Venus, Nature, Twoja Receptura, Proszek- błoto termalne z glinką i organiczną siarką

Naturalne błota termalne są bogatym źródłem minerałów takich jak: Krzem, Magnez, Wapń, Tytan, Żelazo, Siarka, Fosfor, Sód oraz Potas. Dzięki ich właściwościom skóra odzyskuje elastyczność. Błota stymuluja naturalny system regeneracji naskórka, oczyszczają, łagodzą zaczerwienienia i stany zapalne oraz zapobiegają ich powstawaniu. Dodatkowo błota mają wysoką zdolność absorpcyjną, a dziąki wysokiej zawartości siarczanu glinu, działają zabliźniająco na rany i inne dolegliwości skórne. Chcąc wzmocnić ich działanie produkty zostały wzbogacone o zieloną glinkę wykazującą właściwości antyseptyczne i odżywcze. Stosowana na skórę wchłania zanieczyszczenia, usuwa z niej toksyny, wygładza naskórek delikatnie go złuszczając. Produkt może być używany do wszystkich typów cery zwłaszcza tłustej, trądzikowej i zanieczyszczonej.
Błoto termalne z zieloną glinką i organiczną siarką stosowane na:
twarz- matuje skórę, pomaga usunąć zaskórniki,
ciało - poprawia koloryt skóry i działa ujędrniająco, łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę,
dłonie/stopy - zmiękcza naskórek, oczyszcza, ma własciwości antybakteryjne i odżywcze.

w słoiku
Struktura
bogate
krem
50 – 100ml
sypkie

Oczyszcza i matuje

Uwielbiam maseczki z glinki i ta jak najbardziej trafiła w moje potrzeby. Z proszku robię gęstą papkę, czasami dodaję nieco olejku arganowego dla nawilżenia skóry i kontury twarzy również nieco smaruję olejkiem, bo tam warstwa maseczki jest najcieńsza i najszybciej wysycha, co może prowadzić do podrażnień. Po maseczce twarz jest wyraźnie oczyszczona, skóra bardziej napięta i taka mięciutka w dotyku. Przynajmniej raz w tygodniu bądż raz na dwa tygodnie przygotowuję sobie taką maskę glinkową i zauważyłam również poprawę w kwestii zmatowienia skóry. Ale osobom z wrażliwą cerą radziłabym najpierw sprawdzić na mniejszym fragmencie twarzy czy nie dojdzie do podrażnienia cery i mocnego zaczerwienienia. U mnie sprawdza się bardzo dobrze.

Prosta i skuteczna

Postanowiłam, że spróbuję kupić pół produkt i wykonać maseczkę sama
I to był strzał w dziesiątkę.
Na początek wybrałam najprostszą wersję czyli pyłek (bo taka jest tego konsystencja) zmieszałam w proporcjach 1 do 1 z ciepłą, przegotowaną wodą naprawdę prosta sprawa od razu dostajemy maseczkę, którą możemy nałożyć gdzie się nam podoba ja akurat wybrałam twarz.
Konsystencja ciepłego błota, jest bardzo przyjemna w użyciu. Maseczka pachnie delikatnie... siarką. To trochę taki morski zapach.
Produkt jest uniwersalny. Nadaje się do wszystkich typów cery (zwłaszcza trądzikowej i tłustej), można go stosować na twarz, dłonie, stopy i w ogóle na całe ciało Po jego użyciu skóra jest oczyszczona i wygładzona świetna sprawa to na pewno nie ostatni kupiony przeze mnie kosmetyk z tej serii.
Dodatkowo to na pewno bardziej ekologiczna wersja niż jednorazowe saszetki :)

Oczyszczenie cery

Był to jeden z moich pierwszych półproduktów i zdecydowanie jest godny polecenia. Jako maseczka lub produkt to mycia twarzy delikatnie oczyszcza skórę i wspomaga radzenie sobie z niedoskonałościami. Trzeba uważać na działanie wysuszające, ale łatwo można sobie z nim poradzić, używając innych kosmetyków lub półproduktów.

Trafiony zatopiony

Kupiłam naprawdę przypadkiem, gdyż była "cena na do widzenia" w rossmannie i skusiłam się skuli ceny właśnie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się jakichś super efektów, bo na mnie glinki średnio działają, ale to jest genialne. Staram się używać raz w tygodniu nie częściej, ale efekt oczyszczenia skóry utrzymuje się długo. Odkąd używam tego błotka widzę ogromną różnicę stanu mojej cery i aż ciężko mi w to uwierzyć. Pory są widocznie zmniejszone, wypryski również szybciej się goją, zaczerwienienia znikają. No po prostu cud.
Ja mieszam to błotko z olejkiem z orzechów makadamia i dolewam wody.
Należy pamiętać aby nie robić maseczki metalową łyżeczką, gdyż wtedy dochodzi do reakcji i konsystencja nie będzie zadowalająca.

