Menard, Taoyaka EDP

Menard, Taoyaka EDP

Po wyjątkowych zapachach 'Ryokuei' i 'Kasanaka', firma Menard stworzyła kolejne pachnące dzieło 'Taoyaka', które ma uczcić 50 rocznicę marki Menard. Podobnie do poprzednich kompozycji, których flakony nawiązywały do dzieł Toshio Tabuchi i Shozo Shimada, nowy zapach wyraża zaangażowanie Menard na rzecz wspierania współczesnej sztuki. Przedstawia liryczny świat form malarza Ayuko Shimada, który został zaproszony do zaprojektowania flakonu.
Zapach oddaje piękną pełną godności kobietę z sercem przepełnionym radością
i miłością do życia. Jest skromna, uprzejma i wewnętrznie czysta. Jej oczy wyrażają łagodny uśmiech, skóra jest jasna i rozświetlona, a lśniące włosy cieszą się życiem.
W swoim wnętrzu skrywa godność i chęć obdarzania innych prawdziwym szczęściem.
Różowy kolor jest jak zawsze romantyczny, czarujący, słodki i bezgranicznie optymistyczny. Trójkątny flakon wyraża piękno kobiet przekraczające wymiar czasu, przestrzeni, aby ostatecznie znaleźć się w wieczności. Zapach jest jak delikatny ciepły zefir, który łagodnie wydobywa z kobiety ukryte w niej piękno.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe: jaśmin, olejek z wiśni laneziana, kwiat Annona atemoya, olejek z nasion ketmii piżmowej (ambrette), wanilia, trzy rodzaje piżma.

owocowe, kwiatowe
Rekomendacja
na dzień
wody perfumowane

porazka

Zaden perfumiarski wytwor nie wzbudzil we mnie tyle irytacji ile wzbudzila we mnie Taoyaka.Moze dlatego ze strasznie sie na niego napalilam i mialam jakies tam swoje wyobrazenie i wizje tych perfum.Niestety ale jest banalnie i mdlo do bolu. Zapach zle zrobiony.Perfumy sa jednostajne i sie nie rozwijaja.Czuje jakies kwiatki mdle i anemiczne i wlasciwie to wszystko.Zapach jakich tysiace w Rossmanach i innych kosmetycznych marketach.Bezplciowy.Zadnego pazura , zadnego punktu zaczepienia.Totalna zapachowa nuda.Po co w ogole tworzyc takie kompozycje? Moze ten zapach idealnie wkomponowuje sie w japonskie standardy ale na naszych europejskich nosach z pewnoscia wrazenia wiekszego nie zrobi.No i oczywiscie cena zapachu jest kontrowersyjna jak na japonski przybytek Menard przystalo.Perfumy krotkotrwale co chybanie jest ich wadą. W swojej klasyfikacji zapachow umieszczam go na polce" popierdółki perfumiarskie" obok Britney Spears- Midnight Fantasy .

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: probka

mei!

Stworzony dla uczczenia 50-lecia marki Menard Taoyaka jest dla mnie kwintesencja Japonii z moich wyobrazen (akurat w japonii nigdy nie bylam, ale mam jakas tam swoja idee o tym kraju.). Przede wszystkim sa to perfumy lekkie, czyste, zdecydowanie kwiatowe (w tamtych stronach owocowe zapachy sa mniej popularne), pachna glownie swiezym kwiatem wisni. Bardzo przypominaja mi mgielke do ciala z linii Sala Kanebo. Nie wiem jak to okreslic, ale Taoyaka sa takie - hmmmm- eteryczne? Swietnie nadaja sie na wiosne.

Na razie mam jeszcze zapas perfum, ale mysle, ze sie kiedys skusze.

Polecam!

Używam tego produktu od:probka