Seboradin, Przeciw Wypadaniu Włosów, Lotion z wyciągiem z drzewa oliwnego i cytrusowego

Zobacz oferty

Natura
Średnia ocena: 4.59/5

zobacz więcej ofertzwiń

Wskazania:
- okresowe i przewlekłe wypadanie i przerzedzanie się włosów,
- w leczeniu łysienia androgenowego,
- dla kobiet i mężczyzn.
Efekty:
- zahamowanie wypadania i przerzedzania się włosów,
- zwiększone zakotwiczenie cebulki włosa w skórze,
- przyspieszenie wzrostu włosów,
- pierwsze widoczne już po 2 tygodniach,
- wzmacnia i kondycjonuje włosy,
- poprawa mikrokrążenia i ukrwienia w skórze głowy,
- włosy są nawilżone i odżywione, a skóra dotleniona.
Aktywne składniki:
- lucerna,
- chmiel,
- wyciąg z drzewa cytrusowego,
- wyciąg z drzewa oliwnego,
- aminokwasowy kompleks witaminy H.

Nanieść na skórę głowy i włosy (suche lub wilgotne), wmasować i ułożyć fryzurę. Nie spłukiwać. Do codziennego stosowania.
Nie obciąża włosów.
Zaleca się stosowanie z odpowiednio dobranymi preparatami Seboradin.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua, Alcohol Denat, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil , Humulus Lupulus Cone Extract , Medicago Savita Extract, Maltooligosyl Glucosodine, Hydrogenated Starch Hydrosate, Diethyl Pthalate, Peopylene Glycol, Buthene Glycol, PPG-26-buteth-26-PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Apigenin, Olleanolic Acid, Biotinyl Tripeptide-1, DMDM-Hydantoin, Patrfum, Citric Acid, Phenoxethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Geraniol, Citral

Nic nie zrobił, a wręcz zaszkodził

Na kupno tego produktu namówiła mnie mama, u której lotion ten sprawdził się dobrze przy włosach wypadających z wiekiem. U mnie, po przebytej chorobie i wypadaniu spowodowanym antybiotykoterapią, nie wzniósł nic a raczej zaszkodził. Niemiłosiernie piekła mnie po nim skóra głowy, przetłuszczał mi włosy (mimo stosowania niewielkiej ilości) i do tego nie zauważyłam efektu zmniejszenia wypadania włosów mimo użytkowania go ponad miesiąc. Lotion dość mocno pachnie alkoholem, ale na szczęście zapach ten szybko się ulatnia. Jeśli chodzi o użytkowanie to tu nie mam zastrzeżeń - atomizer i opakowanie w porządku, dość wydajny.

Kosmetyk wart cierpliwosci

Seboradin stosowałam już kiedyś na wypadające włosy i wtedy używałam całej serii. Niestety okazuje się że za krótko bo zniechęcona brakiem efektu odstawiłam po połowie opakowania całą markę i szukałam dalej. Ostatnio przerzedziły mi się okropnie włosy po ciąży i okresie karmienia i szukałam ratunku postanowiłam spróbować jeszcze raz i zakupiłam ten lotion. Tym razem jestem już w połowie drugiego opakowania wytrzymałam i nie żałuję. Po pierwsze używam go teraz codziennie bo wcześniej wkurzało mnie slze trochę przetłuszcza mi włosy a psikalam z przodu na czubku głowy gdzie są najbardziej przerzedzone. Przestałam się tym przejmować bo uparłam się że zrobię ta kurację jak trzeba. Po prostu częściej myje wlosy. A teraz uwaga efekty. Co do wypadania włosów nie zauważyłam by przestały wypadać lub wypadały mniej - wciąż na szczotce i w całym domu ich pełno. Ale.. muszę przyznać i potwierdzić całkowicie fakt że odrastają mi nowe włoski w miejscu gdzie używałam lotionu. Jest to spory meszek coraz dłuższych włosów. Tak więc podsumowując to na prawdę dobry efekt jak na taką kategorie kosmetyków do włosów. Nie zauważyłam wcześniej żadnych efektów przy innych produktach a trochę tego już przetestowałam z racji tego że zmagam się z tym problemem już dość długo. Polecam więc ten produkt bo sama widzę efekty i czekam na jeszcze większe dalej zachowując cierpliwość i będąc konsekwentna w stosowaniu.

50/50

Niby jest ok, dobrze działa na włosy,ale wypadanie włosów jest nadal moim problemem, pomimo że stosuje go 3 miesiąc według zaleceń producenta. Za to szybciej rosną i są w lepszej kondycji. Moim zdaniem jednak lepiej używać go świeżo po umyciu,albo na dzień przed myciem, chyba że ktoś myje włosy codziennie, nie przetluszcza ich, ale Przeciąża.

Wielkie rozczarowanie

Lotion kupiłam wraz z szamponem z tej samej serii. Od dłuższego czasu borykam się z wypadaniem włosów, więc poszukuję produktów, które pomogą ograniczyć ten problem. O ile szampon nie był najgorszy, to ten lotion zawiódł mnie na całej linii.

