L`Oreal Paris, Skin Expert, Czysta Glinka, Maska złuszczająco - wygładzająca

L`Oreal Paris, Skin Expert, Czysta Glinka, Maska złuszczająco - wygładzająca

Złuszczająco - wygładzająca maska do twarzy zawierająca w swoje formule 3 mineralne glinki:
-kaolin - tóra absorbuje zanieczyszczenia i nadmiar sebum,
- montmorylonit - pomaga zredukować niedoskonałości,
- ghassoul - rozjaśnia skórę.
Formuła z drobinkami została wzbogacona w ekstrakt z czerwonych alg, aby złuszczyć i wygładzić skórę, jednocześnie nie wysuszając jej. Skóra jest bardziej miękka i gładsza, a niedoskonałości są mniej widoczne.
Produkt testowany dermatologicznie.

Ulubieniec wśród masek!

Maska ma na celu wygładzić skórę, jednocześnie oczyścić i zabiera nadmiar sebum. Czy rzeczywiście się tak dzieje? Otóż tak !! Maska ma w sobie drobinki, które dodatkowo wspomogą działanie. Jeśli chodzi o wygładzenie jest ono widoczne już po pierwszym zastosowaniu maski, cera dodatkowo jest bardziej promienna można rzec, że rozświetlona. Dodatkowo pięknie oczyszczona. Po zastosowaniu czuć wyraźnie świeżość cery. Pozostaje również gładka i delikatna w dotyku. Produkt ma kolor pomarańczowo/brązowy. Maskę trzyma się ok 5-10 minut. Natomiast samo zmycie maski nie jest w ogóle problematycznie, bardzo łatwo schodzi. Na samym opakowaniu jest informacja, ze starczy na 10 aplikacji aczkolwiek nie sugerujcie się tym bo starczy na o wiele więcej! Oczywiście zależy ile samej maski należycie na skore, ale tez nie ma potrzeby nakładać bardzo grubej warstwy. Więc zakup maski bardzo się opłaca. Mieści się w wygodnym małym SZKLANYM pojemniczku (jak krem) z którego łatwo wziąć maseczkę i nałożyć na twarz. Maska nie podrażniła mnie w ogóle.

Fajna konsystencja

To kolejna moja ulubiona maseczka z tej serii glinkowych Loreal. Maseczka ma super konsystencje i kolor. :) Po nałożeniu i wmasowaniu tej maski daje najlepsze rezultaty. Złuszcza, doskonale oczyszcza, usuwa nadmiar sebum i matuje skórę. Po zmyciu skóra jest miękka i aksamitna. Nie podrażnia mojej skóry i zmniejsza pory. Używam jej zawsze jak tylko widzę, że moja skóra wydziela za dużo sebum i jest w kiepskiej kondycji.

U mnie się sprawdza

Maska ma ładne opakowanie. Wygląda bardzo elegancko i do tego jest funkcjonalne. Podoba mi się jej zapach jak i działanie, o którym za chwilę wspomnę. Maseczka ma gęstą konsystencję. Bardzo dobrze rozprowadza się na skórze. Nie spływa z niej. Po rekomendowanym czasie przez producenta zmywam maskę z twarzy. Zmywanie jest nieco uporczywe. Łatwo się pobrudzić. Należy uzbroić się w cierpliwość. Zaś gdy już usuniemy produkt z twarzy możemy cieszyć się oczyszczoną i wygładzoną skórą. Maska ma w sobie drobinki dzięki czemu pełni również funkcję peelingującą. Uważam to za dodatkowy atut. Generalnie produkt bardzo przypadł mi do gustu. Moja twarz po jego stosowaniu jest gładka w dotyku oraz wygląda zdrowo. Nie jest podrażniona. Dobrze odpowiada na potrzeby mojej skóry. Na pewno stanie się stałym bywalcem w mojej kosmetyczce.

Lubię ją

Maska znajduje się w ładnie wyglądającym słoiczku - chociaż jego kwadratowość sprawia, że z kątów ciężej wydostać produkt. Ma ładny zapach, ale jest on stanwczo zbyt intensywny. Maska ma piekny ceglasty kolor, jest gęsta i zawiera peelingujące drobinki, które ładnie masują twarz podczas aplikacji i zmywania. Nie zastyga na wiór - tak jak większość masek z glinkami, nawet jeżeli się ją zostawi na twarzy trochę dłużej niż zaleca producent. Zmywanie chwilę trwa, ale tragedii nie ma.

Przy zmywaniu od razu można wyczuć, że skóra jest bardziej gładka i miękka. Redukuje nadmiar sebum - na następny dzień po użyciu, cera jest zmatowiona, niestety nie jest to efekt długotrwały.

