Ducray, Keracnyl PP+, Creme Apaisante Anti - Imperfections (Krem kojący przeciw niedoskonałościom)

Keracnyl PP kojący krem przeciw niedoskonałościom, dzięki swojej wzmocnionej kojącej formule działa na główne przyczyny powstawania zmian zapalnych (sebum, bakterie P. acnes, podrażnienia)
Składniki aktywne:
- Myrtacine składnik nowej generacji niszczy biofilm bakterii P. acnes. Koi i redukuje zmiany trądzikowe oraz niedoskonałości.
- Witamina PP koi podrażnienia i redukuje niedoskonałości.
- Wyciąg z palmy sabalowej redukuje nadmiar sebum. Skóra nie błyszczy się.
- Składniki nawilżające przywracają uczucie komfortu. Skóra staję się delikatna i elastyczna.
Produkt hipoalergiczny. Nie zawiera parabenów i kwasu salicylowego.

w tubce
lekkie
uniwersalne
mieszana, młoda, trądzikowa, tłusta
antybakteryjne, matujące, przeciwtrądzikowe, przeciwzapalne, łagodzące
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna

Kiedyś mój ulubiony

Sam krem używałam dobrych kilka lat i byłam zadowolona jednak przestałam ze względu na to ze przedstawiłam się na naturalne kosmetyki. Sam krem jest bezzapachowy, konsystencja jest fajna i bardzo przyjemna w użytkowaniu ogromnym plusem jest to ze nie zapycha bo ja mam do tego bardzo dużą skłonność aczkolwiek nie zauważyłam żeby jakoś specjalnie zapobiegał pojawianiu się nowych krost do tego nie wpływa dobrze na barierę hydrolipidową przez co skóra była cały czas zaczerwieniona jedynie co to nawilża i matuje ale to samo robią mi inne kosmetyki i to z lepszym składem wiec po mam przepłacać. Ze względu na zbyt wysoką cenę i mała pojemność poprostu mi się go nie opłaca kupować.

idealny przy trądziku

Poleciła mi go dermatolog do stosowania razem z Epiduo. Przede wszystkim fajnie nawilża i koi a do tego nie zapycha. Jest lekki i nie zostawia filmu na skórze. Niestety mi opakowanie schodzi w błyskawicznym tempie

Spełnia moje oczekiwania

Po zakupie żelu Ducray, Keracnyl, z którego jestem zadowolona zdecydowałam się na zakup tego kremu.
Produkt ma wygodne opakowanie, a przede wszystkim konsystencje która super się wchłania i nadaje się pod makijaż. Niestety wiele kremów przeznaczonych do cery trądzikowej nie nadaje się do tego, ponieważ się lepi lub strasznie wysusza skórę.
Dodatkowo po użyciu kremu przez kilka dni zauważyłam zmniejszenie pojawiania się zaskórników otwartych i zamkniętych.

Idealny na łuszczycę

Należę do tego grona ludzi, którzy mają łuszczycę :( Na szczęście objawia się ona tylko na mojej głowie. Ale i tak to jest irytujące, bo włosy nie zakrywają wszystkiego i widać podrażnioną skórę. Używam tego kremu zawsze po myciu włosów. Podrażnienia szybo znikają i nie muszę się martwić łuszczącą się skórą :) Polecam dla ludzi z delikatnymi objawami łuszczycy. Pomaga złagodzić objawy. Zresztą używam też kremów do twarzy i żelu do mycia twarzy z Ducray. Tak jakby stworzyli kosmetyki dla mojej skóry :D

Dobry

Ten krem do twarzy poleciła mi moja ginekolog, gdy musiałam co drugi dzień używać żelu Epiduo na przemian na wieczór z tym kremem. Oczywiście rano także ten kremik mogła zastosować.
Moja cera jest pełna zaskórników zamkniętych oraz blizn po trądzikowych.
Krem od firmy Ducray, Keracnyl PP jest zapakowany w tubce, która ma pojemność 30 ml, starcza na miesiąc używania. Konsystencja jego jest kremowa , lekka, dobrze rozprowadza się go po twarzy oraz dobrze się w nią wchłania. Idealny także pod makijaż.
Jeżeli chodzi o jego działanie to już po dwóch dniach zauważyłam minimalne zmiany.
Krem bardzo dobrze nawilża, koi podrażnienia. Szczególnie przy stosowaniu żelu Epiduo, gdzie skóra po nim jest czerwona, piecze i wysusza to ten krem daje ulgę i tak jak wspomniałam dobre nawilżenie.
Przy regularnym stosowaniu krem zmniejsza powstawanie zaskórników, pryszczy, daje odżywienia, gładkość w dotyku. Jeżeli chodzi o zaskórniki to dobrze je wysusza i raczej hamuje ich powstanie. Blizn niestety nie zmniejsza ani nie redukuje. Niestety mój problem z trądzikiem nie zniknął na obecną chwilę i dlatego raczej poszukam jeszcze mocniejszego kremu do twarzy, który mi w tym pomoże.

