Your Natural Side, Woda kwiatowa z oczaru wirginijskiego

Your Natural Side, Woda kwiatowa z oczaru wirginijskiego

Woda z oczaru wirginijskiego działa nawilżająco i łagodząco. Wspomaga gojenie i regenerację skóry. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, poprawia elastyczność skóry, wygładza. Polecana do cery suchej, dojrzałej, wiotkiej, podrażnionej, tłustej i mieszanej, a także w profilaktyce cery naczynkowej oraz trądzikowej.

Idealna do pielęgnacji:
- skóry dojrzałej, z oznakami starzenia
- skóry problemowej, zanieczyszczonej

- kojące
- przeciwstarzeniowe
- nawilżające
- odświeżające

Oczar Wirginijski (Hamamelis Virginiana Water) wykazuje silne właściwości antyseptyczne. Reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Działa ściągająco i znacząco zmniejsza widoczność porów. Idealny do pielęgnacji cery zanieczyszczonej, z trądzikiem i zaskórnikami Łagodzi obrzęki, podrażnienia oraz świąd skóry, przyspiesza gojenie się ran i regeneracje naskórka, sprawia, że blizny stają się mniej widoczne, dzięki temu sprawdza się idealnie w przypadku wysypki, drobnych skaleczeń, siniaków, podrażnień skóry głowy zabiegami fryzjerskimi, ugryzień owadów, a także do pielęgnacji skóry po goleniu i depilacji. Niweluje przebarwienia skórne, zmniejsza cienie i opuchliznę pod oczami. Odpowiedni do pielęgnacji skóry naczynkowej, nadmiernie zaczerwienionej, również po nadmiernej ekspozycji słonecznej. Działa przeciwutleniająco, chroniąc komórki skóry przed rozkładem kolagenu i wygładzając drobne zmarszczki. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dogłębnie nawilża, regeneruje oraz odżywia skórę. Odświeża skórę i włosy, które chroni przed wysuszeniem, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia, a także ułatwia ich rozczesywanie.

tonizowanie twarzy
normalna
nawilżające, odświeżające
w sprayu
płyn
>100ml, 50 – 100ml

Naprawdę świetny produkt

Świetnie odświeża, zwęża pory, spełnia swoje funkcje na 100%!
Jedynie mi się nie podoba, że jest trochę droższy od wody różanej, którą używam zamiennie.
Trochę śmierdzi, ale nie jest to bardzo uciążliwe.

Polecam wprowadzić do swojej pielęgnacji, szczególnie przy cerach mieszanych, tłustych i problematycznych

Hydrolaty.. czy istnieje jeszcze osoba, która o nich nie słyszała? Mam nadzieję, że nie:) Warto wdrożyć je do swojej codziennej rutyny, bo to nic innego jak wyciągi roślinne, które działają dobroczynnie na naszą skórę. Ja odkąd wypróbowałam pierwszą wodę kwiatową (jak się nie mylę była to róża) to tylko dokupuję kolejne, aby nie doszło do sytuacji, że mi się skończą :D Dzisiaj kilka słów o wodzie kwiatowej z oczaru wirginijskiego marki Your Natural Side.

Tradycyjnie kilka słów o opakowaniu. Mamy tu butelkę wykonaną z solidnego, ciemnego szkła, dlatego trzymając hydrolat w łazience trzeba zachować szczególną ostrożność, aby go nie stłuc. Opakowanie mimo to jest wygodne w użyciu i funkcjonalne a pompka rozprowadzająca tworzy idealną chmurkę. Do samego końca opakowania nie sprawiała problemów.

Skład jest prosty i mamy tu 2 pozycje: hydrolat z liści oczaru oraz Phenoxyethanolum, czyli konserwant, dzięki któremu termin ważności jest znacznie dłuższy. Nie ma tu już zbędnych dodatków, co bardzo doceniam w tego typu kosmetykach.