Jeżeli chodzi o wydajność, to pokrywa się z tym co pisze producent, czyli starcza na 10 aplikacji. Cena regularna wydaje się odrobinę za wysoka, ale jeżeli przeliczymy ją na ilość aplikacji, to wychodzi to cąłkiem rozsądnie, no i zawsze można polowac na promocję.

Maskę warto wypróbować. Sama na razie do niej nie wrócę ponieważ chciałabym wypróbowac inne maski z serii.

Przeciętny efekt

Zacznę od składu, w środku znajdziemy trzy składniki, które wspierają skórę suchą, odżywczą glinkę oraz witaminę E, która działa przeciwstarzeniowo. Skład nie jest wybitny, są dwa silikony, trochę zapychaczy i alergen. Jednak mogło być gorzej. Z drugiej strony zastanówmy się o ile lepiej zareagowałaby skórą potraktowana naturalną glinką, lub nawet mieszanką ich trzech z hydrolatem? O ile mniej niepotrzebnych substancji by na niej wylądowało? Pod rozwagę.
Konsystencja jest bardzo dobra, nic nie spływa, w miarę szybko zasycha. Jak w przypadku glinek, trochę trudno usunąć je z twarzy. Produkt trzymałam na twarzy 15-20 minut im dłużej tym bardziej wydawało mi się, że podrażniam skórę. Drobinki zawarte w masce są spore i dość drażniące, jako posiadaczka celi wrażliwej wolę delikatniejsze peelingi. Dlatego też starałam się dość łagodnie podchodzić do nakładania tego produktu bez użycia dużej siły i niepotrzebnego pocierania wrażliwych miejsc. Przy delikatnym stosowaniu brakowało mi takiego efektu złuszczenia, blasku, który otrzymuje speelingowana cera. Gdybym jednak używała jej mocniej obawiam się, że produkt bardzo by mnie podrażnił .Z innych cech nie odpowiadał mi zapach, zbyt perfumeryjny, mocny. Mnie osobiście drażnił, Samo opakowanie produktu jest super, takie luksusowe, ciężkie, ładnie wygląda na półce (snobka alarm).
Najważniejsze są jednak efekty, a te był raczej krótkotrwałe. Maska lekko rozjaśnia koloryt, sprawia, że buzia jest gładziutka, ale mimo regularnego stosowania efekt jednorazowego stosowania nie utrzymywał się zbyt długo. Spełnia jednak zadanie określone przez producenta i nie zarzucę jej, że nie wygładza skóry. Najbardziej liczyłam jednak na efekt oczyszczenia i redukcji sebum. W przypadku tego pierwszego, nie zauważyłam praktycznie żadnych zmian w wyglądzie cery, nie redukowała powstałych niedoskonałości, nie oczyszczała porów. Sebum natomiast, znikało z twarzy tylko na krótką chwilę, jak po zwyczajnym oczyszczaniu.

Dobra maska

Maske zakupilam na promocji w Naturze za ok 20 zł. Maska wystarczyła mi na ok 20 użyć, czyli dwa razy tyle, niż sugeruje producent. Maske nakłada się przyjemnie, ma konsystencję pasty, ale nie tępej. Po jej użyciu skóra jest miękka i gładka, a pory zmniejszone. Dzięki drobinkom peelingujacym można podczas jej zmywania pozbyć się także martwego naskórka. Maska pięknie pachnie. Skóra po niej jest rozświetlona i promienna. Maska jest w małym, porecznym i szklanym słoiczku, dzięki czemu zajmuje mało miejsca.

Cudowna

Kupiłam całą serie tych masek, ale ta robi na mnie najlepsze wrażenie. Ukrywa pory, minimalizuje wydzielanie się sebum, cera po niej od razu wygląda lepiej, zdrowiej. Zmiękcza skórę twarzy. Peelinguje, doskonale oczyszcza.
Jedynie czego nie robi to nie nawilża, jeśli jeszcze do tego wszystkiego doszłoby nawilżenie to używałabym jej codziennie.
Dla przyjemniejsze aplikacji używam pędzelka, dzięki czemu starcza na dłużej.

Polecam przed makijazem, na większe wyjscia, kiedy potrzebujemy aby skóra wyglądała nieskazitelnie.

O mamuniu!

Heh, Loreal i jego glinki. Można kochać, można nienawidzić. I tak właśnie jest w tym przypadku. Kocham maskę czarną. Z tej miłości kupiłam zieloną i właśnie tę. Zielona jeszcze ujdzie, ale ta - tej szczerze nienawidzę. Ale od początku.

