Yves Rocher, Super Mat Zero Default, Fond de Teint 12h Zero Brillance [Zero Shine 12h Foundation] (Podkład matujący `Zero błyszczenia`)

Problemem skóry mieszanej i tłustej jest często nadmierne błyszczenie się, spowodowane nadprodukcją sebum. Matujący Podkład powstał z myślą o tego typu problemach. Zapewnia efekt krycia do 12 godzin* oraz chroni przed niechcianym błyszczeniem się do 4 godzin po aplikacji **. Jego nietłusta konsystencja z pudrowym wykończeniem tworzy idealnie matowy efekt. Formuła wzbogacona o Puder Bajkalski, który reguluje wydzielanie sebum w ciągu dnia.
** Badanie kliniczne przeprowadzone na grupie 20 kobiet

fluidy
tłusta, mieszana
matujące
Krycie
średnie
w tubce

Rozczarowanie

Początkowo byłam pozytywnie zaskoczona poziomem zmatowienia. Największy problem mam z mocno przetłuszczającym się czołem i ten podkład przez pierwsze dni używania dawał efekt wręcz płaskiego matu - pomyślałam "ok, może w tym szaleństwie jest metoda" i byłam na tyle zadowolona, że na stronie YR wystawiłam pozytywną opinię. Zmatowienie utrzymywało się do ok. 6 godzin. Jednak po kilku dniach cera chyba przyzwyczaiła na tyle, że czas ten skrócił się do ok. 4 w ciągu dnia. Zaczęłam go używać jeszcze w trakcie lata, kiedy zdarzały się naprawdę gorące dni, jednak zmiana pory roku i spadek temperatury na zewnątrz niewiele pomógł. Nie mam zbyt wielu suchych skórek, ale kiedy mimo wszystko pojawiały się, ten podkład je podkreślał.
Jest wydajny.
Co do ceny: kupiłam go w promocji 50%, cena regularna jest mocno zawyżona do jakości.

Najlepszy

Podkład używam w kolorze Dore100 oraz Dore200 w zależności jak jestem opalona. Odcienie Dore bardzo mi odpowiadają ponieważ nie lubię różowych ani pomarańczowych, tutaj jest piękne złoto. Po zastosowaniu cera jest delikatnie matowa (posiadam cerę tłustą) niestety nie na długo, ale jak dla mnie zadowalająco, w ciągu dnia jedna mała poprawka. Podkład nie roluje się, ale jak wiadomo to zależy od kremu jaki użyjemy, a nie od podkładu (ja używam kremu The Ordinary). Krycie w miarę dobre. Jestem zadowolona i pozostanę wierna.

zaskakująco trwały, naprawdę matujący !

Uprzejmie donoszę: mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej, więc większą już chyba część mojego życia walczę z nadmiernym jej przetłuszczaniem vel. wydzielaniem sebum. Bardziej skupiam się na pielęgnacji i odpowiednim nawilżeniu, bo wtedy skóra reaguje adekwatnie mniejszym przetłuszczaniem.
Tak, to nie abstrakcja :)

Wydawałoby się, że efekt matujący mógłby być przeze mnie pożądany również w makijażu. Otóż i tak, i nie.
Lubię, gdy moja cera nie błyszczy się jak szalona, ale z efektem tak zwanego silnego matu mi nie do końca komfortowo. A jeśli chodzi o podkłady, chętniej wybieram te z efektem satynowym, a po prostu utrwalam je pudrem matującym. W swoim kosmetycznym podorędziu mam również te matujące, żeby nie było- takie, na których można polegać, na szczególne okoliczności.

Przyznam szczerze, że z kosmetykami do makijażu, jeśli chodzi o Yves Rocher, póki co mi nie po drodze- przetestowałam kilka produktów, które mnie nie do końca zachwyciły. Choć oczywiście nie wykluczam kiedyś powrotu, a nuż jakieś produkty się w makijażu sprawdzą.

Podkład Super Mat Zero Default Zero Brillance trafił do mnie bardziej z przypadku niż z przeznaczenia. Był gratisem do zamówienia, jak to leży w praktyce marki. I tak jak sceptycznie spoglądałam na niego jeszcze w pudełku, tak przeżyłam pozytywne zaskoczenie, gdy znalazł się u mnie na twarzy.
Moim makijażowym faworytem nie będzie, ale przyznaję szczerze, że nie jest to podkład kiepski!

