Zobacz oferty

Średnia ocena: 4.89/5

xperfume.pl
Średnia ocena: 4.79/5

zobacz więcejzwiń

Ta kompozycja okrywa niekończącą się kaskadą kwiatów i na długo pozostawia po sobie echo aromatycznych nut. W kolejnych fazach zapachu wyczuwalne są nuty lodowej świeżości, niebieskiego maku himalajskiego i aromat pustynnego kwiatu Datura.

Nuta głowy: czarna porzeczka, brzoskwinia, mandarynka, bergamota.
Nuta serca: kwiat pomarańczy, frezja, jaśmin, tuberoza.
Nuta bazowa: wanilia, bób tonka, ambra, piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
<50ml

86% jesień/zima 14% wiosna/lato

Trudny zapach

Zapach bardzo trudny. Wyczuwam w Poeme głównie żółte kwiaty, tak skoncentrowane, że aż gorzkie. Co dziwne jest w nich jednocześnie słodycz, pachną jak nektar, czy miód. Zgadzam w 100% z opinią Just2000. Owczem perfumy te mają w sobie coś, co je wyróżnia z tłumu, są inne, niedzisiejsze, ale są bardzo smutne. Jest w nich gorycz, tęsknota i żal za utraconą kobiecością. Kojarzą mi się z kobietą, która traci swój urok bezpowrotnie, traci urodę, powab, a dla mężczyzn staje się z roku na rok coraz bardziej przezroczysta. Poeme mają jej pomóc zatrzymać, to co odchodzi, bo są to perfumy bardzo kobiece, aż za bardzo. One zdają się wołać: ,,Patrz jestem tu, jestem kobietą!". Podobno Marylin Monroe, używała Chanel 5. Myślę, że gdyby Poeme stworzono pół wieku wcześniej, Marylin mogłaby ich używać. Niby piękna, sławna, zawsze roześmiana, a jednak nieszczęśliwa, niespełniona i sztuczna. Jak żółte kwiaty, które symbolizują zazdrość, fałsz i kłamstwo.

Powaga i melancholia

Kocham ten zapach miłością absolutną.. bardzo trudno jest je opisać, bo nie można ich porównać do żadnego innego znanego zapachu z perfumerii,ani czegoś konkretnego co bardzo dobrze znamy. Są bardzo nietuzinkowe, totalnie niedzisiejsze .. refleksyjne,melancholijne, poważne, przywodzace na myśl różne wspomnienia.. przenoszą nas w dawne czasy. Według mnie, są kobiecością. Nigdy nie wachalam perfum, które aż tak bardzo przywodzą mi na myśl słowo kobiecość. Widzę je na kobiecie dojrzałej emocjonalnie, która wiele przeżyła, jest bardzo wrażliwa, refleksyjna, świadoma swojej kobiecości, kobiecej siły .. Sądzę, że nie każdy udźwignie ten zapach. Jest bardzo intensywny, zostawiający duży ogon, bardzo mocno zaznacza obecność tej, która go nosi ;) dawkowany w zbyt dużej ilości na pewno straci swój urok i czar. Jest wyjątkowo trwaly- około 10-12 h na skórze, i ponad dobę na ubraniach .. ma potężną glębie, jest bardzo "gęsty" i dynamicznie się zmienia. Początkowo w nozdrza uderza potężna dawka tuberozy, która szybko łagodnieje, i do głosu dochodzi olbrzymią dawka białego kwiecia .. coś pięknego .. chwilę później wyczuwam żółte kwiaty,nagrzane słońcem , które z czasem nabierają bardziej złoto miodowego, ciepłego,otulajacego wydźwięku. Kojarzy mi się z pyłkiem kwiatów, miodem z Mniszków domowej roboty. Na samym końcu czuć wanilię, i miód, chodź nadal nie jest bardzo słodko, ta słodycz jest wyważona. Nie jest to zapach podkreślający seksowność, erotyczność kobiety, a jej ciepło, dobre serce, doświadczenie życiowe, wrażliwość, miłość i wyrozumiałość.. Tak pachnie dla mnie kobieta dla swojego mężczyzny, matka dla swoich dzieci ..

