Cien, SOS Hand Concentrate (Koncentrat do rąk)

Cien, SOS Hand Concentrate (Koncentrat do rąk)

Regenerujący krem do rąk, który tworzy na nich ochronną maskę. Idealny zarówno na dzień, jak i na noc. Jego wysoka koncentracja sprawia, że odżywia nawet najbardziej przesuszone dłonie.

Bardzo gęsty krem

Zawsze mam przy sobie krem do rąk - w pracy, w torebce, w aucie... Bardzo nie lubię uczucia suchych, ściągniętych dłoni. Krem Cien SOS kupiłam będąc na zakupach w Lidlu. Wcześniej używałam kremu z rumiankiem lub anti-aging i były świetne, niestety krem SOS nie sprawdził się w codziennym użytkowaniu. Jest on bezzapachowy, gesty i zbity. Konsystencja jest żelowa, ale nieco ciężko się go nakłada. Po nałożeniu zostawia uczucie kleistych dłoni. Nie sądzę, że sprawdziłby się dobrze w ciągu dnia aplikowany na szybko.
Generalnie krem dość dobrze nawilża i poprawia kondycję skóry, jednak raczej do stosowania na noc.

Beznadzieja

Skusiłam się na niego w lidlu, myśląc, że to solidnie nawilżający krem, który poradzi sobie z przesuszoną i popękaną skórą w okresie zimowym, w dodatku za niską cenę. Jednak mocno się pomyliłam. Konsystencja tego kremu jest zdecydowanie za gęsta, trudno ten krem rozsmarować, kompletnie się nie wchłania, pozostawia jedynie klejące się ręce przez wiele godzin. Brak wchłaniania się sprawia, że nie nawilża, ani w żaden sposób nie pomaga skórze dłoni, ponieważ osadza się tylko na jej powierzchni. Nie polecam.

Mogło być lepiej

Skusiłam się na ten krem, ponieważ był tani, a producent sugerował, że poradzi sobie z bardzo przesuszoną skórą dłoni. Cóż, po nałożeniu czuć różnicę, ale mam wrażenie, że efekt jest bardzo krótkotrwały. Krem ma dziwną konsystencję - trudno nałożyć idealną ilość, raz jest go za mało i ciężko go równomiernie rozsmarować, a innym razem za dużo, nie wchłania się. Myślę, że będę go trzymać jako wyjście awaryjne, natomiast na co dzień będę stosować coś, co się lepiej wchłania.

Idealny zimową porą

Krem ten jest idealny dla przesuszonych pękających dłoni. Trochę ciut za tłusty i wolno się wchłania jednak i tak jak dla mnie najlepszy. Najbardziej sprawdza się na noc na dlonie jak i stopy. Produkt ten jest dość gesty i bardzo wydajny oraz bezzapachowy.

Łagodzi podrażnienia

Krem SOS zgodnie ze swoją nazwą jest ratunkiem dla spierzchniętej, podrażnionej, suchej skóry dłoni. Jest bardzo gęsty, tłusty, glicerynowy. Na pewno działa dobrze , ale jak dla mnie słabo się wchłania i zostawia tłustą powłokę. Praktycznie bezzapachowy. Świetny dla alergików. Polecam szczególnie na zimowe dni.

Nie lubię go

Trudno mi się tego kremu używa, ponieważ - po pierwsze: trudno go w ogóle wydobyć z tubki i to już od samego początku - taki jest gęsty; a po drugie: ma kiepską smarowność i kiedy nałożę go mało - trudno go rozprowadzić po całych dłoniach, a kiedy nałożę większą ilość - totalnie nie chce się wchłonąć, a wchłania się słabo nawet przy tej mniejszej ilości. I tutaj nie spełnia się opis producenta: "błyskawicznie się wchłania" - nie, nie wchłania się. Stosuję go li tylko na noc.

Nie mamy aktualnie mroźnej pogody, żebym mogła przetestować jego skuteczność na suchej i popękanej skórze.

Podoba mi się krótki skład i brak substancji zapachowych. Oraz cena.

Wracam i wracać będę.

Kremu używam odkąd pojawił się w dyskoncie. Wcześniej używałam droższych kremów tego typu innej, znanej marki. Wracam do tych kremów późna jesienią i są ze mną aż do połowy wiosny. Smaruję nimi ręce wieczorem, przed pójściem spać. W ciągu dnia stosuję inne, lżejsze kremy. Tylko te z taką ilością gliceryny usuwają szorstkość skóry i przesuszone obszary, zapobiegają też przesuszaniu się skórek wokół paznokci. Mimo, że krem jest gesty i ciężko się wchłania to i tak jest to najlepszy krem na chłodne pory roku, do którego wracam i wracać będę. A cena jest świetna i warto wypróbować za tą cenę ten produkt.

Poprawny ale tłusty

Co prawda krem ma prosty, krótki skład ale jest straszliwie tłusty. Zgadzam się z opisem producenta. Sprawdza się jedynie jako maska na przesuszone stopy czy dłonie na noc, które następnie można włożyć do bawełnianych rękawiczek czy skarpetek bo film, który pozostawia na skórze nie pozwala na wykonywanie normalnych czynności, nie tłuszcząc wszystkiego wkoło. Jest tani więc można wypróbować na bardzo przesuszoną skórę.

SOS dla bardzo suchych rąk

Krem jest bardzo treściwy i tłusty. Sprawdzi się, jeśli borykacie się z bardzo suchą skórą dłoni. Łagodzi podrażnienia i chroni (pomocny zwłaszcza zimą).

Wbrew informacji na opakowaniu nie wchłania się zbyt szybko. Zostawia na rękach tłustawy film. Krem znajduje się w wygodnym opakowaniu. Łatwo je przeciąć by dostać się do resztek kosmetyku.

Ratunek dla dłoni

Świetny produkt o niewysokiej cenie. Zimą sprawdził się doskonale, inne kremy nie dawały sobie rady z suchą skórą na dłoniach. Ten krem po kilku dniach używania przyniósł ogromną ulgę.

Dobry, poręczny, niezawodny

Krem ten faktycznie można uznać za koncentrat - jest gęstszy niż inne kremy. Ale jego gęstość ma też swój minus, ciężko go czasami rozprowadzić na dłoniach. Jednak poza tym dobrze nawilża i zmiękcza skórę, tak jak powinien. Jest także tani, co zachęca do ponownego jego zakupu.

Raczej serum do rąk

Witam zakupiłam ten krem do rąk w Lidlu. Zimą mam duży problem ponieważ często mam suche dłonie. Na początku stosowania tego kremu miałam duży problem ponieważ krem bardzo słabo się wchłania i pozostawia strasznie tłustą po sobie konsystencję. Dlatego najlepiej sprawdził się dla mnie jako serum do rąk. Stosuje go na noc poprzez nałożenie dużej warstwy następnie zakładam rękawiczki i zostawiam. Następnego dnia moje ręce są jak nowe bardzo gładkie i miłe w dotyku . Polecam go stosować jako kuracje przez noc.