Magiczny pył ;)

Swego czasu dość dużo inwestowałam w maski, które działały raz lepiej, raz gorzej, ale nie wiele mam takich hitowych. Nie spodziewałam się, że taka doskonałość leży w moich zapasach po jakiejś Rossmannowej promocji.
Po błotko sięgnęłam z ciekawości, trochę się obawiając przesuszenia. Zamknięte jest w niepozornym przezroczystym słoiczku. Na plus zasługuje to, że na kartoniku mamy podpowiedzi jak możemy go używać, ale ja zawsze robię to po swojemu. Mieszam je z hydrolatem i olejkiem lub mleczkiem pszczelim lub wyciągiem roślinnym albo algową maską od Bingospa. Trzymam taką mieszankę na twarzy 15 min, spryskując hydrolatem żeby nie wyschła. Po pierwszym użyciu nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam w lustrze- skóra była wyciszona, wygładzona i pory zmniejszone. Była oczyszczona, ale nie wysuszona. Za to wysuszone i wyciszone krostki i inne zmiany. Wyglądała pięknie, promiennie i zdrowo. Osiągam taki efekt za każdym razem, bez względu jakie składniki dodaję do błota więc to głównie zasługa błotka. Jestem nim zachwycona i na pewno zagości w mojej łazience na stałe

Tak!

Maska stworzona z tego kosmetyku to cudo. Idealnie matowi i wycisza cerę. Błoto mieszam z wodą lub ekstraktem z kilkoma kropelkami oleju. Z olejem nie należy przesadzać bo zamiast maski może wyjść grudkowata paćka. Gdy popełniłam ten błąd nie zraziłam się, zaczęłam testować na różne sposoby i nie zmieniłabym tego produktu na żaden inny. Jedyną wadą jest mała ilość produktu - jeśli stosuje się maskę 2-3 razy w tygodniu znika bardzo szybko. Jednak za tak przystępną cenę mogę to wybaczyć. Naturalne kosmetyki górą!

Najprzyjemniejsze błoto :)

Od dawna słyszę o zbawiennych działaniach glinki i błota termalnego, dlatego połączenie, jakie proponuje Venus musiało się udać. :)

W uroczym słoiczku znajdujemy szarawo-zielonkawy proszek, który należy samemu "przyrządzić" w zależności od tego do jakiego zabiegu planujemy go używać.
Pełen zestaw zawiera: 7 rozmaitych olejków, 3 rodzaje błota, 3 rodzaje soli morskiej z różnymi peelingującymi dodatkami, 3 rodzaje naturalnego masła. Każdy z tych produktów oparty jest na naturalnych składnikach, najwyższej jakości. Klasyczne, z ciemnego szkła buteleczki ozdobione są przepięknymi etykietami, z prostą a jednak wysublimowaną szatą graficzną. Równie elegancko prezentują się małe słoiczki z metalowymi nakrętkami.

Właściwości poszczególnych produktów, ich zastosowanie, przykładowe możliwości połączeń są dokładnie opracowane i opisane na etykietkach. Tworzenie własnych peelingów, balsamów, odżywek czy maseczek nie nastręczało mi żadnych trudności.

Błoto termalne z glinką i organiczną siarką jest idealne do stosowania samodzielnego jak i z innymi kosmetykami.

Błotko fajnie się miesza z innymi składnikami, dobrze się zmywa, w połączeniu z olejem nie zasycha na skorupę, przez co nie podrażnia skóry. Przy zmywaniu nie brudzi wszystkiego dokoła, jak większość maseczek w proszku, które znam. Myślę, że śmiało mogę przyznać, że to mój ulubiony kosmetyk z serii Venus Nature.

Mój hit!

Błoto od Venus Nature to zdecydowanie mój numer jeden. Mam wrażenie, że zostało stworzone specjalnie dla mnie. Z racji tego, że mam problematyczną cerę, takie dogłębne oczyszczenie i ukojenie zaognionych wyprysków jest dla mnie zbawienne. Stosuję je zarówno na twarz, jak i na plecy.
Maseczka ładnie ściąga pory i nadmiar sebum. Trzeba pamiętać, by stosować je z umiarem, gdyż może wysuszać.
Poza tym błoto nie sprawia tyle kłopotu (nie brudzi,łatwo się zmywa), co inne tego typu produkty. Plus za naturalny skład i możliwość pokombinowania z mieszaninami na bazie glinki. Polecam mieszaninę błota z olejkiem z pestek moreli.

