Apis, Professional, Acne-Stop, Oczyszczający tonik antybakteryjny z zieloną herbatą

Zobacz oferty

cosnet.pl
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 4.86/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Tonik z ekstraktem z zielonej herbaty, kiwi, aloesu, alg morskich o silnym działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Odświeża, nawilża i łagodzi podrażnienia.
Wskazania: dla cery trądzikowej, tłustej, mieszanej.

Dobry tonik w nowym opakowaniu

Seria kosmetyków Acne-Stop jest dla mnie odkryciem tego roku. Bardzo dobrze sprawdził mi się oczyszczający tonik antybakteryjny. Używam go do przyrównania pH mojej cery. Następnie nakładam maskę z tej samej serii (2 razy w tygodniu), a na koniec normalizujący krem. Tonik ma bardzo przyjemny zapach, dobrze oczyszcza i przygotowuję cerę do dalszych kroków pielęgnacji. Z chęcią ponownie kupię ten produkt. Bałam się, że opakowanie z pompką będzie mało wydajne, ale na szczęście się myliłam :) Polecam!

Średniak

To raczej ten z toników, które nie mają skoncentrowanego działania, jak już to przygotowuje do pielęgnacji. Sam w sobie nie przynosi świetnych efektów, może trochę nawilża.

Żadnego działania

Nie mogę się doczekać aż całkowicie wykończę ten produkt, zostało mi już na kilka użyć. Mam pojemność 500 ml. Skuszona dobrymi opiniami, zamówiłam ten tonik. Zachęcona cudownym działaniem zaczęłam stosować. A tu klapa. Tonik nic dobrego nie robi z cerą, ściąga ją okropnie. Nie zauważyłam oczyszczenia ani odświeżenia.
Z pozytywów to piękny zapach, uwielbiam zieloną herbatę i fajne opakowanie. Aaa no i dobra wydajność :-)

Genialny tonik!

Najlepszy tonik jaki kiedykolwiek miałam okazję testować!
Zużyłam już małe opakowanie, jestem w trakcie 500 ml opakowania i kolejne takie czeka na swoją kolej.
Skóra jest fajne nawilżona, tonik jest wydajny. Używam najchętniej pod krem, zaraz po oczyszczeniu twarzy, aby trochę uspokoić skórę po zabiegach oczyszczania.
Polecam!

całkiem przyzwoity !

Całkiem przyzwoity kosmetyk.

500 ml toniku ( teraz już niezbędnego dla mnie produktu podczas codziennej pielęgnacji) w cenie około 30 zł to dobry deal.

Jestem posiadaczką cery tłustej, więc zdecydowanie skupiam się na właściwościach oczyszczających toniku, przy jednoczesnym niewysuszaniu skóry. I tu ogromny plus- brak alkoholu denaturowanego w składzie ( wiem, coraz bardziej powszechna cecha kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej, ale zawsze trzeba uważać ...). Apisowy tonik może nie oczyszcza dogłębnie skóry i to też nie do końca jego zadanie ( tu bardziej peelingi!), ale całkiem dobrze radzi sobie w kwestii odświeżenia i doczyszczenia skóry po zastosowaniu olejku myjącego i żelu do mycia twarzy.

Przyzwoity skład z naturalnymi ekstraktami jest zachęcający. Szczególnie, gdy tak jak ja unika się stosowania agresywnych chemikaliów w kosmetykach.
Jestem fanką zielonej herbaty jako napoju, nie mam nic przeciwko w wykorzystaniu jej właściwości w produktach kosmetycznych- antyseptycznych, regenerujących i oczyszczających. Ekstrakt z kiwi to odświeżający dodatek (super na lato !).

Tonik ma delikatny, naturalny, lekko mydlany zapach i zielono-żółte zabarwienie, absolutnie nie przeszkadzające w stosowaniu.

Bardzo wydajny płyn ( przy stosowaniu 2 razy dziennie) w poręcznej nieprzezroczystej butelce z aplikatorem.

W sumie to nic nie robi

Lubiłam firmę APIS.. do czasu. Nienawidzę, gdy producent wypuszcza naprawdę niezły produkt, a kiedy juz zaczyna nieźle się sprzedawać, to nagle zmienia skład, co wpływa zwykle na gorszą jakość, bo lepiej jechać po taniości. No i po co informować o tym klientów?? A potem dostaję lubiany przeze mnie peeling, krem, maseczkę z parafiną na czele i dostaję wysypu pryszczy. To nie jest fajne.

