Lefrosch, Squamax, Emulsja na rogowacenie skóry

Lefrosch, Squamax, Emulsja na rogowacenie skóry

Emulsja to pierwszy preparat zawierający łącznie kwas salicylowy i mocznik, przeznaczony do leczenia zaburzeń rogowacenia skóry w przebiegu wielu chorób dermatologicznych. Skutecznie usuwa nadmierne rogowacenie, ułatwiając oddziaływanie innych leków. Jest niezwykle komfortowy w zastosowaniu: nie powoduje nadmiernego przetłuszczenia, łatwo zmywalny wodą z dodatkiem szamponu lub mydła.
Zawiera:
- kwas salicylowy 5% - zapewnia działanie złuszczające pogrubiałej warstwy rogowej naskórka,
- mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka,
- substancje pomocnicze - stabilizują właściwe natłuszczenie i nawilżenie skóry.
Wskazania:
- łuszczyca,
- łupież,
- łojotokowe zapalenie skóry w fazie nadmiernego łuszczenia,
- wyprysk z hyperkeratozą.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki emulsji, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Nakładać na suchą skórę 1 raz dziennie na 2 - 4 godziny. Po zmyciu ciepłą wodą z dodatkiem szamponu lub mydła można stosować inne preparaty. Zabieg powtarzać przez kilka dni. Sposób użycia może być modyfikowany przez lekarza. W razie podrażnienia należy skontaktować się z lekarzem.

Odkrycie

Produkt poleciła mi dermatolog po tym, jak na linii włosów przy karku i czole pojawiły mi się czerwone plamki, wskazujące na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Moim odwiecznym problemem jest również łupież suchy. Ta emulsja z ŁZS poradziła sobie praktycznie po dwóch użyciach. Łupież wciąż mi delikatnie doskwiera, ale w znacznie mniejszym stopniu.
Stosuję praktycznie przed każdym myciem, nakładam na skórę głowy najczęściej na noc, albo minimum na 4 godziny przed umyciem. Produkt jest bardzo delikatny, a przy tym skuteczny.

Dobry

Emulsja Squamax zamknięta jest w tubie bez aplikatora, co utrudnia trochę aplikację jeśli stoaujemy ten produkt na małe partie ciała. Emulsja jak to emulsja jest rzadka, lejąca. Mam łupież, czasem tłuste sebum na skórze głowy a ten specyfik pomaga mi w oczyszczeniu skóry i ułatwia przenikanie substancji aktywnych z szamponu. Stosuje ją raz w tygodniu na skórę głowy. Nakladam pół godziny przed myciem. Polecam jeśli ktoś szuka oczyszczenia skóry.

Niezbędnik przy łuszczycy

Tę recenzję piszę jako osoba z problemem łuszczycy skóry głowy. Squamax często ratuje mnie w przypadku mojego schorzenia - zapewnia to co obiecuje producent. Zmiękcza zrogowaciały naskórek, jest bezpieczny i skuteczny.
Myślę że skoro pomaga mi jako osobie, której skóra na głowie po kilku dniach ma grubość zrogowaciałej skóry normalnej osoby w ciągu miesiąca to mogę go polecić na najtrudniejsze przypadki. Jest to produkt apteczny, więc tym bardziej możemy byc pewni że jest dobrze przebadany ;)

Używa produktu od: próbka

Koszmar...

Już nigdy nie użyjetego produktu! zniszczyła mi dogłębnie cere,odrazu po zmyciu zauważyłam że twarz dalej szczypie tak samo jak w trakcie nakładania.Powstały mi bable,pokrzywka i rumieniec...chyba nie wyjde przez najbliższy miesiac z domu... :(

Rewelacja

Niema nic lepszego na usuwanie martwego naskórka i nawilżanie.Choruje na łuszczyce,która szczególnie atakuje mi skórę głowy,już po jednym użyciu sqamax znika twarda skorupa,skóra jest miękka i nawilżona.Latem jest rewelacyjny na przesuszone i spękane pięty od słońca i piasku.Próbowałam wielu podobnych produktów,ten jest najlepszy.

Odmienił moje zycie

Od ponad 3 lat męczę się z nadmiernym przesuszeniem skóry głowy. Świąd i pieczenie były czasem nie do wytrzymania, obolała skóra nie pozwalała na wygodne ułożenie się na poduszce. Włosy wypadały garściami, łzy leciały ciurkiem. Na Squamax trafiłam przypadkiem u Agi Niedziałek. Kupiłam, użyłam i już po drugiej aplikacji skóra odetchnęła, Gdzieniegdzie łuszczy mi się jeszcze naskórek, ale włosy momentalnie przestały wypadać w tak ogromnej ilości i nic mnie nie swędzi i nie piecze. Cerkogel, Emolium, żele aloesowe, olejki - nic nie dawało rady. Squamax sobie poradził.

Dobry po depilacji depilatorem

Produkt pomaga zapobiegać wrastaniu włosów po depilacji.
ładny zapach, nie drażni skóry. Nie szczypie, tylko wsiąka w skórę szybko i nie jest uciążliwy. Efekt nie jest tak spektakularny u mnie, że po użyciu jest "wow" i wielka zmiana, ale robi coś ze skórą i dzięki temu panuję nad miejscami gdzie włosy mają tendencję do wrastania.
Sam peeling mechaniczny nie wystarczy, ale ten preparat doskonale go uzupełnia.
Jest wydajny, cena nie jest aż tak odstraszająca.
Najważniejsze, ze działa.

Na problematyczną skórę głowy i zaskórniki,również zamknięte.

Kupiłam po tym jak peeling trychologiczny Biovax Botanic zmasakrował mi skórę głowy -łuszczenie się ,przesuszenie i ogólne podrażnienie.
Nakładanie do najłatwiejszych nie należ:tuba niestety nie ma aplikatora,więc trzeba uważać ,bo może się wylać zbyt dużo.
Emulsja pomogła mi już po dwóch użyciach,ukojony skalp,żadnego łupieżu i co ważne nie przesuszone włosy.
Borykam się z zaskórnikami zamkniętymi na brodzie-jedynie kosmetyczka sobie z nimi radzi,a i tak potem wracają,postanowiłam więc zastosować Squamax jako maskę na strefę T.
Jak wiadomo kwas salicylowy jest pomocny w pozbywaniu się niedoskonałości.
Nałożyłam na dwie godziny -nic mnie nie piekło i nie szczypało.Później zrobiłam peeling mechaniczny.Po trzech takich kuracja praktycznie pozbyłam się wszystkich zaskórników.
Teraz stosuję te metodę raz w tygodniu.
Produkt polecam osobom z chorą skórą głowy,suchym łupieżem i jako sposób na wyeliminowanie wągrów.
Zapach do najprzyjemniejszych nie należy,ale czego się nie zrobi dla zdrowej skóry.
Cena -dwie dychy ,wydajność niezła.

Niezbędny przy łuszczycy

Emulsja Squamax to preparat przeznaczony do leczenia zaburzeń rogowacenia skóry w przebiegu wielu chorób dermatologicznych, zawiera kwas salicylowy i mocznik. Ja chorują na łuszczycę, od pewnego czasu udaje mi się zapanować nad skórą ciała, ale wciąż walczę ze zmianami na skórze głowy. Squamax jest moim niezbędnikiem, doskonale złuszcza łuskę, nawilża i koi skórę. Konsystencja jest dosyć rzadka, więc trzeba uważać przy wydobywaniu z opakowania, na skórze głowy aplikuje się bez problemu. Polecam

polecam

Choruję na łuszczycę dlatego potrzebuję regularnego, ale mało inwazyjnego złuszczania skóry głowy. Ten produkt sprawdza się znakomicie- jest wydajny, dobrze złuszcza naskórek i dodatkowo super nawilża. Póki co nie znalazłam lepszego zamiennika. Minusem jest kiepska aplikacja, poniewaz produkt nie ma aplikatora, trzeba go najpierw nałożyć na dłonie, jest emulsją więc łatwo z nich spływa, kapie na umywalke/ podłoge zanim nałożymy na całą głowę.

wybawienie

Szukałam opinii o czymś, co pomoże na uporczywy łupież. Próbowalam już wszystkiego i nic nie działało, nie byłam w stanie stwierdzić co wywołuje łupież i jaki on jest. Doszłam do wniosku, że łupież jest suchy, i wywołuje go podrażnienie skóry głowy. Paradoksalnie długi, długi czas eksperymentowałam z naturalnymi ziołowymi szamponami i to chyba one wywołały burze na mojej głowie. Nigdy wczesniej nie miałam takich problemów, raczej skóra mi sie przetłuszczała przy głowie, więc to dla mnie szok. Można powiedzieć, że ta emulsja, kupiona w aptece, zadziałała od razu. Po jednym zastosowaniu było widać różnicę, a po dwóch problem prawie znikł. mam wrażenie że ten produkt jako nieliczny robi to co powinien, czyli- złuszcza i jednocześnie nawilża. Nie jest problematyczny z nakładaniu, ładnie się rozprowadza, nie prawda, że są z tym trudności. Wykonuję tez lekki masaż i wcieram produkt w głowę. Zawsze dzień po umyciu włosów, jak "poczochrałam" palcami to sypało się mi z głowy, a teraz zdarzył się cud. Cena nie jest najmniejsza w aptece, ale w internecie widziałam duzo taniej. Polecam !!
#klubrecenzentki

Świetny

Produkt jest genialny. Robi to,co powinien, co obiecuje producent i robi to dobrze.
Początkowo używałam go na skórę głowy z powodu łupieżu. Miał złuszczać skórę (mało z nas robi peeling skalpu, prawda? ), dzięki czemu łupież miał się łatwiej "odczepiać" a leki (szampony przeciwłupieżowe) lepiej wchłaniać i działać. I dokładnie tak było -po kilku dniach było już pięknie. Szampon zadziałał i teraz tylko raz w tygodniu profilaktycznie stosuję Squamax oraz szampon przeciwłupieżowy.
Ale prawdziwą petardą okazał się na skórze twarzy. Nałożyłam z ciekawości, bo dermatolog powiedział, że można na całe ciało i twarz, ale ostrzegł, że w przypadku mojej wrażliwej skóry może piec. I faktycznie na początku bardzo piekło i szczypało, a ja mam zasadę, że jeśli coś tak robi trzeba się tego pozbyć. Tym razem przetrzymałam kilkuminutowe pieczenie i trzymałam 3h. Efekt super. Suche skórki przyczepiały się ręcznika a wągry praktycznie zmiecione. Używam 3 razy w tygodniu, czasem po tym nakładam maseczkę oczyszczającą albo delikatny mechaniczny peeling i jest naprawdę super.
Mam rozszerzone pory i dotychczas zaskórniki i wągry były dla mnie problemem, z ktorym nie mogłam sobie poradzić. Squamax to wybawienie; )