Dalan, d`Olive, Intensive Cream Olive Oil (Intensywny krem oliwkowy)

Dalan, d`Olive, Intensive Cream Olive Oil (Intensywny krem oliwkowy)

Stworzony przez firmę Dalan specjalizującą się od 70 lat w produkcji wysokiej jakości kosmetyków na bazie 100% śródziemnomorskiej oliwy z oliwek z rejonu Morza Egejskiego.
Bardzo szybko się wchłania, natychmiast przywraca skórze zdrowy, idealny wygląd, maksymalnie nawilża. Miękkość i elastyczność dzięki wysokiej zawartości witaminy E zawartej w prawdziwej oliwie z oliwek śródziemnomorskich.
Zawarte w nim przeciwutleniacze pomagają odbudować w skórze naturalny system ochronny przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych przyśpieszających procesy starzenia.

nawilżające, regenerujące, zmiękczające
zapachowa
w tubie
bogate
normalna
balsamy

ze mną od lat

Nie wiem co jest takiego w tym kosmetyku, ale już od kilku lat sięgam po tą małą tubkę używając do pielęgnacji dłoni. Mamy dziś na rynku dziesiątki różnych dobrym kremów do rąk, wśród których znalazłam kilka perełek. Jest także wśród nich ta niepozorna mała tubka. A co w niej takiego wyjątkowego? Nie potrafię wskazać tego jednego szczegółu, który sprawił, że kupuję ten krem od dawna. A może wystarczy tylko tyle, że świetnie pielęgnuje moje dłonie. Tylko tyle i aż tyle!
Produkt zapakowany jest w tekturowe pudełko, w którym znajduje się niewielka tubka wykonana z plastiku, zamykana za pomocą białej plastikowej zakrętki (wolę jednak zamknięcia np. na klapkę, ale trudno, nie można mieć wszystkiego). Plastik tubki lubi się poddawać i nie wracać już do pierwotnej formy. Szczerze mówiąc, w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie przywiązuje do końca wagi akurat do tej kwestii. Ważniejsze, że da się opakowanie wręcz wykręcić, aby wycisnąć resztki kosmetyku.
Otwór w tubce jest odpowiednio duży, proporcjonalny jednak do wielkości tubki. Rozmiar otworu ułatwia wydobycie kremu z wnętrza.
Konsystencja produktu jest gęsta i kremowa. Wyciskam z tubki wystarczającą, czyli niewielką, ilość kremu i nie da się go zmarnować ponieważ łatwo to kontrolować.
Krem przyjemnie rozsmarowuje się na skórze, jak masełko. Jest miękki i kremowy. W moim odczuciu nie jest tłusty, raczej aksamitny i pozostawia taki właśnie subtelny ochronny film na dłoniach. Powłoczka nie klei się i nie jest śliska, dzięki temu od razu po aplikacji mogę chwycić jakąś rzecz i nie pozostawiać tłustych śladów bądź nie sprawia, że mogę coś upuścić.
Kosmetyk błyskawicznie przynosi ulgę spierzchniętym dłoniom, niweluje uczucie ściągnięcia, natychmiastowo zmiękcza naskórek i przyjemnie nawilża oraz łagodzi podrażnienia.
Nie można pominąć kwestii zapachu oceniając ten produkt ponieważ jest on bardzo charakterystyczny i początkowo dość intensywny. Mi przywodzi na myśl świeże pranie lub dobre mydło, bez mdłych akcentów. Polubiłam ten aromat od razu, gdy pierwszy raz go poczułam i nie znudził się, choć towarzyszy mi od lat.
W moich kosmetycznych zbiorach krem Dalan d'Olive jest już klasykiem i ja, jako kremo-do-rąk maniaczka, wciąż testuje coraz to inne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji dłoni, znajduję ulubieńców, ale chętnie sięgam po to maleństwo. Może i pojemność mogłaby być powodem do psioczenia, ale ja tego nie robię. Po pierwsze ponieważ nie sięgam po krem regularnie i mimo że zawsze gdzieś mam w domu czy torebce tubkę tego kremu, to mam też inne i używam w danym momencie tego, na który mam akurat ochotę. Wiecznie mam problem z oceną wydajności właśnie ze względu na fakt, że nie używam regularnie. Pojemność też mi nie przeszkadza - tubka jest wygodna i wszędzie się zmieści, nawet do kieszeni w kurtce. A w cenie niespełna 4 zł nie ma co narzekać.

