Venus, Nature, Twoja Receptura, Proszek- błoto termalne z glinką i organiczną siarką

Naturalne błota termalne są bogatym źródłem minerałów takich jak: Krzem, Magnez, Wapń, Tytan, Żelazo, Siarka, Fosfor, Sód oraz Potas. Dzięki ich właściwościom skóra odzyskuje elastyczność. Błota stymuluja naturalny system regeneracji naskórka, oczyszczają, łagodzą zaczerwienienia i stany zapalne oraz zapobiegają ich powstawaniu. Dodatkowo błota mają wysoką zdolność absorpcyjną, a dziąki wysokiej zawartości siarczanu glinu, działają zabliźniająco na rany i inne dolegliwości skórne. Chcąc wzmocnić ich działanie produkty zostały wzbogacone o zieloną glinkę wykazującą właściwości antyseptyczne i odżywcze. Stosowana na skórę wchłania zanieczyszczenia, usuwa z niej toksyny, wygładza naskórek delikatnie go złuszczając. Produkt może być używany do wszystkich typów cery zwłaszcza tłustej, trądzikowej i zanieczyszczonej.
Błoto termalne z zieloną glinką i organiczną siarką stosowane na:
twarz- matuje skórę, pomaga usunąć zaskórniki,
ciało - poprawia koloryt skóry i działa ujędrniająco, łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę,
dłonie/stopy - zmiękcza naskórek, oczyszcza, ma własciwości antybakteryjne i odżywcze.

w słoiku
Struktura
bogate
krem
50 – 100ml
sypkie

Fajna

Bardzo fajna glinka z błotkiem. Dobrze oczyszcza, wygładza i uspokaja cerę. Lubię dodawać do niej rożne olejki i ekstrakty. Ciężko się zmywa i robi bałagan ale warta zachodu. Polecam do cery mieszanej i problematycznej.

Z błotem mi do twarzy

Bardzo miły kosmetyk do pielęgnacji cery mieszanej. Mieszankę przygotowuje się w bardzo łatwy sposób z proszku zawierającego między innymi glinkę i organiczną siarkę. Produkt bardzo ładnie rozprowadza się na skórze, jest wydajny, nie odpada. Cera po umyciu jest gładka, odżywiona, świeża. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam znaczne zmniejszenie się zaskórników oraz częstotliwości pojawiania się pryszczy. Przy czym błoto nie wysusza skóry tylko ją odżywia.

polecam

Stosuje błoto termalne coedziennie przed spaniem. Idealnie oczyszcza skórę, mam po użyciu lekkie mrowienie ale to chyba dobre oznaki. Po zmyciu skóra jest wyraźnie miękksza i delikatniejsza

Skóra oczyszczona i zdrowa

Uwielbiam ten produkt. Trochę przy użyciu mnie szczypie skóra ale zdążyłam się do tego przyzwyczaić. Mam skórę wrażliwą. Skóra jest ładnie oczyszczona i taka... rześka. Dodatkowo błotko ma wiele składników mineralnych, które równoważą kondycję skóry. Polecam.

Cera mieszana, z tendencją do przesuszania.

Jak przystało na typowego chemika uwielbiam sama komponować rożnego rodzaju maseczki. Często więc sięgam po tego typu produkty. Jestem również zwolenniczką ,,bio" kosmetyków, bez zbędnych chemikaliów. O tym produkcie dowiedziałam się przeglądając forum wizaz.pl , a zachęcona licznymi dobrymi opiniami zakupiłam przy najbliższej okazji.

Całość zamknięta jest w odkręcanym słoiczku. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje. Proszek jest dosyć sypki, ale z łatwością ,,miesza" się z innymi produktami. Ja często dorzucam różnego rodzaju olejki, które odpowiednio nawilżają moją skórę i zapobiegają nadmiernemu ściągnięciu skóry po zastosowaniu maseczki.

Na twarzy szybko zastyga i nigdzie nie spływa. Niestety ze zmywaniem jest troszkę zabawy, ale taki urok glinek.
Efekty moim zdaniem są zauważalne już po pierwszym zastosowaniu. Cera jest wyciszona i ukojona. Zaczerwienienia stają się bledsze i mniej widoczne, a skóra jest gładka i miękka w dotyku. Glinka ma to do siebie, że może lekko wysuszać, ale z dodatkiem odpowiednich olejków zapobiegniemy uczuciu ściągnięcia.
Z czasem kondycja cery mocno się poprawiła. Uważam,że świetnie sprawdzi się u osób z cerą trądzikową, tłustą, ponieważ bogactwo naturalnych składników nie zapcha, ale poprawi stan cery.

Cena początkowo lekko odstrasza, ale często można upolować ją na różnego rodzaju promocjach. Niestety za naturalne kosmetyki trzeba zapłacić trochę drożej, ale na pewno wpłynie to dobrze na stan naszej cery, ale również nasze zdrowie.

Polecam!

