Joanna, Ultra Color System, Odżywka koloryzująca (różne rodzaje)

Joanna, Ultra Color System, Odżywka koloryzująca (różne rodzaje)

Zobacz oferty

Średnia ocena: 0.00/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Odżywki koloryzujące 2 w 1 Joanna Ultra Color System łączą dwa trendy: sprawiają, że włosy są zdrowe i błyszczące oraz pielęgnują je podczas koloryzacji.
Nowe odżywki Ultra Color System Joanna nie tylko skutecznie dbają o kondycję włosów, ale także ekspresowo przywracają świeżość koloru. Kwaśne ph powoduje zamkniecie łusek i nadaje włosom blask oraz sprężystość. Jeśli szukasz szybkiej regeneracji włosów farbowanych oraz wzmocnienia i poprawy ich odcienia, sięgnij po odżywki koloryzujące Joanna Ultra Color System. Odświeżają i podkreślają kolor włosów już w 3 minuty, nabłyszczając i wygładzając przy tym włosy. Wszystkie te cechy znajdziesz w jednym produkcie!

Joanna Ultra Color System to 5 odżywek koloryzujących polecanych do odświeżenia koloru lub zmiany tonacji refleksów czy pasemek. To bezpieczna formuła bez amoniaku i wody utlenionej. Odżywki Joanna, zawierają pigmenty, które nadają włosom odcień przy jednoczesnej pielęgnacji ich struktury. Warto je stosować do wzmocnienia koloru włosów naturalnych, jak i farbowanych czy z balejażem. Po 3 minutach pozwalają uzyskać intensywny i świetlisty odcień na włosach. Efekt jest tymczasowy, ale wyrazisty.

Chłodny blond nadaje zimny odcień blondom
Ciepły blond nadaje złocisty odcień włosom rozjaśnionym
Brąz odświeża włosy brązowe
Miedziany odświeża odcienie rudości i miedzi
Wiśniowy polecany jest do wzmocnienia czerwieni, wiśni i burgundów.

Produkt zmywa się równomiernie i stopniowo z włosów, a efekt utrzymuje do 3-4 myć.

Słabe efekty

Niedawno rozjaśniałam włosy z bardzo ciemnego brązu i jak można się było spodziewać przeszły w bardzo złoto pomarańczowy ton.
Zrobiłam research i zrozumiałam, że to co może mi najbardziej pomóc pozbyć się niechcianych odcieni to niebieski toner (niebieski neutralizuje pomarańczowy). Poszłam do rossmanna i szukałam właśnie tego rodzaju produktu, niestety najbardziej zbliżona była do tego właśnie ta odżywka.
Wiedziałam odrazu, że będzie dużo mniej efektywna niż prawdziwy toner, no ale nie miałam nic przeciwko spróbowaniu. Wczoraj po umyciu włosów nałożyłam na nie sporą ilość produktu i trzymałam ok. 20 min zamiast 3 (co jakiś czas spłukiwałam fragment tak dla kontroli, żeby nie skończyć z niebieskimi włosami).
Myślałam, że to da cokolwiek, ale zupełnie nic się nie zmieniło!
Nie wiem ile musiałabym to trzymać, żeby w ogóle chociaż odrobinę zadziałało.
Bardzo nie polecam osobom z podobnym problemem.

Średniak

Używałam odżywki do włosów brązowych.
Na pewno spodobało mi się to, że ta odżywka koloryzująca nie niszczyła włosów, no ale też nie sprawiała, że były w lepszej kondycji.

Efekt jaki dawała na włosach był ledwie widoczny, ale plusem jest to, że kolor był chociaż wyrównany, a potrzebowałam wyrównania, ponieważ po eksperymentowaniu z włosami miałam kilka różnych odcieni na czuprynie, a ta odżywka pomogła mi fajnie ujednolicić kolor, nie niszcząc przy tym kosmyków.

Zależy która

Odżywkę Joanny postanowiłam kupić, gdy moje włosy nabrały nielubianego przeze mnie złotego połysku. Włosy mam w kolorze średniego blondu, więc nie mogę się odnieść do tego, jak ten produkt działa na bardzo jasnych włosach. Na moich jednak nie działa wcale. Nic, zero, null. W dodatku wysusza włosy i starcza może na 3 użycia. Ode mnie leci jedynka.

