Alterra, Waschcreme Wildrosenblute (Krem do mycia twarzy z wyciągiem z dzikiej róży)

Krem myjący Alterra został opracowany specjalnie dla potrzeb młodej i wymagającej skóry. Łagodne substancje powierzchniowo czynne oczyszczają skórę dokładnie, nie uszkadzając jej bariery ochronnej. Połączenie substancji aktywnych w postaci oleju z dzikiej róży* orz oleju z pestek winogron działa pielęgnacyjnie i ochronnie na skórę już podczas jej oczyszczania. Testy dermatologiczne potwierdzają wyjątkowo dobrą tolerancję kremu myjącego Alterra na skórę.
* z kontrolowanej biologicznie uprawy.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwujących,
- bez silikonów, parafin i innych związków olejów mineralnych,
- tam, gdzie to tylko możliwe, zastosowane składniki roślinne pochodzą z kontrolowanych biologicznie upraw i dziko rosnących zbiorów,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Hit, szkoda tylko, że wycofany ;(

To był mój ukochany żel-krem do demakijażu. Radził sobie z każdym kosmetykiem i pięknie koił skórę. Wprawdzie był mało wydajny, ale za cenę kilku złotych byłam w stanie mu to wybaczyć. Niestety, Alterra ma ostatnio tendencję do wycofywania każdego fajnego kosmetyku, a zostawiania w Rossmannach samych bubli. ŻAL ;(
Jeśli gdziekolwiek, kiedykolwiek go znajdę, wykupię cały magazyn :P

Używam tego produktu od: ***-
Ilość zużytych opakowań: z 15 albo lepiej

Dobry produkt do demakijażu

Produkt stosuję do demakijażu, również oczu, gdyż bardzo dobrze sprawdza się w tej roli. Nie szczypie w oczy, zmywa wszystko (zaznaczam, że nie stosuję kolorówki wodoodpornej). Jednak nie sprawdza się u mnie jako produkt do właściwego oczyszczania. Jest taki, hmm, zbyt tłusty..coś w ten deseń. Po prostu miałam wrażenie jakbym w ogóle nie umyła twarzy a wręcz jakbym ją dodatkowo natłuściła. Nie lubię takiego uczucia, więc odstawiłam produkt na półkę na jakiś czas.
Do tego kremu wróciłam, gdy zapomniałam ze sobą zabrać płynu do demakijażu i chciał nie chciał użyłam go w celu demakijażowym. To było pozytywne zaskoczenie i odtąd używam go w tym właśnie celu.
Zapach jest bardzo subtelny, a konsystencja dość rzadka, ale to mi nie przeszkadza. Dodam, że stosuję go nakładając bezpośrednio na palce i masuję nim oczy, twarz. Zmywa się bezproblemowo.

Używam tego produktu od: roku, może 1,5

Godny polecenia

Zachęcona opiniami w Internecie oraz niska ceną postanowiłam zakupić ten produkt.

Produktu używam do demakijażu twarzy, jednak nie oczu. Do demakijażu oczu używam płynów dwufazowych. Nie stosuję tego produktu do przemywania twarzy rano.

Krem ma bardzo fajną konsystencję. Łatwo rozprowadza się na twarzy. Nie potrzeba nakładać go dużo, wystarczy odrobina. Nie piecze i nie podrażnia oczu. Nie uczulił mnie, nie wywołał u mnie alergii ani po jego użyciu nie wystąpił u mnie wypryski/krostki. Krem ładnie zmywał makijaż przy czym nie miałam po jego użyciu uczucia ściągniętej skóry, co czasem przy stosowaniu kremów/żelów się zdarza.

Opakowanie jest poręczne, z łatwością można wycisnąć z niego cały produkt, więc nic się nie marnuje. Jedno opakowanie, przy codziennym myciu twarzy, wystarcza mi na ok. 3 miesiące.

Cena jest przystępna, a produkt do nabycia w każdym Rossmannie. Aczkolwiek od pewnego czasu nie mogę go nigdzie dostać. Doszły mnie słuchy, że produkt został wycofany, jednak nie jestem pewna. Bardzo żałuję, że jest niedostępny, ponieważ używałam go od roku i sprawdził się u mnie, w związku czym bardzo chętnie zakupiłabym go ponownie.

