Givenchy, Hot Couture EDP

Givenchy, Hot Couture EDP

Givenchy Hot Couture odzwierciedla ekskluzywny świat mody i kreatorów.Kobieta Hot Couture jest nowoczesna i śledzi wszystkie nowe tredndy w modzie. Ma swój unikalny i pełen elegancji styl. Jest zmysłowa, oryginalna i uwodzicielska

Głowy: bergamota, pomarańcza, malina
serca: magnolia, czarny pieprz, wetiweria
baza: drzewo sandałowe, ambra, piżmo

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Przepiękne, obecnie trudno je dostać

Zapach jest trwały, ogoniasty i piękny. Dominuje w nim przepiękna, naturalna malina i pieprz. Zapach dla każdej kobiety (nie wyobrażam sobie , że ktoś powie o nim coś negatywnego). Od dawien dawna używam kilerów w stylu Allure edp, Alien edp, Dolce Vita, La petite robe noir edp, Hypnotic poison......a Hot couture uważam za magię i oddech od cięższych zapachów. Nie mogę napisać OD INNYCH MOCNEGO KALIBRU.....bo hot couture mimo delikatności takim jest.

Kocham!

Jest to mój najukochańszy. Słodki, ale zarazem zadziorny, nie przesłodzony. Elegancki. Wizualnie opakowanie proste, nieprzekombinowane. Ten zapach towarzyszy mi od dawna i tak zostanie.

Mmmm.. :)

O taaak, to jest to, co lubie :). Choć nie od razu się polubiliśmy, przy drugiej/ trzeciej szansie zapach mnie oczarowal. Lekki, subtelny, nie agresywny. Jest a tak, jakby go nie bylo. Wyczuwam w nim podobienstwo do Donna Trussardi, ale tutaj nie ma wanilii w skladzie przez co zapach jest mniej slodki i bardziej swiezy. Zdecydowanie na poprawe nastroju, moze nie doda mocnego kopa, ale potwierdzi i zaakcentuje,ze jest dobre tak,jak jest. Wszytsko jest ok i nie trzeba nikomu niczego udowaniac :) totalny luz i akceptacja siebie. Taki jest dla mnie tez zapach.
Na mnie trzyma sie caly dzien.

Wykorzystała: kilka próbek

ciekawe

W Hot Couture wychodzi mi na przemian bardzo słodka malina i drażniący nozdrza pieprz. Czyli i ultra słodko, i pikantnie. I jedno i drugie może lekko zmęczyć, ale gdy już minie pierwsza fala uderzeniowa, robi się przyjemnie. Na ubraniach zostaje intensywny zapach malin, co bardzo mnie do HC przyciąga :)

magnetyzm

Zapach ten dostałam od partnera, który poczuł ten perfum u koleżanki w pracy. Pokochałam go na zawsze...zapach nie partnera ;-)
Kolejny bardzo charakterystyczny perfum. Ciepły, ciężki, otulający. Może się wydawać nieco orientalny ale i szalony. Zawsze rano zaskakuje mnie jaki jest piękny. Poprawia humor.

ładne, ale nie malinowe

doszukiwałam się maliny w Hot Couture, ale sorry - nic z tego. zamiast maliny ja czuję magnolię, pomarańczę, bargamotkę, ambrę piżmo i nutę zieloną - łodygi , liście, rośliny. pieprzu też tam jest jak na zmiłowanie. szczypta może. perfumy te są bardzo kwiatowe, nie owocowe. bardziej w stronę eleganckiego mydełka, niż koszyka z ogrodu. ciepłe, zmysłowe, otulające, mocne, mające ogon i dużą projekcję. trwałe.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: miniatura

Zmysłowy i seksowny

Dla mnie jeden z ukochanych zapachów, kobiecy i seksowny, podoba się meżczyznom. Zapach wielopoziomowy, jednocześnie ciężki, korzenno - pudrowy i owocowy. Zawsze muszę go mieć, choć nie jest to łatwe, bo wersja ze szpilkami jest juz prawie na wymarciu:( Używam go od ok.10 lat, dla mnie pasuje zarówno latem, jak i zimą. Maliny sa wyczuwalne, a całośc sprawia niesamowite wrażenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 100ml, 1 50ml, 2 30ml, razem 4

kobiecość lat 90.

Wersja EDP Hot Couture jest bardziej gęsta od EDT, mięsista. Zapach zmysłowy, sensualny i przytulny. Wersja EDT bardziej lotna i przestrzenna. Tu jest wszystkiego więcej. Zapach wręcz oplata, otula.
Słodki, kwiatowo-drzewny, niemal ulepny, na granicy dopuszczalności. Trochę już kojarzy się z estetyką minionej dekady. Zbyt dosłowny w swej wymowie. Nie wiem, czy chciałabym go mieć, ale myślę że jak na czasy, w których powstał, pewnie cieszył się dużym popytem. Trzeba jednak przyznać, że potrafi poprawić samopoczucie.

