Chanel, No 5 EDP

ELNINO PARFUM

E-Glamour.pl

brasty.pl

zobacz więcejzwiń

Zapach kultowy - bogata kwiatowa kompozycja, w której skład wchodzą między innymi róża, jaśmin, ylang-ylang. Ta mikstura w 1922 roku zrewolucjonizowała rynek perfum, a dziś pomimo upływu wielu lat, wciąż pozostaje synonimem stylu, piękna, elegancji oraz szyku.
Coco Chanel chciała "damskiego zapachu, który pachnie jak kobieta". Kiedy kreator perfum Ernest Beaux zaprezentował jej jego piątą kompozycję, wybór wydawał się prosty i oczywisty. Perfumy zostały nazwane No. 5 - `piątka` była szczęśliwą liczbą Coco.
Zapach dostępny w wersji EDP i EDT a także skoncentrowanych perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: aldehydy, bergamotka, cytryna, neroli
nuta serca: jaśmin, róża, lilia
nuta bazy: wetiwer, wanilia, ambra, drzewo sandałowe

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

Najlepsze...

Perfumy kultowe, legendarne, z otoczką równie romantycznej, co dramatycznej historii miłosnej, i mimo wszystko nowoczesności, bo były pierwszymi perfumami, do składu których użyto syntetycznych komponentów. O równie klasycznej i nowoczesnej oprawie eleganckiego flakonu, który równie dobrze będzie pasował do rokokowo strojnej toaletki, jak i do prostej półki minimalistycznej łazienki.
Jako bardzo młoda (wówczas piętnastoletnia), a jeszcze bardziej przekorna dziewczyna, hołdując zasadzie, że "tylko dolar podoba się każdemu", żywiłam do tego zapachu wielką nieufność. Do czasu, aż kupiła je sobie moja Mama, wybierając spomiędzy kilku światowej sławy klasyków, i obie byłyśmy równie oczarowane. Wiele lat później przechodziłam fascynację różnymi perfumami, bo je uwielbiam, i uważam, że dobry zapach jest koniecznym dopełnieniem stroju każdej zadbanej kobiety mającej już przynajmniej naście lat, aż historia zatoczyła koło, i nagle olśniło mnie, że spośród wszystkich kosmetycznych wonności, to właśnie legendarna Chanelowska "Piątka" porywa mnie najbardziej.
Jest w tych perfumach jakaś... prawda i historia. Wbrew przewidywaniom zapach skomponowany jest z bardzo znanych i dość popularnych nut - uniwersalna róża, której na szczęście w ogóle nie czuję, bo nie jest to woń lubiąca moją skórę, elegancki jaśmin, świetliste ylang-ylang, rześka bergamotka, słodka wanilia i ciepłe drewno sandałowe. I oczywiście te nowoczesne aldehydy. Ale to emocje Pani Coco Chanel zlecającej stworzenie kompozycji, tchnęły w to tak prosto skomponowane zestawienie ponadczasową elegancję i nie znającą wieku zmysłowość. Mawia się bowiem często, że to ciężka woń dla starszych pań. Rzecz gustu i preferencji, ale rzekomy "ciężar" zapachu to pewnie wina jego nadmiernego dawkowania, bo stosowany z umiarem, staje się zmysłowy w granicach klasy i elegancji, niemal bliskoskórny, i nie sposób mi się zgodzić z teorią, że adresowany jest dla starszych użytkowniczek, czego dowodzi choćby fakt, że jedną z najlepszych - i moją ulubioną w kosmetycznym przemyśle - kampanią reklamową perfum, skierowaną do bardzo młodych, choć faktycznie, raczej dość wyrafinowanych dziewczyn, była ta, w której bardzo wówczas młoda, magnetyzująca Amanda Seyfried, wystylizowana na Czerwonego Kapturka, niemalże... uwodzi wilka. W każdym bądź razie na tyle, żeby nie tylko jej nie zjadł, ale po jej odejściu wył rozpaczliwie z tęsknoty.
I te perfumy takie są - za nimi się tęskni, kiedy się je już raz pozna. Wielki klasyk.

Oj Chanel, Chanel, jakże srogo się na Tobie zawiodłam...