#dalan - Intensywnie pielęgnujący krem (do twarzy i ciała)
To jeden z tych kosmetyków, do którym muszę wrócić...
✅ Zapach? Przepiękny, czysty, praniowy, ale w taki nienachalny sposób
✅ Konsystencja dość tłustego, ciężkiego kremu
✅ Działanie? Jak dla mnie bomba... ratuje moje dłonie zawsze kiedy tego potrzebuje
✅ Poprzez konsystencję, do stosowania wyłącznie na noc, działa jak rękawiczki!
✅ Cena niska, 3-4 zł?
✅ Wydajność dobra, nawet nakładając grubą warstwę
Ten krem kupiłam po raz pierwszy jakieś 5 lat temu... uwielbiam ten zapach, uspokaja mnie do snu. <3

intensywna jest tylko konsystencja

Dodałam ten kremik i jeszcze drugą wersję do zamówienia na jednej internetowej drogerii. Kosztował niecałe 3 zł, więc co szkodzi spróbować.

Generalnie moje ręce w okresie jesień-zima-wiosna są strasznie suche i bardzo problematyczne. Zawsze mam w domu kilka tubek kremów. Tylko latem mam z nimi spokój, jednak z przyzwyczajenia kremuję.

Sprzątam bez rękawiczek i bardzo często myję ręce, więc mój obecny problem, to lekkie spierzchnięcie i lekkie wysuszenie skóry.

Krem jest w plastikowej tubce i wygląda trochę jak maść.
Pachnie jak mydło oliwkowe w kostce. Zapach jest mocno mydlany z nutką oliwki. Dla mnie całkiem przyjemny.

Krem jest gęsty i bardzo toporny. Ciężko się rozsmarowuje, ale szybko się wchłania.
Zostawia na skórze lekko lepki film, troszkę taki tłusty. Więc raczej to taki krem na noc. Wydawałoby się, że będzie dobry na bardzo suche miejsce. Niestety pozory mylą, bo mimo takiej intensywnej, bogatej konsystencji krem nie radzi sobie z bardzo suchą skórą, tak jak np.mam teraz na łokciu.

Na lekko spierzchnięte dłonie jest ok. Dla mnie teraz latem daje radę, ale jak na jesień skóra zacznie mi doskwierać, to ten krem nie da rady.

Mydlano-mleczny zapach

Krem jest oliwkowy, ale nie ma cierpkiego zapachu oliwek, pachnie trochę mydłem, trochę mlekiem, zapach jest po prostu piękny, dla samego zapachu mogę kupować ten krem.
Krem jest gęsty i pewnie stąd jego nazwa: intensywny. Dobrze nawilża, natłuszcza, nie pozostawia lepkiego, ciężkiego filmu, który brudzi wszystko wokół, jeśli zastosujemy go na dłonie. Ładnie się wchłania i wyraźnie dba o skórę. Stosuję go do rąk, stóp, zamierzam kupić osobną tubkę do stosowania tylko na twarz.
Cena jest bardzo korzystna, trochę gorzej z dostępnością, ale można go kupić w drogeriach internetowych.

Ogólnie: mały, tani, niepozorny krem, który przepięknie pachnie i dba o skórę. Z pewnością kupię ponownie.

