Marc Jacobs, Decadence EDP

xperfume.pl
Średnia ocena: 0.00/5

brasty.pl

zobacz więcejzwiń

Zapach wylansowany w 2015 roku powstał przy współpracy z Annie Buzantian. Buteleczka w kształcie torebki, którą projektant określił jako osobisty talizman jest ucieleśnieniem bogactwa i przepychu.

Nuty zapachowe:
nuta głowy:- włoska śliwka, szafran, irys
nuta serca: bułgarska róża, jaśmin Sambac, korzeń irysa
nuta bazy: papirus, vetiver, płynny bursztyn

<50ml

81% jesień/zima 19% wiosna/lato

Cudo

Zapach tak niesamowity, że aż nie wiem czym pachnę. Po prostu tak tajemniczy, nietuzinkowy, że aż chce się wwąchać i wwąchiwać bez końca. W każdym zapachu czuję wiele nut, ale tutaj wyjątkowo - żadnej. Po prostu nie kojarzy mi się z niczym, a pachnie mega nieziemsko. Elegancki, wytworny, tajemniczy i kuszący. Bardzo trwały i intensywny. Rewelacja.

Zupełnie nie moja bajka

Strasznie mocny i ostry zapach. Nie wiem dlaczego ale jak go wachalam to czulam jakby sfermentowane ogorki... Zupelnie mi nie podpasowal, jesli lubisz lekkie kwiatowe zapachy jak ja, to uciekaj od tego! Dwie gwiazdki na trwalosc

Seksowna dekadencja absyntu

W pewnych kręgach uchodzę za straszną nudziarę, i właściwie to prawda, ale w głębi swej nudnej, przewidywalnej i zawsze trzeźwej duszyczki, chciałabym być czasem jak Modelka z reklamy tych perfum.
Przede wszystkim chciałabym być równie piękna, ale poza tym mieć w sobie taki... erotyczny luz, pewność poczucia, że nawet z potarganymi lokami, figurą wcale nie szczuplutką, rozchełstana i rozwalona na podłodze, jestem boska. Mieć dekadencko... "wywalone" na świat, i być boską.
Idealne oddanie ducha tych szałowych, odważnych, seksownych, ultrazmysłowych, a wciąż eleganckich na swój mocny, mroczny sposób, perfum, którym do końca ton nadaje słodka, "ulepna", choć jednocześnie zadziorna włoska śliwka, a tej szczególnej mrocznej, pociągającej elegancji - wzmocniona siła pudrowego irysa. W doskonale wyważonych proporcjach.
Jest coś tak upojnego, narkotycznie pociągającego w tych niezwykłych perfumach, jak w modnym 100 lat wstecz - równie zielonym, jak perfumy - absyncie. Uzależniającego, niebezpiecznego, szalonego, a wręcz trującego.
Dekadenckiego właśnie.
Wspaniałe, niezwykle oryginalne, choć w pewnym sensie w duchu klasyki, nawiązującym do bogactwa, świetności i zabawy dawnych czasów, a znacznie bezpieczniejsze od prawdziwego absyntu, bo nie trujące, perfumy - dla śmiałych, inteligentnych, wyrafinowanych, zmysłowych, lub odkrywających w Sobie zmysłowość Indywidualistek.
Szczerze polecam.

Okropne

Daje 2 gwizdki tylko za to bo są trwałe. Zapach jak dla starszej eleganckiej Pani . Perfumy zapach kompletnie mi się nie podoba wręcz przeszkadza. Całe szczęście ze wzielam probke zanim kupiłam

Słodki ulepek

Ten zapach to śliwka zanurzona w sosie waniliowym, przełamany niuansem zielonym.Jest bardzo słodki, wprost ulepny. Nie rozumiem zachwytów nad tymi perfumami. Można by je porównać do LVEB. Nie polecam !

jeden z najpiękniejszych

Mój totalny hit. Przyjemny zapach, długo się utrzymuje, pozostawia za osobą wyperfumowaną "ogon" w powietrzu i ma bardzo pomysłowe opakowanie w kształcie torebki, osobiście jest zachwycona. Gdyby cena była niższa to już całkiem ahhhhh :D

Ulubione perfumy!