Świetne

Uwielbiam wszelakie maseczki, zarówno te gotowe, które kupujemy w saszetkach jak i te, które wykonuję sama w domu i komponuję według własnego uznania pod względem składników. Glinki stosuję często, bardzo je lubię, ponieważ moja cera dobrze je toleruje i przynoszą mi one bardzo dobre efekty. Kiedy tylko zobaczyłam to błoto termalne wiedziałam, że musi być moje. Cena jak za 50g jest dosyć wysoka bo to ok. 20 zł, ale udało mi się kupić ten produkt na wyprzedaży za 5,70 (zmiana grafiki i opakowania). Bardzo przypadł mi do gustu i chętnie sięgnę po kolejne opakowanie, ale w promocji.

OPAKOWANIE

Kartonowe pudełeczko o kolorystyce o grafice kojarzącej się z tematyką Eko to świetne rozwiązanie. Na kartoniku znajdziemy wszystkie potrzebne informacje na temat produktu. Ma on kolor brązowy, kolorowe elementy przedstawiają morskie fale, a całości dopełniają napisy. Glinka zamknięta jest w półprzezroczystym słoiczku wykonanym z plastiku, który wieńczy srerbna zakrętka. Słoiczek jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na wydobycie odpowiedniej ilości glinki bez konieczności wysypywania jej jak to bywa w przypadku saszetek. Tutaj wystarczy otworzyć słoiczek, odmierzyć odpowiednią ilość ze słoiczka za pomocą łyżki i go zamknąć. Wygodne, szybkie i bezproblemowe. Słoiczek zdobi prosta etykietka w stylu charakterystycznym dla marki, znajdziemy na niej nazwę produktu wraz z wymienionymi jego najważniejszymi cechami. Nieco dalej znajduje się dokładny opis właściwości produktu oraz sposób stosowania. Słoiczek jest na tyle praktyczny, że wykorzystam go po życiu kosmetyku do przechowywania innych glinek, które zakupię. Warto nadmienić, że obecnie ten produkt ma nieco inny wygląd tzn. niby szata graficzna jest taka sama, ale zmieniło się opakowanie plastikowe. Moje jest płaskie i szerokie, obecnie mamy wąski, nieco wyższy słoiczek, przy zachowaniu tej samej gramatury.

BŁOTO TERMALNE

Po otwarciu słoiczka ukazuje nam się jasnozielony proszek lekko szarymi, zimnymi podtonami, czyli właśnie błoto termalne. Warto zaznaczyć, że jest to produkt w 100% naturalny, więc nie ma tu żadnej zbędnej chemii. Przygotowywanie maseczki samemu może być kłopotliwe, szczególnie dla osób, które wolą proste i szybkie gotowe maseczki, ale samodzielne stworzenie takiej kompozycji nie jest trudne. Produkt stosuję solo z wodą lub dodaję do niej inne składniki takie jak np. olejki, przeważnie mieszam w specjalnie przygotowanym do tego plastikowym zestawie. Wsypuję, dodaję wody, nieco olejku i nakładam na twarz. Po wymieszaniu glinka zmienia kolor na zielony, w miarę wysychania jaśnieje. Czekam około 10-15 minut i zmywam. Jak to w przypadku glinek zmycie maseczki jest kłopotliwe, trzeba się nieco pomęczyć. Z pomocą przychodzą jednak gąbeczka do twarzy lub silikonowa szczoteczka – z ich pomocą usunięcie glinki jest o wiele prostsze. Mimo takich trudności bez wątpienia warto stosować taki rodzaj maseczek. Po zmyciu skóra jest widocznie nawilżona, jej koloryt jest ujednolicony, a wszelkie niedoskonałości i ślady po nich uspokojone. Cera jest gładka w dotyku, miękka i promienna. Dodatkowo jeśli zastosujemy mieszankę z olejkiem, cera jest bardzo dobrze nawilżona i odżywiona. Produkt bardzo dobrze oczyszcza cerę, świetnie ją matuje, co przy regularnym stosowaniu przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Z produktu jestem bardzo zadowolona, podoba mi się praktyczność, kompleksowy opis, świetne działanie i naturalny skład.

PLUSY:
+ produkt w 100% naturalny
+ praktyczne opakowanie
+ bardzo dobrze opisany słoiczek
+ łatwość przygotowania
+ skóra oczyszczona, wygładzona, uspokojona i promienna
+ wydajność
+ korzystna cena

MINUSY
- wysoka cena

Doskonała

Polecam każdemu! Proszek świetny do robienia maseczek. dodaje kilka kropli oleju z awokado, trochę wody czasem żelu aloesowego albo po prostu samą wodę i nakladam na twarz. po paru minutach zmywam letnią wodą. od razu witać jak pory na nosie się zamykają! bylam w szoku za pierwszym razem i w sumie jestem nadal :)
zapach średni, ale przy takich efektach nie przeszkadza mi zbytnio.
czuję lekkie napięcie skory po uzyciu, ale mam cerę przesuszoną więc w sumie zawsze bez tłustego kremu moja skóra jest napięta.
warto spróbować. proszek jest wydajny i tani.