Uwielbiam :))

Zapach produktu jest OBŁĘDNY:D generalnie fajnie nawilża, pozostawiając lekki film, ale to właśnie dla zapachu kupuję opakowanie za opakowaniem.
Krem jest dostępny tylko w sklepach int, w Krakowie mimo wielu poszukiwań niestety nigdzie się z nim nie spotkałam za co mały minus.

Ilość zużytych opakowań: cztery

Turecki kremik

plusy:
+ ładny mydlany zapach
+ dobrze nawilża
+ szybko się wchłania
+ nie klei się
+ bardzo dobra konsystencja

minusy:
?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
- łatwo wylewa się z opakowania
- za wysoka cena

Niezły

Krem kupiłam kiedyś przy okazji zakupów w aptece, kosztował chyba poniżej 4 zł.
Krem pomógł mi przy suchych dłoniach, stosuję go też na skórki przy paznokciach. Ogólnie robi co ma robić, lekko natłuszcza skórę, pozostawia też delikatny film. Jego działanie jest doraźne, utrzymuje się przez dłuższą chwilę, ale nie nawilża jakoś długotrwale.
Wydajność trudno mi ocenić bo nie używam go często, tylko na zmianę z innymi produktami, najczęściej noszę go w torebce i używam w razie potrzeby.

Plusy:
chwilowe nawilżenie skóry
niezastąpiony gdy potrzebuję doraźnego nawilżenia
gęsta, treściwa konsystencja
małe opakowanie idealne do torebki
niska cena
krótki prosty skład

Minusy:
brak długotrwałego uczucia nawilżenia
zapach (chociaż to oczywiście kwestia gustu)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Bardzo fajny produkt, tylko ten zapach mydła...

Na ten krem natrafiłam zupełnie przypadkowo. Mama przyniosła mi go pewnego dnia, ponieważ jej koleżanka bardzo go zachwalała.
&quot;Zimowa&quot; pogoda doprowadziła do dużego zniszczenia skóry na wierzchniej części dłoni. Była bardzo wysuszona, swędziałą, pękała, tworzyły się rany, zaczerwienienia i kremy niewiele mi dawały.
Z racji dość tłustej konsystencji tego kremu nakładałam go na noc na całe dłonie, a w dzień tylko na najbardziej newralgiczne punkty. Sprawdził się idealnie!
Podczas używania skóra dłoni już po 2 dniach była w dużo lepszym stanie. Po dłuższej kuracji skóra jest miękka, odżywiona, przestały się robić rany oraz zaczerwienienia.
Niestety mam problem z regularnym stosowaniem na dłuższą metę, więc co jakiś czas stan skóry się pogarsza :P
Co do kremu to ma wygodne opakowanie pozwalające wycisnąć nam tyle ile potrzebujemy. Jest bardzo gęsty, przez co wydajny, tani i najważniejsze, że działa. Jedyne co mi przeszkadza to zapach mydła i problem z dostępnością za co odejmuję pół gwiazdki.
Jako krem do ust również sprawdza się świetnie! Tylko trzeba uważać z ilością, bo można skończyć z białymi ustami :P

GENIUSZ

Kupiłam zupełnie przez przypadek, będąc w Krakowie stojąc przy kasie zauważyłam krem do rąk za niecałe 3 PLN więc bez większego zastanowienia dołożyłam go do zakupów- to była dobra decyzja :)

Krem ma dosyć treściwą konsystencję- jest kremowy i biały więc na początku delikatnie bieli skórę aby za moment błyskawicznie się wchłonąć, pozostawiając świetnie nawilżoną, elastyczną skórę.

