Rimmel, Stay Matte, Foundation (Podkład matujący do twarzy (nowa wersja))

Rimmel, Stay Matte, Foundation (Podkład matujący do twarzy (nowa wersja))

Nowy podkład Rimmel Stay Matte zapobiega świeceniu się cery, a dzięki zastosowaniu mikrosferycznych pudrów skóra jest jedwabiście gładka i miękka. Lekka, kremowa formuła podkładu wyjątkowo łatwo rozprowadza się na skórze, a w połączeniu z emulgatorami żelowymi płynnie i równomiernie łączy się ze skórą bez rolowania się i efektu maski. Matowe wykończenie zawdzięcza opatentowanej japońskiej formule żelu pielęgnacyjnego. Zawarty w podkładzie kaolin zapewnia matową, lecz promienną cerę. Zawiera bardzo lekki matujący puder, wszystko po to, by stworzyć nieskazitelne, jedwabne, wolne od błyszczenia się wykończenie makijażu, które utrzymuje się cały dzień, pozostawiając skórę świeżą i naturalnie matową.

fluidy
Krycie
lekkie
w tubce

Jest super

Mam cerę typowo tłustą i mało jest podkładów na rynku, które są w stanie utrzymać się na mojej twarzy dłużej niż 3 godziny bez poprawiania. Zaczęłam w końcu szukać jakiegoś typowo matującego podkładu. Miałam już kiedyś kilka kosmetyków Rimmela i byłam z nich zadowolona, dlatego tym razem postanowiłam kupić produkt tej marki. Szczerze mówiąc nie zawiodłam się. Buzia po nałożeniu podkładu wygląda bardzo ładnie, bez efektu maski. Koloryt jest jednolity, a podkład idealnie dopasowuje się do naturalnego odcienia twarzy. Produkt się nie waży i jest świetną bazą nawet dla profesjonalnego makijażu. Świetnie kryje niedoskonałości, korektor staje się zbędny. Odkąd używam tego podkładu, nie muszę co 3 godziny poprawiać makijażu. Dopiero po 6 godzinach robię drobne poprawki. Po zmyciu nie widać żadnych pryszczy, więc to oznacza, że nie zapycha. Jak dla mnie jest super i na pewno będę do niego wracać.

Świetny

Podkład jest naprawdę matujący, tak jak obiecuje producent. Utrzymuje się przez cały dzień i nie wymaga poprawek. Ma gęstą, kremową konsystencję i bardzo dobrze się rozprowadza po skórze. Wystarczy niewielka ilość, żeby zakryć całą twarz, przy tym jest świetnie kryjący. Odkąd go odkryłam to się z nim nie rozstaje.

Mój "must have" od dłuższego czasu

Ten podkład dostałam kiedyś w prezencie i natychmiast go pokochałam. Świetne krycie, długotrwały efekt. Przez jego dość gęsta konsystencję zrezygnowałam z gąbeczek i pędzli, lepiej nakłada mi się go palcami. W pierwszej chwili wydaje się dość tłusty, ciężki, ale później na skórze w ogóle tego nie czuć, chociaż ja zazwyczaj rezygnuję przy nim z baz, używam tylko kremu nawilżającego, koniecznie jakiegoś lekkiego; wtedy, mam wrażenie, całość jest lżejsza i po prostu przyjemniej się czuję.

Świetny mat na co dzień

Podkład bardzo dobrze matuje, nie obciążając przy tym cery. Buzia wygląda na wygładzoną, ale nie wysuszoną, nie tworzy efektu maski. Produkt ma fajną, kremową konsystencję, dzięki czemu aplikacja przebiega bezproblemowo. Stosuję do na co dzień, nie zapycha.

Hit 2018

Bardzo lubiłam ten podkład (wydaje mi się, że już go wycofali..?), był w formie musu, podobnie jak obecnie Rimmel Lasting Matte, ale Stay Matte lubiłam o wiele bardziej - dobrze krył wszystko na mojej twarzy i matowił, wyglądał naturalnie (oczywiście na tyle, na ile może naturalnie wyglądać zupełnie matowy produkt) i utrzymywał się cały dzień.

Jestem na NIE

Jako posiadaczka mieszanej cery z tendencją do świecenia strefy T i brody długo szukałam idealnego podkładu i na pewno nie jest nim ten produkt. Podkład jest strasznie gęsty, co już sugeruje nam spore zapychanie buzi, ale to byłoby do przeżycia. Zabawa zaczyna się po pół godziny od nałożenia - ciemnieje w zastraszającym tempie mimo iż wyjściowo kolor był idealnie równy z kolorytem mojej skóry. Dobra mamy już ciemniejszą buzię niż szyję to teraz pora na to żeby zaczął zostawiać plamy i sprawił, że po 2 godzinach świecę się jak latarnia.
Nie wiem może mnie ten podkład tak nienawidzi (z wzajemnością), ale za tę cenę można kupić dużo lepszy produkt :)

