Xylogic, Professional, RetixC, Anti-aging Treatment with Retinol and Vitamin C (Zabieg anti-aging z retinolem i witaminą C)

Nowy Retix C wykorzystuje retinol - czystą postać witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry, oraz witaminę C i koktajl antyoksydantów, działających rozjaśniająco i regenerująco na skórę. Retinol zawarty w Retix.C 4% jest stabilizowany, co oznacza mniejsze podrażnienia i lepszą tolaerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu użytego w tym samym stężeniu.

Stabilność retinolu Retix.C 4% uzyskano w procesie hydrogenacji, potwierdzają to liczne badania :

badanie odporności retinolu na promienie UV
badanie odporności retinolu na wysokie temperatury
badanie odporności retinolu na utlenianie

Wskazania i przeciwskazania
spłycenie zmarszczek
skóra pozbawiona blasku
skóra wiotka
zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry
skóra szara, matowa

ciąża
matki karmiące
opryszczka
trądzik różowaty
aktywna postać trądziku (zmiany ropne, zapalne)
alergia na składniki preparatu
nowotwór
niedawno przebyte zabiegi dermatologiczne
kuracje izotretinoiną lub retinoidami
kuracje niektórymi antybiotykami
zabiegi radioterapii i chemioterapii
stan po ekstrakcji zęba
ekpozycja na promieniowanie słoneczne
rany, nadżerki, skóra uszkodzona.

preparaty punktowe, serum
trądzikowa
przeciwtrądzikowe, łagodzące
w ampułce
żel

Retix C

Zabieg polecała mi moja kosmetolog ale poczytałam, poczytałam i stwierdziłam że zrobię go sama w domu , nakładanie jest dziecinnie proste mamy dwa produkty ampułkę vit C i krem/emulsję z retinolem. W sumie zrobiłam zabieg 4 razy, moim celem było zmniejszenie porów, złuszczenie - rozjaśnienie cery no i zmniejszenie zmarszczek. Pierwsze trzy razy trzymałam ok 5h za każdym razem, ostatni raz 7h. Przez pierwsze dwa dni kompletnie nic się nie dzieje, skóra jest lekko czerwona i napięta. Na trzeci dzień u mnie zaczęła się wylinka ale tylko pod nosem, na brodzie i koło ust. Złuszczanie jest dosyć delikatnie nie jest to jakiś szok, nie miałam czerwonych plam czy jakiś ranek, placków. A no i jeszcze niestety drugiego rana dostałam niestety za każdym razem kilku krostek małych ropnych. Efekt jaki uzyskałam to po 1 w miejscach gdzie miałam ładną cerę jest ona jeszcze ładniejsza, gładziutka, ogólnie jest taka promienna, po 2 jeśli chodzi o pory to leciutki efekt w miejscach w których chciałam będę robić więcej w przyszłym roku bo wiem, że potencjał jest natomiast no w tym momencie nie moge powiedzieć żeby to był efekt jakiś spektakularny. po 3 cera jest rozjaśniona, po 4 jeśli chodzi o zmarszczki to minimalny efekt na tych mniejszych zmarszczkach może coś tam widać. Ogólnie cera wygląda świeżo jest gładka i produkt działa. Nie jest to efekt wow w moim przypadku ale nie będę się poddawać bo tak jak napisałam potrzebuję więcej czasu na miejsca które są moją bolączką największą. Chciałabym trochę mocniejszy retinol prawdę mówiąc bo no dla mnie nei był to jakiś szok.Złuszczenie było ale nie tak wielkie jak myślałam. Clarena ma retinol 5% także w przyszłym roku może na niego się skuszę bo chcę mocniejszy preparat.

Mistrz anti-aging

Jestem tydzień po drugim zabiegu RetixemC i jestem zachwycona efektami
Już po pierwszym złuszczeniu skóra wyglądała świetnie, pory i zmarszczki zostały wypłycone, koloryt wyrównany, skóra twarzy szyi i dekoltu wyraźnie odświeżona Po kolejnym zabiegu zobaczyłam że efekt jest jeszcze lepszy
Nie widzę żadnych minusów, oczywiście trzeba liczyć się z około tygodniowym intensywnym łuszczeniem skóry i koniecznością zabezpieczania jej wysokim filtrem plus oczywiście brak ekspozycji słonecznej przez miesiąc ale to wszytko jest warte efektu Wow
Produkt bardzo wydajny - saszetka i ampułka ( jeden zabieg ) wystarczyły mi bezproblemowo na twarz, szyję i cały dekolt
Zdecydowanie będę powtarzać.

Mój numer 1.

Zabieg jest rewelacyjny jeśli oczekujemy dogłębnej przebudowy skóry. Można zastosować go jedynie na twarz (efekt będzie intensywniejszy) lub rozłożyć na twarz, szyję i dekolt. Skóra łuszczy się intensywnie przez ok. 7 dni, więc musimy liczyć się z pozostaniem w tym czasie w domu, unikaniem silnych kremów i promieniowania UV (tu też 30 dni po zabiegu). Po tym czasie twarz nabiera blasku, jest rozjaśniona (efekt zmiany kolorytu o jeden stopień), zmarszczki i pory są mniej widoczne, a skóra wygląda na młodszą. Polecam wykonać ten zabieg u osoby przeszkolonej i dobrze przygotować skórę do zabiegu, aby uniknąć niespodzianek.