Donegal, Blending Sponge (Gąbka do makijażu)

Donegal, Blending Sponge (Gąbka do makijażu)

Okazje i pomysły na prezent

Zobacz oferty

ezebra
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 4.85/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Gąbka Blending Sponge do aplikacji makijażu, idealnie sprawdza się przy nakładaniu i rozcieraniu podkładu. Wykonana jest z hipoalergicznego i bez zapachowego materiału. Jej owalny kształt perfekcyjnie dopasowuje się do twarzy, co pozwala na doskonałą aplikację kosmetyków. Zwarta struktura gąbki umożliwia dokładne rozłożenie podkładu na skórze tworząc idealną warstwę bez zacieków i smug. Gąbka Blending Sponge daje efekt makijażu wykonywanego metodą airbrush, pozostawiając cerę perfekcyjnie wygładzoną i równomiernie pokrytą kosmetykiem.

do twarzy, do podkładu
gąbki, aplikatory
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Dla mnie najlepsza

Przetestowałam już kilka gąbeczek do makijażu i ta dla mnie okazała się najlepsza. Dobrze rozprowadza podkład, jest mięciutka co powoduje że nie podrażnia skóry. Do tego nie wchłania zbyt dużo kosmetyku co jest kolejnym plusem. Kształt poręczny.

Przyjemna

Jak dla mnie ta gąbeczka jest całkiem dobra. Takie mocne 4. Dobrze rozprowadza i wklepuje podkład, ale trochę za dużo go wsiąka. Jest wygodna w użyciu, fajnie i wygodnie się ja trzyma w ręku. Do tego nie jest droga. Nie pamiętam gdzie dokładnie ja kupiłam. Jak na początek jest niezla

U mnie na razie najlepsza

Dotychczas używałam gąbek Blend It i Wibo. Były w porządku. Gąbka z Donegala wpadła przypadkiem do mojego koszyka w drogerii internetowej - nie była droga, a musiałam wymienić zużyte już blendery. Spróbowałam i się zakochałam!
Na moje standardy gąbka ma idealną porowatość. Jest mięciutka. Równo rozprowadza podkład i inne płynne konsystencje np. rozświetlacz. Nie "zjada" produktów bardziej niż inne gąbki.

W porządku

Fajnie się nią pracuje, dobrze rozprowadza produkty, nie chłonie ich.
Jednak liczyłam na to że będzie bardziej miękka i zwiększy swoją objętość.
Według mnie cena jest zbyt wysoka.
Opakowanie także mogłoby być inne,fakt że ładnie wygląda, ale to jednak plastik.

Wersja marmurkowa rządzi

Posiadam wersje marmurkową tej gąbki, to ważne bo jestem przekonana, że różowa mimo tej samej nazwy to zupełnie inny produkt. Jak wszystkie gąbki tej firmy kupić ją można w plastikowym, wygodnym pudełeczku. Wersja marmurkowa po zmoczeniu znacznie się powiększa, już jako sucha jest miękka ale po zmoczeniu staje się jeszcze bardziej :) Bardzo lubię jej porowatość, jest z tych "gładszych" , mniej porowata niż Wibo, bardziej w stronę Real Techniques. Bardzo dobrze się z nią pracuje, podkład równomiernie się rozkłada, nie robi smug, nie wpija dużej ilości produktu.

Swojego czasu zakochałam się w słynnych gąbkach Imagic z Aliexpress i ta jest do nich bardzo zbliżona - zarówno porowatością jak i miękkością. Jak dla mnie jest to właśnie nasz, polski odpowiednich tych gąbek. Mimo swoje miękkości, że całkiem trwała - choć jak chyba każda gąbka nie lubi paznokci i podczas mycia trzeba się z nią delikatnie obchodzić jeśli lubimy nosić dłuższe paznokcie. Myje ją delikatnym żelem lub mydłem antybakteryjnym z Isany i nie ma problemu. Na plus także cena - często w promocji za coś ok 11 zł. Jak dla mnie na głowę bije tak lubianą i popularną gąbkę z Wibo, która jest w tym samym przedziale cenowym. Polecam ale zaznaczam, że wersję marmurkową :)

Dla mnie bomba!

