Bionigree, Basic_01, Serum oczyszczające do skóry głowy z olejkiem z czarnej porzeczki

Serum oczyszczające do skóry głowy to kosmetyk trychologiczny o działaniu oczyszczająco-ochronnym, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, do stosowania w profilaktyce, jak również w charakterze wspomagającym, przy leczeniu m.in. łupieżu, łuszczycy, świądu skóry głowy, grzybicy skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry i egzemy.

Ma działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych, reguluje pracę gruczołów łojowych, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych. Nawet już po pierwszej aplikacji serum, włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Serum oczyszczające to pierwszy produkt linii BASIC (podstawowej linii kosmetyków BIONIGREE do pielęgnacji skóry głowy i włosów) i jednocześnie pierwszy na polskim rynku produkt kosmetyczny do oczyszczania skóry głowy o unikalnej recepturze, z dodatkiem olejku z czarnej porzeczki.

Produkt nie był testowany na zwierzętach i nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Świeżość

Naprawdę udana receptura, bardzo gratuluję autorom tego ciekawego kosmetyku. Sprawdza się u mnie rewelacyjnie, bardzo lubię to przyjemne uczucie chłodu i czystości... i ten porzeczkowo - mentolowy zapach! Niby peelingu trychologicznego nie potrzebuję, a jednak odświeżona skóra to ...czysta przyjemność ;)

Skład - świetny! Serum jest pełne naturalnych ekstraktów (z czarnej porzeczki, klonu, borówki, pomarańczy, cytryny, trzciny cukrowej i rozmarynu) a za złuszczanie odpowiadają kwasy AHA.

Sama aplikacja peelingu jest już przyjemna - bardzo lubię takie naturalne zapachy w kosmetykach. Płynna konsystencja ułatwia nałożenie na skórę głowy ...i od razu czuję mentolowy chłód - fajny efekt mocnego odświeżenia!
Po umyciu włosy wyglądają ładnie, są lekko uniesione - żadnej nieprzyjemnej, tłustej warstwy - serum zmywa się bardzo dobrze.

Czy szybciej rosną? To trudno ocenić, stosuję jednocześnie inne kosmetyki. Jednak do serum z pewnością wrócę - nie raz.

Dobre Serum

Serum znajduję się w małej ładnej buteleczce z ładną i miłą dla oka grafiką.
Serum posiada pipetkę która ułatwia nam używania produktu.

Ogólnie nie mam problemu z swędzeniem skory czy łupieżem ale chciałam zobaczyć czy działa też inaczej.

A więc tak serum używałam przez okres 3 tygodni ( włosy myję co 2 dzień )
Według producenta serum można zostawiać na włosach ok 30 min lub dłużej.
Ja trzymałam ok 1,5 h.

Nakładałam na skórę głowy 2 pipetki ( tak radzi producent ).
Dobrze się rozprowadzał po głowie.Nie plątał włosów ani nic w tym stylu.

Po tych 1,5 zmywałam wodą a następnie myłam normalnie włosy szamponem.
Z myciem serum z głowy / włosów nie miałam problemu .
Nie było żadnych tłustych warstw czy coś takiego.

Po ok 3 tygodniach mogę stwierdzić że serum jest wygodne w użyciu,dobrze się rozprowadza,w miarę ładnie pachnie ( owocowo ).

Moja skóra stała się bardziej odżywiona,zauważył że moje włosy u nasady stały się bardziej odżywione.Jest ich jakby więcej.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z serum.
Fajne,wydajne i widać efekty.
Tylko cena wysoka ....Od 60 zł do nawet 1oo zł.Ale z drugiej strony serum starczy spokojnie na 2/3 miesiące .

Jedno jest pewno kupie go.

Polecam ;)

Cudo dla problematycznej skóry głowy

Długo szukałam odpowiedniego produktu do oczyszczania skóry głowy. Odkąd zaczęłam świadomą pielęgnację włosów dowiedziałam się, że bardzo ważny jest także regularny peeling. Ciężko było znaleźć coś odpowiedniego przy łojotokowym zapaleniu skóry.
Zaczęłam od tradycyjnych peelingów z drobinkami czy domowych mieszanek z glinką, cukrem itp. Niestety nie sprawdziły się. Ciężko było je zmyć i wysuszały skórę.

Szukając czegoś delikatnego trafiłam na bionigree. Bardzo spodobał mi się naturalny skład, bazujący na enzymach. Trochę odstraszała mnie regularna cena 100zł, ale udało mi się znaleźć go w promocji za 40.

Ogromny plus za ekologiczne, szklane opakowanie z pipetą, która bardzo ułatwia aplikację płynu. Widzimy ile dokładnie go nakładamy, nic się nie rozlewa i nie marnuje:)

Konsystencja rzadka, wodnista. Ma piękny świeży zapach.

