Forever Young, SR-Skincare, Alpha-glow Exfoliating Toner (Tonik złuszczający)

Forever Young, SR-Skincare, Alpha-glow Exfoliating Toner (Tonik złuszczający)

Mieszanka naturalnych kwasów owocowych – jabłko, borówka, cytryna, pomarańcz i papaja. Po aplikacji na skórę kwasy reagują z zewnętrzną warstwą komórek skórnych osłabiając właściwości wiązania lipidów (‘klej’), który trzyma obumarłe komórki razem. Ten mechanizm pozwala na pozbycie się zniszczonej zewnętrznej warstwy skórnej odsłaniając nowe komórki skórne, co daje Twojej skórze nieskazitelny wygląd. Dodatkowo, kwasy alpha hydroxy przedostają się do membran nowych komórek skórnych stymulując je do wytwarzania kolagenu i sprężystych włókien, co poprawia i wzmacnia kondycje skóry.

Pantenol – naturalny odżywczy składnik aktywny. Pantenol zwiększa zawartość wody w skórze i zwiększa produkcję kolagenu.

Oczar wirginijski Hydrosol oczaru wirginijskiego jest stosowany w pielęgnacji skóry. To silny antyoksydant i ma działanie ściągające, co sprawia, że ​​jest bardzo użyteczny w zwalczaniu trądziku. Ma zdolność do usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń z powierzchni skóry.

Woda różana została uznana za bardzo efektywny tonizer i jest używana w kosmetyce do oczyszczania i tonizowania skóry.

Gliceryna naturalny środek pochłaniający wilgoć, który zapewnia zwiększoną wilgoć skóry.

w sprayu
płyn
>100ml
złuszczające

Skład jest w trakcie moderacji.

• Woda, Woda/Wyciąg z Owoców Borówki Czarnej/Wyciąg z Trzciny Cukrowej/Wyciąg z Klonu Srebrzystego/Ekstrakt ze Słodkiej Pomarańczy/Ekstrakt z Cytryny, Gliceryna, Sodium Anisate and Sodium Levulinate, Ekstrakt z Oczaru Wirginijskiego, Kwas Hialuronowy, Panthenol, Sorbian Potas

Godny polecenia.

Bardzo fajny produkt. Nie używam co prawda sprayu do bezpośredniej aplikacji, bo bałabym się, że niechcący podrażnię sobie oczy, ale i tak uważam tę formę dawkowania za udaną. Psikałam sobie po prostu na rękę i dopiero z ręki wmasowywałam tonik w skórę. Kosmetyk ma delikatny, niezauważalny w zasadzie zapach. Zapewnia delikatne złuszczanie, które nie komplikuje za bardzo np. nałożenia makijażu. Ale wymusza jednak dawkę dodatkowego nawilżenia w postaci maseczki, czy żelu nawilżającego na przykład. Chociaż muszę przyznać, że wyczuwa się w jego konsystencji glicerynę, która działaniem nie dopuszcza do nadmiernych przesuszeń. Generalnie to łatwy i wygodny sposób na odmłodzenie naskórka za pomocą kwasów. Moja cera świetnie na niego reagowała, bywała lekko zaczerwienione, przesuszona, ale bez zaostrzonych objawów. Starczył mi na długo, bo na ponad 2 miesiące, chociaż robiłam sobie od niego małe przerwy. Ładnie rozjaśnił koloryt skóry, stała się gładsza i bardziej napięta. Jak dla mnie świetny produkt.