Bionigree, Basic_01, Serum oczyszczające do skóry głowy z olejkiem z czarnej porzeczki

Serum oczyszczające do skóry głowy to kosmetyk trychologiczny o działaniu oczyszczająco-ochronnym, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, do stosowania w profilaktyce, jak również w charakterze wspomagającym, przy leczeniu m.in. łupieżu, łuszczycy, świądu skóry głowy, grzybicy skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry i egzemy.

Ma działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych, reguluje pracę gruczołów łojowych, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych. Nawet już po pierwszej aplikacji serum, włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Serum oczyszczające to pierwszy produkt linii BASIC (podstawowej linii kosmetyków BIONIGREE do pielęgnacji skóry głowy i włosów) i jednocześnie pierwszy na polskim rynku produkt kosmetyczny do oczyszczania skóry głowy o unikalnej recepturze, z dodatkiem olejku z czarnej porzeczki.

Produkt nie był testowany na zwierzętach i nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Nie udało mu sie

Mam bardzo wrażliwa i swędząca skore głowy, pokładałem w tym serum spore nadzieje.
Serum ma bardzo specyficzny ziołowy i "zimny" zapach. Jest tu nutka mięty i eukaliptusa, lekko wyczuwam świeżą porzeczkę.
Aplikacja jest łatwa, kosmetyk jest bardzo płynny. Zalecają nam stosować max. 2 pipety na całą głowę, ale nie wiem czy mam to rozumieć jako 2 dozy (gumeczka w pipecie na raz "wciąga" 1/5 długości szklanej rurki) czy jako 2 pełne szklane pipetki. Założyłam, że chodzi o ta drugą opcję, więc o ok. 10 doz.
Po aplikacji niemal natychmiast odczułam na głowie chłód, a w miejscach newralgicznych (które najbardziej swędzą) czyli czubka głowy i boków nad uszami wręcz mrożenie. Będę marudna, ale powiem, że nie podobało mi się to uczucie. Było dla mnie za silne. No ale, czego się nie robi dla poprawienia kondycji włosów, skóry i w moim przypadku, polepszenia komfortu życia. Wytrzymałam 40 minut i poszłam zmyć serum z głowy szamponem-mydłem z Aleppo.
Zarówno podczas moczenia włosów, jak i podczas mycia i nawet płukania szamponu, odczuwałam na skórze głowy chłód, który nasilił się, gdy odsączałam włosy bawełnianą koszulką i chwilę trzymałam na głowie turban (z tej samej bawełnianej koszulki). Uczucie zimna ustąpiło dopiero po suszeniu włosów suszarką.
Pal jednak licho chłód i mróz. Czy serum ukoiło moją skórę głowy? Nie. Już po godzinie od mycia na nowo zaczęła mnie swędzieć głowa, na czubku, za uszami i nad czołem. Skóra łuszczyca się pod paznokciami jak zawsze-nie doznałam oczyszczenia skalpy ani enzymatycznego peelingu.

Ciekawy produkt

Dostałam go do przetestowania na jednym z blogerskich spotkań. To było akurat w okresie, kiedy zmagałam się z łojotokowym zapaleniem skóry. Razem z mamą zużyłyśmy całą buteleczkę, ponieważ termin ważności wynosi tylko 6 miesięcy, a 50 ml to naprawdę dużo. Generalnie jestem zadowolona. Fajnie oczyścił skórę głowy, ma bardzo ładny zapach i w przyjemny sposób ochładza skalp. Myślę, że jeszcze kiedyś po niego sięgnę. :)

Moda na oleje

Dość nietypowy produkt. Jeśli o nim pomyślę to jako pierwszy do głowy wpada mi jego dość specyficzny i mocny zapach. Dla mnie był drażniący. Sama buteleczka z pipetką bardzo urzekająca, chodź nie było to jakieś wielkie ułatwienie podczas aplikacji. Konsystencja rzadkiego oleju. Działanie tego specyfiku nie było najgorsze, nie miał jakiś magicznych właściwości, ale faktycznie oczyszczał skórę, czasem dało się też zauważyć delikatne odbicie włosów od nasady bo umyciu. Mnie jednak nie przekonuję zapach, cena też nie jest najlepsza a i dostępność ograniczona.

Nie pomógł, a zaszkodził

Kupiłam serum i szampon z serii po wizycie kosmetycznej, na której okazało się, że moja skóra głowy jest zanieczyszczona. Kurację poleciła mi kosmetolog. Pierwsze dni kuracji - w wannie i na szczotce zaczęło pojawiać się mnóstwo włosów, czego wcześniej nie było. Pomyślałam, ze może wypadają te słabsze... więc kurację stosowalam dalej. Niestety włosy wypadały dalej. Na głowie zaczęły się pojawiać bolące strupy. Po tych objawach zaprzestalam uzywania. Wczoraj użyłam innego szamponu i w koncu moje wlosy lśnią... bo i tego efektu nie było w trakcie kuracji. Niestety nie mogę polecić tego produktu. Mam nadzieję, że moje włosy odrosną :(

Skuteczne oczyszczanie skóry głowy!

