Sensique, Creative Eyeshadows (Potrójne kremowe nieperfumowane cienie do powiek)

Pojemność 4.5 g
Cena PLN 12.99

Kremowy, nieperfumowane cienie do powiek o delikatnej jedwabistej strukturze, łatwy w aplikacji. Polecane dla osób o cerze wrażliwej. Produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.
Dostępne 12 kompozycji kolorystycznych.

prasowane
potrójne
Efekt
satynowe, matowe, perłowe
hipoalergiczna, bez parabenów

Średnie cienie bez rewelacji

Produkt zakupiony w drogerii Natura ,ma ładne kolory dobrze dobrane w paletach fajna pigmentację i krycie są bezproblemowe w aplikacji dobrze utrzymują się na powiekach jednak modusem jest to że łatwo się kruszą i trzeba uważać na nie wg mnie średni produkt można wypróbować wybrałam paletkę z kolorami szarości niestety nie pamiętam nr ani nazywy

dobr na co dzień

Paletka dobra na co dzień w jaśniejszych kolorach, ładnie roźwietla powiekę dobrze się blenduje, ale efekt wow jest do 2 godzin po nałożeniu, później zbiera się w załamaniach powieki.

Bardzo dobry!!

Uważam, że to jedne z najlepszych drogeryjnych cieni. Mam paletki 138 Natural oraz 147 Smoky eye, czyli typowe nudziaki. Tymi matami można wyczarować wiele. Są bardzo dobrze napigmentowane, ładne kolorki, świetnie się blendują. Są to moje wyjazdowe paletki, ponieważ są malutkie, po 3 cienie, więc można sobie wybrać 1,2 paletki, których najbardziej się potrzebuje. Cena jest tak niska, że żal nie wypróbować (kupiłam je dodatkowo w promocji, za niecałe 7zł!!!!). Proszę o więcej!!!

Lubię i wracam

Pamiętam czasy gdy kilkanaście lat temu nie istniały jeszcze czekoladowe palety MUR czy te droższe typu Nabla lub Anastasia Beverly Hills i ogólnie idea takich palet nie była zbyt popularna.
Wtedy używało się cieni pojedynczych albo podwójnych z katalogów(typu Avon, Oriflame) lub zwykłych drogerii, popularne tez były pewnie bazarkowe paletki Ruby Rose niczym cienie z gazet dla nastolatek ;) Wtedy szczytem cieniowych marzeń była ta duża i kolorowa paleta z Sephory.
Moja siostra miała bardzo dużo cieni Sensique, wtedy bardzo popularne były ich trójeczki, myślę, że w tamtych czasach gościły w wielu kosmetyczkach.

Sama używam ich obecnie i powiem szczerze, że za taką cenę to jestem zadowolona bardzo, przyjemnie mi się ich używa i podoba mi się efekt końcowy jaki uzyskuję nimi. Lubię je za poręczność, jakość i dobrze skomponowane tria kolorystyczne, które pozwalają na wykonanie ładnego makijażu za pomocą jednego małego opakowania.

Moją pierwszą trójeczką była Mauve Glow-jasna, srebrzysta perła; brzoskwinia opalizująca na złoto(gdy je kupowałam to miałam fazę na wszelkie cienie w tego typu kolorkach); błyszczący, śliwkowy fiolet. Ładne cienie, dwa jaśniejsze były dobre solo, zaś fiolet lubiłam w zewnętrznych kącikach. Pamiętam jak kiedyś do pracy pomalowałam powieki tym najjaśniejszym(na który często wtedy narzekałam, wydawał mi się tandetny i zbyt grubo zmielony), do tego dałam czarną kreskę i pomalowałam rzęsy. Tego dnia jedna z moich pacjentek zwróciła mi uwagę, że mam przepiękny makijaż oka i śliczny, błyszczący cień, podpytała jakiego użyłam i była zdziwiona, że to tanie Sensique z drogerii, a nie coś z droższych palet marek selektywnych.
Niestety ten zestaw umarł śmiercią skruszoną po prawie dwóch latach posiadania-spadł z parapetu i pokruszył się w drobny pył, musiałam wyrzucić. Do samego końca te cienie były dobre, nie zmieniły właściwości i nie uczulały.
Obecnie mam Lavender Haze-przepiękny błyszczący jasny beż(uwielbiam, jak nie mam pomysłu na nic to ten cień i kreska robią robotę); satynowy, rozbielony lilak(ładny, choć trzeba z nim ostrożnie, bo lubi robić efekt a la lata 80te, czyli Grażynka i jej trwała); błyszcząca śliwka, podobna do tej w Mauve Glow.