Edit: odżywka do rudych włosów naprawdę ładnie barwi na ognisty kolor. Wypłukuje się po około 2 tygodniach.
Edit 2: wersja do włosów brązowych nieco barwi na fioletowo i krócej utrzymuje się niż wersja do włosów rudych,

Wersja do włosów blond: 1/5
Wersja do włosów rudych: 4/5
Wersja do włosów brązowych: 3/5

Super!

Miałam okazję używać produktu do odcieni czerwieni i byłam bardzo zadowolona. Uzyskałam ładne, czerwono-rude tony, które utrzymywały się do dwoch-trzech myć. Dla mnie to super rozwiązanie gdy nie chcemy farbować włosów na stałe, a tylko poeksperymentować. Oczywiście z czarnych nie zrobimy sobie blondu, ale można super odświeżyć kolor.

Dobra, ale nie powala

Odżywka sprawdza się jako maska, bo daje efekt sypkości i dobrze nawilża włosy. Jeśli chodzi o kolor to daje ładny miedziany ton włosom (testowałam wersje miedzianą) nawet tym naturalnym. Podczas aplikacji należy uważać na skórę, ponieważ może zostać zafarbowana.

Jest super

Odżywka została kupiona z polecenia.
Odżywka jest bardzo fajna już po pierwszym użyciu widać bardzo piękny efekt. Tylko szkoda że za każdym razem mi wysusza włosy, ale i tak z mojej strony godna polecenia i napewno jeszcze nie raz kupie.
I do tego w bardzo fajnej cenie i niskiej można kupić.

Zalety:
-dostępność
-cena
-po pierwszym użyciu widać efekty

Wady:
- wysusza włosy

Bardzo fajna

Generalnie lubię szampony i odżywki z tej serii. Dają ładny efekt już po pierwszym zastosowaniu,wydaje mi się tez ze ta odżywka jest bardziej skoncentrowana i daje lepszy rezultat, tylko szkoda ze jest jej malutko bo na długie włosy wystarcza tylko na 3 zastosowania.
Plusem jest niska cena a czasami można jeszcze taniej dorwać na promocji :)
Lubię, stosuje i polecam :)

Miedziana odżywka

Niedawno kupiłam odżywkę koloryzującą od Joanny w kolorze miedzianym. Już wcześniej zastanawiałam się jak doprowadzić moje naturalnie rude włosy do iście instagramowego odcienia bez użycia farby. Po pierwszym użyciu tej odżywki na pewno jestem bliżej tego celu niż wcześniej. Oczywiście, jest to tylko odżywka koloryzująca; nie zmieniła ona kompletnie koloru moich włosów. Jednak dodała im jeszcze więcej rudych refleksów i stanowczo je "ożywiła".
Użyłam jej razem z proteinową maską nawilżającą od Gliss pod przysznicem - zużyłam ok. jedną trzecią opakowania na włosy za łopatki. Nie jest to jednak dla mnie duży problem, ponieważ włosy myję raz na tydzień (efekt ma się utrzymać do 4 myć, więc jeżeli ktoś z was myje je częściej, to warto to wziąć pod uwagę). Za to po wyschnięciu włosy stały się niewyobrażalnie miękkie i sypkie. Miałam wrażenie, ktoś mi w ciągu snu wymienił fryzurę (nie jestem jednak w stanie stwierdzić w ilu procentach jest to zasługa odżywki, a ilu maski)
Jednak odżywka ma też duży minus - mocno barwi skórę i inne powierzchnie. Radziłabym używać jej pod prysznicem lub w jakiejś starej bluzce "do farbowania" bo nie jestem przekonana czy dałoby się doprać po niej tkaninę. Ja po porządnym zmyciu odżywki wykonałam peeling, by mieć pewność, że żadne żółte plamy nie rozgościły się na mojej szyi. Szczególnie trudno było mi domyć produkt z rąk, na drugi dzień ich wnętrze wciąż zdobił żółty blask (który jednak wolałabym zobaczyć na włosach niż na dłoniach -_-) - jeżeli komuś to bardzo przeszkadza, zawsze można użyć rękawiczek.
Warto również wspomnieć, że pozwoliłam sobie na lekkie odstąpienie od zaleceń producenta. Użyłam odżywki w "zwyczajny" sposób; nie suszyłam włosów przed jej nałożeniem. Suszenie włosów w połowie pielęgnacji wydało mi się stratą czasu. Staram się również unikać suszarek by nie niszczyć włosów. Być może sposób producenta dałby intensywniejszy efekt, jednak ja i tak jestem zadowolona z tego co otrzymałam.

