Dax Sun, Mleczko ochronne dla dzieci i niemowląt SPF 50

Dax Sun, Mleczko ochronne dla dzieci i niemowląt SPF 50

Mleczko ochronne SPF 50 zapewnia bezpieczeństwo delikatnej skórze dziecka o bardzo jasnej karnacji i wysokiej wrażliwości na promienie słoneczne. Polecane powyżej 6 miesiąca życia. Optymalna ochrona przed promieniowaniem UVA zmniejsza u dziecka ryzyko wystąpienia alergii słonecznych oraz długoterminowych uszkodzeń na poziomie skóry właściwej. Najwyższej jakości, fotostabilny system filtrów UVA/UVB, zgodny ze standardem UE, zapewnia skuteczną ochronę przed oparzeniem słonecznym. Wysoka wodoodporność preparatu zapewnia wyjątkową ochronę skóry również podczas kąpieli. Badania wykazały, że mleczko nie powoduje podrażnienia fototoksycznego. Kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Lekka formuła zawiera peptydy pozyskiwane z nasion bawełny, zabezpiecza skórę dziecka przed niekorzystnym działaniem słońca. D-Panthenol i gliceryna łagodzą podrażnienia, silnie nawilżają oraz chronią przed nadmierną utratą wody i przesuszeniem naskórka. Przebadane klinicznie pod kontrolą pediatryczną i dermatologiczną. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka nr OP-ZF/582/K-2/17.

normalna, wrażliwa, sucha
kremy przeciwsłoneczne
ochronne, pielęgnujące, nawilżające
hipoalergiczna
mleczko
Filtry
30-50

Nie podrażnia cery wrażliwej.

Używam latem, albo po zabiegach, które są fotouczulaające, w te miejsca, które są odsłonięte, zazwyczaj ręce, szyje, nogi. Na twarz bym nie nałożyła bo zapchanie murowane, nie nadaję się do cery trądzikowej - zapcha, jak każdy filtr (dla takiej polecam filtry fizyczne mineralne). Niemniej jednak nie będę pudrować sobie szyi i rąk latem, więc tego używam gdy muszę. Na ciele mnie nie zapycha, nie podrażnia, nie przesusza mojej skóry, więc jestem zadowolona. Nakładam rano i nie ponawiam aplikacji bo potem jak już wracam nie ma silnego słońca. Nie opalam się więc nie wiem jak się sprawdzi w tej roli, unikam słońca, ale stosuję zapobiegawczo. Ciężko mi znaleźć optymalny filtr dla siebie z jak najkrótszym składem, z najmniejszą ilością zapychaczy potencjalnych. Opakowanie jest ładne, filtr jest łatwo dostępny w Rosmanie. Cena jest droga, ale 200 ml to nie tak źle. Choć trzeba nałożyć tego stusunkowo dużo, ale nie używam filtrów cały rok do ciała (nie czuję takiej potrzeby) i wszędzie więc nie jest źle. Aplikator to taki pistolet, wstarczy go nacisnąć, coś jak na broń, i wystrzela. Ma długą datę ważności.