Według mnie najlepsza gąbeczka do makijażu. ialam juz okazje używać tego typu gąbeczek roznych firm,jednak ta skradla moje serce. Bardzo łatwo sie ją myje,nie niszczy się a używam ją od ponad roku. Zwilżona dobrze rozprowadza podkład a sucha fajnie naklada puder do bakingu. Gąbeczke kupiłam za kilka złoty na promocji i były to najlepiej wydane pieniadze bo służy mi do dzisiaj.

Nie da nieskazitelnego efektu.. anty wygładzenie

Używałam już różnych gąbeczek do nakładania podkładu a w ostatnim czasie w 8 na 10 przypadków wybierałam dłonie do nakładania podkładu ponieważ ta gąbka daje tak fatalny wygląd produktu na twarzy, że nie wymęczę jej chyba nigdy.. Niby jest miękka ale pod wpływem wody nie pęcznieje i wydawać by się mogło, że nie będzie chłonąć produktów ale niestety dosyć je pije. Używam podkładów lżejszych dużo, nie są to gęste formuły (obecnie Lancome) i mam wrażenie, że ta gąbka zjada cały podkład a twarz obija tylko resztkami. Także dla mnie to jeden z dwóch największych minusów. Drugi zaś minus to efekt jaki zostawia na skórze. Tekstura tego co pozostawia z podkładu na twarzy to taka porowata forma. Nie jest to gładki efekt, naturalny, tylko wygląda jak nieumiejętnie nałożony podkład.. A z bliska widać przecież te kropeczki...
Próbowałam jeszcze nakładać nią korektor pod oczy, myslałam, że może gęstsza formuła będzie lepiej wyglądała nałożona tą gąbką, ale znowu.. to samo.. Nie mam teraz złej cery ale używam podkładów typu Lancome albo nawet Lumene które mają cudowną konsystencję i przepięknie wyglądają na skórze, bardzo gładko, idealnie, ale nałożone tą gąbeczką wyglądają fatalnie.

Nie jest to efekt godny uwagi w żaden sposób niestety. I wręcz pokusiłabym się o stwierdzenie, że to nie gąbka do podkładu, może trzeba jej wynaleźć nowe zadanie...
U mnie póki co będzie służyła tylko do nakładania pudru, do tak zwanego bakingu, w miejsce pod kościami policzkowymi żeby wyrównać ewentualne niedociągnięcia bronzerem.

Chyba, że ktoś lubi jak ma wygląd takiej porowatej skóry :) to wtedy polecam.

dobra gąbka

Gąbka świetnie rozprowadza podkład. Umiarkownia miękka i wygodnie się czyści. Długo wytrwała, z tego powodu, że bardzo dobrze się ją czyści. Miałam okazje tylko jedną gąbkę testować, ale ogólnie ocena zdecydowanie na plus.

Bardzo trwała

Mam ją już bardzo długo i nic się z nią nie stało. Nie odkształciła się, nie straciła na puszystości. Najlepiej działać nią gdy jest mocno wilgotna. Wtedy dwukrotnie zwiększa swoją objętość i staje się bardzo miękka i delikatna. W przypadku mgiełki nie jest tak fajnie. Jest dość toporna i twarda. Zjada podkład. Mycie to czysta przyjemność. Bardzo łatwo się domywa.

Oj, słabiutko - w tej cenie wolę gąbki od TCh.