"Piątka" jest już legendą, ale czy słusznie? Zapach, który ma już niemal 100 lat... I niestety czuć, że jest z zeszłego wieku. Na przestrzeni lat zapach był co prawda modyfikowany, ale nadal nie pasuje do współczesności.

Wydaje mi się, że perfumy te mają po prostu bardzo dobry PR, otoczkę luksusu i piękną butelkę, którą każda z nas chciałaby mieć na półce. Ale sam zapach? Pachnie rozczarowaniem. Jest bardzo ciężki i specyficzny. Nie potrafię chyba tego określić, ale pachnie trochę jak duszący lakier do włosów... Wielokrotnie w recenzjach dziewczyny pisały, że przypomina im starszą panią w futrze. Muszę przyznać, że coś w tym jest.

To do czego nie można mieć zastrzeżeń to przepiękna, kultowa butelka oraz trwałość. Zapach utrzymuje się bardzo długo zarówno na skórze, jak i na ubraniach. Jeśli jesteście fankami zapachu, to na pewno nie zawiedziecie się jego trwałością. Jest ona adekwatna do ceny.

Ja jednak powiem pas - Chanel No 5 to zdecydowanie nie mój klimat.

Najpiękniejszy zapach świata

Na Chanel no 5 chorowałam długo i wreszcie kupiłam maleńka flaszkę 35 ml. Ten zapach to zapach idealny, obok Opium YSL . Chanel no 5 mimo prawie stu lat jest dla mnie najpiękniejszym zapachem, to kobieta w całej okazałości. Zapach delikatny, bogaty, przywołuje lata 20...

Używa produktu od: próbka

Niewątpliwie legenda...ale tylko dla odważnych :)

Dostałam go od bliskiego znajomego w formie testera - nie spodziewałam się tego po nim kompletnie :) . Tym bardziej, że ten zapach nigdy nie był szczytem moich "perfumiarskich" marzeń :D . Niewątpliwie jest to zapach legendarny, kultowy, który już od prawie 100 lat ma rzesze zwolenniczek - weźmy na przykład Marilyn Monroe, która bardzo je lubiła. Jednak jak wspomniałam w tytule, trzeba zdobyć się na odwagę, żeby wypróbować "piątkę". Z pewnością jest to zapach, który można pokochać albo znienawidzić. Trudno mi jest o sobie powiedzieć, czy je lubię - nie jestem do nich zbytnio przekonana, po prostu nie jest to typ zapachu, który preferuję. Uważam, że przypadłby do gustu kobietom dojrzałym, niekoniecznie już typowym "babciom", które z pewnością dobrze pamiętałyby te perfumy. Młodszym wiekowo kobietom może nie pasować. Ale tak jak wspomniałam - można spróbować, ale to propozycja zdecydowanie dla odważnych. Zapach jest na pewno dosyć specyficzny, można wyczuć w nim orientalne nuty wśród kwiatowych. Trwałość też jest zadowalająca. Jeżeli chodzi o flakon, również jest kultowy, mimo swojej prostoty. Raczej nie zdecydowałabym się na pełnowymiarową wersję. Powód? Jak już napisałam, nie jest to mój typ zapachów. O cenie już nie wspomnę, bo jest naprawdę zabójcza, ale w końcu to Chanel.

cudowny

Piękne perfumy. Godne uwagi i polecenia. Zapach jest bardzo intensywny, trwały oraz wyrafinowany (elegancki). Perfumy nadają się perfekcyjnie na wyjścia wieczorne. Z czystym sumieniem je gorąco polecam, wszystkim Paniom.

Klasyka

Bardzo klasyczne, i jak dla mnie, ponadczasowe perfumy.
Kojarzą mi się z zapachem luksusowego, dawnego mydła.
W sumie to dobrze je opisuje słowo "retro" i "elegancja".
Poprostu zapach wytwornej zadbanej damy tamtych czasów, gdy powstały.
I za to je kocham, że pozwalają się poczuć elegancko i uwodzicielko.
Chociaż jak wiele perfum, które kocham, ma głównie dwa obozy: zwolenników i przeciwników, chanel no5 nie bierze jeńców ;)
Tak samo buteleczka jest prosta, klasyczna i elegancka.
Tylko cena troszkę zabija.

nie dla wszystkich

Ktos powiedzial, ze piatke mozna albo kochac, albo nienawidzic. Duzo kobiet twierdzi, ze one sa dla tych starszych. A ja uwazam, ze do nich trzeba dojrzec i sie ich NAUCZYC!
Zapach pieknie rozwija sie na skorze i trzeba dac im troche czasu nim poczujemy prawdziwa won piatki.
Ja jestem kompletnie oczarowana tymi nutami zapachowymi. Ideał na jesien i zimę. Ciepły, otulający. Kobiecy.