Stosuję toniki regularnie, wiem, że ważny, ale niestety często pomijany element pielegnacji. Tonik doskonale odświeża, tonizuje, przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów i dodatkowo oczyszcza z resztek zabrudzeń. Generalnie używam hydrolatów, ale zdarza mi się \'skok w bok\' i wypróbuję coś nowego. Padło na APIS, który zawsze kojarzył mi się z fajnymi, polskimi kosmetykami o całkiem naturalnym składzie.

No i mamy zieloną herbatę, nawet dość wysoko, tak jak ekstrakt z mimozy, ale dyskutowałabym na temat pozostałych składników, które znajdują się za FEOG-iem, te ekstrakty z alg, aloesu i kiwi raczej nie zadziałają, chyba są tam tylko po to, żeby ładnie wyglądać i naciągnąć jakąś duszę na zakup produktu. No i jest to praktyka nagminnie stosowana przez Apisowców, nie pdooba mi się to. Bardzo. Cena 35 zł za 500ml jest satnowczo za wysoka jak na wodę z kapką ekstraktu z zielonej herbaty i mimozy z kropelkami FEOG-u, żeby żadne ustrojstwo się tam nie rozwijało ;)

Mamy wodę, nawilżającą glicerynę, ekstrakt z zielonej herbaty, glikol propylenowy, który może niektóre osoby podrażniać, ekstrakt z mimozy, betainę - związek hydrofilowy o działaniu silnie nawilżającym. Betaina wykorzystywana jest w kosmetykach do pielęgnacji ciała oraz w preparatach kondycjonujących włosy. Substancja antystatyczna - zapobiega elektryzowaniu się włosów, jest to substancja aktywna organiczna, pozyskuje się ją z buraka cukrowego. Dalej FEOG (Fenoksyetanol), której maksymalne stężenie nie może przekraczać 1%, glikol kaprylowy, który zapobiega krystalizacji przy ujściu butelki oraz jest substancją renatłuszczającą. Dalej w niewielkich (pokusiłabym się o stwierdzenie w śladowych) ilościach ekstrakt z kiwi, aloesu i alg. Na samym końcu znajdziemy kompozycję zapachową. Z racji obecności gliceryny i glikolu propylenowego, tonik najlepiej jest osuszać i stosować na niego natłuszczacze.