Doskonały, odżywił moją skórę

Mam cerę skłonną do trądziku, podrażnień i zapychania się porów. Krem durcay keracnyl pp sprawdził się u mnie idealnie. Ma lekką konsystencję, dobrze się wchłania, dzięki czemu nie pozostawia cery tłustej. Jednocześnie nie powoduje zapychania porów. Idealnie nawilża na cały dzień. Przy regularnym stosowaniu zauważyłam poprawę odżywienia mojej cery. Minus za cenę, która jest niestety wysoka jak za takie małe opakowanie.

Działanie kojące ale...

ZMIANA OCENY- edycja na dole
Mam cerę mieszaną i trądzikową. W tej chwili stosuję maści dermatologiczne przez które moja twarz jest przesuszona.Jestem tym kremem mile zaskoczona. Ta marka bardziej kojarzyła mi się zawsze z produktami do włosów ;p a tu taki fajny kremik dla" trądzikowców". Rzeczywiście działa łagodząco i buzia po nim jest jakaś taka gładsza. Krem dobrze się wchłania, buzia po nim mniej się świeci i jest nawilżona. Nie wysypuje mnie po nim ( mimo, że na drugim miejscu jest składnik podejrzewany o komedogenność, ale widocznie mi nie szkodzi ) i to jest dla mnie wielki plus bo większość kremów powoduje u mnie wysyp krost lub bolące gule. Co jakiś czas zmieniam krem na inny i widzę wtedy pogorszenie stanu cery, a po tym kremiku nic złego się nie dzieje. Krem ma tylko 30 ml, ale bardzo wolno mi schodzi. Nakładam punktowo malutkie jego ilości na twarz i rozsmarowuję ( cieniutka końcówka bardzo w tym pomaga ). Nie wylewa się z opakowania, jest dość gęsty i praktycznie bez zapachu. Kupiłam go stacjonarnie, ale widzę, że w aptekach internetowych można go kupić za 30 parę złotych, a najtańsze dobre kremy apteczne mniej więcej tyle kosztują. Z niby droższej marki krem do cery trądzikowej powodował u mnie wysyp i zwiększone wydzielanie sebum, a miał prawie dwa razy większą pojemność, która teraz sobie stoi niewykończona na półce bo boję się go użyć ponownie ;/. Kremik teraz dopiero po kilku miesiącach zdaje się zmierzać ku końcowi, więc prawdopodobnie skuszę się na kolejne opakowanie bo nic innego lepszego w tej chwili nie znalazłam.
Edit: Znalazłam kremy z lepszym składem, przez dwa lata więcej się nauczyłam i podejrzewam , że zawarte w nim składniki mogły być komedogenne,efekt wygładzenia spowodowany był silikonem w składzie, a propylene glycol mógł jednak powodować zaskórniki, które dopiero po czasie przerodziły się w wypryski ( dlatego pewnie nie od razu zauważyłam i myślałam, że mi nie szkodzi) i w dodatku kontrowersyjny BHT. Z tego co widzę skład się nie zmienił. Krem rzeczywiście łagodził i nawilżał , ale myślę, że po cichu powodował kolejne niedoskonałości.

Genialny: koi i goi stany zapalne.