Gryzie

Gryzący zapach. Bardzo podobny do cytrynowego środka do czyszczenia umywalki... niestety. Tyle ochów i achów na jego temat - dla mnie jedna wielka klapa.Jakiś składnik mocno wybija się na przód i sprawia u mnie właśnie takie odczucie chemi.
Ładny flakon i bardzo dobra projekcja oraz trwałość. Nic poza tym.

Poeme

Lancome Poeme powstał w 1995r. Zapach mocny. Dla fanów takich zapachów jak Chanel5 czy Opium. ???? Głowa: czarna porzeczka, himalajski mak, śliwka,nuty zielone, mandarynka, narcyz, brzoskwinia, bergamotka,bieluń. ❤Serce:mimoza, skóra, kwiat pomarańczy,wanilii, frezja, jaśmin, heliotrop, ylang-ylang, tuleroza, róża. ????Baza: fasolka tonka, bursztyn, piżmo,cedr

Lancome, Poeme EDP

Jedne z moich pierwszych, dorosłych , klasycznych perfum do tego są dla mnie sentymentalne z powodu urlopu, na którym zostały zakupione. Miałam przyjemność mieć butelkę aż 100 ml , w składzie mają wanilię i jaśmin które uwielbiam w perfumach, do tego brzoskwinia, mandarynka eh cudo. Tylko trzeba uważać bo można przesadzić z dozowaniem tego produktu, są mega trwałe u mnie 12 godzin na skórze, na ubraniach pachną bardzo długo, u mnie są one ciepłe , trzymają się skóry, ale ostrzegam nie wszystkim przypadną do gustu. Najlepiej wypróbować na sobie :).

Perfumy mają intensywny zapach, utrzymujący się parę godzin. Ciężko mi opisać ich zapach, jest niepowtarzalny, na pewno inny niż większość perfum na pólkach w drogeriach, intrygujący i ciekawy. Warty przetestowania !

Używa produktu od: próbka

Więcej przestrzeni!

Ponoć ostatnimi słowami Goethego na łożu śmierci było: "Więcej światła". Udowodnić, czy była to prawda, nikt już raczej dzisiaj nie zdoła, ale opisując klasyczny już zapach Lancome (po który każdy sięgnąć może), aż chce się słynny cytat sparafrazować i poprosić o więcej miejsca (i powietrza) podczas testów.
Bo naprawdę opisuję zapach wręcz barokowo rozpasany, hałaśliwy, zwracający uwagę. Żadna tam bliskoskórna woda - Poeme już jednym psiknięciem osiada na skórze i pozostawia długi ogon, nie pozwalając przejść właścicielce obojętnie.
Wąchając te ciepłe perfumy pierwszy raz, czułam, że... skądś już je znam. Że otwarcie baaardzo mi przypomina jakiś inny zapach. I nagle olśnienie: to ukochana przez moją mamę Organza! Na szczęście, wrażenie to nie trwa długo, ponieważ perfumy te mocno się od siebie różnią: Organza idzie w kierunku mocno wyczuwalnej, suchej gałki muszkatołowej, Poeme pozostaje...właśnie..."wilgotne", miękkie. Czuję w nich mak i heliotrop (jaśmin jest natomiast kolejnym wspólnym elementem, łączącym oba zapachy), oraz trochę ylangu. W porównaniu z dziełem Givenchy, są słodsze, bardziej miodowe, ale z łatwością można określić, w której dekadzie powstały.
Poeme to perfumy, obok których nie można przejść obojętnie. Ja jednak nie bardzo potrafię je nosić, czuję, że TAKA ilość kwiatów (a bardziej ich zestawienie) przytłacza mnie do ziemi i kurczę się z moich ponad 170 cm do wzrostu kilkuletniej dziewczynki, niosącej znacznie większy i cięższy od niej samej bukiet. Są niesamowicie trwałe: na skórze będzie i ponad dwanaście godzin, na ubraniach...długo, oj długo.
Mam odlewkę 5 ml - jeżeli zimą zmienię o nich zdanie, edytuję recenzję. Na cały flakon bym się nie skusiła, ale być może obdaruję kiedyś mamę, bo to zdecydowanie jej klimaty :)

Poezja perfum

Dawniej tworzono dzieła, obecnie tylko perfumy. Poeme Lancome to sztuka, która broni się sama, wolna, niezależna.