Po nałożeniu delikatnie wmasowuję płyn w skórę, by lepiej się wchłaniał. Po kilku minutach czuć lekkie ,,chłodzenie" dzięki mentolowi. Zazwyczaj trzymam około 30-40 minut, po czym zmywam delikatnym szamponem.

W efekcie włosy są bardzo świeże, lekkie. Widocznie odbite u nasady. Mam wrażenie, że mniej się przetłuszczają. Najważniejsze jednak jest dla mnie to, że jest bardzo delikatny. Nie podrażnia i nie wysusza skóry. Mam ŁZS i odnoszę wrażenie, że naprawdę pomaga. Mniej widocznych suchych skórek, skóra już nie swędzi.

Produkt jest wydajny, wystarcza na kilka miesięcy przy regularnym stosowaniu. To takie moje małe odkrycie w walce z ŁZS. Jest wart swojej ceny, serdecznie polecam :)

Nie udało mu sie

Mam bardzo wrażliwa i swędząca skore głowy, pokładałem w tym serum spore nadzieje.
Serum ma bardzo specyficzny ziołowy i "zimny" zapach. Jest tu nutka mięty i eukaliptusa, lekko wyczuwam świeżą porzeczkę.
Aplikacja jest łatwa, kosmetyk jest bardzo płynny. Zalecają nam stosować max. 2 pipety na całą głowę, ale nie wiem czy mam to rozumieć jako 2 dozy (gumeczka w pipecie na raz "wciąga" 1/5 długości szklanej rurki) czy jako 2 pełne szklane pipetki. Założyłam, że chodzi o ta drugą opcję, więc o ok. 10 doz.
Po aplikacji niemal natychmiast odczułam na głowie chłód, a w miejscach newralgicznych (które najbardziej swędzą) czyli czubka głowy i boków nad uszami wręcz mrożenie. Będę marudna, ale powiem, że nie podobało mi się to uczucie. Było dla mnie za silne. No ale, czego się nie robi dla poprawienia kondycji włosów, skóry i w moim przypadku, polepszenia komfortu życia. Wytrzymałam 40 minut i poszłam zmyć serum z głowy szamponem-mydłem z Aleppo.
Zarówno podczas moczenia włosów, jak i podczas mycia i nawet płukania szamponu, odczuwałam na skórze głowy chłód, który nasilił się, gdy odsączałam włosy bawełnianą koszulką i chwilę trzymałam na głowie turban (z tej samej bawełnianej koszulki). Uczucie zimna ustąpiło dopiero po suszeniu włosów suszarką.
Pal jednak licho chłód i mróz. Czy serum ukoiło moją skórę głowy? Nie. Już po godzinie od mycia na nowo zaczęła mnie swędzieć głowa, na czubku, za uszami i nad czołem. Skóra łuszczyca się pod paznokciami jak zawsze-nie doznałam oczyszczenia skalpy ani enzymatycznego peelingu.

Ciekawy produkt

Dostałam go do przetestowania na jednym z blogerskich spotkań. To było akurat w okresie, kiedy zmagałam się z łojotokowym zapaleniem skóry. Razem z mamą zużyłyśmy całą buteleczkę, ponieważ termin ważności wynosi tylko 6 miesięcy, a 50 ml to naprawdę dużo. Generalnie jestem zadowolona. Fajnie oczyścił skórę głowy, ma bardzo ładny zapach i w przyjemny sposób ochładza skalp. Myślę, że jeszcze kiedyś po niego sięgnę. :)

Moda na oleje

Dość nietypowy produkt. Jeśli o nim pomyślę to jako pierwszy do głowy wpada mi jego dość specyficzny i mocny zapach. Dla mnie był drażniący. Sama buteleczka z pipetką bardzo urzekająca, chodź nie było to jakieś wielkie ułatwienie podczas aplikacji. Konsystencja rzadkiego oleju. Działanie tego specyfiku nie było najgorsze, nie miał jakiś magicznych właściwości, ale faktycznie oczyszczał skórę, czasem dało się też zauważyć delikatne odbicie włosów od nasady bo umyciu. Mnie jednak nie przekonuję zapach, cena też nie jest najlepsza a i dostępność ograniczona.

Nie pomógł, a zaszkodził

Kupiłam serum i szampon z serii po wizycie kosmetycznej, na której okazało się, że moja skóra głowy jest zanieczyszczona. Kurację poleciła mi kosmetolog. Pierwsze dni kuracji - w wannie i na szczotce zaczęło pojawiać się mnóstwo włosów, czego wcześniej nie było. Pomyślałam, ze może wypadają te słabsze... więc kurację stosowalam dalej. Niestety włosy wypadały dalej. Na głowie zaczęły się pojawiać bolące strupy. Po tych objawach zaprzestalam uzywania. Wczoraj użyłam innego szamponu i w koncu moje wlosy lśnią... bo i tego efektu nie było w trakcie kuracji. Niestety nie mogę polecić tego produktu. Mam nadzieję, że moje włosy odrosną :(

Skuteczne oczyszczanie skóry głowy!

