Lancome, Tresor Lumineuse EDP

Lancome, Tresor Lumineuse EDP

Swoją nazwę `Tresor` zawdzięcza francuskiemu słowu oznaczającemu skarb. Dla kobiet, które bardzo cenią rodzinne, tradycyjne wartości. Tresor to natchniony, świeży, półorientalny, kwiatowy, owocowy, słodki zapach.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: brzoskwinia, morela, ananas, bergamotka
nuta serca: róża, irys, heliotrop, jaśmin
nuta bazy: drzewo sandałowe, piżmo, wanilia

Tandetny

Bardzo długo polowałam na ten zapach w końcu w promocja w Douglas skłoniła mnie do zakupu. Lubie mocne wyraźne zapachy ale stwierdziłam, że klasyczny tresor jest jednak trochę za mocny i nie pasuje do młodej kobiety ta wersja wydawała się idealnym rozwiązaniem. Pierwsze wrażenie pozytywne ale to trwa bardzo krótki, po pewnym czasie zapach robi się mdły i tandetnie słodki jak te wszystkie landrynkowe kilery, zapach średno trwały po pewnym czasie mnie drażni i robi się zwietrzały. To była strata pieniędzy już widzę jak będe się przy nim męczyć albo komuś go oddam bo zrobiłam sobie przerwę od tego zapachu i nie mam ochoty do niego wracać bo mam wrażenie, że użyłam pierwszego lepszego zapachu z bazarku.

Wykorzystała: kilka próbek

słodki ale z klasą

Nie znam klasycznego zapachu Tresor więc nie mam porównania jak na jego tle wypada Lumineuse.

Tresor l’eau Parfum Lunmineuse to zapach słodki i kwiatowy. Połączono w nim słodycz pralin z aromatem kwiatów- róży i fiołka. Podczas gdy róża całkiem wyraźnie dochodzi tu do głosu, tak fiołek jest dla mnie niewyczuwalny.
Dzięki takiemu połączeniu zapach nie jest jednostajnie, spożywczo słodki. Róża nadaje tej słodyczy pewniej szlachetności, powabu i klasy.
Rzeczywiście jest to zapach wpisujący się w obecne trendy, w którym dominują słodkie kompozycje. Mnie to jednak nie przeszkadza, bo właśnie takie mi się podobają.
Uważam, iż mimo wszystko ilość cukru jest tutaj wyważona i na pewno nie przyprawia o ból głowy.
Tresor Lumineuse jest zapachem radosnym, kojarzy mi się z latem, słońcem i beztroską. Z pewnością wprawia mnie w dobry nastrój.

Miałam okazję tesować Tresor la nuit i ta wersja podoba mi się jeszcze bardziej. Niemniej jednak Lumineuse również z chęcią nabyłabym do swojej kolekcji.

Popłuczynki po Tresorze

Cenię klasycznego Tresora za kruchość róży, elegancję i prostotę. Nie jest to do końca moja melodia, ale lubię czasem do niej zatańczyć:)

Lumineuse natomiast, to rozwodniona, wysłodzona wersja, która przypomina mi masowe produkty kwiatowo-pralinkowe typu flowerbomb V&R.
Najpierw uderzenie pralinyw towarzystwie dalekiego echa oryginału, które trwa przez mgnienie. Potem słodycz zostaje i dochodzi do tego kwiatowa pulpa. W sam raz dla pszczół, ale jest pózna jesień, a ja owadem nie jestem, mnie nie zachwyca... taki ot, niewymagający słodziaczek o trwałości ok 5 godzinnej, umiarkowanej projekcji.
Krzywdy nie zrobi, ale szału też nie.
Recenzja wyjątkowo krótka jak na mnie, ale też jak tu pisać, kiedy nie ma o czym? ;)

Używam tego produktu od: kilka testów globalnych
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek