Zara, Oriental EDT

Zara, Oriental EDT

`Oriental` marki Zara to orientalno - kwiatowa woda toaletowa dla kobiet. Nutami głowy są róża i frezji, serca - cedr i drzewo sandałowe, a nuty bazy to wanilia i karmel.

Kategoria: orientalno - kwiatowa

wody toaletowe
kwiatowe, orientalne

73% jesień/zima 27% wiosna/lato

Deser karmelowo-waniliowy

Zacznę od ubolewania, że perfumiarz ze mnie żaden. Z zazdrością czytam niektóre opisy zapachów w katalogu, rozpoznawanie każdej rozwijającej się nuty. Ja rozróżniam kilka na krzyż i na pewno moja recenzja jest mocno subiektywna, ponieważ pewne aspekty mi umykają.

A zatem jak według mnie pachnie "Oriental"? Nieomal kulinarnie, wanilia z karmelem zdominowały zapach. Zaznaczyłam "nieomal", gdyż nuty orientalne powodują, że jest to wanilia mniej mdła od typowo cukierniczego dodatku. Chwilami próbuje się przebić słodycz kwiatów. Róży nie wyczuwam ani odrobinę, podejrzenie pada więc na frezję. Zapach nie jest skomplikowany, ostateczny zapach ustala się dość szybko i niewiele się w nim zmienia. Koniec końców ja odbieram "Oriental" słodko, prosto, ale przyjemnie. Trwałość zadowalająca, to tylko woda toaletowa, a czuję ja na sobie przez minimum trzy godziny.

Cóż, jeśli chodzi o zapachy marki Zara zdecydowanie wolę "Gardenia" - słodkość, ale bardziej złożona, z pazurem. Co nie znaczy, że "Oriental" wypada źle, w żadnym razie. Dla mnie to typowy jesienno-zimowy zapach, dużą butlę 100 ml rozpoczęłam w zeszłym roku i wywlokłam z szafki, gdy ostatnio zaczęło się ochładzać. W ciepłe miesiące staje się trudnym do zniesienia ulepkiem, ale teraz w to mi graj.
Hasła kojarzące mi się z tym zapachem: ciepło, słodycz, przytulność. Kocyk, herbata z miodem, imbirem i "Oriental" jako tło - moim zdaniem udany duet.

klasyka gatunku od zary

jest to jak dla mnie już klasyk zarowy, jest to już moje 2 opakowanie tego zapachu i za każdym razem nie jest on nawet jakiś trudny do zdobycia, a pierwszy raz chyba wydany był chyba jakoś przed 2016 rokiem? poprawcie mnie jeżeli się mylę. tak wydaje mi się, że pierwsze opakowanie kupiłam. cena jest zdecydowanie zachęcająca bo jakoś za 50 złotych można nabyć zapach bardzo karmelokowy, waniliowy, słodki ale jednocześnie drzewny. baaardzo otulający zapach który pasuje idealnie na wieczorową pore i raczej na przełom jesieni i zimy. 100 ml starcza na stosunkowo długo, bo trwałość jak na zapachy ze sklepów odzieżowych jest całkiem całkiem. projekcja to samo,

Bez rewelacji

Woda toaletowa kwiatowo - orientalna dostępna w Zarze. Wczywalna woń róży, wanilii. Zapach nie jest trwały. Początkowo jest on intensywny, z czasem robi się mdły, duszący i bardzo męczący. Perfumy posiadają ładny, klasyczny, flakon. Pojemność 100 ml. Atutem jest korzystna cena

• Flakon: 5

Piękna i słodka, ale dość krótka ta przygoda

Z zapachami Zary poznaje się od kilku lat, najczęściej z okazji wyprzedaży zdarza mi się kupić zapachy za grosze, choć ich ceny regularne i tak są atrakcyjne. To co moim zdaniem wyróżnia zapachy z Zary to ich trwałość (mam na myśli głównie mój nr 1 czyli Gardenie) ale również świetnie kompozycje zapachowe, które w mniejszym bądź większym stopniu ale darzę sympatią.

Oriental był na mojej liście do wypróbowania i oto udało mi się kupić w fajnej cenie 150 ml tego zapachu w ciekawym limitowanym flakonie. Za flakon złapany w aplikacji online zapłaciłam na początku wyprzedaży 40zł, więc śmiesznie tanio, być może teraz jest jeszcze taniej.

Jeśli chodzi o zapach, to zdecydowanie mój zapachowy typ. Chwilę po spryskaniu nadgarstka zapach jest bardzo ostry i tak pikantny, aż ma się wrażenie, że palący. Jest w nim również jakiś element gorzkiego kadzidła, które bardzo krótko ale jednak wybrzmiewa dość mocno ale ja lubię takie dziwadła. U mnie zapach choć wysładza się najszybciej z zapachów które posiadam, to i tak dla tego zapachu trzeba dać porządne kilka minut nim zapach się lekko 'oswoi'. Na samym początku dość mocno wyczuwam cedr, bardzo dużo w asyście drzewa sandałowego. Po upływie kilku minut zapach zaczyna 'mięknąć' i czuć wreszcie taką waniliową podusię z delikatną kwiatową nutą, która w zderzeniu z tym szorstkim, surowym cedrem jest po prostu piękna. Po jakiś 10-15 minutach zapach mam wrażenie, kończy się rozwijać i staje się słodziakiem takim, że hej. Jest baaaardzo karmelowo, po prostu kiedy zatopię nos w nadgarstku i zamknę oczy od razy wyobrażam sobie płynny, słodki karmel na waniliowych lodach z Maczka - moje ulubione połączenie. Choć to dziwne bo ten aromat karmelu w pewnym momencie już na sam koniec traci te orientalne echo i czuć wyłącznie słodycz, to mnie ten zapach nie męczy. W tym karmelu jest coś takiego, że choć jest bardzo słodki to jest stonowany, przemyślany, nie szalony i tandetny.

Ja sugeruję ten zapach wyłącznie zimą. W chłodniejszych, wręcz lekko mroźnych temperaturach nosiło mi się najlepiej ten zapach. Nie wyobrażam go sobie upalnym latem, wiosną.

Co do trwałość to spośród wszytskich zapachów Zary, które posiadam te EDT jest najmniej trwałe. Aż ciężko w to uwierzyć, bo trwałość jest po prostu słaba. U mnie niektóre drogeryjne (!) mgiełki pachną o wiele dłużej, niż ten zapach. Oriental czuję na sobie max 3-3,5 godziny. Potem zapach znika, jakby się ulatniał, nie czuję nawet śladu po nim zbliżając nos do nadgarstka. Nie jest to zapach o szerokiej projekcji, którym przesiąkną szaliki czy apaszki. Bardzo żałuję bo spodziewałam się projekcji i trwałości zbliżonej do Gardenii, od której pod koniec dnia aż mi pulsują skronie tak mocno wyczuwam ją nadal. Tutaj mamy absolutne przeciwieństwo i zapach, krótko raczy nas swoją obecnością. Szkoda, jednak co do kompozycji zapachowej nie mogę się przyczepić za nic. Zapach choć nie jest jakiś szczególnie złożony a raczej prostolinijny, to jak na zapach z odzieżowej sieciówki jakościowo bardzo dobry i przemyślany. Nie wiem czy skuszę się ponownie, być może kiedyś żeby przypomnieć sobie tę karmelowo-orientalną słodycz. Nie jest to zapach najwyższych lotów, co to, to nie. Jednak ma swoją klasę, i ciężko uwierzyć, że kosztuje grosze. Nie jest to zapach też szczególnie rozkwitający na skórze, który zaskoczy nas jakimiś niespodziewanym orientalnym zapachem jednak jak wspomniałam trzyma poziom, gdyby nie ta kiepska trwałość byłby moim hitem.

Klasyk

Zapach według mnie należy do orientalno-słodkich. Z początku wkraczają nuty bazy, następnie serca a na końcu głowy. Szczególnie dominuje w niej karmel, a w tle czuć paczulę, piżmo, wanilię, jaśmin oraz bergamotkę.

Na pewno jest to zapach, który zyskuje komplementy, ale tylko do 2 godzin, ponieważ jego projekcja nie jest najlepsza. Trwałość na skórze bywa u mnie różna, najwidoczniej nie dogadała się z moim pH skóry, jest to kwestia indywidualna. Z kolei na ubraniach czuć do momentu wyprania.

Osobiście kupiłam zestaw 2 zapachów: oriental i fruity za ok. 60-70zł. Fruity jako że jest mocno słodko-owocowa oddałam ją mamie (nie moja grupa zapachów).