Serum spełnia obietnice producenta i podczas jego stosowania nie zauważyłam żadnych wad. Po zastosowaniu kosmetyku i umyciu głowy, włosy są odbite od nasady, odnosi się wrażenie, że jest ich znacznie więcej. Nawet najlepsze produkty dodające objętości włosom nie dają tak spektakularnego efektu. Poza tym, serum dobrze oczyszcza skórę głowy, ale robi to jednocześnie w sposób łagodny.

Produkt - rewelacja! <3

Zawsze w okresie jesiennym nasza skóra potrzebuje szczególnej uwagi, ze względu na przesuszenie. Serum oczyszczające, jak sama nazwa mówi ma za zadanie oczyścić skórę naszej głowy. Produkt ma właściwości złuszczające, przeciwłupieżowe i antybakteryjne. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i innych nieprzyjemnych dolegliwości typu, swędzenie skóry głowy lub nadmierną pracę gruczołów łojowych. Po pierwszej aplikacji troszkę się przestraszyłam gdyż odczułam lekkie szczypanie na skórze, które w gruncie rzeczy nie sprawiło mi dyskomfortu. To tylko świadczyło o tym, iż preparat spełnia swe zadanie. Serum przepięknie pachnie, roznosi się po całym pokoju, w którym był wykonywany zabieg. Niesamowicie, intensywny, cudowny zapach czuć przez cały czas od momentu aplikacji. Na skórze możemy utrzymywać go pół godziny przed umyciem głowy, kilka godzin, a dla uzyskania lepszego efektu aplikację warto wykonać nawet dzień wcześniej przed pójściem spać. Wtedy należy tylko pamiętać o czepku ochronnym, gdyż serum ma tłustą, wodnistą konsystencje. Przy pierwszym zastosowaniu z obawy, iż 5 ml to ilość niewystarczająca, zaaplikowałam podwójną dawkę. Był to błąd, ze względu na to, iż serum rewelacyjnie rozprowadza się na skórze.
Efekty, dla mnie są zauważalne już po drugiej aplikacji. Włosy przede wszystkim są mniej podatne na przetłuszczenia, skóra głowy nie swędzi, można by rzec, iż nabrała zdrowego wyglądu. Producent wspomina, iż po wykonaniu zabiegu oczyszczającego przy użyciu serum, skóra intensywnie wchłania substancje odżywcze, a włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Najlepszy kosmetyk do skóry głowy! :)

Co do działania to w moim przypadku sprawdziły się obietnice zawarte na stronie producenta. Serum bardzo łatwo i wygodnie się używa. Konsystencja serum jest płynna, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Po zaaplikowaniu odczuwalne jest chłodzenie, które daje miłe uczucie ukojenia. Ten efekt utrzymuje się przez ok. 15 minut, aczkolwiek jest to kwestia indywidualna. Kosmetyk świetnie sprawdza się przy włosach, które szybko się przetłuszczają. Dobrze oczyszcza i usuwa nadmiar łoju. Po zastosowaniu włosy są uniesione u nasady i lekkie. Koi i łagodzi skórę głowy. Dla mnie jest to kosmetyk, który zawsze będzie miał miejsce w mojej pielęgnacji włosów. Jestem miło zaskoczona działaniem tego serum i mogę go polecić z czystym sumieniem :)

Świetny kosmetyk dla przetłuszczającej się skóry głowy

Moja skóra głowy jest skłonna do podrażnień i przesuszeń, co często skutkuje szybkim przetłuszczeniem i koniecznością mycia włosów codziennie. Serum stosuję około dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona z kosmetyku, ponieważ mogę sobie ostatnio pozwolić na mycie włosów co 2, a nawet 3 dni.

cudowne serum

cudowne serum oczyszczające. mi osobiście potrzeba więcej niż dwie pipety tak jak zaleca producent. po dłuższym stosowaniu zauważyłam brak świądu, który towarzyszył mi mając łupież. koleżanka mi ostatnio prostowała włosy i powiedziałam jej, żeby się nie zdziwiła jak zobaczy u mnie łupież, a ona zdziwiona mówi, że nie mam -też byłam zdziwiona. zapach mi nie przeszkadza chociaż znam osoby , dla których on jest nieprzyjemny. plusem jest to, że nawet jak komuś zapach będzie przeszkadzał to wraz z umyciem głowy on się ulatnia. serum należy zaaplikować 30 minut przed planowanym umyciem głowy.

