Lefrosch, Pilarix, Balsam ceramidowy z mocznikiem

Lefrosch, Pilarix, Balsam ceramidowy z mocznikiem

Pilarix to nawilżający preparat który, łączący w sobie działanie nawilżające i odbudowujące. Dzięki wysokiej zawartości mocznika i kompleksowi nawilżającemu redukuje objawy nadmiernej suchości skóry, a dodatkowo zawarte ceramidy, cholesterol i fitosfingozyna odbudowują struktury lipidowe w naskórku, zapewniając jej jędrność i elastyczność. Składniki balsamu ceramidowego z mocznikiem Pilarix uzupełniają substancje fizjologicznie oraz regulują działanie warstwy rogowej naskórka. W efekcie skóra pozostaje nawilżona, jędrna i elastyczna, odporna na działanie czynników zewnętrznych.
Skład - Identyczny ze skórą koncentrat lipidowy zwiększający nawilżenie i ochronę skóry, w którego skład wchodzą:
Ceramidy typu 1, 3, 6II – zapobiegają utracie wody i wzmagając jednocześnie jej wchłanianie, a przy tym przyspieszając jej regenerację,
Cholesterol – związek ten stanowi wraz z ceramidami jeden z elementów spoiwa, wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe warstwy rogowej,
Fitosfingozyna – wczestniczy w procesie różnicowania komórek naskórka oraz efektywnie hamuje wzrost bakterii i drożdżaków,
Mocznik – to naturalna substancja chemiczna powstająca w organizmie jako metabolit białek i innych związków azotowych, sam nie wykazuje właściwości higroskopijnych, ale modyfikuje strukturę chemiczną białek, osłaniając miejsce wiązania wody, dzięki czemu zwiększa jej zawartość w warstwie rogowej naskórka,
Olej z orzeszków makadamia – zawiera w swoim składzie 28% kwasu palmitooleinowego, który jest jednym z najważniejszych kwasów tłuszczowych znajdujących się w lipidach ludzkiej skóry. Obecność kwasu palmitooleinowego, a także wysoka zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych zapewnia skórze optymalne odżywienie, natłuszczenie, zmiękczenie i nawilżenie,
Kompleks nawilżający – starannie dobrane składniki kompleksu, takie jak mocznik, pyrolidonowy kwas karboksylowy (pca) i jego sól sodowa, lizyna, sorbitol, alantoina, hydrolizowane proteiny jedwabiu oraz kwas mlekowy naśladują działanie naturalnego czynnika nawilżającego (nmf) obecnego w skórze zapewniając jej prawidłowe nawilżenie.
Wskazania do zastosowania

100 – 250ml
Skóra
normalna, sucha

Ulubieniec!

Uwielbiam ten balsam. Po pierwsze ma przepiękny zapach. Poleciła mi go moja Pani dermatolog- był do bardzo dobry wybór. Jakiś czas zmagałam się z uczuleniem, moja skóra stała się atopowa. Na skórze nóg, na brzuchu i ramionach wychodziły mi suche bąble, które zmieniały się w suche i pękające strupy. W połączeniu z żelem, balsam zrobił ogromną robotę. Zapach jest miły i nie gryzie. Wręcz przeciwnie-jest piękny. Po nałożeniu balsamu na skórę czułam lekkie szczypanie. Byla to oznaka tego, że krem właśnie zaczyna działać. Po miesiącu zauważyłam, że na skórze brak jakichkolwiek suchych miejsc. Serdecznie polecam. Kosztuje niewiele a działa cuda. Szczególnie dla osób ze skórą atopową, egzemą i innymi problemami skórnymi. Można stosować także jako produkt nawilżacjący.

Super

Balsam poleciła mi moja dermatolog. Kupiłam i muszę przyznać, że jest bardzo przyjemny w użyciu. Szczególnie ze względu na opakowanie przez które znienawidziłam balsamy w słoiku a pokochałam wygodę. Delikatny zapach umila aplikację. Balsam sam w sobie jest dość lekki jak na jego działanie. Szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy. Skóra jest wręcz ukojona- nawet po goleniu.

