Lancome, La Nuit Tresor EDP

Lancome, La Nuit Tresor EDP

Lancome `La Nuit Tresor` to eliksir miłosny XXI wieku, stworzony z rzadkich składników: urzekającej esencji róży stulistnej oraz zmysłowej nuty orchidei Vanilla Tahitensis, ukrytych pod tajemniczą peleryną kadzidła, esencji papirusu i pralin oraz liczi.
Wszystko zaczyna się w nocy, od fascynującej historii - poetyckiej opowieści o dwóch gwiazdach, dążących ku sobie nieodparcie aż do momentu kolizji. To zderzenie powoduje deszcz cząsteczek, które spadając na Ziemię przegrupowują się i stopniowo stają się substancją zwaną czarnym diamentem.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gruszka
nuta serca: kwiat wanilii, czarna róża
nuta bazy: paczula, papirus, kadzidło, liczi, pralina

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

Seksowny i luksusowy

Woda Perfumowana La Nuit Tresor daje poczucie luksusowego otulenia ciała wspaniałym i tajemniczym zapachem. Używam ich od kilku lat. Zapach raczej na sezon jesienno- zimowy oraz letnie wieczory. Flakon jest przepiękny. Cena produktu odpowiednia do jakości,

Tak

Czuć w tych perfumach tę orchideę wymieszaną z różaną wonią, co tworzy słodką, ale nie przesłodzoną kompozycję. Zapach bardzo kobiecy, myślę, że używany w rozsądnej (małej) ilości nie będzie pachniał "noir", a z powodzeniem sprawdzi się na co dzień i tak też go na ogół stosuję. Według mnie to dość uniwersalny wybór i idealnie sprawdzi się na prezent. Ładne opakowanie to także atut. ;)

słodkie

Czuć słodycz, ale nie taka jak dla dzieci tylko bardzo kobiecą. Rozumiem, że to właśnie dlatego może się jednym podobać, a innym nie, jednak uważam, że to ten typ perfum co na każdym pachnie zupełnie inaczej. Według mnie nie są za słodkie, ani też nie mają za sobą nie przyjemnego ogonu. Zapach jest ciekawy, ja tu czuję na początku wanilie, gruszkę i liczi później przychodzi cała inna gama zapachów. Trwałość jest bardzo dobra

Obłędna!

Perfuma jest moim nr 1.
Przepiękny i bardzo trwały zapach. Na początku lekko czekoladowy, słodki, po pewnym czasie uwalnia się kolejna nuta powodująca, że pachniemy bardziej mocno i intensywnie. Działa przyciągająco na płeć przeciwną ;) Zapach jest moim ulubionym zapachem. Nie raz słyszę jak w pracy mówią, że już jestem bo czuć mnie od wejścia w każdym pomieszczeniu, przez które przechodziłam.

Zakamuflowana landryna

To kolejny z serii moich nieprzemyslanych zakupow perfumeryjnych. Niestety dzialam bardzo spontanicznie i jesli jakis zapach spodoba mi sie, flakon zaraz laduje w koszyku. Tak tez bylo z La Nuit Tresor.

Zaraz po rozpyleniu zapach wydaje sie byc taki jak lubie - gleboki, orientalny, pizmowy, nieprzeslodzony. Mialam wiec nadzieje znalezc w nim alternatywe dla Crystal Noir. Niestety, to bylo pudlo.

Po niecalej godzinie zapach prezentuje swoja druga twarz - landryne. Staje sie milutki, slodziutki i gladziutki. Nie jest to tania wersja landryny, moze sie podobac, ale nie jest to moj gust. W takiej wersji utrzymuje sie do konca.

Nie kupie go ponownie, zostal u moich rodzicow i gdy jestem u nich z wizyta probuje go skonczyc. Noe zrozumcie mnie zle, to nie sa zle perfumy, ale mijaja sie kompletnie z tym co lubie.

Jesli ktos jest zainteresowany dosc slodkim, pudrowym zapachem, polecam przetestowac i nie zrazac sie nutami, jakie wyczuwamy na poczatku noszenia. Trwalosc jest ok, 8 godzin spokojnie.

