Sylveco, Brzozowa pomadka ochronna z betuliną (nowa wersja)

Sylveco, Brzozowa pomadka ochronna z betuliną (nowa wersja)

Pojemność 4,4 g

Brzozowa pomadka ochronna z betuliną jest hypoalergiczna i zawiera tylko naturalne składniki. Masło Shea (karite) i masło kakaowe wygładzają i uelastyczniają usta, natomiast olej sojowy, jojoba i wiesiołkowy nawilżają je oraz zapobiegają ich wysychaniu i pękaniu. Pomadka stanowi doskonałą barierę ochronną przed mrozem, wiatrem i promieniami słonecznymi. Aktywny składnik - betulina - działa kojąco i regenerująco na wszelkie podrażnienia, łagodzi objawy opryszczki.

Średniak

Dla mnie to raczej średnia pomadka, nie czuję mocnego nawilżenia, a z trudniejszymi sytuacjami (np. zimą) sobie nie poradziła. Nie odpowiada mi jej "smak" i uczucie, które zostawia na ustach oraz zapach.

Daleko jej do peelingującej siostry

Ponieważ odżywcza pomadka z peelingiem jest moim totalnym KWC, postanowiłam przetestować wersję brzozową. Niestety okazało się, że nie dorasta jej do pięt i jest tylko mocno średnia.

Pomadka jest zamknięta w klasycznym opakowaniu, odpornym na beztroskie walanie się w torebce. Napisy po dłuższym czasie delikatnie się ścierają.

Pomadek ochronnych rzadko używam w ciągu dnia, bo zazwyczaj mam coś kolorowego na ustach. Pomadki i balsamy nawilżające mają za to pole do popisu nocą. Lubię zaaplikować grubą warstwę kosmetyku pielęgnującego przed pójściem spać, by rano obudzić się z miękkimi i zregenerowanymi ustami gotowymi na podsuszanie kolorówką. Moje usta mają tendencję do wysuszania, ale przy odpowiedniej nocnej regeneracji udaje mi się utrzymać je w dobrej kondycji.

O ile pomadka z peelingiem robi u mnie robotę, o tyle jej brzozowa siostra nie zostanie moim ulubieńcem. Na nocne spa po całym dniu w matowej, zastygającej pomadce niestety jest za słaba. Zdarzało mi się jej użyć w ciągu dnia i mam podobne odczucia. Coś tam nawilża, ale nie jest to turbo odżywienie, którego oczekuję. Aplikowałam ją na usta w dosyć dobrym stanie i nie zadowoliła mnie, co dopiero mówić o sprostaniu wymagań bardzo wysuszonych, spierzchniętych ust.

Po aplikacji zostawia lekką, błyszczącą poświatę. Nie jest to błyszczykowy efekt mokrych ust, ale dla faceta może to być już zbyt widoczny glow.

Pomadka jest lekko wyczuwalna na ustach, daje wrażenie nałożenia oleju na usta. Ja preferują bardziej treściwe, otulające konsystencje. Ma delikatny zapach, podobny do lekkiego kremu z tej samej serii.

Skład jest wzorowy, bazuje na naturalnych olejach i masłach, mamy też tytułową betulinę i wosk. Betulina podobno jest pomocna w walce z nawracającą opryszczką. Jeśli kiedyś będę miała taki problem, to z pewnością sięgnę po tę pomadkę ponownie, na razie jednak nie czuję takiej potrzeby.

Przez to, że w składzie dominują głównie oleje, konsystencja pomadki zmienia się na bardziej miękką pod wpływem wyższej temperatury. Trzeba uważać i nie wystawiać jej na słońcu, bo może stopić się do cna. Przez swoją konsystencję nie jest też najbardziej wydajnym produktem z tej kategorii.

Nie jest to tragiczny produkt, ale znam wiele lepszych propozycji, więc brzozowej Sylveco już podziękuję. Na noc pozostanę fanką formuł zawierających peeling.

Pomadki ochronne Sylveco/ Vianek to moja sprawdzone pomadki, gdy chcę czegoś taniego, z dobrym składem i dobrym działaniem.
Ta pomadka z Sylveco pachnie ziołowo, dosyć delikatnie. Bardzo dobrze nawilża i chroni usta i zauważyłam, że utrzymuje się na ustach o wiele dłużej niż pomadki z Vianka.
Na stronie producenta przeczytałam, że betulina ma działanie przeciwwirusowe i zapobiega powstawaniu opryszczki. I faktycznie tak jest, bo był taki czas że trochę zaniedbałam smarowanie ust przed wyjściem na dwór i czułam, że przez wiatr i słońce może mi wyjść opryszczka. I postanowiłam intensywnie nawilżać usta tą pomadką i faktycznie opryszczka się nie pojawiła a usta były zregenerowane i uczucie suchości i spierzchnięcia ustało.
Polecam wypróbować. Ja na pewno będę do niej wracać, na sobie przekonałam się że zapobiega powstawaniu opryszczki, więc myślę, że na stałe znajdzie się w mojej kosmetyczce.

