Zenner, Biofriendly, Biodegradowalna szczotka do włosów

Zenner, Biofriendly, Biodegradowalna szczotka do włosów

Pojemność 1 szt

Produkt uzyskano ze skrobi roślin kukurydzy i manioku - naturalnych surowców nowego typu, całkowicie biodegradowalnych. Włókna roślin ulegają glikacji, by uzyskać glukozę. Z powstałej glukozy syntetyzowany jest materiał biodegradowalny.Wytrzymałość zastosowania materiału sprawia, że szczotka nadaje się do profesjonalnej pielęgnacji włosów - z jedynym wyjątkiem, by nie suszyć włosów gorącym powietrzem.W naturalnych warunkach produkt ulega biodegradacji w ciągu 5 lat, przekształcając się w dwutlenek węgla i wodę, dzięki czemu został uznany jako przyjazny dla środowiska.Włosie o długości 20 mm - jako jedyny element - wykonano z nylonu. Stanowi 5% masy szczotki, charakteryzuje się elastycznością i wytrzymałością, dzięki czemu doskonale rozczesuje i wygładza każdy rodzaj włosów.Szczotka została zaprojektowana ergonomicznie, a jej kształt dopasowuje się do kształtu głowy.

szczotki

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Bycie Eco w cenie

Szczotka chodziła już za mną od dłuższego czasu. Najpierw zaintrygował mnie fakt, że jest biodegradowalna. Później doszły setki pochlebnych opinii na jej temat. W końcu się na nią zdecydowałam i zakupiłam w promocyjnej cenie 21zł.
Szczotka bardzo wygodnie leży w dłoni, jest odpowiednio wyważona i nie jest ani zbyt lekka, ani zbyt ciężka. Doskonale rozczesuje włosy, zarówno mokre jak i suche. Byłam w szoku jak dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Naprawdę uprzyjemnia i usprawnia to proces czesania:) ma dość długie szpilki/włoski (jakkolwiek to nazwać) przez co martwię się, że mogą szybko się powyginać. Jednak dzięki temu dużo prościej czyści się szczotkę oraz dokładnie rozczesuje włosy.
Myślałam, że te dopiski o byciu eco to chwyt marketingowy, bo przecież to się teraz super sprzedaje. Jednak nie jest to jedyna zaleta szczotki, bo jest faktycznie dobrze zrobiona i fajna. Na plus na pewno to, że wykonana jest ze skrobii i ma się rozłożyć w ciągu 5 lat. Moje wcześniejsze szczotki pewnie będą się rozkładać jeszcze bardzo, bardzo długo.
No i ten wygląd... Szczotka jest po prostu urocza:) taki duży, różowy listek.

Zbyt szybko się "biodegradowała"

Cieszę się gdy mogę kupić eco-friendly przedmioty, plastik jest okropny. Dlatego kupiłam tę szczotkę, ale niestety, nie jestem zadowolona. Mam długie włosy i niestety ale szczotka się wyginała, te czarne "kolce" na tyle się wygięły, że niektóre się zablokowały w różowej podstawie szczotki. W końcu po paru miesiącach użycia się po prostu połamała. Muszę kupić coś większego i trwalszego.

Zawód na całej linii

Szczotkę kupiłam kilka miesięcy temu. Nie rozumiem zachwytów. Jest dosc ciężka, ale na tyle delikatna, że każdy upadek może zakończyć jej żywot. Zbiera kurz przy otworach, jak żadna inna szczotka, która miałam. Szarpie moje włosy, mimo, że je olejuje i używam masek oraz odżywek. Nie rozczesuje wszystkich kołtunów, czasem ich nawet nie łapie - mam włosy delikatne, falowane, z tendencją do plątania. Zdarza się że ząbki wyginają się i wchodzą w rowki szczotki. Podsumowując: rozczarowanie. Zdecydowanie lepiej sprawdza mi się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

Najlepsza szczotka jaką miałam

Szczotkę kupiłam, bo moja akurat zakończyła swój żywot a o tej słyszałam dobre opinie. Jest dostępna w dwóch rozmiarach i dwóch kolorach, ja zdecydowałam się na tą większą i różową. Akurat trafiłam na promocję, więc udało mi się ją dorwać w fajnej cenie.

Szczotka dobrze rozczesuje włosy, nie ciągnie, nie wyrywa ich, ale niestety moje włosy elektryzuje. Dobrze leży w ręce, nie wypada. Ząbki nie wylatują, główki nie odpadają, generalnie nic się z nimi nie dzieje. Parę razy mi upadła i dalej żyje, nic się nie ułamało, jest w stanie idealnym mimo, że mam ją już ponad rok.

Zdecydowanie jest to najlepsza szczotka jaką miałam, warto kupić i przetestować!

Najlepsza szczotka ever!

