapach świetnie będzie pasował wiosną i latem. Podczas upałów z pewnością nie będzie zamęczał. Ale ja go lubię także zimą, bo fajnie komponuje się z mroźną aurą. A nie zawsze mam ochotę na mocne lub słodkie perfumy.

Jak poprzedniczki wspomnę także o flakonie, który jest niezwykle biżuteryjny, ale wyważony. Idealnie współgra z zapachem. Mógłby być ozdobą toaletki, gdybym tylko nie trzymała swoich flakonów w ciemnej szafce. ;-)

ulotne bardziej niz slowo ulotne

Miałam próbkę tych perfum. Zapomniałam wydać im opinie. Na mojej skórze słaba projekcja i to może pół godziny, potem znika, nie ma go już. Co wyczuwałam przez chwilę gdy był?
Jakieś świeże, lekkie, ciut kwiatowe akordy łąki, może trochę morskie powietrze, słodkości brak.
Więc nie zrobiły te perfumy wrażenia na mnie. Nie ma nic exquise w nich.

Pierwsze dni wiosny...

Kompozycja owocowa, świeża. Nuty cytrusowe połączone są ze słodkością migdała. Natomiast jaśmin idealnie komponuje się z herbacianym sercem. W tle pobrzmiewa piżmowo-cedrowa baza. Zapach idealny na pierwsze wiosenne dni. Flakon dopełnia charakter zapachu.

Używam tego produktu od: 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,5 ml

Zdecydowana, ale subtelna woń jaśminu...

Mimo kompozycji kilku dość charakterystycznych i mocnych nut zapachowych, ja przede wszystkim czuję jaśmin i za to duży plus, bo przede wszystkim dlatego je wypróbowałam... Inne nuty nie zakłócają pięknego, subtelnego, ale jakże mocnego jaśminu <3 Niestety chyba na tym moje pochlebstwa się skończą, bo mimo że zapaszek jest ultra kobiecy, subtelny, a zarazem mocny, przeszywający jaśminem, to jest to tylko pierwszych kilka niuchów... Później dają o sobie znać inne nuty, jaśmin słabnie i pstryk, nie ma go. Trwałość jak dla mnie średnio, dlatego raczej nie wrócę do tego zapachu mimo, że to ciekawa propozycja na co dzień. Charakterystyczny, ale nie narzucający się, elegancki ale nie wytworny i zobowiązujący. Świeży, dodający energii, wysublimowany, lekko słodkawy. Warto spróbować. U mnie jakoś się nie trzyma :/

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Absolutnie fantastyczne

Wyrosłam już z perfum, które zachwycały mnie w czasie studiów. Długo nie mogłam znaleźć czegoś, co ładnie rozwijałoby się na mojej skórze i współgrało z moim naturalnym zapachem.

Większość perfum czy wód toaletowych, które zachwycają większość, na mnie po prostu śmierdzi, dusi, nie wtapia się, dominuje i przytłacza. Nie mówiąc już o tym, że najpierw czytam o trwałości danego zapachu, który potwierdza większość kobiet, a u mnie większość tych zapachów rozwija się niesamowicie szybko i po godzinie, dwóch już nic nie czuć. I nie chodzi o to, że mój nos się uodparnia, bo brak jakiegokolwiek zapachu wyczuwalny jest przez osoby z mojego otoczenia i wszystkich nowo napotykanych znajomych. Cóż, taka widocznie moja uroda, że mało co z powszechnie dostępnych zapachów mi pasuje.

Po wypróbowaniu ogromnej ilości próbek w końcu trafiłam na tę wodę toaletową! I jestem już od ponad roku wprost zachwycona! Co prawda muszę przyznać, że w moim odczuciu to nie jest jeszcze zapach idealny w 100%, jest mój tak na 95% i to na mi na ten moment odpowiada. :) Na razie nie próbuję szukać dalej.