Jeżeli macie okazje go kupić to polecam.

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Moja facjata kocha Alterrę :D !

Tak, tak i jeszcze raz tak ! Jak w tytule, moja cera uwielbia produkty z Alterry, kremy do twarzy baaardzo mi służą, nie inaczej jest z tym żelem. W końcu znalazłam idealny zestaw do demakijażu - Garnier 3 w 1 + Alterra + dwufazowy płyn do demakijażu oczu.

+ Jest bardzo delikatny! Ma świetny, prosty skład, oparty na łagodnych środkach myjących. Łagodnie oczyszcza cerę, nie ma mowy o uczuciu ściągnięcia po myciu, o przesuszeniach czy podrażnieniach. W związku ze składem , nie pieni się tak , jak większość agresywnych żeli, ale pianka nie jest mi niezbędna do życia. Ma rzadką, troszkę wodnistą konsystencję, nie jest to absolutnie rzaden gęsty krem.
+ Dobrze oczyszcza, skóra jest czyściutka, rozświetlona. Zauważyłam, że rzadziej pojawiają się na niej wypryski, przesuszenia na policzkach, poprostu wygląda lepiej. Produk z ławością zmywa makijaż, a używam dość ciężkiego Revlona.
+ Ładne i bardzo wygodne opakowanie w tubie, dzięki rzadkiej konsystencji można zużyć go do ostatniej kropelki.
+ Świetn skład, bogaty w same dobroci i oparty na łagodnych środkach myjących. Alkohol na początku składu nie zrobił mi krzywdy.
+/- Zapach - taki nie za przyjemny, ale też nie odrzuca, głównie spowodowany dużą ilością alkoholu i brakiem środków zapachowych, ale się nie czepiam :)
+ Cena bajecznie niska, a wydajność ponad normę. Tylko brać !!!

- Dostępność - i tu smuteczek, bo w moim Rossku nie widziałam go już chyba od pół roku :( nie wiem czy go wycofali czy w moim mieście nie ma na niego popytu :(

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

mieszane odczucia

Zakupilam produkt po wielu pochlebnych recenzjach dziewczyn z wizazu i coz moze spodziewalam sie zbyt wiele a moze on nie jest az taki wspanialy, krotko mowiac meczylam sie niemilosiernie aby go skonczyc na szczescie kosmetyk nie jest wydajny wiec meczarnie nie byly dlugie.
Spodziwalam sie przy tak malym opakowaniu fajnej tresciwej konsystencji- krem??? konsystencja przypomina rozczienczony krem, kremo-zel, ktory jak dla mnie byl zbyt rzaski i komletnie nie spradzil mi sie przy stosowaniu ze szmatka muslinowa.
Aplikacja nie byla przyjemna nie tylko ze wzgledu ze plyn laj sie miedzy palcami do tego paskudny drazniacy zapach.
Plusy?- cena

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

Bardzo delikatny

Myjadełko bardzo przyjemne w użyciu. Spełniało moje wymagania, jednak nie w 100%, oczarowana jestem olejkiem z BU.
-było to pierwsze drogeryjne myjadło, które kupiłam i nie wyrrządziło mi żadnej krzywdy a w dodatku przyniosło korzyści.
-skóra jest oczyszczona, ale bardzo delikatnie, przez co nie odczuwałam suchości skóry
-w promocji bardzo tani i wart swojej ceny
-fajna tubka, bardzo poręczna
-ładnie pachnie
-naturalny skład, aż dziw bierze, że krem do mycia ma lepszy skład niż niektóre kremy, ktore wystawiaja na sprzedaz X firmy.

Używam tego produktu od: pól roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Szkoda, że wycofany...

Kupiłam zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami na youtube, blogach i na wizażu.