Oczar wirginijski ma szerokie zastosowanie. Można go używać jako mgiełkę do twarzy i ciała, gdzie nie tylko posłuży jako tonik, ale i kosmetyk kojący po goleniu czy łagodzący kompres na oczy. Polecany jest także do włosów a właściwie jako wcierka do problematycznej skóry głowy. Ja go stosowałam 2x dziennie jako tonik po oczyszczaniu skóry twarzy oraz szyi i w tym temacie bardzo dobrze się sprawdził. Jako posiadaczka cery mieszanej, z tendencją do zaskórników bardzo doceniam to, że tonizuje skórę bardzo delikatnie, redukuje uczucie ściągnięcia oraz uspokaja ewentualne drobne stany zapalne. Ma działanie łagodzące i kojące, więc chętnie stosowałam go także do zwilżania maseczek glinkowych (bo pamiętamy, że nie należy dopuścić do ich wyschnięcia) i po ich zmyciu skóra praktycznie nie była zaczerwieniona. Jak dla mnie to produkt stworzony do cer mieszanych, tłustych, trądzikowych, problematycznych. Producent zaznacza także, że może być stosowany w profilaktyce cery naczynkowej. Ja akurat takiej nie mam i raczej nie mam skłonności do zaczerwienień w wyniku temperatur, ale mam przy płatkach nosa widoczne takie 2 naczynka, które lubiłam dodatkowo spryskać i zabezpieczać tym hydrolatem.

Nie mam temu produktowi nic do zarzucenia, nawet gdybym chciała to nie mam się do czego przyczepić. Nawet zapach, dość mocno ziołowy, który początkowo mnie lekko odrzucił - teraz zaczął się podobać. Generalnie mam czasem tak, że jak widzę fajne działanie kosmetyku to zapach przestaje być przeszkodą. Skończył mi się już kilka dni temu i to dziwne, ale zaczynam nawet tęsknić za jego ziołowym aromatem:) Wydajność to kwestia indywidualna, bo jedni stosują 3-4 psiknięcia na twarz i jest to wystarczające, ja natomiast potrafiłam rozpylać 9-10 psiknięć i moje opakowanie 100ml miałam około 2 miesiące. Tę pojemność wzięłam też poniekąd na próbę, bo nie wiedziałam czy mi się spodoba i już teraz wiem, że zainwestuję w większe opakowanie. Cena może nie jest najniższa, bo 100ml kosztuje 22zł a 200ml 38zł. Niemniej uważam, że warto zainwestować w ten produkt, bo to też inwestycja w swoją skórę. Polecam! ;-)

Totalnie zmieniła moją pielęgnację

Woda oczarowa to moje odkrycie ostatniego czasu. Za namową jednej pani produkującej własne kosmetyki, sprawdziłam ten produkt i okazuje się, że bardzo dużo zmienił on w mojej pielęgnacji.
Hydrolaty i wody kwiatowe bardzo lubię i używam ich już jakiś czas. Dobierałam dotąd je pod kątem właściwości, ale nie ukrywam, że zapach też grał istotną rolę. O ile raczej hydrolaty nam nie zaszkodzą, to jeśli są źle dobrane, nie dadzą naszej skórze żadnych efektów.
Tak właśnie było ze mną, stosowałam pięknie pachnące wody, który nie przynosiły mojej skórze jakiś spektakularnych efektów i nie miały na co działać.
Woda oczarowa jest przeznaczona dla skór mieszanych z tendencją do rozszerzonych porów, przetłuszczania, ale także idealnie nadaje się do pięlęgnacji skóry dojrzałej. Działa również łagodząco na podrażnienia, wyrównuje koloryt, łagodzi.
Dla mnie jest to produkt idealny, ponieważ działa wielotorowo.
Ta woda zmieniła moją pielęgnacja o 180 stopni. Widzę ogromną różnię odkąd jej używam. Moja skóra bardzo się uspokoiła, pory są mniej widoczne, ściągnięte nie zapychają się tak mocno. Równocześnie jest nawilżona i odświeżona.
Zapach może nie jest idealny, ale działanie z pewnością już tak.
Oczywiście woda oczarowa jest produktem dostępnym u wielu producentów, ale mi osobiście ta bardzo przypadła do gustu, głównie ze względu na dużą pojemność oraz wygodne opakowanie.
Firma ma w ofercie kilka pojemności, z czego największa opłaca się najbardziej, natomiast jest to szklana butelka z korkiem bez atomizera. Mniejsze pojemności mają atomizer. Polecam zacząć od mniejszego, zostawić je sobie a następnie dolewać z tego największego.