Biocosmetics, Glinka zielona

Biocosmetics, Glinka zielona

Glinka ma działanie bakteriobójcze, zabliźniające i dezynfekujące. Pochłania nadmiar sebum i toksyn. Wchłania zanieczyszczenia, złuszcza naskórek.
Glinka zielona ma działanie bakteriobojcze, remineralizujące, odtruwające, zabliźniające i stymulujące funkcje organizmu. Produkt ma właściwości dezynfekujące i odżywcze, dzięki czemu doskonale oczyszcza skórę z toksyn i nadmiaru sebum. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Produkt delikatnie złuszcza naskórek i wygładza go. Zmniejsza zmarszczki i hamuje proces ich powstawania. Glinka zielona świetnie nadaje się w przypadku drobnych skaleczeń, ran czy ugryzień komarów, ponieważ przyspiesza gojenie i przyczynia się do wyrównania pH do wartości przyjaznej dla skóry. Glinka nadaje się dla cery tłustej, trądzikowatej i łojotokowej, ponieważ zamyka rozszerzone pory i zapobiega tworzeniu się zaskórników. Glinka ta jest też ważnym składnikiem opóźniającym procesy starzenia skóry, do spłycania zmarszczek, wygładzania i regeneracji cery oraz jako delikatny peeling. Kosmetyk ma także właściwości ujędrniające.
Sposób użycia: do suchej glinki dolewamy taką ilość wody, aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany, po czym nakładamy na wybrany obszar. Wskazane jest aby nie doprowadzać do wyschnięcia maski (można np. spryskiwać ją wodą termalną lub nałożyć grubą warstwę).

sypkie
antybakteryjne, matujące
w saszetce
50 – 100ml

Fajna

Mam cerę tłustą, trądzikową
Bardzo dobrze oczyszcza skórę. Używam jej raz w tygodniu. Zmniejsza ilość pojawiających się wyprysków. Ładnie wygładza skórę. Bardzo wydajna oraz dobra cena.
Trzeba pamiętać o spryskiwaniu co jakiś czas skóry aby nie dać jej zaschnąć. Może to spowodować ściągniecię oraz wysuszenie.

Cud dla skóry zanieczyszczonej i włosów

Glinka to jeden z moich ulubionych produktów do włosów i pielęgnacji twarzy. Tu mamy spore opakowanie czyli 100gram glinki za jakieś 7zł czyli dosyć tanio.
Glinka ta ma świetne właściwości oczyszczające. Aby nie ściągała twarzy robię z niej maseczke z dodatkiem miodu lub jogurtu naturalnego. Pięknie oczyszcza i matowi cerę. Dosypana do szamponu świetnie radzi sobie z łupieżem.

Dobre działanie

Glinkę stosuje razem z jogurtem naturalnym dzięki temu konsystencja jest gęstsza i nie spływa tak łatwo z buzi. Ponadto jogurt wolniej zasycha co jest ważne w przypadku glinki.
Tak zrobioną maseczkę trzymam ok. 15 minut po czym zmywam letnią wodą.
Twarz po stosowaniu wygląda fajnie- doskonale oczyszcza oraz zwęża nasze pory. Dodatkowo zauważyłam, że po regularnym nakładaniu takiej maseczki na mojej buzi pojawia się mniej wyprysków.
Polecam :)

ok (;

Glinki pokochałam kilka lat temu, ale miałam przestój w ich używaniu na rzecz gotowych maseczek, wygoda górą. ;) Jednak ostatnio postanowiłam wrócić do tych naturalnych produktów i jestem zadowolona. Glinki zielonej jeszcze nie miałam wcześniej, ale gotowe maski z jej zawartością dobrze działały na moją cerę, stąd jej zakup. I co zauważyłam to poprawa cery, bo jakiś czas zmagałam się z wypryskami, które wcześniej bywały u mnie sporadycznie. Po kilku użyciach widzę ukojenie twarzy pod tym względem, zmiany są wyciszone. Produkcja sebum, ciężko powiedzieć, bo mam cerę suchą i wrażliwą, więc nie ma czego zmniejszać, ale jakiegoś dodatkowego przesuszenia nie zauważyłam. Wraz z peelingiem enzymatycznym w proszku bardzo polepszył mi buzię pod względem zminimalizowania suchych skórek, ja nie mogę stosować peelingów mechanicznych, a sama glinka także ma te właściwości złuszczające w delikatny sposób. Czy wygładza, zaraz po zmyciu nakładam tonik i krem/serum, ale w ostatnim czasie odczuwam i namacalnie czuję super gładkość skóry.

Genialna dla cery trądzikowych

BIOCOSETICS – glinka zielona 100g

• Opakowanie: plastikowa saszetka, jednak wygodniejszy jest dla mnie słoiczek

• Konsystencja: mamy tutaj zielony proszek, do samodzielnego wymieszania z wodą. Zapach typowy dla glinki.