Wykorzystała: kilka próbek

Ocena na podtawie zużycia prawie 7 próbek

Oceniam La Nuit Tresor na podstawie próbek.
Zapachy Lancome są niebanalne, charakterne i tajemnicze w ogóle. Mój pierwszy zapach od Lancome Hypnose towarzyszy mi odkąd pamiętam.
Recenzowane EDP znam z próbek, ale kto wie, może niebawem skusze się na uroczy flakonik.
La Nuit Tresor otwiera się na mojej skórze soczystą gruszką w towarzystwie liczi. Przez moment zapach jest świeży, dopiero po paru minutach za sprawą róży staje się bardziej wyrazisty. Po jakimś czasie czuję gruszkę ale taką w sosie waniliowo - czekoladowy.
Zapach z każdą chwilą staje się słodszy i jakby karmelowo - waniliowo - czekoladowy: może za sprawą pralinek, które wyraźnie wyczuwam.
Po jakimś czasie mój nos wyłapuje różę ale taką nieco przykurzoną w towarzystwie kadzidła, nieco drzewnego, doprawionego drzewem sandałowym i jakby kardamonem??
Reasumując La Nuit Tresor od Lancome odbieram jako słodkie, może nawet odrobinę ulepkowato słodkie edp ale w dobrym guście.
Jeśli nie przesadzi się z jego ilością, można "ubrać" się w nie nawet w dzień. 2 psiknięcia i już.
Zapach jest ogoniasty, wyrazisty i trwały - prawie 10 godzin na ciele i jeszcze dłużej na ubraniu.

Kocham

Kiedyś dostałam tester z jakiejś rozlewni perfum. Już wtedy zaczęłam się nim zachwycać, mimo że był to tak zwany odpowiednik. Udałam się więc do perfumerii, żeby powachac oryginał i zapach okazał sie być równie piękny. I wtedy pojawiło się pytanie oryginał czy odpowiednik, ale zrobiłam mały test i się okazało, że oryginał dłużej się utrzymuje, czego w sumie od razu się spodziewałam. Dokonałam więc wyboru i zainwestowałam w perfum i nie żałuję, piękny zapach, który się długo utrzymuje, urocza buteleczka. Nadaje się on jednak na jakieś specjalne okazje, ale jest wtedy niezastąpiony.

Romantyczny

Jakbym miała określić jednym słowem ten zapach to powiedziałabym romantyczny.
Zapach jest dla fanek mocnych ciężkich nut zapachowych, jednak przedziera się przez niego pewna słodycz.
Wielowymiarowy. Pięknie się rozwija. Tworzy aurę w ogół noszącej go osoby.
Jest bardzo trwały !

Używa produktu od: próbka

cudo ;)

Ostatnio miałam okazję wypróbować ten zapach, niestety miałam tylko próbkę. Przy pierwszym kontakcie z nim wydał mi się taki nie dla mnie. Jednak po całym dniu noszenia go zakochałam się. Ma cudowne słodkie nuty, mocno wyczuwalny karmel i wanilię. Jednak nie jest to prosty lekki i przyjemny słodziak. Jest ciężki, mocny jednak dla mnie to zalety. Lepiej przetestować przed zakupem, bo nie każdemu przypadnie do gustu. U mnie trafia na listę must have ;)

Cudowny!

Po raz pierwszy otrzymałam go na urodziny w 2015 roku od mojej matki chrzestnej, która wie co dobre. Dlaczego? Bo po upływie blisko 3 lat zapach ten nadal jest ze mną i nadal jest moim top wszech czasów. W cudownym flakonie w kształcie drogiego kamienia z czarnym kwiatem u szyjki buteleczki znajduje się cudowna nuta karmelu z wanilią, która pobudza nie tylko zmysł powonienia, ale i wszystkie kubki smakowe, bo na myśl przychodzą świeże pączki z tradycyjnej piekarni.
Zapach jest bardzo trwały, zmysłowy, kobiecy, słodki. Na początku może lekko dusić, ale można się do tego przyzwyczaić.

Wykorzystała: kilka próbek

Piękny

Zapach został wprowadzony na rynek w 2015 roku.
Jest to flanker oryginalnego Tresor, który przestał mi się podobać, już dawno temu.
Gamę zapachów "La Nuit", poznałam w tym roku... i zakochałam się ❤.
Wersja EDP jest to zapach z kategorii Gourmand.
Mamy w nim wiele jadalnych składników- Kto z nas nie lubi wanilii, karmelu, owoców? Ja uwielbiam!
Jednak niech nie zwiedzie Was słodycz tej wody perfumowanej...
Po pewnym czasie, ujawnia ona bowiem kadzidło, a to dodaje jej mrocznego tajemniczego charakteru.
Zapach zdecydowanie na chłodne dni i wieczory.
Polecam przetestować przed zakupem, gdyż dla niektórych Pań, może być zbyt ciężki.

Uwieeelbiam.

Tresor standardowo poznałam po zaprzyjaźniu się z jego nawet słynniejszym bratem (La Vie Est Belle) i zakochałam się w nim od pierwszego powąchania. Uwielbiam sposób, w jaki rozkłada się na skórze, wtapia w nas i rosnosi wokół przyjemną, waniliowo-orientalną woń.
Jak sama nazwa wskazuje, nadaje się przede wszystkim na wieczory. W dodatku na te zimniejsze, jesienne bądź zimowe.
Dodatkowym atutem tych perfum jest opakowanie - pięknie wygląda na toaletce, choć jednocześnie sam moment psikania nie jest zbyt wygodny (trzeba go niewygodnie złapać). Mimo to, polecam. Jeden z najwspanialszych zapachów na rynku. Zawsze trafiony wybór.