Equilibra, Aloesowy oczyszczający żel micelarny

Hebe
douglas.pl
Średnia ocena: 3.16/5

zobacz więcej ofertzwiń

Żel micelarny z kwasem hialuronowym, aloesem i gliceryną roślinną. Doskonale oczyszcza, pozostawiając skórę świeżą i nawilżoną. Micele wybrane ze względu na swoją kompatybilność ze skórą, skutecznie wychwytują zanieczyszczenia i ślady makijażu

nawilżające, oczyszczające
z pompką
żel
<50ml
Cera
normalna

Żel micelarny

Żel spełnił swoje zadanie chociaż jak dla mnie jest odrobinę za bardzo lejący. Może mam takie odczucie ponieważ przed aloesowym żelem używałam tej samej marki tyle tylko z węglem aktywnym, który miał inna formułę. Dla mnie w pielęgnacji ważne jest czy produkt spełnia moje oczekiwania. A tak sie własnie stało. Zel odpowiada mojej skórze (mieszana, tłusta) więc dla mnie to się liczy :)
Żel nawilża, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. nie mam po nim ściągniętej skóry.

NIE TĘDY DROGA...

Produkt dodałam do zakupów przy kasie. Zaproponowano mi go w cenie promocyjnej jako preparat "doskonale oczyszczający cerę". Pomyślałam wtedy, że nie zaszkodzi spróbować - zawsze to jakaś odmiana. Niestety nie zagości na stałe w mojej łazience...

ZALETY:
+ OPAKOWANIE:
przezroczysta buteleczka pozwala z miejsca stwierdzić, ile płynu pozostało do wykorzystania; dozownik z pompką czyni aplikację bardziej wygodną a rurka jest na tyle długa, by nie było trudności z wykorzystaniem produktu do ostatniej kropli,

+ WYDAJNOŚĆ:
wysoka; opakowanie zużyłam w około dwa i pół miesiąca.

WADY:
- ŚREDNIO SKUTECZNY W OCZYSZCZANIU CERY:
co staje się jasne dopiero w dłuższej perspektywie czasu; przy codziennym stosowaniu preparat wydaje się sprawdzać - zmywa pozostałości makijażu i pozostawia cerę odświeżoną, jednak już po tygodniu dorobiłam się wysypu grudkowo-krostkowej odmiany trądziku; oczywiście nie odstawiłam żelu w przekonaniu, że cera w ten sposób gwałtownie się oczyści, a potem nastąpi poprawa; nic bardziej mylnego,

- KONSYSTENCJA:
żelem bym tego produktu nie nazwała, a jeśli już - to zamieściłabym na buteleczce ostrzeżenie o mocno rozwodnionej formule preparatu,

- APLIKACJA:
konsystencja sprawia nieco trudności podczas mycia; żel spływa z palców i rozlewa się po twarzy,

- CENA REGULARNA:
zawyżona i zupełnie nieadekwatna do rzeczywistej wartości produktu.

PODSUMOWUJĄC:
Osobom z cerą problematyczną stanowczo odradzam zakup. Powoduje więcej szkód niż jest wart. Dla pozostałych może stanowić interesujące uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Całkiem niezły

Żel kupiłam jakiś czas temu na promocji z ciekawości (pani przy kasie zachwalała, że żel ma dobry skład, nie zawiera parabenów etc.). Zgrabny design z wygodną pompką zachęca do używania. Żel jest całkiem wydajny, już jedno kliknięcie starcza na umycie twarzy. Fajna konsystencja i delikatny, nienachalny zapach.

Jedyny minus to taki, że nie do końca daje sobie radę ze zmywaniem makijażu - pozostałości po pudrze jeszcze ok, ale cięższe kosmetyki typu podkład czy korektor dają o sobie znać na końcu na waciku czy ręczniku, mimo wcześniejszego, wyczerpującego masażu twarzy żelem z niewielką ilością wody.

Świeżość

Poznałam ten produkt dzięki mojej siostrze, ponieważ dała mi go do testu. Sprawdza mi się idealnie, ponieważ używam go wraz ze szczotka soniczna, doczyszcza twarz, nie pojawiają mi się wypryski, a skórę zostawia świeżą miękką i nawilżoną. Jego konsystencja jest bardzo wodnista, zapach lekki świeży. Przy użyciu szczotki delikatnie się pieni, czego nie robi jeśli myjemy samymi dłońmi.

tani, delikatny, naturalny

Świetny produkt do delikatnej cery. Nie podrażnia, a wręcz łagodzi. Delikatnie myje i ma fajny naturalny skład. Niestety jeśli chodzi o domywanie makijażu albo tłustych kremów, odpada. Ale na codziennie mycie sprawdza się świetnie, poza tym jest baaardzo wydajny (mam go już 2 miesiące i jestem w połowie opakowania) i przyjemnie pachnie. Jest bardzo przystępny cenowo. Myślę, że kupię ponownie.

Do perfekcji trochę mu brakuje. :)

Na recenzowany żel micelarny marki Equilibra skusiłam ze względu na fajną promkę w Hebe oraz to co jeszcze mnie zachęciło to aloes, który uwielbiam w kosmetykach a także fakt, że jest to produkt z linii dermokosmetyków.

Do mycia twarzy jak najbardziej preferuję żele, jest to produkt bez którego nie mogę się obejść podczas mojej wieloetapowej pielęgnacji.

Żel micelarny prócz aloesu w swoim składzie zawiera kwas hialuronowy, kiwi oraz zielone jabłko. Zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego w tym 20% aloesu.