Czarny koń

Kupiłam perfumy w zarze skusiła mnie bardzo niska cena gdyż za 200ml zapłaciłam coś koło 60zl. Powiem szczerze ze perfumy w zarze są nieco specyficzne ciężko było mi znaleść zapach dla siebie. Zapachy są przeważnie bardzo słodkie. Nie znalazłam nic mocnego pieprzowego bardzo charakternego. Po namyśle wpadły do mojego koszyka zara oriental. Nuty zapachowe które wybijają się drzewo sandałowe, wanilia z odrobina pieprzu i cytrusa. Perfumy są bardzo słodkie ale ciężkie orientalne zarazem są bardzo specyficzne i zdaje sobie sprawę ze napewno nie wszystkim przypadną do gustu. Ale co mnie zaskoczyło to trwałość jest naprawdę fenomenalna jak na taka cenę. Ja nosze te perfumy na codzień nie są aż tak ciężkie przytłaczające ale bardziej pasują mi na sezon zimowy. Warte uwagi.

• Flakon: 4

Przywołuje wspomnienia

Do tego zapachu uwielbiam powracać, bo używałam go w bardzo radosnym okresie mojego życia, a ponieważ zapachy kojarzę z sytuacjami i ludźmi -używanie Orientala to dla mnie zawsze sentymentalna podróż.
Zaskoczyła mnie kompozycja zapachowa już podczas wąchania testera w sklepie. W połączeniu ze skórą zyskuje ona jeszcze coś nieuchwytnego, faktycznie lekko orientalnego. Zapach jest odpowiedni na co dzień, na wieczór czy na randkę -odnajdzie się w każdej sytuacji. Utrzymuje się dość długo na skórze, a jeszcze dłużej na ubraniu. Jest w bardzo atrakcyjnej cenie, szczególnie przy tak hojnej ilości. Zara zaskakuje na wielu płaszczyznach.
Choć teraz wracam już do niego rzadziej, zawsze mam go z tyłu głowy, szczególnie poszukując czegoś bardziej ekonomicznego.

• Flakon: 5

Delikatny, a jednak słodki i kobiecy

Wersję, którą posiadam to chyba wersja limitowana flakonu - w kształcie sześcianu z zieloną zatyczką, sprzedawana w pięknym kwiatowym pudełku. Całość bardzo ładnie się prezentuje. Sam zapach jest ciekawy, czasem wydaje mi się być delikatny, a momentami bardziej słodki i kobiecy. Wyczuwam w nim nuty wanilii, karmelu czy drzewa sandałowego. Trwałość jest całkiem dobra. Zapach polecam szczególnie jesienną i zimową porą oraz raczej na wieczór. Bardzo dobry produkt, szczególnie jak na sieć odzieżową.

oriental

muszę przynzać, że jestem mile zaskoczona zapachem który zaoferowała zara. zazwyczaj nie kupuję perfum z sieciówk bo mało wierze w ich trwałość, ale tak jak piszę - milusio :)Myślę, ze zapach przy wonder rose czy pink flambe jest jednym z lepszych w tym roku. 100 ml w tak niskiej cenie? Szkoda nie brać! Druga sprawa, ze coś dość trwałe. Ok. 5-6 godzin się w nich pochodzi. Nie maja też zalatującego zapachu alkoholu.

Jedne z ulubionych

Ah, nie sądziłam , że tak piękne i trwałe perfumy znajdę w sieciowe! Zara mnie pozytywnie zaskoczyła a perfumy na stałe zagościły w mojej torebce, polecone mamie też okazały się strzalem w dziesiątkę.

Opinia perfumy zara

Mój numer jeden... Dobra cena piękny zapach. Utrzymuje się bardzo długo, piękny zapach
Fiolka starcza mi na bardzo długo, i mieści się idealnie w mojej torebce polecam wszystkim

Wyrazisty zapach

Te perfumy należą bardziej do tych mocnych i wyrazistych niż delikatnych i nadających się na dzień.

Ja bardziej preferuje używać ich na większe wyjścia ponieważ są dosyć ciężkie i intensywne.

Mimo wszystko zapach jest bardzo pociągający i kuszący.
Na pewno nie jeden mężczyzna zwróci na niego uwagę.

Flakonik prosty ale w prostocie tkwi sekret.
Będzie się pięknie prezentował na toaletce.

Zapach utrzymuje się przez całą noc i nie wymaga dodatkowych aplikacji.

Nuty zapachowe jakie posiada to:

nuta głowy: róża, frezja
nuta serca: cedr, drzewo sandałowe
nuta bazy: wanilia, karmel

Moim zdaniem jest to połączenie dla odważnych kobiet które nie boją się wyrazistych zapachów.