OPAKOWANIE

Opakowanie to wykonana z grubszego plastiku butelka w kolorze białym. Posiada aplikator w formie sprayu, co ułatwia dozowanie. Butelka jest nieprzezroczysta, jednak pod światło widać zużycie produktu. Szata graficzna jest prosta i składa się głównie z logo marki oraz wypunktowanych właściwości produktu. Z tyłu znajduje się szczegółowy opis wraz z instrukcją stosowania. Do opakowania nie ma zastrzeżeń – butelka jest mała, zgrabna, idealna do postawienia na półce w łazience czy jako element kosmetyczki na wyjazd. Aplikator dozuje jednak zbyt małą ilość produktu, przynajmniej takie mam wrażenie i dość ciężko się go naciska.

LOTION

Lotion przeznaczony jest do codziennego stosowania niezależnie od częstotliwości mycia włosów. Ma formę bezbarwnego płynu o dość specyficznym zapachu, który na szczęście dość szybko ulatnia się po aplikacji. Lotion stosuję jak każda wcierkę – aplikuję miejsce po miejscu, a potem wykonuję masaż. Po ponad 2 miesiącach stosowania razem z szamponem z tej serii niestety nie widziałam większych efektów. Włosy zostały jedynie lekko wzmocnione, jednak nadal wypadały, może nie w zatrważającej ilości, ale jednak. Minusem było to, że lotion okropnie obciążał włosy i stosowany nawet na mokre kosmyki zaraz po myciu powodował przyklap i szybsze przetłuszczanie. Ten minus sprawiał, że jego stosowanie nie było przyjemne i wiązało się z dyskomfortem, więc używałam go raz na jakiś czas, gdyż taka sytuacja z obciążaniem nie była do zaakceptowania jak dla mnie. Producent opisuje ten produkt jako lekki, nieobciążający, więc czuję się trochę zawiedziona. Biorąc pod uwagę praktyczny brak efektów, to stosowanie go nie miało większego sensu. Odkąd zakupiłam sobie zestaw naturalnych kosmetyków widzę o wiele lepsze efekty niż po tym cudzie. Mimo, że produkt jest wydajny, to nie znajduje w nim większych plusów. Cena nie należy do najniższych.

PLUSY
wydajność
aplikator spray
lekkie wzmocnienie włosów

MINUSY
obciąża!
aplikator nie do końca jest praktyczny (ciężko się go naciska, dozuje mało produktu na raz)
nie widać większych efektów stosowania
specyficzny zapach

Bardzo skuteczny produkt

Lotion kupiłam w aptece po polecenia przez przyjaciółkę, ponieważ od jakiegoś czasu miałam bardzo duży problem z wypadaniem włosów (brak jakiś innych problemów). Włosy wypadły bardzo mocno co wzbudziło we mnie lęk bo wcześniej się to nie zdarzało, dlatego postanowiłam działać i znaleźć kosmetyk, który pomoże choć trochę. I wybór padł właśnie na ten lotion.
Używałam kilka miesięcy i muszę przyznać, że efekt był świetny, po dłuższym czasie zauważyłam, że na grzebieniu zostaje kilka włosów a nie cała garść. Lotion nakładalam codziennie wcierajac w skórę. Jedyne co mi się nie podobało to fakt, że u mnie obciąża włosy. Zapach jak dla mnie bardzo przyjemny, nie jest ziołowy, opakowanie wygodne w formie sprayu, który ułatwia nakładanie. Skład teżi pasuje, do twgo produkt apteczny. Cena jak dla mnie rozsądna, można trafić na promocję przy tym jest wydajny. Przyznam, że mi uratował włosy i bardzo pomógł przy ich wypadaniu.

Kolejna świetna rzecz

Jak byłam młodsza (dalej jestem dzieciak, ale już nie tak głupiutki), patrzyłam na opakowanie i czy pachnie i wtedy kupowałam. To błąd! Najczęściej te "nieatrakcyjne" produkty są najlepsze i najskuteczniejsze, a to jeden z dowodów potwierdzających moją tezę. Nie oszukujmy się, zapach jest nieprzyjemny, ale poprawia kondycję włosów i cebulek, przez co ogranicza wypadanie włosów np. podczas czesania. MI zostaje dużo mniej włosów na szczotce niż kiedyś. Bardzo gorąco polecam każdemu.

Chyba nie działa...

Produkt ten zakupiłam razem z milionem innych po porodzie, kiedy strasznie zaczęły mi wypadać włosy. Jakoś tak się zdarzyło, że ten produkt pozostał mi jako ostatni - zrobiłam od niego kilkutygodniowa przerwę i powróciłam.
I niestety efektów nie było już żadnych.

Plusy:
*jest wydajny
*nie podrażnia i nie uczula
*nie obciąża włosów
*ładnie pachnie
*atomizer nie zacina się.

Minusy:
*nie działa. Po prostu.