• Działanie: jestem ogromną zwolenniczką zielonych glinek! Uwielbiam ich za niesamowity oczyszczenie i natychmiastowe efekty po zmyciu. Nie możemy zapominać o niedopuszczeniu glinki do wyschnięcia na twarzy, ponieważ może podrażnić skórę. Ja sobie przelewam wodę do pustej buteleczki z atomizerem. Po systematycznym stosowaniu zauważyłam zwężenie porów i mniejsze występowanie niedoskonałości. Moja skóra kocha zieloną glinkę! Używam jej raz w tygodniu. Po maseczce stosuję coś bardziej nawilżającego w postaci maski lub kremu.

• Opinia: Produkt ten jest idealny dla pielęgnacji cery trądzikowej. Skóra po glince jest świetnie oczyszczona, produkt wspomaga gojenie stanów zapalnych. Jest prosta w wykonaniu, tania i daje świetne natychmiastowe efekty. Polecam z całego serduszka.

Rewelacyjna ;)

Maseczka z glinką ma sypką, zieloną konsystencję o dość intensywnym zapachu. Rozrabia się ją w proporcjach 3:2 ( 3 mini łyżeczki maski + 2 mini łyżeczki wody). Maseczka bardzo szybko się wiąże, co pozwala na prawie natychmiastowe jej nałożenie. Trzeba jednak uważać z czasem, im dłużej zostawiamy maseczkę tym szybciej ona zachnie. Dlatego bardzo istotny jest czas który poświęcamy na samo przygotowanie produktu.

Nakładamy ja na czystą skórę jednak nie przesadnie wysuszoną. Maseczka może podrażnić cerę i tak już wyszorowaną delikatną cerę twarzy. Ja to robię najczęściej po zmyciu makijażu płynem miceralnym i lekko przemywam ja żelem oczyszczającym. Warto pamiętać o umyciu się ciepłą wodą aby otworzyć trochę pory albo chociaż przepłukać nią twarz tuż przed nałożeniem. Moim zdaniem wtedy maseczka znacznie szybciej wnika w skórę. Tak przygotowaną cerę osuszamy i nakładamy na nią produkt.

Osobiście, zawszę odczekuje maseczką jakieś 20-30 minut, póki absolutnie nie będzie się kruszyć. Moim zdaniem wtedy efekt jest zdecydowanie bardziej korzystny niż przy utrzymywaniu maseczki stale nawilżonej. Następnie zmywam ją kilkoma wacikami, co jest bardzo łatwe, gdyż maseczka jest o wiele bardziej łatwa do zmycia gdy już absolutnie odkrusza się od cery. Podczas pielęgnacji trzeba pamiętać o całkowitym zakazie poruszania twarzą (nie jeść, nie pić) kiedy maseczka się utwardza. Zafundujmy sobie te 20 minut absolutnego chillu ;)

Po zmyciu cera jest absolutnie rozświetlona i bardzo zrownoważona kolorystycznie. A przede wszystkim, niesamowicie oczyszczona! Na moim nosie, skupisku zaskórników zostają same pustki! Zaczerwienienia są zdecydowanie rozjaśnione, pryszcze zasuszone. Maseczka jest skuteczniejsza niż jakikolwiek peeling, którego używam i zdecydowanie bardziej przyjemna w użytkowaniu.

Warto wspomnieć o wydajności produktu. Jedna saszetka przy jednotygodniowym użytkowaniu starcza mi spokojnie na pół roku. Grunt, to nauczyć się odpowiednio dobierac proporcje glinki według własnych upodobań.

Do wad mogę zaliczyć to, jak szybko zasycha i trzeba się spieszyć z nałożeniem. Również jej rozrobienie wymaga czasu i dokładności.
Jest to jednak mała cena za tak świetne efekty. Produkt zdecydowanie zasłużył na większą rozpoznawalność. Jestem zdziwiona, że jest tak mało popularna na tym portalu. Byłam pewna, że będzie miała conajmniej kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy pod opisem.
No cóż...
Powiem tylko, że naprawdę nie ma co się wahać z zakupem ! W szczególności, jak masz cerę tłustą i nie możesz uporać się z trądzikiem. Wtedy ta maseczka jest dedykowana dla Ciebie ;)

Najlepsza!