Wszystkie cienie jakie miałam z tej serii są błyszczące, brokatowe albo perłowe, nie miałam do czynienia z ich matami(bo szczerze to nie jestem fanką matowych cieni, zawsze wolę błysk na powiece), być może dlatego oceniam je lepiej, bo cienie błyszczące zazwyczaj mają dobrą i nasyconą pigmentację, są bardziej kremowe i przyjemniejsze we współpracy.
Z tymi trójeczkami przyjemnie się pracuje, są dobrze napigmentowane, ładnie się nakładają i łączą, nie znikają podczas blendowania, współpracują z moimi pędzlami. Trzeba jedynie uważać na te fiolety, lubią się osypywać i kruszyć podczas nakładania. Dlatego zawsze nakładam je małymi porcjami i dobrze otrzepuję pędzelek zanim zbliżę go do skóry, z nimi lepiej pracować małymi kroczkami.
Ostateczny efekt mi się podoba, kolory są nasycone i ładnie wyglądają, samą taką trójką można zrobić ładny makijaż.
Szczególnie lubię łączyć najjaśniejszy i najciemniejszy odcień z Lavender Haze, pięknie razem się komponują <3

Z dobrą bazą wytrzymują długie godziny, nie zbierają się w załamaniu, nie bledną. Czasami jedynie drobinki troszkę uciekają na policzki(ale nie jest to rażące czy bardzo widoczne) lub lekko się ścierają w kącikach.

Opakowanie jest tandetne, szybko się rysuje(i wygląda strasznie niechlujnie), lubi pękać, otwiera się topornie.
Na plus, że poszczególne cienie w nim są dobrze oddzielone.

Przeciętne

W zgłoszeniu napisane jest, że cienie są kremowe - na moim egzemplarzu takiej informacji nie ma, używając ich, też nie mam takiego wrażenia. Cień jest wręcz sypki, dość mocno prószy się przy nabieraniu go pędzelkiem. Daje wrażenie, że jest trochę suchy.
Nie jest jakoś mocno napigmentowany, daje dość naturalny efekt.
Od lat używam cieni wyłącznie na dobrej bazie, więc nie wypowiem się co do jego ''samodzielnej'' trwałości. Na bazie trzyma spokojnie 10-11h, dłużej nie próbowałam.
Myślę, że przy swojej cenie (zapłaciłam w promocji 10 zł) jego ogólna jakość nie jest zła.

Raczej słabe

Cienie tej marki skusiły mnie w drogerii bardzo niską ceną, a w dodatku była jeszcze promocja. Pomyślałam sobie że skoro tak to wezmę ich więcej. Tak też zrobiłam, kupiłam ich kilka w różnych wersjach kolorystycznych.
Opakowanie po kilku tygodniach zrobiło się bardzo brzydkie, jest nietrwałe, pościerały się napisy.
Same cienie niestety też bardzo mnie zawiodły. Na pierwszy rzut oka kolory ładne, natomiast bardzo nietrwałe. Wytrzymywały na powiekach jakąś godzinę. Potem były tylko w załamaniach na powiekach. Tragedia. Również bardzo się obsypywały. Zauważyłam też że podczas ich noszenia pieką mnie oczy.
Nie miałam żadnych skrupułów żeby wyrzucić je wszystkie do kosza.
Nie polecam, warto dorzucić parę groszy i kupić coś lepszego.