Serum spełnia obietnice producenta i podczas jego stosowania nie zauważyłam żadnych wad. Po zastosowaniu kosmetyku i umyciu głowy, włosy są odbite od nasady, odnosi się wrażenie, że jest ich znacznie więcej. Nawet najlepsze produkty dodające objętości włosom nie dają tak spektakularnego efektu. Poza tym, serum dobrze oczyszcza skórę głowy, ale robi to jednocześnie w sposób łagodny.

Produkt - rewelacja! <3

Zawsze w okresie jesiennym nasza skóra potrzebuje szczególnej uwagi, ze względu na przesuszenie. Serum oczyszczające, jak sama nazwa mówi ma za zadanie oczyścić skórę naszej głowy. Produkt ma właściwości złuszczające, przeciwłupieżowe i antybakteryjne. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i innych nieprzyjemnych dolegliwości typu, swędzenie skóry głowy lub nadmierną pracę gruczołów łojowych. Po pierwszej aplikacji troszkę się przestraszyłam gdyż odczułam lekkie szczypanie na skórze, które w gruncie rzeczy nie sprawiło mi dyskomfortu. To tylko świadczyło o tym, iż preparat spełnia swe zadanie. Serum przepięknie pachnie, roznosi się po całym pokoju, w którym był wykonywany zabieg. Niesamowicie, intensywny, cudowny zapach czuć przez cały czas od momentu aplikacji. Na skórze możemy utrzymywać go pół godziny przed umyciem głowy, kilka godzin, a dla uzyskania lepszego efektu aplikację warto wykonać nawet dzień wcześniej przed pójściem spać. Wtedy należy tylko pamiętać o czepku ochronnym, gdyż serum ma tłustą, wodnistą konsystencje. Przy pierwszym zastosowaniu z obawy, iż 5 ml to ilość niewystarczająca, zaaplikowałam podwójną dawkę. Był to błąd, ze względu na to, iż serum rewelacyjnie rozprowadza się na skórze.
Efekty, dla mnie są zauważalne już po drugiej aplikacji. Włosy przede wszystkim są mniej podatne na przetłuszczenia, skóra głowy nie swędzi, można by rzec, iż nabrała zdrowego wyglądu. Producent wspomina, iż po wykonaniu zabiegu oczyszczającego przy użyciu serum, skóra intensywnie wchłania substancje odżywcze, a włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Najlepszy kosmetyk do skóry głowy! :)

Co do działania to w moim przypadku sprawdziły się obietnice zawarte na stronie producenta. Serum bardzo łatwo i wygodnie się używa. Konsystencja serum jest płynna, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Po zaaplikowaniu odczuwalne jest chłodzenie, które daje miłe uczucie ukojenia. Ten efekt utrzymuje się przez ok. 15 minut, aczkolwiek jest to kwestia indywidualna. Kosmetyk świetnie sprawdza się przy włosach, które szybko się przetłuszczają. Dobrze oczyszcza i usuwa nadmiar łoju. Po zastosowaniu włosy są uniesione u nasady i lekkie. Koi i łagodzi skórę głowy. Dla mnie jest to kosmetyk, który zawsze będzie miał miejsce w mojej pielęgnacji włosów. Jestem miło zaskoczona działaniem tego serum i mogę go polecić z czystym sumieniem :)

Świetny kosmetyk dla przetłuszczającej się skóry głowy

Moja skóra głowy jest skłonna do podrażnień i przesuszeń, co często skutkuje szybkim przetłuszczeniem i koniecznością mycia włosów codziennie. Serum stosuję około dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona z kosmetyku, ponieważ mogę sobie ostatnio pozwolić na mycie włosów co 2, a nawet 3 dni.

cudowne serum

cudowne serum oczyszczające. mi osobiście potrzeba więcej niż dwie pipety tak jak zaleca producent. po dłuższym stosowaniu zauważyłam brak świądu, który towarzyszył mi mając łupież. koleżanka mi ostatnio prostowała włosy i powiedziałam jej, żeby się nie zdziwiła jak zobaczy u mnie łupież, a ona zdziwiona mówi, że nie mam -też byłam zdziwiona. zapach mi nie przeszkadza chociaż znam osoby , dla których on jest nieprzyjemny. plusem jest to, że nawet jak komuś zapach będzie przeszkadzał to wraz z umyciem głowy on się ulatnia. serum należy zaaplikować 30 minut przed planowanym umyciem głowy.