Becca Cosmetics, Shimmering Skin Perfector Pressed (Rozświetlacz w pudrze)

Becca Cosmetics, Shimmering Skin Perfector Pressed (Rozświetlacz w pudrze)

Pojemność 8,5 ml

Jeden z najlepiej sprzedających się kosmetyków Becca, który podkręca makijaż na „wysoki połysk”. To kosmetyk z klasą. Działa na twarz jak reflektor. Shimmering Skin Perfector Pressed maksymalnie rozświetla skórę. Inspiracją do jego stworzenia było światło słoneczne w samo południe.

Zawiera rozświetlające perły, które pochłaniają, rozpraszają i operują światłem w taki sposób, aby naśladować naturalny blask. Wielobarwne perełki z pigmentem wyrównują koloryt cery. Ma nietypową jak dla takiego produktu konsystencję, bo łączy suche pigmenty z płynnymi, aby stworzyć komfortowe uczucie na skórze, dzięki któremu jest lekki, niewyczuwalny i nigdy się nie warzy. Rezultat: wysoki połysk, ale z klasą.
Występuje w 7 kolorach: Pearl, Moonstone, Opal, Topaz, Rose Gold, C Pop (Champagne Pop), Gold Pop (Prosecco Pop).

prasowane

+ trwałość
+ nie podrażnia skóry

- cena

Skarb schowany w puzderku

Ten kosmetyk udało mi się zdobyć w Sephorze, ale już gdy produkty firmy Becca występują pod logiem Smashbox. Za opakowanie o pojemności 8,5g zapłaciłam około 150 zl. Rozświetlacz starczył mi na ponad pół roku przy codziennym stosowaniu. Wybrałam odcień 'Moonstone'.
Dużym plusem jest masywne opakowanie. Produkt kika ray mi upadł na ziemie a z kosmetykiem nic się nie stało. W puzderku mamy również lusterko, ale szczerze muszę przyznać, że nie potrzebne bo nigdy go nie używałam.
Odcień ma neutralną poświatę w kierunku do srebra. Bez problemowo nakłada się pędzlem na twarz, nie osypuje się, a glow na skórze zostawia idealne. Jeśli ktoś lubi mieć naprawdę mocne rozświetlenie może się okazać, że to trochę za mało, ale na co dzień sprawdzi się idealnie. Pięknie dopasowuje się do kolorytu cery i łatwo go rozblendować, aby ta linie była rozproszona.
Nie podkreśla niedoskonałości, dobrze utrzymuje się w ciągu dnia, nie migruje.
Jeśli jeszcze kiedyś uda mi się złapać w okazyjnej cenie, na pewno się skuszę :)

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Ok

Mialam miniaturke rozswietlacza Moonstone. Daje ladny naturalnie wygladajacy blask. Jednak nie jest to nic, czego nie mozna dostac teraz w drogerii. Uzywa sie go przyjemnie, opakowanie jest ciekawe, ladne i solidne. Fajny jesli dla kogos wazne jest opakowanie i znana marka, jednak efekt nie jest warty tej ceny. Porownalabym odcien Moonstone do Lovely Gold, ktorego kilka opakowan wykonczylam przed zakupem tego z Becca. Spodziewalam sie lepszego efektu niz po moim starym drogeryjnym ulubiencu, jednak go nie dostalam.

Śpij słodko aniołku

Jest mi autentycznie smutno, że ten produkt nie jest już dostępny. Żaden inny produkt nie robił tego co ten. Zaznaczam, że nie jest był to produkt uniwersalny. Z pewnością fanki glow z kosmosu patrzą z politowaniem na kult rozświetlaczy z Becci.
Jakbym miała określić jakim produktem jest ten rozświetlacz to powiedziałabym, że po prostu eleganckim. Tak, elegancja to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, gdy o nim myślę.
Wszystkie kolory są piękne, ale moje serce skradł oczywiście Moonstone. Jest to białe złoto pozbawione bazy kolorystycznej. Jestem przekonana, że wyglądałby on korzystnie na każdej osobie.
Trwałość na cały dzień, ale tylko, gdy przed nałożeniem spryskacie pędzelek jakimś sprayem utrwalającym.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczę ten produkt w innej odsłonie.

Subtelny blask idealny na co dzień

Niestety, marka Becca już nie istnieje, dlatego często można upolować ostatnie produkty na dużych promocjach. Tak właśnie złapałam ten rozświetlacz, o którym marzyłam już długo wcześniej.