+ tani
+ wydajny
+ ładnie pachnie
+ myje dokładnie
+ nie wysusza
+ skóra po umyciu jest gładka w dotyku
+ dobra dostępność (póki nie został wycofany)
+ fajna tubka - wysoka i wąska, przez co nie zajmuje tyle miejsca w szafce co inne żele
+ miękka tubka - można wycisnąć produkt niemal do końca (po rozcięciu zostało na 4 mycia)
+ super skład!

+/- rzadka konsystencja, za dużo wylewa się z opakowania (ale dzięki temu jest wydajny)

Korzystałabym do śmierci, gdyby nie został wycofany : (

Używam tego produktu od: dobrych kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno (niestety ostatnie)

Godny polecenia

Uzywalam go jako zelu do mycia twarzy (z woda) tak jest mi wygodniej i tak lepiej sie sprawdzal.

Plusy
-cena w promocji ok 8 zl
-opakowanie -tuba
-dzialanie-oczyszcze, zmywa makijaz
-nie wysusza przy stosowaniu raz dziennie
-produkt naturalny
-wydajny ok 4 miesiace

Minusy
-zapach -poczatkowo odrzucajacy , ale da sie przyzwyczic

Używam tego produktu od: ok 4 misiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 tuba

Rewelacyjny

Mój niezbędnik w kosmetyczce - używam go typowo do mycia twarzy, po wcześniejszym demakijażu.
Pierwszy żel, który mnie nie podrażnia
- miły zapach
- tylko łagodne środki myjące, nie podrażnia oczu
- bez parabenów
- dobrze oczyszcza bez podrażniania wrażliwej i suchej skóry
- po myciu skóra nawilżona i miękka
- wygodne opakowanie - wiele razy wożone "luzem" w torbie, nigdy mi się nic nie wylało

Jedyny minus to nieco zbyt lejąca konsystencja, ale biorąc pod uwagę wszystkie inne zalety, przymykam na to oko ;)

Kupię na pewno i to nie raz

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Delikatny demakijaż

Używam tego kremu jak w tytule, do demakijażu.
Zmywam dwoma sposobami, oba mają swoje plusy i minusy. Pierwszy to jako mleczko do demakijażu, nakładam na wacik i zmywam dokładnie makijaż. Ma to pewną wadę, mianowicie buzia po czymś takim jest oblepiona, bardzo klejąca się od tego kremu. Muszę spryskać twarz wodą termalną. Potem wytrzeć i spryskać jeszcze raz... W miarę udaje mi się pozbyć tej lepiącej warstwy.

Drugi sposób to używanie po prostu do mycia z wodą. Żadnej lepiącej warstwy wtedy nie odczuwam, ale w tym przypadku mam odczucie, że krem nie dotarł wszędzie i nie zmył makijażu jak trzeba, a przynajmniej nie tak dobrze jak w sposobie nr 1.

(Nie używam tego kremu tylko do demakijażu oczu, ponieważ mam bardzo wrażliwe oczy, a poza tym posiadam już idealny preparat do ich demakijażu.)

Niewątpliwą zaletą jest cena kremu, przy takim składzie jest naprawdę rewelacyjna. Krem nie podrażnia skóry, nie wysusza, nie zapycha, ma fajną tubkę, która pozwala idealnie dozować produkt, trochę intensywny zapach, ale w tej cenie i o takim składzie nie sądzę, żebym znalazła coś lepszego. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1tubka

Ulubieniec

Bardzo dobry krem do demakijażu i oczyszczania buzi. Nie podrażnia mu buzi, mimo bardzo wrażliwej skóry zwłaszcza w okolicy oczu.

+ cena
+ skład
+ delikatny, przyjemny zapach
+ nie podrażnia (cera wrażliwa)

- dostępność (szukam go od 2 miesięcy i w żadnym Rossmanie już go nie ma, ale podobno! ma się znowu pojawić)
- średnio wydajny

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące

Prawie ideał

Kupiłam ten produkt po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii i również się pod tym podpisuję :) Spełnia swoje zadanie, bardzo dobrze oczyszcza, nie podrażnia oczu, wydajny, no i cena nizutka. Jedynie co to mogę mieć zastrzeżenia do opakowania i konsystencji, poza tym- idealny.