Chyba trochę trudno opisywać wodę, czy perfumy, bo wszak na każdym będą one pachnieć trochę inaczej, ale jeśli nie odpowiada Wam większość zapachów i macie podobne problemy, do powyżej opisanych, to może się okazać, że i Wam podpasuje ta woda.

Muszę przyznać, że nie przepadam za Mon Jasmin Noir, jak i Jasmin Noir, za to ta wersja wprost oczarowuje.

Zapach jest niesamowicie świeży. Wprost mnie relaksuje. Jest delikatny, zwiewny, moim zdaniem niesamowicie kobiecy (ale jednocześnie dzięki swej delikatności - ta kobiecość ma w sobie coś ze świeżej, zachwycającej dziewczęcości). Z początku jest lekko słodki, ale potem robi się nieco &quot;surowszy&quot;. poszczególne zapachy wyczuwam w podobnej kolejności, co moja poprzedniczka.

Muszę przyznać, że używam tego zapachu i rano, i na wieczór. Uważam, że do mnie i do mojego stylu pasuje do każdej pory. Bardziej pasuje do wiosny i lata, ale dla mnie współgra bardzo ciekawie z surową zimą. Nie ociepli nam nastroju, ale w specyficzny sposób pasuje do mrozu i śnieżnobiałych połaci.

Jeśli chodzi o trwałość, to u mnie wytrzymuje z 6h, czasem nieco krócej, czasem nieco dłużej. Także jest w miarę ok.

Flakonik jest wprost uroczy. Niezwykle elegancki, biżuteryjny (wszak to Bvlgari :) ). Flakonik miniaturki również jest bardzo ładny. Niestety z miniaturki, którą noszę cały czas w torebce bardzo szybko zgubiła mi się urocza kokardka zaczepiona na gumce. Zsuwała się niewygodnie cały czas.

Myślę, że ten zapach może zachwycić nie tylko miłośników kwiatowo-cytrusowych zapachów.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek + w trakcie 75ml + 25ml miniaturki

Piękne

Zamówiłam je w ciemno, gdy przeczytałam że jest to tańszy zamiennik Un Jardin Sur Le Nil Hermesa. Liczyłam się z tym że mogę się rozczarować, ale ku mojemu zaskoczeniu Mon Jasmin Noir L\'Eau Exquise podoba mi się bardziej niż wyżej wymieniony Hermes. Oba zapachy są dosyć podobne, ale nie identyczne, w Hermesie wyraźnie wyczuwam marchewkę i mango, a zapach jest bardziej gorzki. Mon Jasmin Noir L\'Eau Exquise jest trochę lżejszy i odrobinę słodszy, wyczuwam w nim także cedr którego w ogródku nie ma.
Muszę zaznaczyć że zakup w ciemno wiązał się u mnie z dużym ryzykiem, gdyż Mon Jasmin Noir działa na mnie wręcz odrzucająco, ale na szczęście oba zapachy łączy tylko nazwa i butelka a wersja L\'Eau Exquise zostawia swojego poprzednika daleko w tyle.
Zapach jest na prawdę &quot;Exquise&quot; (przepiękny/ wyśmienity), na początku wyraźnie wyczuwam soczyste pomelo i grapefruita, później rozwijają się migdały, pojawia się zapach herbaty i jaśminu, w tle czuć nieśmiałe drzewo cedrowe. Zapach trzyma się blisko skóry, trwałość jest umiarkowana. Jestem fanką ciężkich orientalnych zapachów, ale potrzebowałam czegoś lekkiego do pracy i uważam że ten zapach to strzał w 10, a sama coraz bardziej przekonuje się do takich cytrusowych świeżaków.

Rzadko opisuję uwagi co do butelki, bo zawsze najistotniejszy jest dla mnie zapach, ale w tym przypadku muszę pochwalić Bvlgari. To jedna z najładniejszych butelek jakie posiadam, jeżeli chodzi o jakość i dbałość o szczegóły (w porównaniu na przykład do Omnii która pomimo ciekawego pomysłu była wykonana tandetnie).

Używam tego produktu od: kilku dni