Opakowaniem podkładu jest 30 mililitrowa tubka wykonana z plastikowego tworzywa, miękka, powracająca do stanu wyjściowego podczas aplikacji produktu. Zakręcana niewielkim korkiem w barwie beżu, dzięki niemu możliwe jest postawienie produktu w pozycji pionowej.
Dominującą kolorystyką tubki jest biel, beżowe są pewne elementy. Design może kojarzyć się z filmem Superman, ponieważ określenie Super Mat znajduje się w charakterystycznym supermentowym trójkącie ! Ciekawy pomysł, wcale nie kojarzy mi się nastolatkowo :)

Sam podkład jest stosunkowo rzadki, łatwo wydobywa się przez niewielki otwór dozujący. Mam cerę jasną, zazwyczaj dobieram kolory będące typowymi jasnymi lub bardzo jasnymi beżami, wpadające w żółte tony. Odcień 100 Beżowy nawet mi odpowiada, delikatnie wpada w żółcie, choć uwaga: nie jest to beż jasny, mimo, że najjaśniejszy w ofercie.

Podczas nakładania dobrze stapia się ze skórą i świetnie do niej przylega. Stosunkowo szybko zasycha, ale możliwe jest jego odpowiednie rozprowadzenie na twarzy. Z tego względu najlepszym sposobem aplikacji są palce. Raczej nie da się dokładać kolejnych jego warstw, choć nie jest to niezbędne (ma przyzwoite właściwości kryjące). Posiada dość silny zapach- bardzo wyczuwalny podczas aplikacji, stopniowo wietrzeje, ciągle jednak jest wyczuwalny.

Co się dzieje potem ?
Otóż nic złego !
Otrzymujemy całkiem zadowalający efekt matujący, to efekt bardzo silnego matu- to typowo matowe wykończenie. Możnaby tu nawet pominąć użycie pudru, bo takowy efekt jest już po aplikacji samego podkładu. Ja jednak każdorazowo puder stosowałam. Zawsze był dobrze przyjmowany, podobnie pozostałe kosmetyki z kolejnych makijażowych kroków.

Zaskoczeniem były dla mnie dwa czynniki :
* efekt krycia- to podkład zaskakująco dobrze kryjący
* trwałość - to podkład zaskakująco wytrzymały, nie ściera się, a i efekt matujący utrzymuje się przez wiele godzin.

Wydawałoby się, że taki silnie matujący podkład może dawać uczucie ściągnięcia skóry. Tu nie występuje. Może nie jest to uczucie absolutnego komfortu, ale ściągnięcia brak.

Jak już wspomniałam, nie jestem fanką podkładów aż tak silnie matujących, jak ten tu. Jeśli matujących, to bardziej dających delikatny efekt, z wykończeniem satynowym lub nawet rozświetlającym, Stąd efekt, który osiągałam za pomocą Super Matu nie wydawał mi się w moim przypadku do końca naturalny.
Myślę jednak, że to podkład, który ma potencjał i może znaleźć grono swoich fanek.

Nie lubię

Zaczynając od zalet:
- podkład faktycznie mocno matuje skórę. Efekt matu trwa różnie, zależnie choćby od temperatury na dworze, raz dłużej, raz krócej, ale średnio że 3 godziny matu są
- ładnie pachnie
- odcień 200 rose bardzo przyjemny, wcale nie jest nadmiernie różowy
I zalet koniec jak dla mnie.
Krycie jest raczej średnie i na pewno nie trwa 12 godzin. Ale to akurat nie największą wada.
Mat jest mega płaski, twarz wygląda dziwnie sucho i niezdrowo. Oczywiście każda minimalna sucha skórka staje się po nim widoczna z kosmosu.
Szybko zasycha, ciężko go równo rozprowadzić.
Lubi się wałkować.

Może dla ekstremalnie tłustej skóry się sprawdzi. Dla mieszanej w kierunku tłustej - niekoniecznie

Efekt maski gwarantowany

Miałam wiele podkładów matujących ale ten ewidentnie nie jest dla mimo że mam cerę mieszaną. Przede wszystkim bardzo szybko trzeba z nim pracować bo zasycha w mgnieniu oka . Potrafi robić plamy ,tworzy brzydki efekt maski co jest bardzo widoczne i wygląda to bardzo sztucznie. U mnie matowił cerę tylko przez 3 godziny,miałam wrażenie skorupy na twarzy. Nie zachwycił mnie ten podkład mimo że wiele osób bardzo go sobie chwali.