Nad stworzeniem recenzji tego niezwykłego zapachu zastanawiałam się wielokrotnie, bo chciałam opisać go jak najlepiej. Ostatecznie uznałam, że nie ma dobrego momentu i to co powinnam zrobić to zwrócić uwagę innych na te perfumy.

Poeme nie są łatwe do opisania, niewątpliwie dlatego, że są inne, oryginalne, niczego nie imitują, nie powinny być ściśle utożsamiane z jakąkolwiek grupą perfum.
Dla mnie są przede wszystkim połączeniem szlachetnej woni miodu i kwiatów ( znajduję tu swoją ukochaną frezję), zapachem delikatnie pudrowym, słonecznym.

Zapach młodszy ode mnie zaledwie o trzy lata, nadal spotykany na drogeryjnych półkach, można go nie kochać, nie można nie zapamiętać.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: niestety nie pamiętam, który to już flakonik

Posągowy, poważny, sędziwy...

Nie szukajcie tutaj słodko-cytrusowej mandarynki, nie szukajcie ciepła wanilii.

Skupcie się na intensywności aromatu skórki pomarańczowej, przypomnijcie sobie jej gorzki smak i przekujcie go w zapach, dodajcie do tego mocną i duszącą woń kwiatów, które chociaż cieszą oko, to męczą swoją obecnością, nie pozwalając na odnalezienie świeżości kolejnego oddechu.

Poeme to zapach wyjątkowo poważny i wyjątkowo osobliwy.

Jestem wielką zwolenniczką ciężkich perfum, jednak ta wersja mnie przytłoczyła i gdyby nie chęć sporządzenia porządnej recenzji, nie używałabym tych perfum więcej niż jeden raz.

Moim pierwszym skojarzeniem był widok nad wyraz eleganckiej starszej pani, w kapeluszu i wytwornym stroju, która wchodzi do apteki. Jej wysublimowane perfumy mieszają się z ziołowo-lekarskim zapachem, jaki towarzyszy każdej aptece i powstaje przedziwna mieszanka perfum Poeme.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: odlewka ok. 10 ml

Osobliwe

Zapach dość charakterystyczny, bardziej dojrzały, aczkolwiek nie babciny. Elegancki, może nawet majestatyczny. Ale też odrobinę słodki, ciepły. Kojarzy mi się z upałem, słońcem. Nie mam pojęcia dlaczego. Może męczyć, przytłaczać.
Otoczenie chyba zauważa, bo kiedyś panie z rejestracji medycznej pytały czym pachnę ;)

Ilość zużytych opakowań: 100 ml

ciepły ale męczący

Perfumy z kategorii ciepłych, otulajacych, kojarzą mi się ze słońcem, a raczej z czymś nagrzanym słońcem, ale nie jest to zapach na lato, na wakacje, raczej na chłodne pory roku. Trwały i męczący, brzydki po prostu, nie w moim guście.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: testy, nie kupiłabym

garderoba operowej diwy

Słyszałam że to klasyk. Czuję że to klasyk - ma w sobie cos majestatycznego. Wyobrażam sobie garderobę śpiewaczki operowej po jakiejś premierze - wszędzie stoją przeróżne bukiety kwiatów od wielbicieli, niektóre trochę wymięte, jest też duszno bo pomieszczenie małe i niezbyt wietrzone, lekko pudrowo od przygotowań do wejścia na scenę. A zarazem jak ktoś wejdzie to widać że to garderoba operowej śpiewaczki a nie gwiazdki pop.

I takie jest właśnie Poeme - kwiatowe, pudrowe, klasyczne, być może i ponadczasowe. W końcu już trochę na rynku trwa. Ale jednak nie dla mnie - ja nie za dobrze czułabym się w takiej garderobie jak wyżej. Na pewno dobrze toleruję go na innych bo zapach ładny. Na pewno trwały, zauważalny.

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: testy ;)