Niestety - u mnie efektów brak.

Dziala

Mialam problem z wypadaniem wlosow, chcialam znalezc alternatywe dla kozieradki, ktora niezyt przyjemnie pachnie. Seboradin byl strzalem w dziesiatke. Efekty moze nie byly spektakularne, ale kondycja moich wlosow poprawila sie. Na pewno byloby jeszcze lepiej przy uzywaniu wszystkich produktow z tej serii, a nie samodzielnie jeden jak w moim przypadku.

Pomaga

Mi pomógł. Włosy wypadały mi garściami, podczas stosowania włosy przestały wypadać.Nie zdążyłam nawet zużyć całej butelki. Nie obciąża włosów, nie przetłuszcza. Przyjemny zapach.

Wreszcie jakaś dobra wcierka

Byłam sceptycznie nastawiona, bo miałam szampon z Seboradin i mi nie podpasował. Zaryzykowałam jednak wcierkę i okazała się świetna. Wcześniej stosowałam też inne i tylko Cece med i Jantar się u mnie sprawdziły
PLUSY:
-dużo baby hair przy czole i to nie na 1mm, bardzo szybko mi urosły i mają kilka cm
- trochę szybciej włosy mi urosły, które mają tendencję do bardzo rozdwojonych końcówek, wykruszania się. Wyglądają zdrowiej
-wydajna
-wygodny aplikator (nie lubię takich wcierek, które lejemy prosto z butli, wiele produktu się wtedy wylewa, marnuje i dajemy na jedną aplikację go zwyczajnie za dużo)
-cena
-dużo składników w składzie, a nie tylko alkohol, nabłyszczacz i silikony, jak to w typowej odżywce drogeryjnej. Tutaj mamy konkret!

MINUSY:
- jeżeli ją nałożymy przykładowo wieczorem, a rano wychodzimy, to bezwzględne jest poranne mycie włosów. Ale akurat dotyczy to większość wcierek, ja sobie nie wyobrażam po nałożeniu jakieś nie umyć po tym włosów (oczywiście na nast. dzień, nie od razu, bo to by się mijało z celem)

Reasumując - bardzo polecam. Widzę, że moje włosy są w lepszym stanie i że wreszcie trochę ich urosło. Powoli ją wykańczam i chętnie kupię nową.

Brak rezultatów

Stosowałam razem z szamponem z tej serii dzięki poleceniu fryzjerki. Zużyłam cały szampon, trochę lotionu i nie widząc żadnych rezultatów, odstawiłam go do szafki. Nie widzę sensu w stosowaniu go jako zwykłą odżywkę bez spłukiwania, która nic nie daje, a taką rolę u mnie spełniał. Mama wspominała ostatnio o nim, więc dostanie go w prezencie przy okazji następnej wizyty. Może u niej coś zdziała, bo za taką cenę szkoda wyrzucić...

mocniejsze włosy

Lubię lotiony z Seboradinu i w zasadzie stosowałam wszystkie dostępne, a ze względu że stan moich włosów po ich użyciu ulega zdecydowanej poprawie to chętnie do nich wracam.

Kosmetyk umieszczony jest w plastikowej ,przeźroczystej butelce o pojemności 200 ml, dodatkowo wyposażonej w atomizer, który idealnie rozpyla produkt przez cały czas stosowania.

Konsystencja jest wodnista koloru jasno-słomkowego , a zapach niezmiernie przyjemny, bardzo świeży z wyczuwalną nutą cytrusową. Początkowo czuć alkohol ale jego zapach szybko wietrzeje i znika,

Producent zaleca lotion do stosowania codziennego , bez spłukiwania po aplikacji.
Ja stosowałam go raz dziennie a nieraz nawet dwa razy, Po aplikacji wykonywałam kilkuminutowy masaż skóry głowy by substancję aktywne mogły szybciej zadziałać.
Lotion po zastosowaniu bardzo szybko się wchłania w skórę, nie pozostawia żadnej warstwy, ani nie obciąża włosów, i powoduje że są one uniesione u nasady. Nie podrażnia skóry głowy i jest pomocny w leczeniu łupieżu.

Po kilku tygodniach kondycja moich włosów znacznie się poprawiła, stały się one mocniejsze , sprężyste i elastyczne. Dużo mniej włosów zostawało w wannie po kąpieli i na szczotce podczas czesania. Szybkość wzrostu też była na plus , podczas miesiąca codziennego, regularnego stosowania mój odrost stał się bardzo widoczny i wynosił około 2-2,5cm.

Skład nie do końca zadowalający bo zawiera kilka konserwantów i alkohol( choć ten jest nośnikiem składników odżywczych), ale znajdziemy tu również składniki godne uwagi takie jak:ekstrakt z szyszek chmielu, wyciąg z lucerny, syrop kukurydziany, olej rycynowy, kwas oleanolowy z drzewa oliwnego, biotyna,

Bardzo wydajny ,bo przy codziennym stosowaniu wystarczył mi prawie na 3 miesiące.