S.O.S. przy atopowym zapaleniu skóry

Tak jak nigdy nie miałam czegoś takiego jak AZS, tak pewnej jesieni dopadło z zaskoczenia i było prawdziwym utrapieniem. Skóra dłoni piekła i swędziała i pojawiały się bolące małe pęcherzyki wypełnione płynem. Jakby tego było mało to jeszcze delikatne zapalenie mieszków włosowych i problem z zaczerwienioną skórą na rękach i nawet pośladkach. Ratunek był potrzebny na już. Dermatolog przepisał maść z antybiotykiem ale oprócz tego zalecił coś do codziennej pielęgnacji i ochrony w/w wrażliwych na podrażnienia miejsc. Padło właśnie na ten balsam. Polecam poszukać go w internecie ponieważ w aptece zapłaciłam za niego około 40 zł czyli dość dużo. Przechodząc do samego produktu to mamy go dość sporo i jest zamknięty w wygodnej tubce z zatyczką. Opakowanie jest całkiem przyjemne dla oka mimo, że to najmniej istotny aspekt. Po wydobyciu produktu ma on biały kolor i nie za gęstą konsystencję przez co jest bardzo szybki w aplikacji na skórę. Balsam ma tylko delikatnie wyczuwalny zapach dlatego można go uznać za neutralny pod tym względem. Dość szybko się wchłania i nie ma tłustej ani oleistej konsystencji. Starałam się wsmarowywać go regularnie : rano przed wyjściem żeby łagodził już powstałe podrażnienia i jednocześnie chronił przed powstaniem nowych i wieczorem po kąpieli żeby przez noc mógł się spokojnie wchłaniać bez ryzyka, że część zetrze nam ubranie. Przy regularnym stosowaniu podrażnienia zaczęły się zmniejszać i skóra zaczęła wracać do swojego normalnego wyglądu. Dodatkowo zauważyłam, że balsam bardzo ładnie nawilża naszą skórę i to na długi czas także oprócz właściwości ochronnych i kojących już powstałe podrażnienia ma też właściwości pielęgnujące. Smarując go w problematycznych dla nas miejscach możemy być pewne, że produkt wystarczy nam na długi czas ponieważ jest bardzo wydajny. Nałożyłam go kiedyś na spierzchniętą skórę na piętach i z tym zadaniem również dodatkowo bardzo fajnie sobie poradził. Podsumowując jeżeli nasza skóra ma skłonności do podrażnień lub mamy AZS to warto mieć pod ręką ten balsam ponieważ na prawdę przynosi ulgę i ukojenie dla naszej skóry.

Aż jestem w szoku, że jest tak skuteczny i dobry <3

Pełnowymiarowe opakowanie kupiłam po przetestowaniu kilku próbek, które dostałam w aptece do zakupów. I od 1 użycia wiedziałam, że to balsam idealnie dla mnie. Zmagam się z rogowaceniem mieszkowym od kilku lat, chociaż w ostatnich 4 było to dosyć nasilone. Najgorszą strefą są moje ramiona, na których skóra wygląda brzydko po prostu. Raz zaczerwienień, krostek, gęsiej skórki jest mniej a raz więcej... ostatnio zużyłam resztkę balsamu, którego używałam tylko do nóg i niestety ramiona moje weszły w gorszy stan ale na szczęście ten balsam uratował sytuację. Ale nie tylko dlatego jestem z niego zadowolona, że działa i łagodzi objawy rogowacenia, również dlatego, że na szyi mam takie 2 miejsca, jakby paseczki z taką skórą z AZS, lekko łuszczącą się, zaczerwienioną, podrażnioną, swędzącą i dzięki pewnym maściom było dużo lepiej ale wciąż nie idealnie i po posmarowaniu szyi tym balsamem problem całkowicie zniknął. To aż niesamowite. Skóra wygląda normalnie, ani śladu problemu. Wiadomo, że kilka dni minęło zanim całkowicie to zniknęło ale już od 1 posmarowania widać było kolosalną różnicę. Także każdemu kto boryka się z AZS, rogowaceniem i ogółem skórą atopową ten balsam się przyda.