Nie sprawdziła się

Odżywke mam w różowej wersji. Chciałam nadac wlosom lekkiego odcieniu rozu i pozbyc sie szarowo-zielonych refleksów z włosów po zmywaniu sie brazowej maski koloryzujacej.

Historia moich włosów i ich koloryzacji
1.Włosy blond, rozjasniane u fryzjera
2. Po pol roku od koloryzacji uzycie brazowych masek koloryzujacych
3. Splukiwanie sie brazowych masek do mysiego koloru, z refleksami szarawo-zielonymi (zielony moze sie pojawic przy przyciemnianiu wlosow)
4. Rozowe odyzwki i plukanki aby wyjsc do blondu

PLUSY:
+ cena
+ włosy po uzyciu sa miekkie

MINUSY
- brak efektu kolorzyacji, czyli głownego punkt programu. Moze ja za bardzo kombinowalam, ale efekty zobaczyłam dopiero przy rozowych plukankach (ktore swoja droga mieszam z jakas odzywka aby nie wysuszyc wlosow). Odzywke skonczylam, ale dla efektow "doprawialam" ja rozowa plukanka lub cyklamenem. Generalnie szkoda hajsów.

Sząłu nie ma

Skusiłam się na zakup dla wersji włosów farbowanych na rudo.

Fryzjerka poleciła mi kupić "toner" do włosów, żeby za często nie przychodzić odświeżać kolor, zwłaszcza jak się ma wersje ombre. Poszukując więc takowego produktu w Hebe, znalazłam to. Cena ok, opakowanie również. Mało wydajny, bardzo brudzi, a włosy jedynie dobrze odżywi, bo o poprawie koloru to ciężko powiedzieć...

cudo

Jestem właścicielką kręconych, wysokoporowatych włosów z których niezwykle szybko wypłukuje się kolor. A mam rude włosy. Nie mam już siły na ciągłe farbowanie zwłaszcza, że nie wpływa to na poprawę kondycji włosów. Kupiłam odżywkę w Rossmanie, zainteresowana formułą. 3 minuty, bez amoniaku i będzie efekt? Niemożliwe. Po powrocie do domu przeczytałam recenzje i jeszcze bardziej się zniechęciłam. Niemniej postanowiłam spróbować. I przyszło zaskoczenie. Wyszedł mi jeden z najpiękniejszych kolorów rudości jakie kiedykolwiek miałam. Rzeczywiście - po 3 minutach. Moje suche włosy nie były szorstkie i splątane. Wbrew niektórym opiniom nie miałam zachlapanej całej łazienki oraz rąk nie do domycia. Ten kolor rzeczywiście nie utrzymuje się długo - ale odżywka zastosowana raz w tygodniu, odświeża kolor na cały tydzień. Zmywa się równomiernie.
Tubka wystarcza na 3, 4 użycia przy półdługich włosach.

Warte uwagi

Posiadam dwa odcienie tej odżywki- brąz i rudy. Z obu jestem zadowolona (mam włosy niefarbowane). Przed jej zastosowaniem używam szamponu Isana brąz. Produkt nakładam na krótszy czas niż zalecany na opakowaniu- ok. 1 min, ale mimo to efekt i tak jest widoczny. Odżywkę stosuję raz w tygodniu. Pozostawia na włosach refleksy, które utrzymują się przez parę myć. Jest to efekt delikatny, ale zauważalny. Dodatkowo włosy są po niej miłe w dotyku.

Producent zaleca założenie rękawiczek przed kontaktem z odżywką, ale ja ich nie stosuję, bo zmywa się z rąk. Wydają mi się zasadne w przypadku osób z umalowanymi paznokciami.