Zawsze używałam już gotowych glinek w saszetkach, jednak nie odpowiadało mi to że były chamsko perfumowane i czasami piekła mnie skóra po nich.
Pomyślałam że czas w końcu wypróbować czystą glinkę. Padło na tą i to był najlepszy wybór.
Na opakowaniu brakuje informacji w jakich proporcjach przygotować glinkę, jednak sądzę, że nie jest to duży problem wyszukać w internecie sposób przygotowania :)
Glinkę można łatwo przygotować mieszając ją z wodą, trzeba tylko uważać by nie dodać za dużo wody bo będzie zbyt płynna.
Glinkę nakładam na 10-15 min i uwaga WAŻNE by nie doprowadzić do wysychania glinki, trzeba ją spryskiwać by była cały czas mokra ( w salonach leży sie z glinka pod wapozonem, dzięki czemu jest ona caly czas mokra).
Warte zapamiętania, ponieważ doprowadzając glinkę do wysychania otrzymujemy później efekt odwrotny do zamierzonego, skóra będzie podrażniona, wysuszona.
A teraz przejdźmy do efektów jakie daje nam glinka:
Przede wszystkim skóra jest widocznie oczyszczona, uspokojona, pory naprawdę są widocznie zmniejszone! Posiadam skórę tłustą, a regularnie stosowanie maski pomaga w mniejszym wydzielaniu sebum.
Ja swoją kupuję na stronie ezebra. Cena jest naprawdę dobra w porównaniu do tego ile porcji maseczki z niej przygotujemy. Spokojnie starczy na na kilka-kilkanaście razy, w zależności czy aplikujemy ją na całą twarz, czy tylko na strefę T. Super też jest to, że możemy ją szczelnie zamknąć i zawsze przygotować świeża porcję .
Naprawdę warto wypróbować.

najlepsza na rynku

Na początku miałam problem z uzyskaniem odpowiedniej konsystencji, ponieważ producent nie pisze w jakich proporcjach glinkę wymieszać z wodą. Ale po nałożeniu na twarz i zmyciu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Glinka zmieniła kolor wągrów z czarnych na biały przez co stały się mniej widoczne, część została skutecznie oczyszczona. Testowałam wiele glinek innych firm i wracam do tej z podkulonym ogonem.

5/5

+ oczyszcza skórę
+ regeneruje skórę
+ zasusza krosty (punktowo pozostawiona na noc)
+ delikatnie peelinguje skórę
+ niweluje nieprzyjemny zapach z ust (przy myciu zębów)
+ oczyszcza skórę głowy (maseczka na skalp)
+ cena

Produkt kupuję razem z kwasem glikolowym danej marki. Są to jedyne produkty peelingujące, których używam (raz w tygodniu). Świetnie oczyszczają, i regenerują. Kwas nakładam na twarz i zmiany skórne, a glinkę na wszystko na co się da. Świetna alternatywa dla osób, które nie mogą używać mechanicznych, silnie chemicznych drogeryjnych peelingów.

Nie sprawdziła się

Używam jej od 3 miesięcy, sporadycznie - raz na tydzień, czasem dwa razy w tygodniu. Nie zauważyłam żadnych zmian. Borykałam się z trądzikiem, cera była często zanieczyszczona. Zachęcona kupnem po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii. Nie liczyłam na spektakularne efekty ale chociaż na małe zmiany. Niestety nie zauważyłam żeby robiła coś nadzwyczajnego. Jedynie cera po niej jest lekko nawilżona i gładka w dotyku i jakby napięta lecz nie zmniejszyła w żaden sposób powstawanie nowych zmian bakteryjnych.

Najepsza!

Biocometics jak zawsze w dobrej formie :)

+tania
+bardzo wydajna
+ekonomicznie wychodzi
+wygodne opakowanie z woreczkiem strunowym o wielokrotny zamykaniu
+łatwa w przygotowaniu
+glinka zielona znakomicie oczyszcza tłustą skórę, absolutne must have w pielęgnacji: matuje na długo, pomaga ogarnąć wydzielanie sebum, oczyszcza, redukuje ilość zmian trądzikowych, wygładza skórę
+nie podrażnia
+wielki plus od Producenta za szczegółowe informacje jak działa glinka, jakie ma właściwości, jak przygotować (że bez metalowych przedmiotów)

Jest ok

Mam cerę tłustą i trądzikową. Zależało mi na oczyszczaniu i przyspieszeniu gojenia krost.

PLUSY:
- faktycznie trochę przyspiesza gojenie, krostki też odrobinę się zmniejszają,
- po zmyciu skóra jest miła w dotyku,
- nie jest droga,
- trzeba dojść do wprawy przy "wyrabianiu" glinki, ale nie ma z tym większego problemu,
- wygodne opakowanie na strunę,
- nie ma problemu z jej zmyciem,
- widocznie zwęża pory,
- 100g produktu wystarcza na pewno na 3 miesiące (glinka stosowana 2 razy na tydzień).

MINUSY:
- średnio oczyszcza,
- nie ma sposobu użycia na opakowaniu, ja znalazłam w Internecie,
- po zmyciu maseczki skóra jest lekko ściągnięta,
- stacjonarnie nie widziałam w żadnym sklepie czy drogerii - jedynie w drogerii internetowej.

Glinka mi nie szkodzi, trochę pomaga. Myślałam, że regularne stosowanie przyniesie jakieś widoczne efekty, ale niestety przeliczyłam się. Glinki nie można mieszać metalowymi łyżkami, woda musi być przegotowana. Gdy mamy glinkę na twarzy trzeba się psikać wodą, żeby glinka nie zaschła.