Mohani, Olej rycynowy

Mohani, Olej rycynowy

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 4.00/5

Średnia ocena: 4.61/5

Olej rycynowy (z rącznika pospolitego) powinien być nieodzownym elementem kosmetyczki każdej kobiety. Wszechstronność jego zastosowań jest imponująca – ten niepozorny olej potrafi zastąpić wiele kosmetyków. Jest przy tym odpowiedni do każdego typu cery.

Wyjątkową właściwością oleju rycynowego jest biozgodność z ludzkim sebum. Intensywnie nawilża i uelastycznia przesuszoną skórę. Reguluje poziom wydzielania sebum, pomaga przy problemie nadmiernego przetłuszczania się cery, zaskórników oraz nawracających wyprysków. Jest istotnym elementem metody olejowego oczyszczania skóry (ang. OCM – Oil Cleansing Method).

Hit dla osób, którym zależy na widocznym przyspieszeniu wzrostu włosów. Polecany także dla tych, których włosy prezentują się nieatrakcyjnie z powodu matowego wyglądu i kruchej, cienkiej struktury. Olej rycynowy regeneruje je na całej długości i chroni przed rozdwajaniem się końcówek. Zapewnia imponujący efekt nabłyszczenia włosów. Warto wypróbować do pielęgnacji włosów, które szybko reagują na wilgoć w otoczeniu – olejek rycynowy je dociąża i zmniejsza skłonność do puszenia. Można wcierać ruchami masującymi w skórę głowy, co wpłynie pobudzająco na wzrost nowych włosów.

Regularnie wcierany w brwi oraz rzęsy działa na nie wzmacniająco, poprawia ich gęstość, długość i grubość.

Słynie także z odżywczego wpływu na paznokcie i okalające je skórki. Warto rozpieszczać dłonie poprzez regularne kąpiele w tym olejku – paznokcie odwdzięczą się zdrowym wyglądem i odpornością na złamania. Staną się mocne, długie, twarde i błyszczące, zaś skórki stracą skłonność do zadzierania.

Intensywnie odżywcze działanie wykazuje także w przypadku suchych, zniszczonych dłoni oraz pięt o stwardniałym naskórku. Pielęgnowane olejem rycynowym szybko odzyskują miękkość i gładkość. W przypadku bardzo przesuszonej skóry ciała warto dodawać go do kąpieli, by skóra odzyskała prawidłowy poziom nawilżenia, elastyczność i zdrowy blask.

na rozszerzone pory, nawilżające, przeciwtrądzikowe
z pipetą
olejek
olejki
trądzikowa, tłusta, dojrzała, sucha

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Czyste, pielęgnacyjne olejki do ciała i tworzy do kosmetyki, które naprawdę bardzo lubię stosować. Przede wszystkim uwielbiam je za swoją uniwersalną formułę oraz fakt, że stosunkowo nie są takie drogie. Dość często eksperymentuję z tego rodzaju produktami i wybieram dla siebie tego rodzaju produkty, których jeszcze nie miałam okazji stosować a które mogą okazać się pomocne przy moich aktualnych potrzebach. Tym razem zdecydowałam się na olejek rycynowy. Naczytałam się sporo na jego temat i stwierdziłam, że może się on okazać pomocny przy moim zapuszczaniu włosów, ładnych i gęstych brwi oraz rzęs oraz może się także sprawdzić mojemu narzeczonemu, który jest w trakcie zapuszczania równego zarostu. Wiedziałam jednak, że kosmetyk ten sprawdzi mi się również w codziennej pielęgnacji skóry.

Olejek dostępny jest w kilku wersjach opakowania, jednak ja posiadam tę, która ma pojemność 100 ml. Zamknięty został w wykonanej z przyciemnianego szkła buteleczce. Znajdziemy tutaj także bordowo - różową etykietkę, na którem mamy wszelkie, najważniejsze informacje o kosmetyku, takie jak logo producenta, nazwa produktu, jego skład czy bardziej szczegółowy opis. W rolę aplikatora wciela się tutaj pipetka, która działa bez zarzutu i nie zacina się.

Produkt rzecz jasna ma olejkową, płynną konsystencję. Ma ciemną barwę i pachnie dość ciekawie, niezbyt intensywnie, po prostu jak olej. Na temat składu nie ma się tutaj co zbytnio rozpisywać, ponieważ jest to tylko olej rycynowy. Cena regularna kosmetyku o tej pojemności wynosi około szesnastu złotych.

Kosmetyk stosowałam na wiele wszelakich sposobów. Przede wszystkim sprawdzi się w przypadku cery przetłuszczającej się, ponieważ doskonale niweluje nadmierne wydzielanie się sebum, ale jednocześnie nawilża. Może być także stosowana jako wcierka przy włosach wypadających, ale przetłuszczających się. Śmiało można go stosować jako odżywka do rzęs oraz brwi, ja tak robiłam i osiągnęłam zadowalający efekt pogrubienia i wydłużenia włosów. Kosmetyk śmiało można nakładać też na suche partie na skórze, jest to w końcu olej, więc dogłębnie zmiękcza i odżywia.

Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wszechstronność tego olejku. Posiada on szerokie spektrum właściwości i z każdej z nich jestem bardzo zadowolona. Na plus przemawia tutaj także cena oraz wydajność. Zdecydowanie polecam.

Zawartość na tak, opakowanie na nie

Olej rycynowy stosuję przede wszystkim jako odżywka do brwi i rzęs- efekt jest delikatny, choć zauważalny przy regularnym stosowaniu. Za plus zdecydowanie uważam dużą pojemność, wydajność i design opakowania. Nie podoba mi się natomiast pipeta, która po prostu nie działa. Olej leje się strumieniami, nie ma możliwości sensownego dawkowania.

Wszechstronny produkt w stosunkowo niewielkiej cenie

Olej zaskoczył mnie ze za tą cenę jest w ładnej szklanej putelce z pipetą. Pipeta jest wygodna jeśli chcemy użyć w danej chwilii niewielką ilość oleju np do rzęs i brwi (precyzyjnie się odmierza). Jeśli potrzebuje więcej to leje bezpośrednio z butelki. Ja korzystam z niego głównie do olejowania włosów, dodając go do maski. Jest bardzo gęsty więc dość wydajny. Jednak jeśli chodzi o olejowanie to dobrze, aby maska z którą mieszamy miała jednak luźniejszą konsystencję. Zauważyłam po nim wzrost włosów, rzęs i brwi. Dosyć dobrze dociąża włosy, ale ich nie przetłuszcza. Stosuje też czasem na mocno przesuszoną skórę bo bardzo ładnie ja natłuszcza, nawilża i sprawia, że jest bardziej miękka. Właściwie można go użyć do wszystkiego bo będzie się nadawał do wielu zastosowań. Dla mnie za tą cenę jest naprawdę w porządku i myślę, że będę po niego wracać.

Nie do olejowania

Niestety dla mnie ten olej jest za gęsty i śmierdzi. Mało wydajny. Duży plus za szklaną butelkę z pipeta ale tak gęstym olejem po prostu nie działa i dużo łatwiej po prostu wylać olej z butelki.

Fajny i wydajny

Używałam tego oleju do mieszanki OCM. Przez pewien czas taki demakijaż sprawdzał się u mnie rewelacyjnie, później jednak skóra zaczęła dziwnie reagować więc odstawiłam ten sposób. Używałam na brwi i rzęsy i widać, że działa. :)

Olej jest dobrej jakości. Ma ładne opakowanie. Jest bardzo wydajny, starcza na wieki. Jest niedrogi. A więc same plusy.