Produkt to wygodna, płaska buteleczka, która bardzo dobrze leży w dłoni. Jest przeźroczysta i widać zużycie produktu co bardzo cenię w kosmetykach. Szata graficzna prosta, przejrzysta. Wyposażony jest w wygodny dozownik, który działa bez zarzutu, posiada również funkcję on-off dzięki której możemy zabezpieczyć produkt przed wylaniem.

Jego konsystencja jest bardzo rzadka i płynna, produkt pozbawiony jest parabenów, SLS, SLES, dlatego bardzo słabo się pieni nawet w kontakcie z wodą. Żel jest delikatnie perfumowany, ale jest to bardzo świeży i przyjemny zapach umilający aplikację.

Żel jest na tyle delikatny, że z pewnością sprawdzi się do każdego typu cery nawet wrażliwej. Po użyciu nie pozostawia uczucia nieprzyjemnego ściągnięcia skóry, dyskomfortu a także nie podrażnił mojej skóry. Polecam omijać okolice oczu, gdyż wtedy lekko mogą szczypać..

Głównym zadaniem żelu jest oczyszczać i usuwać wszelkie ślady makijażu oraz inne zanieczyszczenia skóry. Ja używałam go nie tylko wieczorem podczas demakijażu, ale także podczas porannej pielęgnacji.

Jak się sprawdził? No całkiem nieźle. Używałam go albo samodzielnie na dłoń lub z pomocą szczoteczki do mycia twarzy. Co prawda makijażu całego nie usuwa a tylko jego pozostałości, ja koniecznie muszę użyć jeszcze płyn micelarny, gdyż no nie oszukujmy sam sobie z nim nie radzi a już nie wspomnę o mocnym makijażu. Nie ma szans, że zmyje go za pierwszym razem. Jako tako produkt świetnie odświeża skórę, uważam że jest idealny na lato i delikatnie nawilża. Skóra po umyciu jest miękka i delikatna.
Wyróżniony został mianem najlepszy produkt 2019r. i jest dostępna jeszcze wersja z węglem aktywnym.

Niestety na jego minus wydajność, ze względu na dość płynną konsystencję trzeba go dość trochę użyć by oczyścić twarz. .

Podsumowując dziewczyny jeżeli szukacie dobrego, łagodnego żelu do mycia twarzy na codzień z dobrym składem to polecam Wam go przetestować, niestety z makijażem radzi sobie słabo. Mimo to uważam, że jest to dobry produkt, super mi się go używało i jeżeli będzie kiedyś w tak fajnej cenie jak udało mi się kupić to sięgnę po niego ponownie. Regularna cena też nie jest bardzo wygórowana bo ok. 25 zł. Ostatecznie leci ocena 4! :)

Aloesowy żel

Zel ma wygodna pompkę dzieki czemu jest wydajmy bo uzywajac innego nalewałam zbyt duzo zelu na wacik, a dzieki pompce mogę kontrolować ilośc żelu. Niestety niezbyt dokąłdnie zmył makijaz i pozostawił skóre ściągnięta i nieco spiętą, nie nawilzył !

Słabo oczyszcza a pozostawia skórę ściągniętą

Opakowanie produktu posiada pompkę, która pozwala na higieniczne dozowanie produktu, chociaż wydobywa się (a raczej wystrzeliwuje) go dość sporo, co w połączeniu z wodnistą konsystencją prowadzi do małej wydajności żelu.
Sam żel jest przezroczysty, z lekko zielonkawą poświatą, delikatnym, niedrażniącym zapachem i bardzo rzadką, wodnistą konsystencją.
Niestety działanie żelu nie spełniło moich oczekiwań. Nie domywa on makijażu klasycznego czy mineralnego, nawet takiego, który został wcześniej rozpuszczony olejkiem czy musem do demakijażu. Dodatkowo stosowany na twarz bez makijażu również nie przynosi pożądanego uczucia oczyszczenia, ani też nawilżenia deklarowanego przez producenta - skóra jest za to nieprzyjemnie ściągnięta.
Niestety u mnie się nie sprawdził, nawet do czyszczenia pędzli, więc z pewnością nie zakupię go ponownie.

Średniak

Co z tego, że żel ma dobry skład, ładną i poręczną buteleczkę jak niestety nie działa, nie usuwa resztek makijażu, to taki żel do odświeżenia ale efektu czystej skóry niestety nie uzyskuję.

Miłe poranne oczyszczenie.

Nie zmywa makijażu ani innych zabrudzeń, jednak spodobało mi się używanie go o poranku. Budzi skórę do życia, jest bardzo odświeżający i jej nie podrażnia.

zalety:
-zapach
-uczucie odświeżenia i nawilżenia skóry

minus:
-nie nadaje się do zmywania makijażu

Cudowny zel ale nie do zmywania makijazu

Zel cudnie odswieza skore, pozostawia ja gladka i jedrna. Aczkolwiek stosowalam go po uprzednim zmyciu makijazu. Z tuszem na rzesach sobie nie poradzil. Ale i tak go uwielbiam. Opakowanie nie zacheca nie jest to jeden z tych kosmetykow ktory wybierasz oczami. To jest produkt ktory kupuje Cie dzialaniem a o to wlasnie chodzi.

Żel Equilibra oceniam na pięć.

Żel Equilibra oceniam na pięć <3
Zmywa makijaż bardzo dokładnie i bardzo szybko. Skóra jest nawilżona i odświeżona. Wygodna konsystencja, przyjemny zapach, działa tak jak jest to obiecane :). Jest wydajnym produktem. Polecam innym z czystym sumieniem.