Serum Bionigree

Kosmetyk zamknięto w szklanej buteleczce, która dostępna jest w dwóch wielkościach: 50 i 100 ml. Ciemny kolor szkła chroni zawartość przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, przede wszystkim przed manewrowaniem słońca, i na dłużej gwarantuje wysoką jakość produktu. Serum wydobywamy za pomocą szklanej pipety, bezpośrednio nakładając je na skórę głowy, co jest niezwykle wygodne. Kosmetyk po otwarciu pachnie dosyć intensywnie (przede wszystkim można wyczuć menthol), jednak już nałożony na skórę wyraźnie zmniejsza swoją moc. Obawiałam się, że tuż po aplikacji będzie nieco szczypał i dawał nieprzyjemne odczucie chłodu, jednak nic takiego na mojej głowie się nie działo. Nie wystąpiły żadne podrażnienia, uczulenia, nic nie swędziało i nie pojawiły się żadne inne efekty uboczne. Pojawiło się natomiast przyjemne uczucie dokładnie oczyszczonej skóry głowy i świetnego odświeżenia włosów. Włosy nie przetłuszczały się tak szybko, jak bywało to wcześniej, mam wrażenie, że stały się również bardziej miękkie i błyszczące. Nie ma śladu o żadnym, nawet najmniejszym, łupieżu. Kosmetyk wart wypróbowania!

Warto spróbować przy problematycznej skórze głowy

Serum znajduje się w wygodnym, szklanym opakowaniu z pipetką, dzięki czemu aplikacja jest bezproblemowa, z łatwością można dotrzeć do całej powierzchni skóry głowy. Zawsze starałam się serum trochę wmasować po aplikacji. Według zaleceń producenta serum (100 ml) powinno wystarczyć na 10-20 aplikacji, ale moim zdaniem na dłużej, jest wydajne :) Pachnie bardzo odświeżająco, mentolowo (zapach jest intensywny, na początku lekko zatykający), po aplikacji czuć chłodzenie na skórze głowy. Za pierwszym razem uczucie to było bardzo intensywne, ale później już nie. Serum łatwo się rozprowadza i łatwo zmywa szamponem. Zwykle trzymałam kilka godzin przed myciem. Skóra głowy jest wyczuwalnie czystsza. Nie wpłynęło jednak na ograniczenie przetłuszczania skóry głowy. Borykałam się natomiast z małą "wysepką łupieżu", nie wiem czym spowodowaną (może coś mnie podrażniło, może zmiana szamponu?), nie mogłam się jej pozbyć szamponami przeciwłupieżowymi. Na początku nawet tego nie zauważyłam, ale w pewnym momencie... nie mogłam jej znaleźć i to właśnie przy stosowaniu Bionigree (pierwsze opakowanie)! Tyle miesięcy bezskutecznie walczyłam, a tu proszę, problem zniknął. Jest to produkt, który zdecydowanie warto wypróbować, jeżeli borykacie się z różnymi problemami skóry głowy - czy to profilaktycznie, czy w celu leczenia. Natomiast wiem, że różnym osobom pomogło w różnym zakresie, więc po prostu warto przekonać się na własnej skórze :) Ja akurat nie wiem, czy kupię serum w przyszłości bo jeden problem został już rozwiązany dzięki Bionigree (no chyba, że powróci, to kupię na pewno!), a w drugim bez zmian :)

Bardzo dobre

Nakładałam serum na skórę głowy przed każdym myciem. Zazwyczaj starczyła jedna pipeta, czasem nakładałam odrobinę więcej. Dzięki temu, że produkt właśnie zawiera pipetę, ogromnie ułatwia to aplikację serum, ponieważ można bez problemu przejeżdżać pipetą po skórze głowy, pomiędzy pasmami, a nie jak nakładanie ręką, gdzie zwykle większość produkt zwyczajnie ląduje na włosach.
Przy początkowych użyciach czułam na głowie lekki chłód oraz mrowienie. Potem przy którymś użyciu z kolei znowu czułam taki efekt. Dodatkowo wszystko umila zapach serum. Dla mnie jest to zapach takiej mocnej mięty, bardzo orzeźwiający i świeży.
Po pierwszym użyciu zauważyłam już złuszczanie się naskórka. Było to trochę widoczne (wygląd takiego dużego łupieżu), ale po kilku użyciach już nie było to tak zauważalne. Teraz już nawet tego nie widzę. Pod tym względem naprawdę serum się dobrze sprawdziło. Śmiem twierdzić, że serum jest idealne do oczyszczania skóry głowy i przygotowania jej do dalszej pielęgnacji.
Po tym serum moje włosy są dłużej świeże. Wolniej się przetłuszczają, przez co nie muszę nawet patrzeć na suchy szampon. Są odbite od nasady, a że zazwyczaj u mnie jest okropny oklap i ulizanie, to jest to dla mnie spora zmiana.
Chyba jedną z największych zalet jest to, że produkt nie jest tłusty.