Te błotko trafiło mi idealnie w twarz. Używam go na cerę zawsze z jakimś olejkiem z Venus, używałam z orzechów makadamia, ale ostatanio z olejkiem z pestek moreli i także się sprawdza. Po wymieszaniu robi się papka, którą bardzo łatwo nałożyć na twarz. Po zmyciu skóra jest mega mięciutka, odbarwienia automatycznie są zniwelowane, skóra mojej twarzy robi się lekko zmatowiona i jednolita. Przy okazji dobrze oczyszcza i nawilza, miedzy innymi tez dzięki olejkowi. Te połączenie bardzo mi służy, przede wszystkim na twarz, ponieważ na inne części ciała już nie próbowałam:) Także szczerze polecam:) Wystarczy raz w tygodniu i efekty jest widoczny

Oczyszcza i matuje

Uwielbiam maseczki z glinki i ta jak najbardziej trafiła w moje potrzeby. Z proszku robię gęstą papkę, czasami dodaję nieco olejku arganowego dla nawilżenia skóry i kontury twarzy również nieco smaruję olejkiem, bo tam warstwa maseczki jest najcieńsza i najszybciej wysycha, co może prowadzić do podrażnień. Po maseczce twarz jest wyraźnie oczyszczona, skóra bardziej napięta i taka mięciutka w dotyku. Przynajmniej raz w tygodniu bądż raz na dwa tygodnie przygotowuję sobie taką maskę glinkową i zauważyłam również poprawę w kwestii zmatowienia skóry. Ale osobom z wrażliwą cerą radziłabym najpierw sprawdzić na mniejszym fragmencie twarzy czy nie dojdzie do podrażnienia cery i mocnego zaczerwienienia. U mnie sprawdza się bardzo dobrze.

Prosta i skuteczna

Postanowiłam, że spróbuję kupić pół produkt i wykonać maseczkę sama
I to był strzał w dziesiątkę.
Na początek wybrałam najprostszą wersję czyli pyłek (bo taka jest tego konsystencja) zmieszałam w proporcjach 1 do 1 z ciepłą, przegotowaną wodą naprawdę prosta sprawa od razu dostajemy maseczkę, którą możemy nałożyć gdzie się nam podoba ja akurat wybrałam twarz.
Konsystencja ciepłego błota, jest bardzo przyjemna w użyciu. Maseczka pachnie delikatnie... siarką. To trochę taki morski zapach.
Produkt jest uniwersalny. Nadaje się do wszystkich typów cery (zwłaszcza trądzikowej i tłustej), można go stosować na twarz, dłonie, stopy i w ogóle na całe ciało Po jego użyciu skóra jest oczyszczona i wygładzona świetna sprawa to na pewno nie ostatni kupiony przeze mnie kosmetyk z tej serii.
Dodatkowo to na pewno bardziej ekologiczna wersja niż jednorazowe saszetki :)

Oczyszczenie cery

Był to jeden z moich pierwszych półproduktów i zdecydowanie jest godny polecenia. Jako maseczka lub produkt to mycia twarzy delikatnie oczyszcza skórę i wspomaga radzenie sobie z niedoskonałościami. Trzeba uważać na działanie wysuszające, ale łatwo można sobie z nim poradzić, używając innych kosmetyków lub półproduktów.

Trafiony zatopiony

Kupiłam naprawdę przypadkiem, gdyż była "cena na do widzenia" w rossmannie i skusiłam się skuli ceny właśnie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się jakichś super efektów, bo na mnie glinki średnio działają, ale to jest genialne. Staram się używać raz w tygodniu nie częściej, ale efekt oczyszczenia skóry utrzymuje się długo. Odkąd używam tego błotka widzę ogromną różnicę stanu mojej cery i aż ciężko mi w to uwierzyć. Pory są widocznie zmniejszone, wypryski również szybciej się goją, zaczerwienienia znikają. No po prostu cud.
Ja mieszam to błotko z olejkiem z orzechów makadamia i dolewam wody.
Należy pamiętać aby nie robić maseczki metalową łyżeczką, gdyż wtedy dochodzi do reakcji i konsystencja nie będzie zadowalająca.

Magiczny pył ;)

Swego czasu dość dużo inwestowałam w maski, które działały raz lepiej, raz gorzej, ale nie wiele mam takich hitowych. Nie spodziewałam się, że taka doskonałość leży w moich zapasach po jakiejś Rossmannowej promocji.
Po błotko sięgnęłam z ciekawości, trochę się obawiając przesuszenia. Zamknięte jest w niepozornym przezroczystym słoiczku. Na plus zasługuje to, że na kartoniku mamy podpowiedzi jak możemy go używać, ale ja zawsze robię to po swojemu. Mieszam je z hydrolatem i olejkiem lub mleczkiem pszczelim lub wyciągiem roślinnym albo algową maską od Bingospa. Trzymam taką mieszankę na twarzy 15 min, spryskując hydrolatem żeby nie wyschła. Po pierwszym użyciu nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam w lustrze- skóra była wyciszona, wygładzona i pory zmniejszone. Była oczyszczona, ale nie wysuszona. Za to wysuszone i wyciszone krostki i inne zmiany. Wyglądała pięknie, promiennie i zdrowo. Osiągam taki efekt za każdym razem, bez względu jakie składniki dodaję do błota więc to głównie zasługa błotka. Jestem nim zachwycona i na pewno zagości w mojej łazience na stałe

Tak!

Maska stworzona z tego kosmetyku to cudo. Idealnie matowi i wycisza cerę. Błoto mieszam z wodą lub ekstraktem z kilkoma kropelkami oleju. Z olejem nie należy przesadzać bo zamiast maski może wyjść grudkowata paćka. Gdy popełniłam ten błąd nie zraziłam się, zaczęłam testować na różne sposoby i nie zmieniłabym tego produktu na żaden inny. Jedyną wadą jest mała ilość produktu - jeśli stosuje się maskę 2-3 razy w tygodniu znika bardzo szybko. Jednak za tak przystępną cenę mogę to wybaczyć. Naturalne kosmetyki górą!