Maseczkę dostajemy w zafoliowanym pudełeczku, przez które widać słoiczek i sam produkt. Po otwarciu kartonika widać szklany słoiczek, który pięknie prezentuje się na toaletce lub łazienkowej półce. Po odkręceniu słoiczka ukazuje się czerwono - ceglany kolor produktu, ładnie pachnący. Aplikacja maseczki przebiega bez problemu, wyczuwalne są małe drobinki, które podczas zmywania drapią przyjemnie masując skórę. Jednak jestem bardzo rozczarowana działaniem tej maseczki. Po pierwsze: maseczka wcale nie wygładza mojej skóry - nadal jest ona szorstka i jakby totalnie odwodniona. Ale największy dramat jest kiedy ją zmyję - skóra jest zabarwiona na lekko czerwono - pomarańczowy odcień, który u mnie się utrzymuje do kolejnego mycia twarzy i to dość inwazyjnego , bo nie jest to łatwe do zmycia.
Do zalet produktu mogę zaliczyć dostępność, wydajność, ładny zapach, gustowne opakowanie, nawet znośna cena w przeliczeniu na wydajność.
Wady to niestety to odwodnienie skóry i jej zabarwienie.
Szkoda wielka, bo Loreal jest jedną z moich ulubionych marek.

Używa produktu od: próbka

Totalna masakra!

Produkt kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami. Po powrocie do domu od razu zmyłam makijaż, umyłam twarz i przystąpiłam do aplikacji. Zacznę od opakowania: maseczka zamknięta jest w ładnym, szklanym słoiczku.
Ma delikatny świeży zapach. I na tym jej plusy się kończą. Następnego dnia po aplikacji maseczki dostałam okropnego trądziku i uczulenia. Na całej mojej twarzy były ropne gule, zaskórniki i czerwone plamy.Byłam załamana, ponieważ nigdy przed tem nie miałam problemu z niedoskonałościami. Udałam się od razu do dermatologa, który stwierdził trądzik kosmetyczny i uczulenie. Doprowadzenie mojej cery do porządku zajęło mi ponad dwa tygodnie, w tym kilka nieprzespanych nocy, masę nerwów, stresu i płaczu.

Czerwona twarz

Maska wygląda na porządną. Opakowanie eleganckie w szklanym słoiczku. Maseczke dostałam w prezencie, szybciutko poszłam przetestować. Po pierwszej aplikacji według zaleceń producenta zauważyłam zmatowienie twarzy, także maseczka nadawałaby się przed makijażem. Wyczuwalne są w niej drobinki peelingujące, zapach jak dla mnie dziwny, raczej nieprzyjemny. Podczas drugiego zastosowania zaraz po nałożeniu czułam szczypanie twarzy, które się nasilało. Maseczke zmyłam a twarz zastałam czerwoną, odczuwając pieczenie. Boję się użyć kolejny raz, także nie wiem czy daje efekty obiecane przez producenta.

Mnie uczuliła :(

Jako, że polubiłam się wcześniej z maska z tej samej serii tylko czarna detoksykująco-rozświetlającą postanowiłam zakupić i tą, zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami.

Maska tak samo zamknięta w eleganckim szklanym pudełeczku. O kolorze brudno czerwono- pomarańczowym.
Posiada zarówno widoczne jak i wyczuwalne granulki peelingujące.
Zapach jak dla mnie wyjątkowo mocny, męczący wręcz drażniący. Mało przyjemny.

Maskę samą w sobie nakłada się przyjemnie przy pomocy pędzelka, bez większych trudności.
Wygląda na wydajną.

Po nałożeniu od razu czułam szczypanie ale było delikatne dlatego nie zmyłam jej od razu i to był błąd. Niestety uczuliła mnie. Wyskoczyły mi po niej widoczne czerwone placki na policzkach. Pierwsza myśl, delikatne podrażnienie, zdarza się. Jednak po dotknięciu twarzy od razu stwierdziłam brak obiecanej gładkości a jedynie szorstkość i uczulenie.

Średniak

Maska ma przyjemną konsystencję z delikatnymi drobinkami, dzięki czemu zmywając maskę robimy jednocześnie peeling.
Po nałożeniu jej za pierwszym razem czułam delikatne szczypanie, które jednak bardzo szybko minęło. Maskę trzymałam na twarzy trochę dłużej niż zalecał producent a mimo to nie miałam później żadnych podrażnień ani zaczerwienień. Stosowałam ją zazwyczaj 2 razy w tygodniu, tak jak jest to zalecane i cera była faktycznie gładsza oraz bardziej matowa ale nie zauważyłam zwężenia porów ani ujednolicenia kolorytu, co było obiecywane w opisie.
Co prawda na opakowaniu jest napisane że maska starcza na 10 użyć, jednak wydaje mi się, że wtedy trzeba by było ją nakładać bardzo grubą warstwą. Mi spokojnie wystarczyła na 20-25 użyć.
Opakowanie jest bardzo solidne i dobrze wykonane, nie miałam żadnego problemu z wydobyciem produktu z opakowania.
Ta maska nie jest niczym innowacyjnym i myślę, że w tej cenie można znaleźć coś, co lepiej będzie spełniało swoje zadanie.