Produkt otrzymujemy w kartoniku soft touch, który w środku skrywa niezwykłe opakowanie o kształcie statku ufo. Ono również jest pokryte materiałem soft touch, przez co łatwo brudzi się w kosmetyczce. Otwarcie na zatrzask, bardzo funkcjonalne, dzięki niemu nie ma ryzyka, że cokolwiek nam się otworzy i wysypie w najmniej spodziewanym momencie.

Mam kolor Moonstone - jasny, delikatny, beżowo-szampański odcień idealny dla jasnych karnacji. C-pop, kultowy kolor, jest moim zdaniem zbyt ciemny.
Rozświetlacz łatwo nabiera się na pędzel i aplikuje na policzek. Niestety, i przy nabieraniu, i nakładaniu na twarz dosyć mocno się osypuje. Na twarzy daje subtelny, codzienny blask. Zdecydowanie produkt nie należy do rozświetlaczy oślepiających. Na imprezy czy inne wielkie wyjścia wybrałabym inne, mocniejsze glow.

Dobrze utrzymuje się w ciągu dnia. Nie wędruje po twarzy ani z niej nie znika. Subtelne glow towarzyszy nam cały czas aż do demakijażu.

Produkt jest bardzo wydajny, jak wszystkie pudrowe produkty tego typu. Starczy na dłuuugi czas.

Cena oryginalna wysoka. Nie wiem, czy jest jej wart, bo mój holy grail to nie jest, ale mimo wszystko warto kupić, gdy znajdziemy to cudeńko gdzieś na wyprzedaży.

Iconic

Jest to bardzo popularny kosmetyk, z wieloma pozytywnymi opiniami (z którymi się z resztą zgadzam). Posiadam odcień Moonstone i bardzo ładnie wygląda na oliwkowej cerze. Można nim zbudować lekki efekt oraz porządną taflę, której jestem ogromną fanką. Trzeba jednak pamiętać, że wykończenie makijażu i użyty do niego pędzel robią ogromną różnicę w wykończeniu. Aby uzyskać taflę warto użyć zbitego pędzelka i nałożyć na nawilżoną, lekko mokrą skórę. Na przypudrowanej twarzy efekt będzie delikatny, suchy.
Posiadam opakowanie z limitowanei wersji, w kolorze różowym, ale do czynienia miałam również z pełnowymiarową wersją standardową I jestem pod wielkim wrażeniem jak solidne jest to opakowanie. W dodatku bardzo uniwersalne, ponieważ ma lusterko i ciekawie się prezentuje. Rozświetlacz jest bardzo wydajny. Zdecydowanie warto zapłacić za tak dobrą jakość.

Prismatic Amethyst i Vanilla Quartz

Posiadam 2 odcienie rozświetlacza i opiszę oba oddzielnie

Vanilla Quartz- absolutnie cudowny odcień. Jest tu lekkie złoto, srebro, delikatny róż. Absolutnie uniwersalne cudeńko, które podpasuje wielu typom kolorystycznym. Kolor bardzo jasny, ale nie wybielający. Odcień wielowymiarowy, nie da się go sprowadzić do prostej kategorii złota, srebra, szampanu lub różu. Trwałość dobra, aczkolwiek ustępuje mocarzowi w tej kategorii, jakim jest Benefit Cookie. Błysk bliski tafli, choć nie jest to aż tak mocna tafla jak wspomniany Cookie. Jest za to mocniejszy efekt glow niż Hourglass (który jak na produkt nazywany rozświetlaczem jest wg mnie zbyt słaby), ale też nie jest tak lustrzany jak Benefit. Coś pomiędzy, więc dla wielu osób może być najbezpieczniejszą opcją.

Prismatic amethyst- ciemniejszy, z fioletowo-różową bazą kolorystyczną. Ma swoje plusy i minusy. Moim zdaniem, jak na rozświetlacz błysk jest zbyt mało intensywny. Jeśli dodać jeszcze ciemną jak na rozswietlacz bazę korystyczną, to trudno o osiągnięcie nim typowego efektu, którego oczekujemy od rozświetlacza, czyli wyeksponowania konkretnych punktów w taki sposób, jakby padało na nie światło. Lubię go, ale bardziej jako produkt toperowy na róż lub jako samą bazę kolorystyczną, na którą zaaplikuję jaśniejszy i mocniej odbijający światło Benefit. Jednak gdybym miała zostawić 1 lub 2 rozświetlacze w swojej kolekcji, to nie byłby to Prismatic Amethyst, ponieważ solo jako rozświetlacz dla jasnej cery sprawdza się średnio.

Opakowanie- solidne, nowoczesny design, wyróżniające się, choć nie jest to estetyka, która skradłaby moje serce.