Zacznę od tego, że uwielbiam nakładać podkład gąbką - mam oczywiście pędzle i również z nich korzystam, jednak częściej korzystam z gąbki.
Moim zdaniem zarówno jedne, jak i drugie mają wady i zalety, daleka jestem od twierdzeń typu ''gąbki są super, a pędzle są be'' lub ''tylko pędzle, a gąbka to zło'' - ja jestem po środku tych dwóch obozów, nie neguję ani niczyich wyborów, ani nie podważam opinii. Wracając jednak do recenzji - gąbki bardzo lubię, darzę miłością różowe jajeczko Beauty Blender, jednak od pewnego czasu testuję też i te tańsze - wszak nie zawsze wysoka cena jest równa wysokiej jakości i na odwrót.
Niestety, gąbka od Donegal udowodniła mi, że jej jakość jest równie niska, jak cena...

ZALETY:
+Gąbka zapakowana w plastikowe, niewielkie opakowanie. Gąbka ma kształt intensywnie różowego jajeczka, które po zmoczeniu wodą rośnie i staje się miękkie - nie rośnie tak, jak oryginalny BB, ale nie jest źle.
+Wykonana jest z miękkiego i delikatnego dla skóry materiału. Moim zdaniem nie jest twarda, a aplikacja podkładu nie jest nieprzyjemna.
+Dobrze wyprofilowana - podstawą nałożymy podkład, a stożkową częścią korektor, kształt umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, typu wewnętrzny kącik oka czy skrzydełka nosa.
+Gąbka jest niedroga, zapłaciłam za nią 13 zł.
+Dostępna chyba w każdej drogerii.

WADY:
-Gąbka nie powiększa się jakoś szczególnie, jest miękka, ale nie jest odpowiednio zbita, przez co trzeba się namachać, by zaaplikować podkład bez smug i by wtopił się on w skórę - i jest to niemal niemożliwe, choćbym nie wiem jak się starała.
-Wypija ogromne ilości podkładu. Wiem, że generalnie gąbki pochłaniają większą ilość, niż pędzle czy dłonie, ale to, co robi ta gąbka, to gruba przesada!
-Mimo regularnego mycia gąbki - czyli od razu po skończonej aplikacji podkładu i korektora, olejkiem Isana, pozostawiona do wyschnięcia - po miesiącu zmieniła się w ślimakowaty glucik. Nie wiem, jak to ująć nawet, przy namaczaniu jej z trudem wraca do swojego kształtu, jest taka...oślizgła, coś okropnego. A jest czysta i sucha!
-Wcale nie jest precyzyjna i nie da efektu blur, photoshopa, idealnej cery bez widocznego podkładu. Jest na to zbyt miękka i za mało zbita - gąbki Top Choice są o niebo lepsze pod tym względem, nie wspominając o oryginalnym jajku BB...
-Po miesiącu gąbka jest w kilku miejscach pęknięta i naderwana - tak, mam długie paznokcie, ale innym gąbkom to nie przeszkadza, a tej niestety tak.

Podsumowując: nie jestem zadowolona i z przyjemnością pozbyłam się tego 'cuda'. W tej cenie lepiej kupić inną gąbkę, naprawdę - ta nie daje mi efektu, jaki lubię, nie rozprowadza podkładu cieniutką warstwą z jednoczesnym wysokim kryciem, tylko tworzy podkładową papkę na powierzchni skóry - papkę z odbitą fakturą gąbki... Nie polecam, absolutnie!

Miękka

Marmurkowa gąbka od Donegal jest idealna do aplikacji podkładu. Produkt dobrze rozprowadza fluid, nie pochłaniając go przy tym. Po namoczeniu gąbeczka staje się większa. Jeszcze nigdy aplikacja podkładu nie była tak przyjemna. Dodatkowo blender jest miękki i łatwo się domywa.
ZALETY
Miękka
Przyjemna na twarzy
Nie pochłania podkładu
Łatwo rozprowadza podkład
Szybko się domywa
Cena
Dostępność
Design

Tragiczna

Dawno nie miałam tak złej gąbki, jest twarda dość mocno czuję się jakbym stukała gąbką do mycia naczyń w twarz.

Porównać do BB nie ma nawet sensu, natomiast jeśli chodzi o gąbki z Alieexpress - Chiny zdecydowanie wygrywają.

Nie polecam.