KWC LogobyWIZAŻ logo

Średnia ocena:
4 na 5
Kupi ponownie: 41% osób
  • 5 lipca 2020 o 9:53
    dużo mnie, oj dużo mnie...fajnie rozświetlam, ale lekko zapycham
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Z całej gamy kosmetyków do twarzy są dwa, których absolutnie nie może u mnie zabraknąć i których mam przeważnie po kilka w zapasie. Pierwszy to tonik, który jak wiadomo przywraca prawidłowe ph skóry. Drugi to właśnie serum, które w przypadku suchej dojrzałej skóry takiej jak moja robi kawał potrzebnej roboty- odmładza ją spłyca zmarszczki i sprawia, że wygląda optycznie na młodszą. Recenzowane w tym miejscu serum kupiłam w Rossmannie na początku czerwca tego roku. Generalnie jestem zadowolona z kosmetyku, ale ma on pewne wady, o których napiszę poniżej. Zatem po kolei. Dużo jest go, oj dużo, bo aż 200 ml. Kosmetyk używany dwa razy dziennie ( rano i wieczorem) spokojnie wystarczy na pół roku, a może i dłużej, mimo iż jest rzadki, wręcz wodnisty jeśli chodzi o konsystencję. Zapach produktu jest lekko kwiatowy, lekko słodki, nienachalny, na pewno kobiecy i przyjemny. Kosmetyk błyskawicznie rozświetla poszarzałą, zmęczoną skórę. Dzięki delikatnym drobinkom ślady niewyspania są niemal niewidoczne. Serum poprawia też nawilżenie skóry. Używane jednak solo pozostawia na niej uczucie pewnego dyskomfortu. Mam bowiem wtedy wrażenie , że moja twarz jest lekko oblepiona i zapchana ( i pisze to osoba z suchą cerą). Kosmetyk nie wywołał wprawdzie u mnie wizyty nieproszonych gości typu zaskórniki.( zresztą moja dojrzała cera chyba z zaskorników wyrosła 30 lat temu i nie ma po prostu do nich skłonności), ale taki dyskomfort w postaci uczucia brudnej i oblepionej skóry jest. Ja poradziłam sobie z tym problemem mieszając serum z kremem do twarzy i dopiero po wymieszaniu nakladajac go na skórę. Wowczas uczucia oblepienia i zapchania nie ma, jest za to fajne nawilżenie. §wiernie sprawdza się w połączeniu z balsamem nawilżającym Hydro Boost od Neutrogeny, który dostałam od Wizażu do przetestowania. Polecam! Efekt promiennej, swietnie nawilżonej skóry gwarantowany. Daję cztery gwiazdki
    Zalety:
    • zapach
    • wydajnosc
    • pieknie rozswietla
    Wady:
    • moze lekko zapychac
    26 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 13 maja 2021 o 20:32
    Dobre serum.
    Używa od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    O marce Dermika słyszałam sporo dobrego, więc byłam bardzo ciekawa ich produktów. Dzięki testowaniu na Wizażu miałam możliwość wypróbować serum nawilżająco-rozświetlające. Produkt zamknięty jest w buteleczce trochę nietypowej jak na serum. Ma 200 ml, więc starcza na długo. Jest wydajne, bo wystarczy tylko niewielka jego ilość na całą twarz i szyję. Jeśli chodzi o zapach to bardzo mi się podoba. Jest delikatny, kwiatowy i dzięki temu jeszcze przyjemniej używa się tego produktu. Konsystencja jest lekka i wodnista, ale nie mam żadnego problemu z nałożeniem tego kosmetyku na twarz. Szybko się wchłania, nie podrażnia, nie zapycha porów. Serum jest perłowego koloru i zawiera w sobie maleńkie fioletowe drobinki, które pięknie się mienią. Niektóre produkty z drobinkami dają nieciekawy efekt, ale to serum wręcz przeciwnie. Nie widać ich za bardzo za twarzy, ale dają piękny efekt mieniącej się skóry, która wygląda promieniście i jest pełna blasku. Moja skóra twarzy bywa poszarzała, a ten produkt świetnie ją rozświetla i nie jest to przesadzony efekt. Twarz wygląda ładniej i zdrowiej. Mam cerę mieszaną, na której pojawiają się czasem zaczerwienienia i często brakuje jej blasku. Serum Dermika nie tylko ładnie ją rozświetla, ale również nawilża i łagodzi podrażnienia. W składzie znajdują się wartościowe składniki takie jak ekstrakt z hibiskusa, olejek z nasion kaktusa, niacynamid. Dzięki nim skóra jest wygładzona, promienna i zauważyłam również efekt delikatnego napięcia. Serum spełniło moje oczekiwania, bo dostałam dokładnie to co chciałam. Zależało mi przede wszystkim na ładnym rozświetleniu twarzy, a ten produkt świetnie sobie z tym radzi. Wygląda to naturalnie i naprawdę dobrze. Z przyjemnością używam tego produktu i z chęcią bym do niego wróciła. U mnie sprawdza się bardzo dobrze, jestem zadowolona z jego działania.
    Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl
    17 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 17 maja 2021 o 9:02
    Przyjemnie się używa, ale nie widzę różnicy w poprawie nawilżenia
