Earthnicity, Velvet HD (Puder matująco - utrwalający)

Earthnicity, Velvet HD (Puder matująco - utrwalający)

Pojemność 4,5 g

Puder utrwalający Velvet HD Earthnicity sprawia, że skóra staje się miękka, gładka i aksamitna w dotyku. Ten puder jest naprawdę wielozadaniowy: podkreśli koloryt skóry, zmniejszy widoczność zmarszczek i rozjaśni cerę. Doskonale matuje, pochłania nadmiar serum, nie dopuszczając do nieestetycznego błyszczenia twarzy. Nie nadaje efektu błyszczenia się czy świecenia, dodaje jedynie lekkiego, subtelnego blasku.
Ładnie komponuje się zarówno podkładami sypkimi jak i tradycyjnymi podkładami w płynie.

sypki, mineralny
matujące, utrwalające, kryjące
Krycie
lekkie
mieszana, tłusta
bez parabenów, bez silikonów, oil – free / nietłusta

Super wygładza skórę

Używam ten puder od ponad roku. Sprawdza się u mnie rewelacyjnie. Zawsze sięgam po niego wtedy, gdy szykuje się tzw. "dzień zdjęciowy". Co on potrafi wyczarować to trudno uwierzyć na słowo. Wygładza skórę i zmiękcza rysy. Na zdjęciach twarz wyglada jakby został zastosowany program do obróbki zdjęć. A to potrafi ten produkt! Jestem nim zachwycona. Ma działanie matujące, lecz jest to taki soft matt. Zastosowany na podkład nie zbiera się w załamaniach skóry. Jest bardzo trwały i wydajny.

Kosmetyczny photoshop - działa cuda!

Ten puder to kosmetyczny photoshop. Zachwycił mnie od pierwszego użycia. Idealny do sesji zdjęciowej. Skóra prezentuje się nieskazitelnie. Jest delikatnie rozświetlona, tak satynowo. Puder daje niesamowity efekt wygładzenia. Doskonale utrwala makijaż i przedłuża jego trwałość. Bardzo wygodne w użyciu opakowanie z przekręcanym sitkiem i gąbeczką.

Raczej nie dla skór normalnych/suchych

Kupiłam ten puder w duecie z podkładem, i o ile podkład jest świetny, to puder nie przypadł mi do gustu.
Mam skórę normalną w kierunku suchej, ten puder był jednak zbyt matujący i zbyt wysuszający. Moim zdaniem nie przedłużał znacząco trwałości podkładu, a był dla skóry obciążeniem.
Puder jest biały, niby transparentny, ale mnie osobiście nieco rozbielał. Próbowałam aplikować go pędzlem, gąbką, ale zawsze mi coś w nim nie grało. Po prostu nie jest to produkt do mojej skóry.
Jest drobniutko zmielony, nie mam zastrzeżeń co do jakości.

Świetny

Pudru używam od około 2 lat i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie bieli, długo utrzymuje mat na skórze (u mnie cały dzień, oprócz nosa - tam do 6 godzin). Nie podkreśla zmarszczek i nie wchodzi w nie. Łatwo go zaaplikować :)
Dużą zaletą jest to, że produkt jest drobno zmielony. Używałam innych pudrów mineralnych, ale nie dorównywały mu.
Szukając pudru wykończeniowego szukalam czegoś, co dodatkowo nie obciąży mojej skóry i taki właśnie jest Velvet HD. Naturalny skład to jego duży plus.
Dodatkowo, opakowanie z przekręcanym sitkiem jest bardzo wygodne.
Co do wad, to uważam że cena jest dość wysoka, a sam produkt mało wydajny - przy codziennym używaniu wystarcza mi na maks. 3 miesiące.
Ogólnie, mimo drobnych minusów, bardzo polecam!

Puder

Bardzo łatwy w aplikowaniu, trzyma się naprawdę super długo, skóra idealnie zmatowiona i nie obciążona. Zdecydowanie mój ulubieniec nie tylko na lato, ale w ciągu całego roku.

Photoshop w proszku!

Razem z podkładem earthnicitiy tworzą mój makijażowy duet idealny. Wystarczą oba gdy nie mam czasu na bawienie się z korektorem, różami czy bronzerami. Puder nie zostawia białych śladów, super przedłuża trwałość i doskonale matuje. Dodatkowo wow jak się wychodzi na zdjęciach po jego nałożeniu. Szczególnie zauważyłam to na zdjęciach z wesela przyjaciółki gdzie moja skóra wyglądała na perfekcyjną!