Nawet okej

Nie wiem jak go ocenić, z jednej strony konsystencja jest fajna, bo dosyć gęsta i mimo to nie miałam problemu z rozprowadzeniem gąbeczką. Wygląda naturalnie na mojej skórze, jednak wyciera się po kilku godzinach i zostawia plamy. Jak dla mnie, dobry dla osób które nie dotykają twarzy, tym bardziej jeżeli mają katar, wyciera się do zera po jednokrotnym przejechaniu chusteczką,
Nie roobił się pomarańczowy, mimo to mógłby być lepszy

Niestety nie dla mnie

Bardzo zawiodłam się na tym podkładzie.
Strasznie ciemnieje pomimo, że wyjściowy kolor był idealny z kolorem mojej cery.
Konsystencja jest bardzo gęsta - jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką jeśli chodzi o podkłady. Ciężko się go aplikuje, a jak już się uda to robi plamy.
Tworzy brzydką, pomarańczową skorupę.
Produkt się nie sprawdził i wylądował w koszu.

Już nie mój klimat

Kilka lat temu, aby nie powiedzieć, że kilkanaście, miałam fazę na podkłady w musie w słoiczkach. Swego czasu głównie takich używałam. Tutaj, po latach, mamy ten mus zamknięty w tubce. Jest to z pewnością bardziej higieniczne i wygodne. Natomiast przez te lata nabrałam dużo więcej doświadczenia w makijażu i znowuż nie umiem się przesiąść na podkłady w musie. Jak to nałożyć gąbeczką? Nie mam pojęcia ^_^'
Jako że dorobiłam się nowej odsłony, czyli podkładu Lasting Matte, i kupując nową sztukę na wyprzedaży asortymentu w Rossmannie postanowiłam wziąć się za napisanie im obu recenzji, porównaniu, sprawdzeniu czy ja jeszcze umiem w musy.
Początkowo nakładanie stanowiło problem. No topór na gąbkę. Najlepiej nałożyć je palcami i pod koniec doklepać gąbeczką. Dobrze jest dozować produkt, ponieważ podkład sam w sobie robi maskę i naprawdę ciężko dojść z nim do porozumienia aby tak nie robił. Konsystencja jest dość gładka, gęsta, ja bym nazwała to piankową, czyli taki mus. Krycie jest raczej średnie, jak się dopracuje to mocniejsze, ale nie radzę, bo jest to dość widoczny na skórze podkład. Co ciekawe PODKREŚLA PORY i zdecydowanie SZYBKO SIĘ WYŚWIECA, a rzekomo miał tego nie robić... Na suchych skórkach lub innych nierównościach strasznie się osadza. Szybko złazi z nosa, po 3-5h można ściągnąć go palcem z czoła, w zasadzie przy nim (jak i przy młodszym bracie Lasting Matte) poległy wszystkie moje sprawdzone pudry.
Nie wiem czy komuś sprawdzają się te podkłady. Są dość ciężkie w konsystencji i cery mieszane/tłuste naprawdę nie będą zadowolone, a wręcz rozczarowane.
091 jest dość różowo-brzoskwiniowy, ale całkiem ok odcień dla mnie, 100 była za to bardziej beżowa. Nie ciemnieją. Więcej zalet brak ;P

Średniak..

Podkład kupiłam w Rossmannie. Oczywiście przyciągnęło mnie to z matowi. Nie należy do moich ulubieńców, jest zbyt ciężki dla mojej skóry, ma bardzo gęsta formułę przez którą mam wrażenie że mam podkładu bardzo dużo na twarzy. Na długo matowy nie jest bo po 2 godzinach już się cała świece. Po czasie podkład zaczyna się łuszczyć, szczególnie przy nosie. A nie lubię jak podkład widać. Nie lubię takiego efektu dlatego też jestem na nie, bo powstał efekt maski, a niby takiego miało nie być.

Kompletnie mnie zawiódł

Myślałam, że jako podkład z Rimmel (które mnie nie zawodziły) i ten będzie zadowalający. Jednak to, co się działo z nim na twarzy, to koszmar. Jego konsystencja jest bardzo gęsta, w moim opakowaniu podkład miał jakby gródki/kulki. Trudno było nałożyć na twarz małą ilość, aby warstwa była cienka. Po niedługim czasie stawał się praktycznie różowy na skórze. Nie, bardzo źle go wspominam.

Dobre lecz ma jedno ale..

Obecnie mam podkład Rimmel odcień 091 Light Ivory. Podkład jest dość gęsty, konsystencja przypomina mus. Jak dla mnie ten odcień jest zbyt jasny, ewentualnie nadaje się na porę zimową, wtedy kiedy znika opalenizna i tak aby makijaż wyglądał naturalniej, bez efektu maski. Podkład jest matujący, aczkolwiek po naniesieniu większej ilości po kilku godzinach makijaż się łuszczy, zwłaszcza w okolicach oczu, nosa i brody. Ja często mieszam ten podkład z podkładem Bourjois. Podkład Rimmel ma pojemność 30ml, mieści się w tubce, ładna przyciągająca oko szata graficzna. Kosmetyk dosyć wydajny.