Rimmel, Stay Matte, Foundation (Podkład matujący do twarzy (nowa wersja))

Rimmel, Stay Matte, Foundation (Podkład matujący do twarzy (nowa wersja))

Nowy podkład Rimmel Stay Matte zapobiega świeceniu się cery, a dzięki zastosowaniu mikrosferycznych pudrów skóra jest jedwabiście gładka i miękka. Lekka, kremowa formuła podkładu wyjątkowo łatwo rozprowadza się na skórze, a w połączeniu z emulgatorami żelowymi płynnie i równomiernie łączy się ze skórą bez rolowania się i efektu maski. Matowe wykończenie zawdzięcza opatentowanej japońskiej formule żelu pielęgnacyjnego. Zawarty w podkładzie kaolin zapewnia matową, lecz promienną cerę. Zawiera bardzo lekki matujący puder, wszystko po to, by stworzyć nieskazitelne, jedwabne, wolne od błyszczenia się wykończenie makijażu, które utrzymuje się cały dzień, pozostawiając skórę świeżą i naturalnie matową.

fluidy
Krycie
lekkie
w tubce

Zaskakująco dobry

Miałam okazję testować aż trzy wersje tego podkładu. Pierwsza, którą testowałam lata temu, była bardzo przeciętna. Druga okazała się zupełną katastrofą. Do trzeciej wersji podkładu podeszłam więc z pewną dozą ostrożności. Okazało się jednak, że marka Rimmel tym razem stanęła na wysokości zadania i diametralnie zmieniła formułę podkładu Stay Matte. Zdecydowanie na lepsze.
Posiadam dwa odcienie 091 Light Ivory (bardzo jasny, delikatnie wpadający w różowe tony) oraz 100 Ivory (jasny z żółtymi tonami). 091 jest najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia mojej skóry, jednak często sięgam także po odcień 100, bo zdecydowanie wolę żółte tony w podkładach.
Stay Matte mieści się w miękkiej tubie. Ma konsystencję gęstego musu. Nakładam go beauty blenderem i ten sposób aplikacji najbardziej mi odpowiada, choć w sytuacjach, gdy nie mam gąbki przy sobie, da się go równomiernie nałożyć także palcami. Z uwagi na gęstą, bardzo treściwą konsystencję podkładu, lepiej nakładać go cienką warstwą. Gdy przesadzimy z ilością, może dać nam uczucie ciężkości na twarzy, wejść w zmarszczki i uwidocznić suche skórki. Przy cienkiej warstwie nie powinno być z tym jednak problemu.
Stay Matte świetnie kryje - zwykle nie potrzebuje dodatku korektora, by idealnie wyrównać koloryt cery, zakryć wszystkie niedoskonałości i cienie pod oczami. Daje matowe wykończenie, ale nie zastyga całkowicie na twarzy, dzięki czemu łatwiej o ewentualne poprawki. Jest trwały, z niewielkimi poprawkami wytrzymuje na twarzy wiele godzin.
Podkład zawsze mam w swojej kosmetyczce i regularnie do niego wracam. Nadaje się do użytku zarówno codziennego, jak i w przypadku większych wyjść. To naprawdę solidny produkt w bardzo przystępnej cenie.

Pół na pół

Produkt w promocji kosztuje około 22 złotych, bez promocji jest to około 29 złotych, także cena za wysoka według mnie.
Zacznę od plusów- podkład dobrze kryje oraz matuje twarz. Utrzymuje się na twarzy prawie cały dzień, co jest dużym plusem.
Jest ogólnie dostępny i wydajny.
Minusem na pewno jest uczucie zapchanej twarzy po nałożeniu, jest bardzo "ciężki". Ma bardzo gęsta konsystencja, źle się nakłada na twarz.

Nie

podkład jest strasznie gęsty i jakby gumowo-kredowy konsystencja jak dla mnie okropna, ostatecznie stosowałam go z kremem nawilżającym żeby go rozprowadzić ale efekt na twarzy był raczej średni pozostawiał smugi i efekt maski

Cudo! <3

Niesamowity matujący podkład, który ma kremową konsystencję przez co bardzo łatwo się rozprowadza na twarzy. Zostaje długo na twarzy, matując ją i zakrywając niedoskonałości.
Używam go od kilku lat i bardzo ciężko mi jest go zmienić bo się zakochałam w formule. Odcień 100 jest dla mnie najlepszy, po pro,mocji można zakupić w fajnej cenie.
Bardzo dobrze reaguje na niego moja skóra- zakrywając niedoskonałości. Niesamowity produkt!

