Pat & Rub, AntiOx, Ekoampułka 3

Pat & Rub, AntiOx, Ekoampułka 3

Nowoczesna intensywna kuracja antyoksydacyjna, która gwarantuje wielowymiarową poprawę kondycji skóry. Ekoampułka 3 zawiera wyłącznie naturalne składniki, które zwalczają stres oksydacyjny, nie dopuszczają do powstawania wolnych rodników tlenowych, odtwarzają prawidłową strukturę uszkodzonych cząsteczek, opóźniając procesy starzenia się skóry. Posiada imponujące właściwości kompleksowego nawilżenia, wygładzania i wypełnienia nawet głębokich zmarszczek. Rozjaśnia przebarwienia i świetnie chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, nie dopuszczając do powstawania nowych.

Zmiękcza skórę, pozostawiając aksamitne odczucie nawilżenia. Skuteczny już od pierwszego użycia.

Swoje niesamowite właściwości zawdzięcza w 100% naturalnym składnikom certyfikowanym, wśród których znajdują się m.in.:

Koenzym Q10* – substancja odżywcza znajdująca się w każdej komórce ludzkiego organizmu. Jest katalizatorem niezbędnych procesów zachodzących w komórkach, bierze udział w wymianie tlenowej i energetycznej. Dotlenia i dostarcza komórkom energię niezbędną do ich regeneracji i odnowy. Jest „wymiataczem” reaktywnych form tlenu.
Superox-C* – ekstrakt z australijskiej śliwki kakadu, unikalnej i znanej jako najbogatsze na świecie źródło stabilnej witaminy C. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, nie dopuszczając do powstawania nowych, opóźniając procesy starzenia się skóry. Stymuluje pro-kolagen I i syntezę kwasu hialuronowego; wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia.
Glycohyal LW* – innowacyjny składnik będący połączeniem mukopolisacharydów z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym. Bardzo mały rozmiar cząsteczek umożliwia jego wnikanie w skórę i uzyskanie imponujących efektów kompleksowego nawilżenia i wypełnienia nawet głębokich zmarszczek.
Ektoina – działa ochronnie i nawilżająco. Otrzymywana jest z ekstremofilów - mikroorganizmów żyjących w skrajnie niesprzyjających warunkach środowiska. Wytwarzają one ektoinę – substancję, która chroni je przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura, suchość lub promieniowanie UV.
Emolienty – naturalne, nowatorskie, lekkie lipidy zmiękczające skórę, pozostawiające aksamitne odczucie nawilżenia.

*niektóre spośród komponentów nowej generacji w ramach formuły Pat&Rub 2.0.

Naturalna kompozycja zapachowa – niezwykle kobieca, subtelna esencja mimozy i jaśminu, o słodkim, ale nieoczywistym, uroczym zapachu migdałów.

Piękna twarz, młodzieńczy wygląd. Jakie to naturalne!

Nie porywa...

Kosmetyk kupiłam zachęcona ochami i achami na FB marki. Miał dawać promienną, gładziutką cerę. Używam go od miesiąca, tylko na noc. Oczywiście wraz z innymi kosmetykami Pat& Rub. Niestety, ja poprawy stanu skóry nie widzę. Nie jest pełna blasku, nie widać, żeby była mega odżywiona. Nic kompletnie. Za 190 zł oczekiwałam czegoś naprawdę wow. Na plus - kosmetyk bardzo szybko się wchłania, naprawdę wystarczy ze 2 minutki i można nałożyć krem. I jest bardzo wydajny. Myślę, że starczy na parę miesięcy.

Za droga

Opinie o tym produkcie czytałam kiedyś tu na KWC, niektóre były negatywne, niektóre gdzieś po środku - mimo to postanowiłam wypróbować produkt osobiście zachęcona opisem producenta. Jednak teraz nie mogę znaleźć tamtych recenzji! Dziwne... Dlaczego? Czy komuś zależy, żeby negatywne komentarze znikały z Internetu? Wiem, że Pat&Rub zarzuca, że źle o ich produktach pisze konkurencja. Częściowo być może tak, nie mnie oceniać. Informuję, że ja jestem zwykłą klientką, która postanowiła wypróbować kilka kosmetyków P&R i moimi recenzjami będę się z Wami dzielić. Obiecuję być obiektywna. Z resztą myślę, że otwartość na krytykę pozwala udoskonalać swoje produkty oraz jest po prostu postawą uczciwą wobec klientek.

Serum ma ładny, intensywny zapach (dla mnie trochę zbyt intensywny). Zauważyłam, że generalnie produkty P&R są mocno perfumowane. Powinny mieć to na uwadze posiadaczki cer skłonnych do alergii i wrażliwych. Ma lekko żółty kolor i gęstą konsystencję. Potrzebuję zużyć co najmniej pół pipetki, żeby starczyło na twarz i szyję. Mimo to ekoampułka wystarczyła na dłużej niż się spodziewałam.

Muszę przyznać, że ten produkt daje efekt 'wow' - po zastosowaniu skóra jest rozświetlona, wygładzona, zmarszczki nieco mniej widoczne. Rodzina zaczęła mi mówić, że moja buzia ładnie wygląda :) Jednak efekt ten utrzymuje się tylko jak to serum stosujesz - prawdopodobnie dlatego, że działa na poziomie naskórka.

Niestety zauważyłam, że ekoampułka powodowała u mnie powstawanie zaskórników i zmian zapalnych - efekt nie był na szczęście bardzo duży, ale jednak. Komedogenność to kwestia indywidualna, ale powinny mieć to na uwadze posiadaczki cer tłustych.

Opakowanie nie sprzyja zachowaniu sterylności - jest to butelka z pipetą, którą wielokrotnie zamaczasz z powrotem po zastosowaniu.

I tu warto wspomnieć, że generalnie produkty naturalne mają "problem" z bakteriami ;) Są potencjalnie dobrą dla nich pożywką, a nie używa się silnych konserwantów, które trzymałyby w ryzach chcące się namnażać drobnoustroje.
Dodatkowo produkty naturalne zwykle nie korzystają z osiągnięć nauki dotyczących lepszego przenikania substancji w głąb skóry. Działają powierzchownie, na poziomie naskórka. To serum wg opisu ma niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, jednak ja długotrwałych efektów nie zauważyłam.

I tu, mając całą tę wiedzę, nasuwa się pytanie: czy warto przepłacać? Gdyby ampułka była (dużo) tańsza, pewnie poleciłabym Wam jej wypróbowanie. W obecnej sytuacji (189 zł/ 30 ml) raczej nie.