Duetus, Tonik do twarzy

ezebra
155155 opinii
ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Łagodny tonik ziołowy przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery mieszanej lub z niedoskonałościami
Zawiera ekstrakt z ziela pięciornika gęsiego o właściwościach ściągających, a przy tym regenerujących oraz regulujących wydzielanie sebum. Panthenol oraz kwas laktobionowy koją podrażnienia, chronią i przywracają skórze naturalną równowagę. Naturalny olejek eteryczny z bergamotki pozostawia uczucie czystości i świeżości.

oczyszczanie twarzy, tonizowanie twarzy
mieszana, trądzikowa
antybakteryjne, łagodzące, oczyszczające
płyn

Może i jest ok, ale zapach jest nie do zniesienia

Kupiłam całą serie w ciemno. Dużo pozytywnych opinii popchnęło mnie do tej decyzji.
Tonik z tej serii jest zamknięty w małej butelce. Skład średni, bo ma alkohol czego tonik nie powinien mieć. Wodnista konsystencja, która się nie pieni na waciku. Fajnie odświeża cerę, skóra się nie klei po nim.
Najgorszy jednak jest mocny, intensywny ziołowy zapach. Niestety nie mogę tego znieść.
Cała seria ma taki zapach, wiec jeśli ktoś nie przepada za mocnym ziołowym zapachem odradzam.

Tonik do skóry z niedoskonałościami

Bardzo fajny tonik dla skory z niedoskonałościami. Mam zaskórniki zamknięte, z którymi nie mogłam sobie długo poradzić, a mam wrażenie, ze od kiedy używam tego toniku one faktycznie się zmniejszyły i część z nich zniknęła, więc jestem zadowolona :)

Bogaty tonik na noc lub nawet jako esencja

Tonik kupiłam z polecenia internetowego twórcy, którego opinii ufam. I rzeczywiści nie zawiodłam się, choć spodziewałam się czegoś innego.

Na plus:
+ nietuzinkowy skład
+ składniki, gwarantują kojące działanie i faktycznie tak jest
+ cięższa konsystencja, przez co tonik można traktować jako esencję
+ praktyczna butelka - stabilna, ciemny plastik, szczelna zatyczka, dobry dozownik
+ ciekawa szata graficzna etykiety
+ wydajność

Na minus:
- wyraźny ziołowy zapach
- nie zanotowałam działania regulującego
- może się kłócić z innymi warstwami pielęgnacyjnymi, gdyż nie jest dość uniwersalny i bazowy, jak większość toników
- krótkie PAO - 3 m-ce vs wydajność
- niska dostępność

Produkt polecam, szczególnie na noc i do cer suchych. Jednak nie należy go traktować jak zwykły tonik. Raczej ziołowa esencja o aktywnym działaniu, więc trzeba go umiejętnie łączyć. Niektóre połączenia trzeba niestety wyeksperymentować.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Niezły

Tonik fajnie uzupełnia się z kremem na noc z tej serii, a także dobrze współgra z kosmetykami na dzień. Konsystencja wydaje mi się trochę bogatsza, gęstsza niż innych toników. Niestety dosyć szybko się zużył, więc za małą wydajność punkt mniej.

Ja polubilam

Mój ulubiony tonik, do skóry trądzikowej która jest zmęczona kuracją dermatologiczną i potrzebuje ukojenia po oczyszczaniu jest idealny. Gdy używam go po umyciu twarzy, skóra nie jest ściągnięta, nawilżenie obiecywane przez producenta widać i czuć. Ma świetny skład, zapach jest całkiem przyjemny, mimo że zazwyczaj nie jestem wielką fanką ziołowych zapachów. Na równo będę wracać.

Dobry tonik

Dostałam ten tonik jako prezent świąteczny i długo czekał w kolejce na swoją kolej. Na pierwszy rzut oka prezent wydał się trafiony, bo moja cera nie jest idealna - tłusta o dużej skłonności do powstawania niedoskonałości i przebarwień.

Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń do tego toniku. Dobrze spełnia swoją rolę, ma bardzo delikatne właściwości normalizujące, szybko się wchłania w skórę i podczas jego stosowania zdecydowanie mniej występowało na mojej skórze wszelkiego rodzaju krost i zaskórników. Moim zdaniem jest to fajny produkt uzupełniający pielęgnację. Szkoda, że opakowanie jest bez atomizera - musiałam go przelewać do innej butelki. Niektórzy mogliby narzekać na zapach, bo jest dość oryginalny i może zbyt intensywny na produkt tego typu, ale jeśli chodzi o mnie to w ogóle mi on nie przeszkadzał.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego produktu i chętnie sięgnę po niego ponownie.

Zwykły tonik który napewno nie zmniejsza wydzielania sebum

Moja skóra twarzy jest mieszana z tłustą strefą T. Tonik kupiłam jako dodatek do jakiejś gazety. Producent obiecuje zmniejszenie wydzielania sebum, krojenie podrażnień oraz odświeżanie. No a jak ma to się w praktyce?