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: próbka

Urok w szklanej butelce

Naprawdę, HC ma w sobie mnóstwo uroku i niewinnej zmysłowości. Omijałam go dość długo bo dotąd wszystkie znane mi zapachy z maliną przypominały mi bardziej gęsty, malinowy syrop niż sam, świeży owoc, tutaj jest inaczej, malinka, szczypta pieprzu i odrobina cukru pudru, nie ocieka słodyczą, nie dusi pudrowością ale tez nie eksploduje soczystą świeżością, piękny i wyważony zapach. Po 2-óch dniach testów zamówiłam flaszke, choć mój miesięczny budżet na kosmetyki został już przekroczony, ale co ja poradzę - Zauroczył mnie i na pewno kupię jeszcze nie raz, najwyżej odejme sobie od ust ;) Ładniejszych malin nie znam niż te w wydaniu Givenchy

Używam tego produktu od: ponad tydzień
Ilość zużytych opakowań: najpierw testy , dziś flaszka 100ml

malinowe cudo

Zakup tych perfum mogę zaliczyć do totalnego strzału w ciemno. Szukałam czegoś rozgrzewającego, ale nie duszącego na zimowe mrozy. Podgrzana malina? Zabrzmiało nieźle, choć do końca nie wiedziałam czego się spodziewać. Po nieudanej przygodzie z Amarige trochę się bałam tworów firmy Givenchy.
Hot couture to zapach kierowany do odważnych kobiet i ma kojarzyć się z zabawą, dzieciństwem wśród krzaków dojrzałych malin w pełnym słońcu. Nuty malinowe pobrzmiewają drogą przez zasłonę ambry, wetiweru i zmysłową magnolią z dyskretną nutką pieprzu. Słodkie maliny pozornie brzmią banalnie ale sam zapach taki absolutnie NIE JEST. Co ciekawe - na angielskim portalu z perfumami nuty zapachowe z Hot Couture przedstawiają się inaczej:

Heart notes (Nuta serca)
Magnolia
Top notes (Nuta głowy)
Raspberry nectar (malinowy nektar)
Base notes: (Nuta bazy)
Ambered vetiver
Scent (rodzaj zapachu)
Spicy (ostry, przyprawiony)
Feel (czujemy się w nim)
Elegant, Glamorous, Provocative
Nic dodać nic ująć:)Zgadzam się z powyższym w 100%
Hot couture to kompozycja bardzo kobieca i pełna wdzięku. Zapach kwiatowo - owocowy ale z niesamowitą głębią. Nie uważam się za osobę przebojową czy specjalnie "brave", jak dla mnie zapach jest romantyczny i subtelny. Maliny z pieprzem może i są hot, ale nuty drzewne i ambra skutecznie łagodzą ową "pieprzność". Zapach nie jest też jakoś przesłodzony, absolutnie nie czuję się oblepiona toną cukru. I dobrze bo nie znoszę ulepów. Ktoś napisał, że zapach jest podgrzany whiskey i coś w tym jest, choć nuty alkoholowej nie ma w swoim składzie.
Zapach polecany na zimę i tylko wtedy znakomicie pasuje.
Nie znam wersji EDT i nie będę próbować się do niej odnosić. Osobiście wolę EDP jeśli mam wybór, bo stawiam na lepszą trwałość i skoncentrowanie nut zapachowych.
I właśnie trwałość.. cóż edytuję te spostrzeżenia już enty raz, bo trwałość Hot couture EDP jest kapryśna jak ta pogoda za oknem. Jak jest wietrznie i poniżej zera to zapach najdłużej wytrzymuje na skórze. Na angielską pogodę jak znalazł :).Spryskane włosy pachną nawet na drugi dzień. Szale pachną kilka dni, tak samo kurtka czy płaszcz przy kołnierzu.
Flakonik ładny i elegancki w swojej prostocie. Szkoda że na nowszej wersji, którą posiadam nie widnieje już postać eleganckiej Pani, no trudno...
Tutaj gdzie mieszkam czyli w UK nie ma problemu z dostępnością bo Hot Couture wciąż jest do kupienia w regularnej sprzedaży w perfumeriach. Ja akurat znalazłam promocję pojemności 30 ml za 26 funtów (130 zł)
Piękny i bardzo uniwersalny zapach, można kupować w ciemno jeśli odpowiadają wam podane nuty zapachowe. Nie raz śmieszy mnie jak ktoś z góry pisze, że nie lubi owocowych perfum a bierze się za recenzowanie właśnie takich. Wiadomo, że recenzja będzie niepochlebna.
EDIT... dodam, że perfumy te niesamowicie podobają się mężczyznom, mój TŻ najpierw kręcił nosem jak zobaczył nowe pachnidełko (taka moja mała słabość...) ale jak już się wwąchał w moją szyję to nie mógł przestać :)
Używam tego produktu od: drugi tydzień
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

magnetyzująca malina

moje pierwsze perfumy, kupione za pierwsze zarobione pieniądze, więc mam do nich ogromny sentyment.
zakochałam się w nich jako nastolatka mając jedynie próbkę i obiecałam sobie, że kiedyś je kupię :)
dzisiaj patrzę na Hot Couture inaczej, myślę, że dojrzałam do niego. bo rzeczywiście, nie jest to zapach dla młodej dziewczyny, raczej dla młodej kobiety, swiadomej własnej kobiecości i seksapilu.
początek otwiera mocna woń malin posypana aromatem pieprzu, a wszystko to oblane słodkim, owocowym syropem.
bardzo oryginalny zapach, na szczęście mało popularny ;)
jedne z najtrwalszych zapachów jakie mam.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 2 x 100ml

niesamowite

Moje na chwilę obecną ulubione perfumy na zimową porę roku. Rozgrzewający zapach malin i pieprzu jest terz dzrweno kaiatowy. Niesamowicie kobiecy, intrygujący delikatny i drapierzny zarazem. Uwielbiam szkoda tylko, że mam miniaturę :( taki maluszek a tak potrafi rozgrzać i otulić.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: miniatura