Nigdy nie zwróciłabym na niego uwagi, gdyby nie czysty przypadek. Kilka tygodni temu byłam w desperacji, gdyż moja, zawsze trudna cera, dosłownie oszalała. Nie wiem, czy to zmiana kremu, czy upały, czy jedno i drugie, ale nagle pojawiły się na niej wielkie podskórne gule, które były czerwone i bardzo bolące. Oprócz tego mnóstwo mniejszych, taka jakby kaszka, głównie na skroniach i żuchwie. Tragedia i ból. Nic nie działało, ani żel aloesowy, ani krem na podrażnienia, ani maści przeciwtrądzikowe. Już wybierałam się do dermatologa, ale robiąc zakupy w aptece, zobaczyłam ten niepozorny kremik, przeczytałam ulotkę i stwierdziłam: gorzej być nie może, więc spróbuję.
Producent obiecuje, że zmianę widać będzie po ok. 7 dniach stosowania. Nie liczyłam dni, ale rzeczywiście po kilku moja cera się nieco uspokoiła, na tyle, że postanowiłam poczekać z lekarzem. Odstawiłam wszystkie inne kremy, sera i maseczki (oprócz mojej stałej z Avene, która również koi), żeby wyleczyć skórę. Obecnie jestem po miesiącu stosowania i mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że kremik jest świetny. Najważniejsze jest to, że przestały się pojawiać gule, a te stare zaczęły się wchłaniać. Kaszka zdecydowanie się zmniejszyła, przysuszyła, czuję, że kremik goi moją skórę. Przy tym absolutnie nie przesusza skóry, lecz ją nawilża. Daje satynowe wykończenie i świetnie sprawdza się pod makijaż. Jedyny mankament jak dla mnie to wydajność, ale jak pisałam odstawiłam wszystkie inne kremy i stosowany dwa razy dziennie po miesiącu się kończy. Nic to, już zamówiłam dwa kolejne opakowania...
Polecam z całego serca ten kremik wszystkim zdesperowanym kobietom, którym wydaje się, że już nic nie zadziała na ich skórę. Dajcie mu szansę i przede wszystkim czas. To delikatny kremik, nieinwazyjny w działaniu ale naprawdę robi cudo z buzią, koi i goi. Warto!

cudo

Po długich przygodach z różnymi dermokosmetykami na trądzik wreszcie trafiłam na coś,co działa już po pierwszym zastosowaniu!Już po pierwszym razie krosty "przygasły",a po kilku jakby wyschły całkiem,niestety pozostały ślady,ale to akurat nieuniknione,jednakże krem spełnił swoje zadanie w 100%,istniejące niedoskonałości znikają,a nowe nie powstają.
Jedyny minus to mała pojemność i wysoka cena,ale za takie działanie na pewno warto.

Wykorzystała: kilka próbek

Świetny, mało znany krem

MIniaturki tego kremu kupiłam przypadkiem. Absolutnie nie załuję. Potrzebowałam w swoich zasobach kremu nawilżającego do cery tłustej i trądzikowej Do tej pory dobrze służył mi Hydraphase Intense Legere, ale ten krem jest jeszcze lepszy.

Pierwszy raz zaczełam go używać po tym, jak użyłam kilka razy kremu Sebium Global z Biodermy, który poparzył mi skórę - była podrażniona z małymi ropnymi krostkami, które czasem rozdrapywałam i po których zostały mi brzydkie ciemnoczerwnoe ślady potrafiące utrzymywać się tygodniami.

Po pierwszej nocy skóra była jaśniejsza, ale poza tym było bez zmian - krostki, łojotok z podrażnienia, ślady. Po kilku dniach skóra doszła do normy - łojotok się uspokoił, ślady wyraźnie zbladły, cera byłą bardzo dobrze nawilżona i ukojona, krostki poznikału. W kilka dni! Do tego jest pozbawiony podstawowej wady kremów kojących i łagodzących - nie jest ani trochę ciężki, można go stosować na dzień i na noc.

Oczywiście nie jest to krem, który posiada w swoim składzie składniki typowo odblokowujące pory, więc z zaskórnikami sobie raczej nie poradzi, ale z wysypem po Sebium Global poradził sobie bardzo, bardzo dobrze. Stał się moim nawilżającym niezbędnikiem, kojącym, łagodzącym hitem, na ten moment jest niezastąpiony, nie znam niczego o choćby zbliżonych właściowościach.

Nie używam go cały czas, a jedynie wtedy, kiedy skóra potrzebuje nawilżenia czy ukojenia - albo kilka-kilkanaście dni pod rząd na noc i/lub na dzień albo co 2,3 dni na noc. Jak skończę miniaturki, to na 100% kupię go ponownie. Nie wyobrażam sobie go nie mieć a przetestowałam naprawdę wiele kremów. Myślę, ze duża w tym zasługa niacynamidu, którego poszukuję teraz w kremach i który stał się moim topowym składnikiem.