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Serum otrzymałam do testu w Klubie Recenzentki - dziękuję za taką możliwość. Jako posiadaczka cery suchej zawsze zwrócę uwagę na kosmetyk nawilżający czy rozświetlający a jeśli w założeniu ma być taki i taki - to jestem podwójnie zainteresowana :) Co rzuca się w oczy na samym wstępie? Gramatura. Serum ma dużą pojemność, bo aż 200ml i zastanawiałam się czy będzie tak wydajne, bo wygląda jakby miało wystarczyć na pół roku:D Nie jest natomiast aż tak wydajne, bo stosowane 2x dziennie w ilości 5-6 kropli na twarz, szyję i dekolt po miesiącu nie mam już 1/3 opakowania, więc wystarczy na jakieś 3 miesiące. Większość serum z mniejszą pojemnością używam 2-3 miesiące, kosmetyku Dermika po prostu muszę aplikować nieco więcej, bo ma dość lejącą się konsystencję. Robię to tak, że na oczyszczoną i stonizowaną skórę wylewam kilka kropli na dłoń i początkowo rozprowadzam okrężnymi ruchami a resztę wklepuję opuszkami palców. Serum jest na tyle lekkie, że rozprowadza się szybko, ale chwilę potrzebuje na wchłonięcie. Podoba mi się, że opalizuje na różowo i nie zostawia koloru na skórze (czego nie można do końca powiedzieć o emulsji z tej samej serii). Po aplikacji odczuwalne jest delikatne chłodzenie, co w szczególności rano przyjemnie pobudza skórę. Dodatkowo zapach kosmetyku jest piękny - kwiatowy, ale nie nachalny i dość szybko się ulatnia, przez co nie męczy i sprawia, że pielęgnacja staje się jeszcze przyjemniejsza. Butelka ma ładny design i jest całkiem wygodna w użyciu - tu nie będę się niczego czepiać. No ale działanie.. powiem w skrócie - obietnice są nieco na wyrost. Owszem, samo stosowanie jest przyjemne, pachnące, ale czy czuję aż takie działanie nawilżające czy ujędrniająco-przeciwzmarszczkowe? No nie do końca. Powiedziałabym, że serum nawilża tylko w lekkim stopniu i nie widzę specjalnej różnicy w poprawie nawilżenia kiedy stosowałam sam krem na dzień (innej marki, na dłuższą metę z emulsją nie dałam rady). Cera była odświeżona, lekko wygładzona, ale byłam w stanie taki efekt osiągnąć także bez tego serum, stąd stwierdzam, że ten kosmetyk dla cer suchych czy wymagających jest niewystarczający. Obiecane rozświetlenie było tylko chwilowe, na swojej skórze zaobserwowałam, że znikało dość szybko. Myślę, że cery normalne, może nawet mieszane znalazłyby w nim sprzymierzeńca, ja poniższych zachwytów podzielić nie mogę przy suchym typie skóry. Po miesiącu mam już ochotę zmienić pielęgnację na bardziej nawilżającą i tak też uczynię, oba kosmetyki Dermika oddam siostrze lub koleżance z innym typem cery, może u nich będzie miało szansę zdziałać więcej. No niestety, w testowaniu czasem tak jest, że nie wszystko nam podpasuje. Serum, choć nie uczuliło i nie podrażniło stosowało się przyjemnie, ale działanie okazało się dla mojej cery zbyt słabe. W cenie 40zł można kupić znacznie lepsze, bardziej skoncentrowane serum (np ze Starej Mydlarni czy The Ordinary). Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę dobrze :( Niestety przy cerze suchej nie polecam, bo większego działania nawilżającego nie uświadczycie.
    Zalety:
    • odświeża skórę
    • lekka konsystencja, która nie obciąży skóry
    • lekko wygładza
    • ciekawy, opalizujący design
    • ładnie pachnie
    • nie uczuliło i nie podrażniło
    Wady:
    • jak dla mnie zbyt słabe działanie nawilżające
    • krótkotrwałe rozświetlenie
    • nie widzę obiecanego ujędrnienia czy specjalnej poprawy elastyczności skóry
    • cena
    Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl
    13 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 30 kwietnia 2024 o 23:48
    Love hate relationship
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Ten produkt lubię i nie lubię. Pokładałam w nim duże nadzieje i też bardzo się cieszylam, bo kupiłam z gazetą za bezcen. ta objętość, dużo niacynamidu w składzie, do tego olejek z kaktusa, olej arganowy bardzo mnie skusiły... ale... coś mnie w nim podrażnia, szczypie. Nie wiem, czy to kwestia tego barwnika czy jakiegoś konserwantu... Niestety na twarz niezbyt mi pasuje, mimo, że nie jestem alergikiem i mam normalną cerę. Szybko urwało mi się wieczko. Zużywam do dekoltu i ramion i tu jest ok. Raczej nie kupię ponownie.
    Zalety:
    • duża objętość
    • odżywczy skład
    • świetnie pachnie
    Wady:
    • powodował u mnie uczucie podrażnienia i ściągnięcia
    Inna drogeria
    13 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Fado198
    4 / 5
    26 lipca 2023 o 13:44
    Dermika Blooming Skin
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Bardzo dobre serum, super nawilża skórę i poprawia jej jędrność. Przyjemny zapach. Produkt wydajny. Cena dość wysoka ale można kupić na promocji. Na pewno kupię ponownie.
    Zalety:
    • Zapach, wydajność, nawilżenie
    Wady:
    • Cena
    Drogeria Rossmann
    1 osób  uznało tę opinię za pomocną

Produkty podobne

Zobacz także inne Serum do twarzy