Jak smarowałam miejsca gdzie mam azs z tymi podrażnieniami, zaczerwienieniami, swędzeniem itp to na początku czuć takie lekkie pieczenie ale szybko to znika i balsam całkowicie się wchłania. I to też jego spora zaleta, mam kremy, które są też super ale one mocno natłuszczają i zostawiają lepką warstwę. Tutaj tak się nie dzieje. Balsam wchłania się całkowicie i zostawia skórę taką miękką, nawilżoną i odprężoną. Cudowna w dotyku. Najlepsze jest to, że przy systematycznym smarowaniu również zauważyłam, że skóra nie traci tak nawilżenia po prysznicach. Nawet jak się umyję to nie mam sahary na ciele, lecz dalej jest miękka i czuć nawilżenie.

Poza tym, że szybko się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy to przede wszystkim konsystencja jest super. Rzadka, nie jest to gęsty balsam, więc bardzo łatwo i szybko smaruje się nim ciało. Masła są fajne czy takie gęste balsamy ale z nimi nie da się w kilka sekund posmarować ciała i ubrać się zaraz od razu, lecieć do swoich spraw. A tutaj pyk i ciało posmarowane, wchłania się szybko więc zaraz można się ubrać i nie brudzi ubrań.
Zapach jest dosyć intensywny ale nie utrzymuje się na skórze długo, szybko się ulatnia. Taki trochę słodki ale nie mdły. Mi w sumie odpowiada, nie mam zastrzeżeń.

I teraz tak, ja już wrastających włosków nie mam, jestem po depilacji laserowej która to zlikwidowała ale przyznam się, że często golę ręce, i tutaj zdarzało mi się mieć podrażnienia, ale balsam to likwiduje. Także nie dość, że znika problem tak zwanej truskawkowej skórki, likwiduje rogowacenie, wszystkie zmiany związane z AZS (pokrzywka, świąd, wszelakie podrażnienia, łuszcząca się skóra) to zostawia cudownie miękką skórę, idealnie nawilżoną. I to nie jest tak, że to jest jednorazowe uczucie, gdyż u mnie przy stosowaniu codziennie dostrzegam już takie stałe/długofalowe zalety. Jakość skóry mi się zdecydowanie poprawiła.
Kupuję bez problemu w aptece, kosztuje mało według mnie, przynajmniej ja wydawałam do tej pory kilka razy tyle na dobre maści, kremy itp. Jest też wydajny więc nie zużywam go za szybko. Dla mnie rewelacja i chyba odkrycie roku.

Działa!

Nieestetyczne krostki na przedramionach oraz podrażnienia na łydkach (szczególnie po depilacji) okazały się być problemem z rogowaceniem okołomieszkowym. Na Pilarix trafiłam zupełnie przypadkiem - ktoś polecał ten krem w internecie. Podeszłam do niego sceptycznie - nie liczyłam, że jedynie krem może rozwiązać mój problem. Na początku stosowałam krem tej firmy z kwasem salicylowym, dedykowany typowo dla rogowacenia. Później zakupiłam balsam z ceramidami. Oba mają genialne działanie! Jestem w szoku ponieważ całkowicie pozbyłam się podrażnień na skórze, nieestetycznych kropek na łydkach.
Krem na prawdę działa - świetnie nawilża, nie podrażnia, nie szczypie (nawet po goleniu) i widocznie poprawia kondycję skóry, niwelując problemy z rogowaceniem.