Prezentowaną szczotkę zakupiłam w rossmannie skuszona jej ciekawym wyglądem i trafiłam na hit. Z łatwością można nią rozczesać włosy, nie ciągnąc ich przy tym i nie wyrywając - śmiało mogę stwierdzić, że podczas czyszczenia szczotki zauważam mniejszą ilość zaczepiających się o nią włosów. Uklad szczotki pozwala podczas czesania wykonać delikatny masaż skóry głowy, co jak dla mnie jest dużym plusem!

Świetna szczotka w dobrej cenie

To moja ulubiona szczotka.
Miałam już słynnego tangle teazera, szczotkę Abody i wiele innych ale są bez porównania gorsze od tej taniej szczotki z Rossmanna :)

Największym jej plusem jest szybkie rozczesywanie bez uczucia wyrywania włosów oraz drapania.

Niestety po pewnym czasie szczotka złamała się w trakcie czesania.
Kupiłam kolejną i zamierzam sprawdzić czy przetrwa dłużej niż pół roku.

Świetna szczotka w niskiej cenie

Szczotka Biofriendly to jeden z moich ulubionych produktów do rozczesywania włosów. Szczotka idealnie zatapia się we włosach i gładko po nich sunie, nie ciągnąc ani nie wyrywając włosów. W moim egzemplarzu nie wystąpiły małe igiełki przy podstawie, jednak trzeba na nie uważać.

Nie wyrywa włosów

Nigdy nie spotkałam się z takim typem szczotki. Dopiero po zainteresowaniu się włosingiem, zobaczyłam że jest polecana do wczesywania odżywek. Poleciałam kupić :) Nie zawiodła mnie . Nie szarpie włosów, gładko przechodzi przez włosy, delikatna dla skóry głowy. Jedyny dla mnie minus to brak wariantów szerokości do wyboru. Niestety jeszcze producenci popełniają tę błędy i mam z tym duży problem. Mam włosy cienkie i często max długie do lini brody. Czyli krótkie i po prostu dla mnie szczotki są za duże. Życzyłam bym sobie by producenci zaczęli wprowadzać szerokie szczotki jak również węższe na 4 cm dla krótkich i 6 cm średnich długości włosów. Szczotkę polecam. Bardzo fajnie ze przemysł kosmetyczny, urodowy w końcu zaczyna w jakimś stopniu dbać o planetę i robi biodegradowalne produkty. Gdyby była szeroka na 4~5 cm to bym oznaczyła ten produkt jako mój hit

KOCHAM !!!

Najlepsza szczotka w moim życiu. Nie przesadzam. Jest turbo delikatna, kompletnie nie ciągnie i nie szarpie włosów. Rozczesuje włosy w 3 sekundy. Co jest dla mnie czymś niesamowitym bo moje włosy mają ogromną tendencję do plątania. Widziałam opinie że się szybko łamie, ale mój egzemplarz jest niezniszczalny. Spadła dużo razy, jeździ ściśnięta w walizkach i wygląda dalej jak nowa. Jest dobra do suszenia czy wczesywania odżywek. Bardzo łatwo się czyści. Na promocji kosztuje 12 zł. Same plusy, żadnych minusów :)

mieszane uczucia

Szczotkę kupiłam zachęcona setkami pozytywnych opinii. Na mnie nie zrobiła jakiegoś wielkiego wrażenia. Zwykła szczotka. Ale wiele zmieniło się wczoraj - szczotka nagle bez żadnego powodu postanowiła pęknąć na pół. Nie upadła, nigdy jej nie moczyłam, nie miała powodu by to zrobić .. Nie miałam jej jakoś długo, kilka miesięcy. Od razu kupiłam drugą, ale jeśli to się powtórzy to więcej do niej nie wrócę. Od razu warto zaznaczyć, że szczotka jest dobrze dostępna i przystępna cenowo. Podoba mi się też ta biodegradowalnosć. I kolor :) Szczotka rozczesuje włosy, ale efektu wow nie robi. Ma też jeden ogromny minus - niesamowicie zbiera brud i bardzo ciężko się ją czyści. Myślę, że zacznę się rozglądać za jakimś godnym następcą ..

Zakochana !

Zawsze używałam szczotki na ,która był szał kiedy nie było modne jeszcze to całe włosomaniactwo mianowicie tangle teezer. Jednak im więcej zaczęłam bawić się w świadomą pielęgnacje tym bardziej przekonywałam się że robię sobie krzywdę . Po licznych dobrych opiniach dziewczyn zajmujących się typowo włosami skusiłam się No i to była najlepsza moja decyzja . Mam włosy średniej długości , które raczej lubią się niestety plątać i wypadać. Tutaj przy używaniu tej szczotki nie mam problemu -dosłownie same się rozczesują, przy czym nie ciągnie włosów oraz ich nie robi „kołtunów „. Myśle że dla osób dbających o włosy, jak i dla małych dzieci nie lubiących się czesać sprawdzi się idealnie .

Ciekawa

Ciekawa szczotka ze względu na swoją ekologiczność i biodegradowalność. Dobry kształt, fajnie rozczesuje, choć osobiście wole znacznie mniejsze gabaryty.