Dermal Korea, Wine, Collagen Essence Mask (Kolagenowa maska do twarzy)

Dermal Korea, Wine, Collagen Essence Mask (Kolagenowa maska do twarzy)

Kolagenowa maska w formie `sheet mask`. Zawiera ekstrakt z czerwonego wina. Maska o działaniu nawilżającym, antyutleniajacym i przeciwzmarszczkowym.

bardzo dobra

Ostatnio powróciłam do stosowania masek a wszystko za sprawą szalonych zakupów...... zaopatrzyłam się w różne maski różnych marek (w formie sheet mask). Większość z moich nabytków to maski firmy dermal i cosmospa. Recenzje będę wstawiać na bieżąco.
Bardzo lubię maski do twarzy pod warunkiem że nie trzeba ich zmywać :).

Kolagenowa maska z winem posiada bardzo dobry skład:
mamy tutaj 1% ekstraktu z czerwonego wina i 0,2% kolagenu.
Inci:
water, - woda
glycerin- nawilża
butylene glycol- nawilża
wine extract- działa przeciwzmarszczkowo, antyutleniacz, zwalcza wolne rodniki , zwalcza szkody wyrządzone przez słońce,pomoże zregenerować skórę z trądzikiem
hydrolyzed collagen- nawilża i wygładza (ale uwaga- duże cząsteczki; nie penetrują skóry)
aloe barbadensis leaf juice- aloes łagodzi
portulaca oleracea extract- wspomaga gojenie skóry (zmniejsza świeże blizny potrądzikowe)
beta- glucan- silne działanie przeciwzmarszczkowe (cząsteczki wnikają w głąb skóry)
panthenol- prowitamina b5
tocopheryl acetate- witamina e i reszta składu:
polysorbate 80, disodium edta, xanthan gum, mathylparaben, fragrance

Maska ma formę bawełnianego płatu, który nakładamy na twarz, trzymamy pół godziny, ściągamy i wcieramy resztę serum (sporo zostaje go w opakowaniu). Maseczka ma otwory na oczy, usta- jest bardzo dobrze dopasowana do twarzy. Muszę zaznaczyć że bardzo dużo czasu poświęcam pielęgnacji skóry ;/ i moja skóra jest obecnie w idealnym stanie. Myślę że ciekawsze obserwacje będą mieć osoby z problematyczną skórą. Jednak rozpoczyna sie sezon grzewczy także moje spostrzeżenia na temat działania kosmetyków bedą coraz bardziej wartościowe (zorac+ kaloryfery...).

Plusy:
- maska bardzo dobrze trzyma się naszej twarzy, nie musimy z nią leżeć jeśli nie mamy ochoty
-idealnie dopasowała się do mojej twarzy
-jest bardzo dobrze nasączona serum (ale nic nie cieknie z maski). Po ściągnięciu maski wcieram resztę serum ponownie w twarz, w szyję dekolt i dłonie.
- po ściągnięciu maski nasza twarz jest idealnie gładka,
pory są niewidoczne
-skóra wydaje się bardziej gęsta, zwarta
-skóra jest promienna i pełna blasku
-twarz się nie klei, jest matowa
-i dobrze nawilżona (dla mnie niedostatecznie ale to dlatego że ostatnio częściej stosuję zorac. sądzę że osoby z cerą normalną, mieszaną tlustą będą zachwycone tą maską)
-działanie maski jest natychmiastowe- nawet na drugi dzień po zastosowaniu maski skóra jest bardzo promienna i jasna (ale zaznaczam, że stosuję serum z witaminą c codziennie pod filtr)

Minusy:
-maska niedostatecznie nawilża. Po jej użyciu rozcieram w dłoniach kilka kropli oleju khadi (z biała lilią lub przeciwzmarszczkowego) i wklepuję go w twarz. Na noc jednak muszę nałozyć na twarz coś odżywczego a maska pozostawia cerę zmatowioną
-maska ma dobry kształt, obejmuje cała twarz ale moim zdaniem materiał powinien obejmować też szyję
-kosmetyk ma nieprzyjemny zapach