Zapach Marc Jacobs decadence to jeden z moich ulubieńców przy czym muszę zaznaczyć iż jestem fanką perfum i posiadam kilkanaście flakonów innych marek. Cudowny, dosyć cieżki zapach, bardzo charakterystyczny, utrzymuje się przez cały dzień, dostaję dużo komplementów kiedy mam go na sobie. Flakon jest przeuroczy-mini torebka ze złotym łańcuszkiem, naprawde luksusowy produkt!

Decadence

Zakupiłam perfumy zachęcona po spróbowaniu próbki.
Pomijając fakt, że buteleczka pięknie się prezentuje i zwraca na siebie uwagę to super się trzymają.
Zapach elegancki ale nie przytłaczający. Ogólnie używam ich cały rok, czy wychodząc do sklepu, czy na wieczorne wyjscie.

Fajny

Ma w sobie siłe. Nie jest robiony na komerchę, tylko ma własną siłę przebicia.
Dla mnie orientalny, chłodny, elegancki.
Nie dusi otoczenia oraz samej nosicielki. Rozwija się w ciągu dnia, ciągnie za sobą ogonek.
Inaczej układa się na skórze a inaczej na ubraniu. Jest taki hmmm formalny. Bardzo przypadł mi do gustu.
Co do trwałośći skóra - 7h, ubranie 8/10h.
Zmęczonym słodkimi ulepami polecam wytestować - dla mnie miła odmiana.

Zapach kojarzący się z wyjątkowymi chwilami!

Na zakup tego zapachu zdecydowałam się w momencie, gdy stwierdziłam, że właśnie tak chcę pachnieć w dniu ślubu. Świetna kompozycja zapachowa, bardzo mocna, intensywna, niesamowicie kobieca i uwodzicielska. Z każdą chwilą noszenia go na skórze, można odczuwać go w zupełnie różne sposoby. Na początku jest szalenie mocny i intensywny, później nabiera nieco ogłady i kusi swoją intensywnością. Kobieta, która będzie nosić ten zapach z pewnością zostanie zauważona i wszyscy będą wodzić za nią wzrokiem pytającym "Co ona ma w sobie tak tajemniczego?" Zapach zdecydowanie polecam dojrzałym i pewnym siebie kobietom i na specjalne okazje. Zapach jest niesamowicie trwały, używając go przed ślubem czułam go nadal na sobie kolejnego dnia rano. Trwałość jest genialna i wszystkie inne firmy mogą się tego uczyć właśnie na tym przykładzie.
Kwestia opakowania dla niektórych może być kontrowersyjna, jednak biorąc buteleczkę w ręce czuć opływający nas luksus, welurowe pudełeczko, wężowa zatyczka, złoty łańcuszek i szmaragdowy kolor przywodzą na myśl tylko i wyłącznie luksus. Samo opakowanie przepięknie prezentuje się na toaletce i każdego ranka woła do nas, by właśnie jego użyć.

Wytworne

Wielowymiarowe, bardzo wytworne, dość ciężkie ale jednocześnie uwodzicielskie. Bardzo trwałe. Na początku są bardzo męskie, wręcz klasyczny męski zapach a potem z czasem zaczynają słodzić. Bardzo mocno przebija irys dlatego nie proponuje zapachu osobom z migrenami jak również tym, którzy nie lubią zapachów pudrowych.
Uważam że jest to zapach na wszystkie pory roku. Niestety u mnie wywołuje ból głowy. Jest bardzo treściwy i jednocześnie za mocny. Jest to zapach dla kobiety z klasą.
Co mnie urzekło to połączenie klasyki jak Poison z filuternym zapachem owoców.
Flakon jest bardzo elegancki i zwraca uwagę.

Mój ulubiony zapach

Perfumy Decadence dostałam w prezencie . Od razu sie w nich zakochałam:))) Ich zapach to włoska śliwka, szafran i irys.
Perfumy mają piękne i bardzo oryginalne opakowanie, w postaci torebki z wężowym ornamentem z łańcuszkiem. Są idealne zarówno na dzień jak i na wieczór. Zostaną ze mną na bardzo długo. Na pewno nie jest to moja ostatnia butelka.