Zapach jest kwestią dyskusyjną- dla niektórych może być nieco duszący- ja osobiście go uwielbiam, w moim odczuciu jest nieco mydlany ale akceptuję :)

Idealnie sprawdzi się w przypadku zarówno przesuszonej i normalnej skóry (najlepiej na noc- jako bardziej treściwsze nawilżenie i natłuszczenie)

Od tej pory zamawiam tylko na allegro :)

Naprawdę POLECAM

Ilość zużytych opakowań: skończyłam drugie, zaczynam trzecie

bardzo dobry krem

Recenzuję tubkę o pojemności 20ml.
Krem ma gęstą konsystencję, podobną do pasty do zębów, jest koloru białego. Intensywnie pachnie, co z początku bardzo mi przeszkadzało, pod koniec się przyzwyczaiłam.
Zapach nieciekawy, przypomina mi tanie mydło za złotówkę z drogerii. Tubka mała, poręczna, choć nieprzezroczysta, więc nie widać zużycia.Warto ją rozgrzać wcześniej w dłoni, gdyż wtedy krem można łatwiej rozsmarować, nie jest taki toporny. Nie wchłania się całkowicie, zostawia lekko tłustawą poświatę, co mi akurat odpowiada.

Trudno dostępny, ja zamawiałam w sklepie internetowym.

Faktycznie będzie dobry dla skóry wyjątkowo przesuszonej, najlepiej sprawdzi się na dłonie i łokcie, na pięty może być za słaby, na usta nie polecam (zapach).
Według mnie mało wydajny, ale ja nakładam go dość grubą warstwę.

Skład ma taki sobie, ale o dziwo działa. Nie wiem czy to zasługa tej otoczki glicerynowo-parafinowo-emolientowej ale faktycznie krem zapobiega utracie wody z naskórka i przez to pomaga w regeneracji skóry dłoni.

Przyjrzyjmy się składowi: na początku mamy wodę, później parafinę (emolient-natłuszcza) i glicerynę (nawilża), izopropyl mirystate (emolient), uwodorniony olej rycynowy (emolient), i glyceryl isostearate (kolejny emolient). Ekstrakt z oliwek dopiero po zapachu, więc jego zawartość to pewnie 1%.

Ze względu na ciężką konsystencję i nieciekawy intensywny zapach polecam szczególnie na noc.
Jest tani, ale nie wiem czy jeszcze go kupię. Szukam KWC.

***INCI:aqua, petrolatum, glycerin, isopropyl mirystate, hydrogenated castor oil, glyceryl isostearate, ozokerite, parfum, magnesium sulfate, olea europea fruit oil, polyaminopropyl biguanide, methylisothiazolinone.

Używam tego produktu od: w trakcie
Ilość zużytych opakowań: kończę tubę 2o ml

bardzo lubię i kupuję

Krem stał się jednym z moich ulubionych. Kupuję go za 5 zł w Laboo.

W porównaniu do innych skoncentrowanych kremów (np. do nagietkowego balsamu Dr Scheller) jest lżejszy, nie aż tak tłusty. Konsystencja zwarta, tresciwa, ale dość dobrze się wchłania. Film, jaki zostawia, zależy od ilości nałożonego kremu. Im mniej, tym dla mnie lepiej, otula dłonie delikatną rękawiczką. Przy bardziej hojnej aplikacji potrafi zostawić wodnistą warstwę, co mogę zaakceptować tylko przed położeniem się do łóżka.
Zauważalnie odżywia, wygładza i koi. Używam go z tym większą przyjemnością, że ma obłędny zapach, bardzo intensywny, przez co myślałam, że w końcu mnie zmorduje, ale nie!

Opakowanie estetyczne, miękka tubka, pojemność w sam raz do torebki. Wydajność dobra, bo nie nakładam go wiele aby uzyskać pożądany efekt. No i tutaj uwaga: życzyłabym sobie dostępności również większej &quot;domowej&quot; pojemności - byłoby praktyczniej i taniej.

Ogromny plus za przyjemność stosowania (jak dla mnie większa niż kremu do rąk Nuxe) oraz solidną pielęgnację.

Z miłości do zapachu kupiłam mydło w płynie 400 ml za 12 zł (bardzo dobre), mam też apetyt na balsam o tym samym zapachu.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 2 szt. z różną częstotliwością, trzecie rozpoczęte