-tonik w ogóle nie zmniejsza wydzielania sebum w ciągu dnia mimo stosowania regularnie 2 razy dziennie przez prawie 2 miesiące. Szkoda, bo nie ukrywam że na funkcji regulującej zależało mi najbardziej.
-kojenia podrażnień także nie zauważyłam.
-co do odświeżenia to zgadzam się, robi to.

Muszę wspomnieć o zapachu produktu, który jest dość roślinny i nie przeszkadza mi. Tego trochę się obawiałam, bo miałam kiedyś peeling z tej samej marki i pachniał dość przykro. Tutaj na szczęście jest znośnie

Tonik stosowany po myciu twarzy przywraca jej komfort, odświeża. Niestety pozostawia lepiącą warstwę co nie każdemu może się spodobać. Liczyłam na regulację wydzielania sebum, niestety nie dostałam jej. Zwykły tonik jakich wiele na rynku - tonizuje, trochę odświeża a poza tym niewiele robi dla skóry.

Świetny tonik, warty wypróbowania

Wcześniej nie widziałam potrzeby w stosowaniu toników. Ten tonik to odmienił. Wpływa na zmniejszenie powstawania niedoskonałości bez praktycznie skutków ubocznych. Nie wysusza i nie powoduje ściągnięcia cery.
Może pojawić się delikatne zaczerwienienie bezpośrednio po użyciu, ale szybko znika. Ja stosuję poprzez nałożenie na twarz bez żadnego wacika dość obficie. Trzymam około pół minuty i osuszam twarz. Ten sposób świetnie się sprawdza. Szkoda że nie ma rozpylacza, ułatwiło by to stosowanie.

Dobry

Tonik do twarzy zamknięty jest w plastikowej butelce. Zapach jest lekko ziołowy i specyficzny, ale nie jest zły. Po zastosowaniu czuć fajne odświeżenie i czystość cery. Nie ma uczucia ściągnięcia skóry co jest na plus. Przy codziennym stosowaniu zauważyłam mniejszą skłonność do powstawania niedoskonałości. Produkt szybko wysycha na twarzy, dzięki czemu można szybko przystąpić do kolejnego etapu pielęgnacji. Tonik jest wydajny, ale szczerze to przydałaby się większa pojemność, no bo tą bym podpięła jako format podróżny.

Jeden z ulubionych

Mam mieszaną, odwodnioną skórę ze skłonnością do trądziku hormonalnego.
Na przestrzeni lat przetestowałam wiele toników i ten jest absolutnie jedynym z top 3.

Kosmetyk ma neutralny zapach. Pprzelewam go do opakowania z atomizerem i spryskuję skórę po umyciu, przed nałożeniem jakichkolwiek innych kosmetyków. Tonik koi, nawilża i daje przyjemne odczucie odświeżenia. Pory są zwężone, skóra lekko zmatowiona. W moim przypadku wszystkie obietnice producenta zostały spełnione.
Używa go również mój partner i zauważył, że odkąd go stosuje, nie ma problemu że swędzeniem czy łuszczeniem się skóry pod (obfitą!) brodą.

Tani kozak!

Tonik zakupiłam w ramach wielkiego testu linii Duetus, po usłyszeniu mnóstwa pozytywnych opinii- i co do tego konkretnie produktu- takie odczucia wcale mnie nie dziwią!
Porównując do reszty kosmetyków z serii, zapach wcale nie jest tu tak zły, powiedziałabym nawet, że ma szansę na znalezienie amatora, a przynajmniej nikogo nie powinien sobą przytłoczyć. Tonik delikatnie aplikuję wacikiem i jak do tej pory nie zauważyłam, by w jakikolwiek sposób się pienił podczas nakładania- za to świetnie orzeźwia i odświeża cerę po dniu pełnym wrażeń. Skóra po użyciu jest dokładnie doczyszczona, a na dłuższą metę, stosując produkt regularnie, zauważyłam znaczną poprawę, jeśli chodzi o pojawianie się niespodzianek i przebarwień.
Jedyne, do czego mogłabym się doczepić w kwestii tego kosmetyku, to pojemność, która jak na moje osobiste standardy kwalifikuje się pod "format podróżny", więc tonik znika dość szybko.

Tonik za kilkanaście złotych

Nie widzę aż takiej różnicy jeżeli chodzi o działanie tego kremu. Zdecydowanie jestem zaciekawiona i czekam na dalsze efekty, ale na razie wszystko razem z nowej pielęgnacji się zgrało i tutaj nie mogę powiedzieć nic złego. Zapach jest dość ciekawa, przy nakładaniu z "dłoni" trochę pianki jak się robi co jest trochę dziwne i nie wiem czy mi się to podoba. Ogólnie jestem zadowolona, ale trochę się boję tej piany przy nakładaniu na omytą, osuszoną i przetartą twarz w sumie.