Klasyk

Jak dla mnie ten zapach jest jedyny w swoim rodzaju. Klasyczny dla eleganckiej osoby. Bardzo wytrzymałe - wystarczą dwa psiknięcia i gotowe, zapach utrzymuje się bardzo długo.

No 5 w mojej pierwszej piątce!

Kocham ten zapach, jest ze mną od dawna. Kocham aldehydy i bergamotkę w otwarciu!
Wyraźnie wyczuwalny irys, dalej wetiwer, paczula i sandał, bez cywetu i mchu nie wyobrażam ich sobie. Wszystko się zgadza. Ostre. Jest trwałość, jest moc.
Większość ludzi uważa, że pachnie mydłem i starą babą- cóż niech będzie i tak. Mi to nie przeszkadza.
Piękne i klasyczne perfumy z czasów, kiedy perfumiarstwo nie ograniczało się do białego kwiecia i cukru....

Absolutnie nie moje klimaty

Uważam, że ten zapach absolutnie nie nadaje się dla każdego. Szczególnie nie polecam młodym osobom. Kojarzy mi się on z dojrzałą kobietą a może nawet starsza Panią w futrze. Wydaje mi się być bardzo duszący i zbyt kwiatowo przytłaczający. Zdecydowanie nie dla mnie.

Coś mi tu nie pachnie ;)

Perfumy które zawsze chciałam mieć w końcu tyle się mówiło o Chanel No 5 :)
Niedawno mąż kupił mi takie gdy wracał do domu. Jakże się zawiodłam, gdy się nimi spryskałam. Zapach nie dla młodych dziewczyn, może tak pachną kobiety, ale jednak można go używać jako zapach na jakieś okazje. Na pewno nie jest na użytek codziennie. Nie nadaje się do pracy. Nie nadaje się na zakupy ani wyjścia z przyjaciółmi. Ale na romantyczną kolację do ładnej restauracji jak najbardziej. Jak się trochę już "ulotni" to zapach jest ładny. Coś czuję, że flakonik będzie u mnie długo stał, ale fajnie jest mieć go w swojej kolekcji ;)

Cudowny zapach

Czytając recenzje Chanel N⁰5 dochodzi się do jednego wniosku, że albo się ją kocha albo nienawidzi. Tyleż samo ma ona fanów co i przeciwników. Cóż...ja sama kocham ale nie zawsze nosić potrafię. Pamiętam ten zapach z dzieciństwa bo używała go moja ciocia, wydawał mi się wtedy stary i babciny. Po latach gdy byłam już studentką zauważyłam "piątkę" u mojej starszej kuzynki. Strasznie mi się wtedy spodobała i marzyłam, że kiedyś mieć ją będę. Później kupiłam sobie miniaturkę i używałam na specjalne okazje ale nie do końca byłam nią zachwycona. Obecnie posiadam flakon i jestem dumna z tego, że gości w mojej garderobie. Na co dzień nie używam bo to byłaby profanacja. Na wielkie okazje też nie bo zawsze znajdzie się inny zapach. Ja muszę mieć na nią dzień. Czasem po wieczornej kąpieli nakładam Chanel N⁰5 i wtedy ją kocham. Wiem, że pachnę cudownie, wcale nie "babcino" tylko szalenie kobieco. Cudowne aldehydy w połączeniu z różą, irysem, paczulą, piżmem i wanilią dają ciepły wytworny zapach. Taka odrobina luksusu. Flakon piękny w swej prostocie, klasa i szyk. Trwałość ogromna, użyte wieczorem pachną jeszcze następnego dnia.