<b>Ekstrakt z zielonej herbaty</b> .Epikatechiny to główny składnik katechin zaliczanych do grupy flawonoidów i wykazujących silne właściwości przeciwutleniające i przeciwnowotworowe.Epilogalusokatechina (EGCG) to najsilniej działający z zawartych w zielonej herbacie przeciwutleniaczy, który blokuje enzym urokinazę wydzielany przez komórki nowotworowe i odpowiedzialny za niszczenie zdrowych komórek oraz enzymy niszczące kwas hialuronowy (hialuronidaza) i lipidy cementu międzykomórkowego (lipoksygenaza). Chroni ponadto przed wolnymi rodnikami, w tym, agresywnym tlenem singletowym.Ekstrakt z zielonej herbaty blokuje także enzym odpowiedzialny za degradację kolagenu w skórze właściwej (kolagenaza), a tym samym odpowiedzialny za proces starzenia się skóry.Właściwości kosmetyczne ekstraktu z zielonej herbaty:przeciwutleniające i wspomagające ochronę skóry przed promieniowaniem UV - najlepiej w postaci własnoręcznie wykonywanych serów antyoksydacyjnych stosowanych pod filtry, ściągające, przeciwbakteryjne i tonizujące; łagodzące stany zapalne i podrażnienia skóry - również po oparzeniach słonecznych; regenerujące i zabliźniające; napinające i zwiększające elastyczność skóry; pobudzające krążenie krwi i ujędrniające. Źródło
<b> Ekstrakt z mimozy</b> .Obecność przede wszystkim tanin i saponin, jak również innych substancji, nadaje roślinie działanie regenerujące, zabliźniające, przeciwbakteryjne oraz zapobiegające łysieniu. Ekstrakt z mimozy może dzięki temu znaleźć zastosowanie w licznych produktach kosmetycznych, szczególnie na skórę z popękanymi naczyńkami, trądzikiem, łuszczycą czy na skórę podrażnioną przez słońce (rumień). Mimoza nadaje się również do produktów o charakterze przeciwstarzeniowym.
<b> Ekstrakt z kiwi </b>doskonale chroni skórę oraz skutecznie niszczy wolne rodniki. Dzięki cennym właściwościom magnezu stymuluje syntezę włókien kolagenu, wpływając jednocześnie na przyspieszenie odnowy warstwy lipidowej naskórka. Kiwi idealnie odżywia i rewitalizuje skórę wrażliwą, zmęczoną lub dojrzałą.
<b>Ekstrakt z alg </b>jest bogatym źródłem mikroelementów - głównie jodu oraz aminokwasów, białek, witamin z grupy B oraz witamin C i E. Wykazuje dużą zdolność wnikania w skórę, usprawnia przemianę materii oraz zapewnia aktywną redukcję tkanki tłuszczowej. Poprawia ukrwienie, łagodzi podrażnienia oraz wzmacnia barierę ochronną skóry. Intensywnie nawilża, przywraca skórze elastyczność i jędrność.
<b>Ekstrakt z aloesu </b>zastosowany miejscowo działa odkażająco, przeciwzapalnie i ściągająco. Wygładza i ujędrnia skórę, regeneruje ją, utrzymuje wilgotność, działa przeciwzapalnie, łagodząco, posiada właściwości filtrujące promienie słoneczne. Pobudza regenerację naskórka i ziarnowanie tkanki łącznej właściwej. Dzięki temu przyśpiesza gojenie pryszczy, krostek, ranek powstających po oczyszczaniu twarzy (wyduszaniu zaskórników). Sok z aloesu ułatwia gojenie ran, nawet zaniedbanych, wykazuje bowiem działanie bakteriobójcze. Likwiduje przebarwienia, wypryski i wysięki skórne. Wygładza blizny. Wyciąg z aloesu zmniejsza ból i reakcje zapalne. Pobudza podziały komórek skóry. Rozszerza naczynia włosowate przyczyniając się do wzrostu przepływu krwi. Stosuje się go w pielęgnacji cery suchej, dojrzałej jak i trądzikowej. Nawilża skórę wnikając w jej głębsze warstwy. Przeciwdziała świądowi, pomocny przy egzemach, regeneruje błony śluzowe i skórę, skraca okres krwawienia, hamuje rozwój niektórych bakterii. W bardzo wyjątkowych przypadkach może powodować reakcje alergiczną. Aloes jest składnikiem kremów, toników, balsamów, maseczek, wnika głęboko w skórę wraz z innymi substancjami czynnymi, zawartymi w środkach kosmetycznych. Regeneruje i ujędrnia skórę, łagodzi jej podrażnienia, dlatego wskazany jest dla cery suchej, trądzikowej dojrzałej i z problemami dermatologicznymi. Nawilża, uelastycznia i wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu a także likwiduje łupież. Źródło

Tonik ma ciemne zabarwienie (z całą pewnością dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty). Pojemność kosmetyku to aż 500ml, posiada wygodny aplikator, który można przesuwać blokując spływanie produktu w razie przebywania w pozycji leżącej :) Aplikacja przebiega higienicznie, po otwarciu tonik trzeba zużyć w przeciągu 12 miesięcy, to dość długo. Zapach jest dziwny.. herbaciano-mydlany, nie irytuje mnie jakoś szczególnie, ale nie określiłabym go przyjemnym aromatem.

Producent poleca ten produkt cerom trądzikowym, tłustym i mieszanym. Tonik ma działać przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, nawilżająco, łagodząco oraz odświeżająco. Jego działanie określiłabym na przeciętne. Spełnia swoja rolę - tonizuje i odświeża, ale ciężko jest mi powiedzieć coś więcej o tym produkcie, bo szczerze, to nie zauważyłam po nim żadnych większych efektów. Sprawdza się jako element pielęgnacji, usuwa resztki zabrudzeń po demakijażu, przywraca pH, nie wysusza i nie podrażnia. Nie zaostrza zmian trądzikowych, nie powoduje żadnych niespodzianek, ot, taki tonik na co dzień, nie wyróżnił się na tle innych toników, dlatego więcej go nie kupię. Nie oczekujcie od niego cudów, ze smutkiem stwierdzam, że o wiele ciekawszym produktem jest tonik Ziai Liście Manuka. Cena to około 30złotych, ale miejmy na uwadze sporą ilość - aż 500ml. Dość tanio. Sprawdzi się u osób bez większych wymagań co do tego typu produktów, ja jednak z moją trądzikową cerą oczekuję czegoś więcej. Nie jest to zły kosmetyk, ale nie odczuwam większego działania substancji aktywnych, może dlatego, że nie są w zbyt dużym stężeniu. Jest wydajny.

I tak naprawdę nie wiem co więcej napisać, bo miałam wrażenie, że przecieram twarz zwykłą wodą. Nie polecam

Używam tego produktu od: trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie