KWC LogobyWIZAŻ logo

Kupi ponownie: 100% osób
  • 24 listopada 2019 o 20:33
    Bazowy nawilżacz lata
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Mam cerę tłustą, dość już wyregulowaną, z tendecją do trądziku (ale coraz mniejszą ilością wykwitów). Kupiłam ten produkt z myślą o wspomaganiu nawilżania przy zbyt ciężkich lub zbyt lekkich kremach. Jako taki podstawowy nawilżacz do budowania pożądanej konsystencji kremu. Ten lotion przerósł moje oczekiwania! Do zadania postawionego przeze mnie, sprawdził się idealnie. Lotion, jak można się spodziewać, ma bardzo niewielkie właściwości okluzyjne, ale bardzo wysokie nawilżające. Świetnie więc się sprawdza mi na rano pod silikonowy żel-krem jako warstwa bardziej nawilżająca pod spód (czasem mieszam go rano z olejem tamanu albo olejem jojoba i też ładnie to przyjmuje). Dzięki temu krokowi cera jest dłużej i lepiej nawilżona, dobrze też znosi różnice temperatur. Wieczorem używam go rzadziej, chyba że mam ochotę na bardzo ciężki krem, który wykańczam, a którego używałam do odbudowania mojej bariery hydrolipidowej, która teraz jest solidna wystarczająco. Wtedy ten lotion użyty jako "rozcieńczenie" sprawdza się super. Za to opakowanie Benton faktycznie powinien iść do piekła dla projektantów opakowań kosmetyków, jest fatalne, mało elastyczne i już kombinuję, jak zamiast tego korka wsadzić tam pompkę, bo aż się o to prosi. No masakra i horror, końcówka będzie na pewno udręką. Lotion jest super bezpieczny dla cery trądzikowej, nic złego mi się nie dzieje. Jako krem sprawdzi się na dzień przy łojotoku (może z odrobiną jojoby teraz na zimę, jeśli mogę zasugerować) albo latem dla wszystkich tłustych cer. Niestety przez bardzo niewielką okluzyjność już teraz jesienią mi nie wystracza jako samodzielny krem nawilżający, bo po prostu nie trzyma tego nawilżenia. Może natomiast posłużyć jako zastępnik serum nawilżającego na dzień, jeśli nie lubicie super rozbudowanej porannej pielęgnacji. Moja cera aktualnie przeżywa dużo pozytywnych zmian, więc nie mogę wprost twierdzić, czy mniejsze przetłuszczanie w ciągu dnia to zasługa tego kremu. Natomiast na pewno lepsze nawilżenie, któremu ten lotion sprzyja, z oczywistych względów wyrównania balansu wodno-olejowego na skórze, przekłada się także na lepszy stan makijażu wieczorem ;) Zamierzam do niego wrócić latem i używać jako bazowego, bezpiecznego, bezfajerwerkowego kremu nawilżającego na dzień, który robi swoją robotę. Jestem bardzo zadowolona z produktu. Mam nadzieję, że do tego czasu to opakowanie zostanie zmienione, bo jest najbardziej niedopracowanym opakowaniem marki. Oczywiście polecam zamawiać prosto z Korei (na przykład z yesstyle, yolse), ja swój zamówiłam za 42 zł ;)
    Zalety:
    • bardzo bezpieczny dla cery tłustej i/lub trądzikowej
    • wysoki poziom nawilżenia, niska okluzja
    • świetny produkt do zmian konsystencji innych kremów, szczególnie zbyt ciężkich
    • może zastąpić serum nawilżające
    • niweluje podrażnienia i zaczerwienienia
    Wady:
    • cena w Polsce (zamawiajcie z Korei)
    • szatańskie opakowanie
    • zimą może być niewystarczający jako krem i będzie go trzeba mieszać z olejami
    6 osób  uznało tę opinię za pomocną
    edka09
    5 / 5
    23 marca 2020 o 12:28
    dla tłustej cery bardzo dobry
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    To mój kolejny produkt tej marki, który postanowiłam przetestować. Zapakowany jest w porządną, plastikową butelkę (plastik jest "gruby" i wytrzymały), butelka jest zakręcana, a dozownik jest niestandardowy, bo nie ma ani pompki, ani pipetki, tylko taki dziwny korek i żeby wydobyć produkt trzeba go wytrząsnąć z butelki. Produkt ma konsystencję jak większość koreańskich emulsji - mlecznobiała, lekko wodnista. Dla mnie nie ma zapachu (za co duży plus). Jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarcza do nawilżenia całej twarzy, a pojemność to 120 ml. Mam cerę tłustą i dla mnie ten produkt to prawdziwe odkrycie. Pasuje mi jako nakładany solo lub pod bardziej odżywczy krem do twarzy. Nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy, wchłania się dość szybko i co najważniejsze nawilża bez obciążenia skóry. Nie zwiększa również przetłuszczania twarzy w ciągu dnia, a po kilkunastu tygodniach stosowania nie zauważyłam żadnego zwiększonego wysypu niedoskonałości ani podrażnień. Mogę nałożyć spokojnie makijaż, który trzyma się dobrze. Teraz w chłodniejsze dni jest dla mnie nieocenioną bazą pod krem, łagodzi podrażnienia, nie piecze nawet nałożony na skórę bezpośrednio po peelingu. W cieplejsze dni będę go na pewno stosować jako samodzielne nawilżenie, bo robi to bardzo dobrze. Polecam się zainteresować tą emulsją :)
    Zalety:
    • NAWILŻA - i to naprawdę nawilża, nie oblepia
    • bezzapachowy
    • łagodzi podrażnienia
    • wydajny
    • duża pojemność
    • nie zapycha
    • nie zwiększa przetłuszczania skóry
    Wady:
    • cena regularna
    • ograniczona dostępność (trzeba szukać na stronach internetowych)
    6 osób  uznało tę opinię za pomocną
    undulka
    5 / 5
    12 stycznia 2021 o 8:26
    Świetny lotion, szczególnie na lato
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kocham produkty Bentona, ich lotion ślimaczy to jeden z moich hitów wszech czasów. Ten zamówiłam, bo akurat lotion mi się skończył, a był na promocji. Opakowanie jest nieco upierdliwe, nie ma pompki. Lotion ma nieco lżejsza konsystencję niż jego ślimaczy brat, delikatnie pachnie zielona herbata. Ja go aplikuje na serum i pod krem, bo zima moja skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Latem będzie świetny pod filtr, bo jest lekki, świetnie nawilża i nie obciąża skóry. Lotion wchłania się błyskawicznie, nie ma problemu z aplikacja na niego kremu i filtra, wszystko ładnie się wchłania i dobrze leży pod makijazem. Jego główne zadanie to nawilżenie i robi to genialnie. Czasem w ogóle rezygnuje z kremu, bo nie czuje potrzeby nałożenia czegoś więcej. Zielona herbata koi skórę, co widzę po szybszym znikaniu wszelakich podrażnień (stosuje krwawy peeling i retinol, to się czasem zdarza). Brzmi to banalnie, ale naprawdę dobre nawilzeznie nie jest tak łatwo znaleźć w kosmetykach. Ten lotion jest przy tym na tyle lekki, że nie obciąży skóry tłustej (moja mieszaną czasem miała problem ze ślimaczym lotionem), zapewniając jej optymalne nawilżenie. Pomocny jest też kiedy chcemy odbudować warstwę hydrolipidową skóry, np przy kuracji retinolowej Wrócę do niego latem
    Zalety:
    • genialnie nawilża
    • bardzo lekki
    • nie obciąża skóry
    • koi podrażnienia
    • świetnie się wchłania
    • ma ładny zapach
    • latem sprawdzi się jako krem solo, pod filtr
    • mo
    Wady:
    • opakowanie
    • cena
    Inna drogeria
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną