Joanna, Naturia Organic (Farba do włosów dla osób ze skórą skłonną do alergii)

Joanna, Naturia Organic (Farba do włosów dla osób ze skórą skłonną do alergii)

Zobacz oferty

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Pojemność 1 szt

Nowe farby Joanna Naturia Organic zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii, które potrzebują produktów niedrażniących o łagodnych recepturach. Farby wzbogacono w organiczny olej arganowy, dzięki czemu podczas zabiegu farbowania włosów można je odżywić i wypielęgnować nawet wrażliwa skórę.
Dodany został także Polyquaternium 22 wodny polimer kondycjonujący wysoce stabilny w ekstremalnym pH. Zostały wyeliminowane wysoce drażniące substancje jak amoniak, parabeny, silikony i PPD.
Opakowanie zawiera :
- tubę z farbą do włosów - 40g,
- butelkę z utleniaczem w kremie - 60 ml,
-szampon - 10 ml,
- maseczkę regenerującą - 10 g.

farby
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Łagodna farba

Farba dostępna jest w kilkunastu odcieniach, w większości naturalnych. Kupiłam nr 321 Kasztanowy. Mile mnie zaskoczyło to, że kolor faktycznie jest bardzo zbliżony do tego na opakowaniu. Wiadomo jednak, że zależy to również od koloru włosów na jaki nakładamy farbę. ;)
Włosy po farbowaniu nie są przesuszone, co jest kolejnym plusem. Są miłe w dotyku i ładnie błyszczą. Farba dobrze kryje. Na moje długie włosy (za łopatki) zużywam 2 opakowania.
Dużą zaletą jest dla mnie skład farby. Nie zawiera ona amoniaku, parabenów czy silikonów. Ma natomiast w składzie olej arganowy.
Nie zauważyłam po jej użyciu żadnych podrażnień, jednak nie jestem osobą, która ma jakieś większe skłonności do alergii.
Cena farby przystępna - można ją kupić już za ok. 8-9 zł.

Super farba

Kupiłam na próbę Joanna Naturia Organic Herbaciany 340 ponieważ była dostępna w aptece, była niedroga i dla osób z alergią. Chciałam pokryć pojedyncze siwe włosy na skroniach, a było w opisie, że doskonale to robi. I to był strzał w "10". Niezbyt często farbuję włosy, ale kilka razy w życiu farbowałam, farbowałam też mamie i przetestowałam kilku producentów i rodzaje farby. Naturia Organic Joanny jest najlepsza i już nie mam oporów, że farbowanie wysuszy mi włosy albo podrażni skórę głowy. Pokrywa też idealnie siwe włosy. Dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę głowy, a włosy stają się nawilżone, błyszczące i mniej się puszą oraz łatwiej je rozczesać. Po dwóch próbach z takim samym pozytywnym efektem, będę stosować Naturię Organic regularnie co 3-4 miesiące, bo tyle utrzymuje się u mnie jej efekt. Innych kolorów nie próbowałam, ale 340 się sprawdził i ten kolor jest dla mnie najlepszy.

Nie farbuje siwych

Farbowałam odcieniem "Naturalnym" 312, trzymałam 45 minut. Niestety, farba nie zafarbowała prawie wcale moich mocno siwych odrostów. Gdzieniegdzie widać włoski które złapały ładny, jasny brąz, ale niestety odrost jak był siwy, tak niemal taki sam pozostał. Szkoda czasu. A na opakowaniu napisano "idealne pokrycie siwizny"...

Fatalna

Chciałam użyć czegoś delikatnego do ombre, zakupiłam odcień karmelowy blond. Pomimo tego, że formuła nie ma amoniaku, myślałam, że jakoś sobie poradzi z moimi cienkimi na końcach włosami. Jakie było moje zdziwienie, gdy odcień po zmyciu ani trochę się nie zmienił.
Choć farba nie zrobiła większej krzywdy moim włosom to niestety były to pieniądze wyrzucone w błoto.

Popielaty blond wcale nie popielaty

Kupiłam farbę o numerze 314 - Popielaty Blond. Niestety z popielatym ta farba ma niewiele wspólnego. Kolor wyszedł zupełnie nijaki, nierówny. Nie jestem zadowolona z efektu, a jestem świeżo po farbowaniu. Nie wiem jak długo utrzyma się ta farba. Nie kupię ponownie.

Popielaty blond = wściekły rudy :(

Na farbę 314 Popielaty Blond Joanny nabrałam się dwa razy. Po raz pierwszy , kiedy miałam swoje naturalne ciemne blond i sporo siwych, trzymałam farbę przepisowo na wlosach. Wyszedł wściekle rudy kolor, co zdenerwowało mnie tak niewymownie, że następnego dnia poleciałam po dekoloryzator i nową farbę (w tym samym odcieniu). Odczekałam dwa bite tygodnie z ogniem na głowie i ogniem w oczach i ponownie spróbowałam Joanny.
No, ja się z rzadka wyrażam nieprzyzwoicie, ale tu już mnie poniosło...
Dlaczego! Dlaczego znów zamiast popielatego blondu pojawił się wściekle rudy lisi kolor! No, dlaczego!

Joanna Naturia - kit

Kupiłam pierwszy raz, zafarbowałam... wszystko super, farba pokryła siwe włosy ale tylko do pierwszego mycia. 2 dni i włosy znów do farbowania, farba się zmyła i znów wyszły siwe włosy, zupełnie jakbym ich nie farbowała ☹️ Beznadzieja

Nic nie warty produkt!

Chciałam szybko ufarbować włosy. Niestety nie było mojej ulubionej farby, więc pod wpływem chwili wzięłam farbą marki Joanna przeczytawszy wcześniej, że farba jest bez amoniaku, nie uczula, kryje siwe włosy. Wybrałam kolor w odcieniu moich włosów ( odcień Naturalny ), chcąc tylko pokryć siwe włosy, a koloru nie zmieniać.
Po farbowaniu...
- farba rozjaśniła moja włosy do lekko rudawego brązu ( z każdym dniem są coraz jaśniejsze),
- nie pokryła ani trochę siwych włosów, jakie były takie są ( trzymałam farbę maksymalny czas jaki był zalecany )
- włosy są suche jak siano i łamią się nieprzeciętnie
Brak słów...
Komu mogę ją polecić? Nikomu!
Jeśli masz cieńkie, delikatne włosy, to licz się z tym, że włosów na głowie zostanie niewiele, albo będziesz łysa, jeśli masz włosy grube i masz ich dużo, to zostanie ci ich połowa.

Tragedia

Skusiłam się na nowość w drogerii, ale niestety mega żałuję. Po farbowaniu moje włosy zamieniły się w siano. Nie mogę ich w ogóle ogarnąć ani ułożyć. Są jakby "sklejone". Trudno mi wytłumaczyć to uczucie, ponieważ farbuje włosy od lat i jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim czymś. Poza tym zapach odrzucający - zgniłe jaja? Powracam do mojego ulubieńca - starszej siostry Multi Cream Color hebanowa czerń i nigdy więcej nie skuszę się żadną nowością w drogerii.

Płomienny Flaming - całkiem niezły.

Farbuję moje ciemno brązowe z natury włosy na rudo, od kilku lat i wszystkie farby Joanny już przetestowałam.
Płomienny Flaming nr 320 daje ciut ciemniejszy kolor niż reszta płomiennych rudości tej marki.
Kupuję zwykle dwa opakowania farby, aby dobrze pokryć półdługie włosy.
Jednak można się zmieścić w jednym opakowaniu, gdy chcemy odświeżyć kolor.
Warto jednak przedłużyć czas trzymania jej na włosach o 5-10 minut.
Może nie chwycić bardzo ciemnych odrostów przy czasie zalecanym przez producenta.
Farba bardzo delikatna, ładnie pachnie.
Konsystencja akurat! Nie spływa z włosów, nie jest za gęsta.

Kolor naturalny

Po próbach ze wszelkimi drogimi farbami sięgnełam po coś tańszego. Duży minus za brak określenia dokładnego koloru - kupiłam naturalny (zastanawiając się czy to blond czy to brąz) plus za cene! Samo farbowanie super , konsystencja jak dla mnie genialna, zapach nie miły. Po farbowaniu włosy w dobrej kondycji, nie było problemu z rozczesaniem. No o to co najważniejsze kolor - nie wiem zbytnio co mam na głowie. Średni bląd? W zaleznosci od światła wpada w radości czego nie lubię. Pokryła bardzo dobrze ,ale zobaczymy co wyjdzie z koloru po pierwszym myciu.

Uwielbiam !!!

Do tej pory używałam Color Cream Joanna habanową czerń, ale odkąd użyłam ten produkt to był strzał w 10-tkę, kolor hebanowy, pięknie pokrywa, choć trzeba nauczyć się pracować tą farbą, bo w obu przypadkach buteleczka jest z twardego plastiku, przez co opornie idzie wydobycie poprzez naciśnięcie z niej farby.