Świetny

Balsam Pilarix cudownie nawilża skórę ciała. Bardzo dobry dla osób, które kiedykolwiek borykały się z wrastającymi włoskami na nogach bądź z podrażnieniami po ich depilacji. Skóra po użyciu tego balsamu staje się miękka i miła w dotyku. Jest właściwie bezzapachowy, co bardzo lubię, bo nie kłóci się z innymi produktami, których używam. Idealny dla bardzo suchej i wrażliwej skóry.

najlepszy balsam

Ten balsam to moje odkrycie, które zostało już polecone całej rodzinie. Jest to niezbędnik dla każdego, kto boryka się z suchą skórą, AZS lub jest w trakcie kuracji retinoidami. Ten balsam jak żaden inny już po pierwszym użyciu pozostawia skórę ukojoną i nawilżoną przez cały dzień. Radzi sobie zarówno ze zwykłym przesuszeniem, jak i ze skórą z problemami dermatologicznymi. Bezbłędnie ją nawilża i goi. Ma bardzo dobry skład, a jego cena nie odbiega od ceny zwykłych balsamów dostępnych w drogeriach, które nie robią praktycznie nic ze skórą oprócz złudnego poczucia nawilżenia. Serdecznie polecam wszystkim.

Dobry dla atopików i alergików !

Chyba najlepszy balsam do ciała ever  idealnie nawilża skórę, w zimę łagodzi skutki mrozu i klimatyzacji, pomaga również na wrastające włoski. Dostępny tylko w aptekach. Kosztuje on około 20zł w sklepach internetowych. Najtańszy nie jest, ale wart tych 20.Zupełnie inna jakość nawilżenia. Skóra nie jest tylko natłuszczona na zewnątrz, jak w większości przypadków, a nawilżona od środka.. Jest miękka i czuć komfort na skórze :) Bardzo fajnie leczy niewielkie zmiany skórne :)

Krem przepisany przez Panią dermatolog.

Początkowo byłam nastawiona negatywnie, ponieważ jest to balsam nie na tą dolegliwosc którą mialam. A miałam krostki na skórze ktore robily się suche. Po miesiącu stosowania nie schodzily, jednakże pozniej balsam dzialal cuda. Piękny zapach.... I naprawdę wyleczyl moja skórę.

"Uratował" mi skórę na nogach po wrastających włoskach

Po systematycznym używaniu depilatora elektrycznego (w sumie przez ok pół roku) moja skóra na nogach była w tragicznym stanie, włoski wrastały coraz częściej i coraz więcej, doszło to do tego stopnia, że moje nogi wyglądały tak paskudnie, że całe lato przechodziłam w długich spodniach, miałam mnóstwo krost, stanów zapalnych i blizn. Zaprzestałam tej metody depilacji i skupiłam się na wyleczeniu skóry, i tutaj pomógł mi ten oto balsam, używany dwa razy dziennie (przez ok 3 m-ce) a w późniejszym czasie gdy nogi wyglądały już lepiej i nie było stanów zapalnych i ran, a jedynie blizny raz dziennie i wtedy dodatkowo na pozbycie się blizn (przebarwień) w dużej mierze pomogła mikrodermabrazja korundowa. Po ponad półrocznej pielęgnacji moje nogi znowu były piękne i "reprezentatywne" :)
Także polecam bardzo ten balsam osobom zmagającym się z wrastającymi włoskami, bardzo suchą skórą, podrażnieniami po depilacji.

Hit

Nie wiem, jak to możliwe, że balsam nie ma jeszcze żadnej oceny. Jest fantastyczny!
Mam bardzo, bardzo suchą skórę ze skłonnością do atopii. Balsam kupiłam kilka lat temu i od tego czasu stosuję regularnie (na zmianę z Cerkobalmem). Jest o wiele lepszy niż wiele drogich, aptecznych kosmetyków dla atopików i alergików. Przede wszystkim fantastycznie nawilża. Przy dłuższym stosowaniu zdecydowanie poprawia stan skóry. Bardzo zmiękcza i wygładza skórę. Świetny na wrastające włoski i lekkie rogowacenie okołomieszkowe. Nie podrażnia, nie uczula. Ma lekki zapach (niestety), który na szczęście szybko się ulatnia. Wydajny, tani, łatwo dostępny.
Po prostu ideał.
Nie wyobrażam sobie życia bez niego :)