Przeciętne.

Cienie otrzymałam jako nagrodę w konkursie kosmetycznym.
Znajdują się w ładnym, solidnym pudełku, niestety bez pędzelka w pakiecie, więc o to należy zadbać samej.
Kolory które miałam w zestawie to: jasny beż, ciemny oraz średni brąz.
Cień beżowy jest neutralny, idealny na codzienny makijaż, dyskretny.
Cień ciemnobrązowy jest dość mocno napigmentowany, nie trzeba dużo nakładać by był efekt.
Cienie są dość trwałe, ale mają tendencję do osypywania się, zarówno w trakcie nakładania, jak i później.
Nie są luksusowe, po prostu przeciętne jakich wiele na rynku, znam lepsze.
Raczej nie wrócę.

No cóż...

Plusem jest bardzo kompaktowe opakowanie, które nada się w podróż. Mam wersję z brązami i o ile dwa ciemniejsze cienie nakładają się i blendują bez problemu, to beż jest skamieniały, nie wchodzi na pędzel, nie działa. Cienie nie osypują się, z pozostałych 2 korzystam bardzo często, ale nie mogę dać więcej niż 3, kiedy 1/3 produktu nie nadaje się do używania. Przykro. Zamierzam sprawdzić inne wersje kolorystyczne, może będą lepsze.

Najlepsze trio cieni do powiek

Jak dla mnie jest to najlepsze trio cień do powiek ze wszyskich oferowanych przez sensique. Posiadam również fioletowe trio i ono już nie jest tak dobre jak to brązowe.
Jasny beż cień świetnie nadaje sie do wyrównania koloru skóry pod linią brwi. Dwa pozostałe brązy świetnie wyglądają w połączeniu ze sobą.
Cienie się dobrze blendują, a po nałożeniu długo trzymają się na powiekach.
Polecam to trio cieni osobom, które zaczynają swoją przygodę z makijażem.

Szkoda kasy :/ // 144 chocolate trio

Kiedy ta seria weszła do sprzedaży widziałam wiele pozytywnych opinii o tych cieniach.
Ze względu na fakt, że cienie trendy eyeshadow tej marki lubię, postanowiłam zakupić kilka wersji kolorystycznych.

Niestety, na półce była tylko wercja 144 chocolate trio.
Zawiedziona, kupiłam tylko jedną sztukę
Teraz- cieszę się, że tylko jedną.
144 chocolate trio to trzy matowe cienie- jasny beż, średni brąz i ciepły ciemniejszy brąz.
Zapowiadało się dobrze...
Jasny beż- to cień twardy jak kamień. Nie mogę nabrać go ani palcem, ani pędzlem. Zeskrobałam nawet pierwszą warstwę cienia, ale nic to nie dało.
Średni brąz- cień jak masełko, mały osyp, piękna pigmentacja, blendowanie- bez problemu. Ale! Przy blendowaniu mały problem, z tego neutralnego koloru wychodzą pomarańczowe tony. No nie. To nie tak miało wyglądać.
Ciepły, ciemniejszy brąz- również- cień jak masełko, mały osyp, zaskakująca pigmentacja, blendowanie - bez problemu. Ale! Znów ten sam problem. Ten piękny brąz podczas blendowania rozciera się do burgundu.

To nie była miła niespodzianka. Zwłaszcza, że na swatchach ani w sklepie, ani w domu nie widać było tych podtonów. :<

Jestem bardzo zawiedziona.

Przeciętne

Cienie mają ładne kolory i jest ich spory wybór. Trzymają się na powiece dobrze, zarówno na bazie jak i bez niej. Pigmentacja jest dość słaba. Cienie dobrze się blendują i mają ładne matowe wykończenie. Opakowanie jest dość trwałe, mam je długo ale nie popękało tylko trochę zmyły się napisy.

Ok

Moim zdaniem produkt wart swojej ceny, kolory ładne, pigmentacja nie jest jakaś mega ale całkiem ok. Cena nie jest wysoka, na pewno kupię inne kolory.