Nie dla mnie

Dużym plusem na pewno jest bardzo dobre krycie podkładu ale na tym się kończy. Podkład jest bardzo gęsty, szybko się "warzy" na twarzy i źle wygląda. Niestety także zapycha pory. Mając go na twarzy mam wrażenie jakbym nosiła maskę. Nie polecam

Gęsta pasta

Chyba najgorszy podkład jaki miałam.
Jego konsystencja to gęsta pasta. Ciężko się nakłada, podkreśla pory i szybko się wyświeca. Jedyny plus to dobre krycie.

najlepszy ze średniej półki

Polubiłam ten podkład od pierwszego użycia. Dzięki swojej gęstej konsystencji dobrze kryje niewielkie niedoskonałości. Z trwałością też nie jest najgorzej. Lubię go raczej na większe wyjścia, bo jest to dość ciężki podkład.
Co ważne starcza na długo ponieważ jedną "kropelką" można wymalować całą twarz. Nie zauważyłam żeby zapychał pory. Troszkę się ściera, gdy jest go za dużo na twarzy. Nie tworzy efektu maski, jeśli nałożymy cieńszą warstwę.
Dobrze matuje.

Odcień 091 Light Ivory

Polecam osobom,które tj. ja mają problemy z widocznymi przebarwieniami. Trafiłam na niego przez przypadek,ale szczerze mówiąc zostanie ze mną na długo. Idealny na zimę,nie przesusza skóry,nie waży się i nie ciemnieje. No i gama kolorystyczna jest w stanie dopasować się nawet do mojej bardzo bladej skóry,co nie wszystkim producentom się udaje. Na pewno jeszcze go kupię.

Ciekawy ale nadal średniaczek..

Odcień 091 LIGHT IVORY

+ Podkład zamknięty jest w ładnej, wygodnej tubce i ma matowe wykończenie.
Przeważnie trzyma się na twarzy cały dzień i nie wyświeca się (no chyba że jest upał- wtedy zdarza mu się ścierać i może błyszczeć w strefie T).
Dostępność jak najbardziej na plus.

+/- Produkt ma ciekawą, gęstą konsystencję (taki zbity mus), która niestety niezbyt łatwo się rozprowadza równomiernie (polecam nakładać palcami, bo pędzlem jest ciężko, a gąbka raczej sobie z tym zadaniem nie poradzi).
Ma raczej średnie krycie (którego raczej nie zbudujemy) i jest troche widoczny na skórze (nie wtapia się).
Jest w miarę wydajny, a cena mogłaby być ciut niższa.

- Kolor 091 jest jasny ale wpada w różowe tony (a ja potrzebuję żółtych tonów w podkładach)

Moim zdaniem ten produkt jest ciekawy pod każdym względem ale niestety u mnie się nie sprawdził.
Ja nie trafiłam z kolorem, więc ten minus można traktować jako wskazówkę ;)
Moja ocena: 2,5/5

Niezastąpiony!!!

Jeden z moich ulubieńców, używam go na codzień i uważam że jest super! Napewno będę po niego wracać, używam kolor 103. Przy lekko opalonym ciele zlewa się super, żadnych odcięć. Mogę go polecić :)

Po prostu zły

Ten podkład zakupiłam jakieś dwa lata temu. Po roku wyrzuciłam do połowy zużyte opakowanie. Dlaczego? Podkład może i faktycznie kryje i matuje ale:
-tworzy ciastko na twarzy
-zle się rozprowadza
-jest bardzo gęsty i ciężki
-brzydko się ściera
-zapycha
-kolor ciemnieje
-dziwne odcienie (ja trafiłam na kolor który miał być ivory a na mojej skórze wyglądał na szary)
Podsumowując: nigdy więcej.

Nie dla mojej cery

Niestety u mnie podkład się nie sprawdził. Szukałam akurat czegoś z dobrym kryciem, ale ten jest zdecydowanie jak dla mnie zbyt ciężki i gęsty. Trudno mi było go równomiernie rozsmarować na twarzy, do tego jest bardzo widoczny na twarzy. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się u mnie lżejsze podkłady, nawet kosztem mniejszego krycia niedoskonałości.