Bardzo dobra!!!

Bardzo polecam tą pomadkę. Ma bardzo delikatny zapach, dla niektórych nawet nie będzie wyczuwalny. Pomadka ładnie wtapia się w usta. Nie jest tępa nawet kiedy zastygnie w zimie. Nadaje delikatny zdrowy połysk. Usta są pięknie nawilżone i ukojone. Idealnie nadaję się na zimę jak i lato. Skład bardzo dobry i cena też bardzo przystępna. Używam codziennie i uważam że jest bardzo wydajna. Bardzo polecam.

Mam polecam

Pomadka ładnie pachnie, rzeczywiście pomaga na spiechrzniete usta, kupiłam po namowie koleżanki która jest nią zachwycona opakowanie ładne estetyczne, uważam że jest to dobry kosmetyka za rozsądną cenę jeżeli jeszcze nie probowalyscie zachęcam

Pomadka jak pomadka

Szczerze powiedziawszy nie odkryłam w jej działaniu nic szczególnego. Zwykła pomadka, która czasami nie radzi sobie z trudniejszymi sytuacjami na ustach. Ładnie ochrania, ale nie regeneruje w sposób spektakularny. Można ją mieć w torebce, ale trzeba mieć inną, lepszą w razie popękania czy wysuszenia.

Jest ok, ale wolę rokitnikową.

Uwielbiam działanie pomadki rokitnikowej z sylveco. Naczytałam się na wizażu, że brzozowa lepsza, więc uznałam, że muszę ją mieć i poleciałam do drogerii (a przy okazji dokupiłam jeszcze tę z peelingiem^^).
Może najpierw plusy - jest lżejsza i mniej tłusta od rokitnika, fajnie sprawdza się u mnie na kolorową pomadkę w ciągu dnia. Niemal bezzapachowa, co spodobać się może tym, którzy nie lubią zapachu rokitnikowej (ja akurat lubię:)) Dobrze zbita i wydajna, dobrze się rozprowadza pozostawia usta miękkie i nawilżone, nieklejące.
Niestety nie jest to aż tak dobre nawilżenie i trwałość na ustach, jak w przypadku rokitnika. Efekt szybko znika, a usta znów suche:(

Poprawna pomadka

Pomadka na tle konkurencji wypada dość blado. Plusem jest na pewno naturalny skład, jednak przy wymagającej skórze ust w trudnych warunkach atmosferycznych nie sprawdza się. Owszem tworzy warstewkę ochronną, jednak na dłuższą metę nie poprawia kondycji skóry, nie regeneruje i nawilża, nie likwiduje przesuszenia i nie chroni przed pogarszaniem się kondycji skóry ust. Jak na tą cenę działanie jest minimalne. W dodatku opakowanie wygląda dość tanio, w trakcie używania napisy ścierają się, a opakowanie pęka.

Faktycznie nawilża

Zimą mam duży problem z pękającymi i przesuszonymi ustami. Mało co pomaga mi w tym okresie. Tak na prawdę jedynie czysta lanolina do tej pory dawała redę.
Pomadka z Sylveco ma w składzie lanolinę i kilka innych składników które bardzo dobrze nawilżają skórę nie tylko na chwilę tak jak robi to większość pomadek ochronnych.
W końcu znalazłam produkt produkt idealny:)

Ok

Pomadkę kupiłam.na okres zimowy, póki co sprawdza się dobrze. Chroni usta przed mrozem, bardzo delikatnie nabłyszcza, zapach jest jakby ,,ziołowy". Nie zachwycilo mnie natomiast opakowanie, które pękło zaraz po zakupie, ale cena i jakość sztyftu są bardzo dobre.

Naturalna pielęgnacja spękanych ust

Pomadka zakupiona całkiem przypadkowo. Skusiły mnie pozytywne opinie na jej temat. Zapłaciłam za nią 9,90 zł i sądzę, że jest warta swojej ceny. Ogromny plus za naturalne składniki. Świetnie nawilża spierzchnięte usta i ma odpowiednią konsystencję (nie za twarda i nie za miękka). Bardzo delikatny, naturalny brzozowy zapach i jak dla mnie przyjemny. Jedyny minusik to jakość wykonania opakowania pomadki. Na pewno zakupię ją jeszcze i chętnie przetestuję inne kosmetyki z firmy SYLVECO z uwagi na naturalne składniki.

Bardzo dobry produkt

Sylveco, Brzozowa pomadka ochronna z betuliną bardzo dobrze się u mnie sprawdza w okresie jesienno-zimowym. Plus za naturalny skład i taką treściwą w odczuciu konsystencję. Pomadka nie jest ani za twarda, ani za miękka, pozostawia rozsądną warstwę na ustach. Radzi sobie z odżywieniem i natłuszczeniem nawet mocno wysuszonych ust. Jej zapach i smak są przyjemne. Jedyny minusik za opakowanie z plastiku słabej jakości, które szybko się niszczy.