Jest ok

Zdecydowałam się na zakup próbki, ponieważ całe opakowanie jest dość drogie. Produkt jest bardzo drobny, trzeba uważać podczas aplikacji bo mocno pyli. Mam sporo rozszerzonych porów i po przeczytaniu recenzji myślałam, że efekt będzie wow. Efekt jest ok, pory nieco zmniejszone ale bez szału, co muszę mu przyznać to rzeczywiście matuje na prawdę nieźle, nakładałam go na podkład mineralny tej samej firmy, utrwala makijaż i twarz jest matowa cały dzień. Nakładając go pędzlem kabuki trochę mi "znikał" dlatego aplikowałam go gąbeczką do makijażu i wtedy nieco bielił skórę. Ogólnie efekt pozytywny, jednak jest dla mnie trochę za drogi i wolę sobie sama ukręcić o wiele tańszy puder z Kolorówki :)

Nareszcie mają przekręcane sitka

No na to czekałam. Wreszcie dodali przekręcane sitka. Teraz ten produkt jest ideałem bo tego mu brakowało. Pudru używam już od kilku lat i byłam zawsze z niego mega zadowolona jednak każdy słoiczek musiałam przesypywać do innego, które miało przekręcane sitko a teraz JEST i już nie muszę!

Efekt Photoshopa

Nigdy nie zapomnę swojej miny po tym, gdy po raz pierwszy użyłam tego pudru. To było objawienie. Jestem projektantką i często używam Photoshopa, więc jedyne co mi wtedy przyszło do głowy to myśl, że dogoniłam nierealne ideały;).

Velvet HD to puder- mgiełka, nie waży nic, a robi mnóstwo dobrego. Utrwala, uspokaja sebum, delikatnie rozświetla ( choć nie ma żadnych drobinek) ale przede wszystkim robi ze skóry satynę - kojarzycie skórę Azjatek, wyglądającą jakby właśnie wyszły z kąpieli?
To jest dokładnie to.
MEGA.

Wykorzystała: kilka próbek

Genialny

Gdybym miała ocenić go jednym słowem, bezapelacyjnie byłoby to - rewelacyjny! Po pierwsze - puder mimo, iż jest biały, nie bieli twarzy, nie rozjaśnia, co mi niesamowicie odpowiada. Nie jest widoczny na włoskach, a to też jest istotne. Mat jaki daje, jest lekko satynowy, elegancki, twarz wygląda na wypoczętą i jest zdrowo promienna. Pyłki są leciutkie i delikatne, przez co są niewidoczne na twarzy. Świetnie współpracuje z tradycyjnymi płynnymi podkładami i nie "skluszcza" się na nich. Jak wspomniałam, w pudełeczku jest go mało, raptem 4,5g, ale jest bardzo wydajny. Lubię nakładać go pędzlem (kolistymi ruchami) i palcem.
Naprawdę świetny <3

taki sobie

Zalety:
+ bardzo eleganckie i porządnie wykonane opakowanie
+ bardzo dobrze przykleja się do pędzla oraz do twarzy
+ nie pyli się
+ nie bieli skóry, tylko jest transparentny
+ wygładza nierówności
+ skóra wygląda świeżo i promiennie

Neutralne:
Bardzo mocno matuje

Wady:
- dziurki są troszkę zbyt duże, więc zawsze wysypuje się zbyt dużo pudru

Bardzo dobry ale drogi

Produkt jest naprawdę dobrej jakości, miałki, wydajny, matuje do 5 godziny bez poprawek (zależnie od stanu skóry, pory roku, pogody), nie zapycha, nie uczula, nie podrażnia, ma prosty dobry skład. Cera wygląda ładnie, zdrowo, gładko, mat nie jest płaski, nie podkreśla suchych skórek.
Puder współgra dobrze z innymi produktami do makijażu skóry, jest wydajny.

Minus nie tyle za opakowanie co jego wielkość, aplikuje go dużym pędzlem do pudru sypkiego i muszę robić to ostrożnie ponieważ puder bardzo pyli, pędzel nie mieści się w wieczku na które wysypuje produkt i wystarczy chwila nieuwagi aby się pobrudzić.
Mimo wydajności produktu to jest on według mnie drogi. Kupujemy niecałe 5 gram za 100 zł. A bardzo podobny puder polskiej marki Jadwiga (nie jest tak miałki a opakowanie jest nietrwałe) kosztuje około 20 zł za 25 gram.
Jestem bardzo zadowolona z pudru Earthnicity ale nie wiem czy go zakupie ponownie skoro są zamienniki tej samej jakości a dużo tańsze.