Super Mat

Podkład rzeczywiście dobrze matuje i wygląda bardzo naturalnie na twarzy. Nie ma efektu maski. Krycie jest średnie lub nawet słabe. Bardzo długo utrzymuje mat. Jest lekki. Fajny na codzień. Niestety dość mocno wysusza, mam cerę mieszaną i w tych bardziej suchych miejscach potrafi dodatkowo wysuszać i uwidaczniać suche skórki. Raczej dla cer tłustych.

Ciekawy

Tak jak obiecuje producent produkt daje efekt matowej skóry, nawet dla bardzo wymagającej, problematycznej cery. Nakładając podkład gąbeczką nie tworzy efektu maski oraz nie pozostawia żadnych plam.

Moja skóra od jakiegoś czasu zaczęła się przetłuszczać i żaden podkład nie potrafił sobie z tym poradzić.. póki nie trafiłam na ten! Obecnie używam już drugiej sztuki, bardzo się polubiliśmy. Przede wszystkim spełnia swoje najważniejsze zadanie czyli matowi, do reszty również nie mam zastrzeżeń. Bez problemu używam go nie tylko na większe wyjścia ale i na co dzień.
Wiadomo, każda cera jest inna i ma inne potrzeby ale ja z czystym sumieniem polecam spróbować tego produktu :)

Słabiutko

Wybór odcieni w przypadku firmy, która skupia się na pielęgnacji, jest dość duży. Mój kolor to Beige 100. Ładny, dość neutralny, nie zbyt żółty, ani ciepły ani zimny. Jedynie co to ten mat pojawia się zbyt szybko, przy czym trzeba nim szybko pracować. Ja nakładałam go gąbką i przy wszystkich podkładach, bądź kremach bb/cc wybieram ten sposób aplikacji. Niestety pod codziennym użytkowaniu, mnie zapychał, a szkoda bo zapowiadał się mega dobrze...

Totalnie nie polecam

Dziwie się pozytywnym opinią, naprawdę.
Produkt matuje, fakt, nie potrzeba pudru.
Jednak zasycha na skórze momentalnie powodują plamy, beznadziejnie się rozsmarowuje. Jestem totalnie zawiedziona.

Powalający efekt matujący

Jeśli chodzi o główną rolę, jaką ma spełniać ten podkład, to znaczy uzyskanie efektu "mat" - jest on rewelacyjny. Efekt utrzymuje się bardzo długo. Podkład fajnie się nakłada, ale dla mnie tworzy on zbyt widoczny efekt "maski", w dodatku nieco wysusza moją cerę. Jest to produkt idealny do sesji zdjęciowych, ale na codzień wolę jednak produkty które matują w nieco mniejszym stopniu, ale pozostawiają bardziej naturalny wygląd cery i dobrze ją nawilżają.

Świetnie matuje

Ten podkład nałożony gąbeczką wygląda niemal jak druga skóra! Matuje skutecznie, nawet gdy rozjaśniam go mikserem (miksery nie są całkiem obojętne dla właściwości podkładów). Trzyma się o niebo lepiej od wersji klasycznej - na mnie pół dnia bez poprawek (nie utrwalam go pudrem), potem wystarczy bibułka. Na większe wypryski i cienie pod oczami konieczny jest korektor. Pędzlem można uzyskać lepsze krycie ale kosztem utraty naturalnego efektu na którym mi zależy.

Gama kolorów rozpoczyna się od nr 100, czyli o 2 tony ciemniej niż wersja w buteleczce (brak jaśniutkich odcieni 00 i 050). Moim zdaniem 100 jest dosyć ciemny... Już na pewno nie nazwałbym 200 kolorem jasnym - mówię to perspektywy osoby bladej. Mimo wszystko gamę kolorystyczną zaliczam na plus - dostępne są aż 3 serie kolrów: Beige, Rose i D'or. Beige to beże z żółtymi tonami, z których bardzo wiele osób będzie zadowolonych. Rose to chłodne beże, lekko różowe ale nie przesadnie. D'or to złote odcienie ale nie oliwki tylko ciepłe, lekko brzoskwiniowe kolory. Na poziomie 100 są równie ciemne co 200 z Beige czy Rose.

Opakowanie w tubce jest wygodne. Wygląda skromnie... ale co z tego, skoro skrywa najlepszy podkład Yves Rocher! (miałam wszystkie aktualnie dostępne) W dodatku jest to najtańszy podkład w ofercie sklepu. Uwzględniając liczne promocje, cena potrafi być wręcz śmieszna! Zwłaszcza w stosunku do jakości. Tak jak wszystkie podkłady YR jest perfumowany, przywykłam i nie zauważam już tego zapachu... Na szczęście mimo to nie uczula mnie ani nie zapycha.