Formuła bez zarzutu. Wydajność również. Bardziej wydajny niż Hourglass i nie jest tak pylący się.

Doceniam produkt za fenomenalny odcień Vanilla Quartz, ale starając się być w pełni obiektywną, muszę dać 4 z uwagi na to, że od produktu w takiej cenie oczekuję, że pozostanie na twarzy nienaruszony aż do zmycia makijażu. Pracuję w systemie dyżurowym i jedny produkt rozświetlający, który utrzymuje się u mnie nienaruszony przez te kilkanaście godzin to Benefit Cookie. Becca jest jeszcze trochę widoczna po tych kilkunastu godzinach, ale w dużo mniejszym stopniu, nie jest też odporna na pot, łzy, wodę, więc przy takiej cenie muszę odjąć jedną gwiazdkę. Gdyby rozświetlacz kosztował ok. 100 PLN, a nie 180, to byłoby 5, ale od pojedynczego produktu za prawie 200 zł oczekuję nienagannej trwałości. (Lub gdybym nosiła makijaż do 8h, wtedy nie miałabym się czego przyczepić).

Nie zachwycił...

Kupiłam na wyprzedaży miniaturową wersję w odcieniu moonstone. Opakowanie jest porządne, zawiera lusterko. Design jest oryginalny. Odcień który posiadam jest złoty, konsystencja jest lekko kremowa, miękka. Na twarzy nie zauważyłam efektu tafli tylko złote drobinki. Intensywność nie jest mocna, można ją stopniować. Mam wrażenie, że z trwałością jest słabo, już po kilku godzinach nie widzę blasku. Uważam, że w drogerii dostaniemy lepsze i ladniejsze rozswietlacze. Ten jest dla mnie przereklamowany.

Warto wypróbować

Zakupiłam mini wersję skuszoną promocją w sephorze oraz faktem, że Becca kończy działalność i żal byłoby nie spróbować, zwłaszcza, że marka kończy działalność. Zamówiłam trochę w ciemno odcień Moonstone, uważam że to najładniejszy odcień rozświetlacza jaki do tej pory miałam. Jeśli chodzi o wykończenie jest bardzo ładne, ale nie jest to coś co mnie oczarowało. Bardzo ładnie wygląda na twarzy, nie widać bazy kolorystycznej. Jednak po nałożeniu stwierdziłam, że gdzieś to już widziałam i faktycznie.... Rozświetlacz gdyby był minimalnie ciemniejszy wyglądałby IDENTYCZNIE jak Lovely GOLD highliter... Więc rozświetlacz bardzo łądny, jednak podobny efekt osiągniemy w wiele niższej cenie. Nie jestem również fanką opakowań z Becca, część gumowa bardzo się brudzi i ciężko wyczyścić, jak ktoś jest estetą, to jest to dość irytujące.

KOCHAM

Mój najukochańszy rozświetlacz! Używam koloru C-POP i już nie wyobrażam sobie bez niego życia. Efekt jest intensywny, a jednocześnie nienachalny. Skóra wygląda jakby blask wydobywał się z jej wnętrza, a nie jak wysmarowana masłem :)
Mięciutki i banalnie łatwy w aplikacji.
Opakowanie eleganckie i trwałe.
Jedyny delikatny zarzut do wydajności. Ponieważ używam go codziennie, a konsystencja jest „mięciutka” to produkt kończy się dość szybko.
Mimo to - wart każdej złotówki :)

Tu jest jakby luksusowo

Jestem posiadaczką dwóch miniaturek, jedna w odcieniu Opal, druga C-pop, obydwa odcienie są zachwycające. Każdy z kolorów przepięknie wygląda na twarzy, tworząc zależnie od potrzeb delikatny glow na dzień, albo efekt lustra na imprezę. Opakowanie jest według mnie wygodne, a sam rozświetlacz bardzo, bardzo wydajny - od dwóch lat nie udało mi się dobić do dna żadnego z odcieni.
Jeśli chodzi o cenę to polecam kupować miniaturki, często dostępne na promocji w sephorze i wtedy stosunek ceny do jakości wypada zachwycająco:)
NIE ZNAM LEPSZEGO <3

Drogi, ale cudowny!

Dostałam ten roswietlacz w prezencie w kolorze Pearl. Sama wybrałabym inny kolor, ale ten też jest ok. Na uwagę zasługuje glow! Na co dzień jest aż za mocny, więc wybieram ten produkt na większe wyjścia. Dużym plusem jest to, że nie przemieszcza się na twarzy.