Chanel, Poudre Universelle Compacte (Puder w kamieniu)

Chanel, Poudre Universelle Compacte (Puder w kamieniu)

Puder Universelle Compacte matuje skórę i koryguje jej drobne niedoskonałości. Lekka, satynowa tekstura gwarantuje poczucie komfortu. Puder łączy zalety pudru sypkiego i łatwość użycia pudru w kamieniu.

Jedyna wada to zbyt wysoka cena

Puder świetnie się rozprowadza, ma doskonały, naturalny kolor, nie daje on uczucia maski, nie zostawia zmug. Produkt świetnie wygładza i rozświetla skórę, maskuje również jej nierówności. Kosmetyk ma dołączoną świetną gąbeczke, umozliwiającą wygodny, doskonały makijaż. Jedyna wada tego świetnego produktu to bardzo wysoka cena.

Bardzo zwyczajny

Mam ten puder w swoich zbiorach kosmetycznych i prawde powiedziawszy nie sięgam po niego wcale.
Opakowanie ładne, typowa klasyka jak na Chanela przystało. Mnie bardzo odpowiada taka szata graficzna i prostota, więc Chanel za opakowania zawsze będzie miał u mnie 6 z plusem. Jeśli jednak chodzi o dołączony puszek, to zgadzam się z poprzedniczkami, że jest bez sensu i można go od razu wywalić. Ja i tak używam pędzla, więc mi to wsio, czy on tam jest, czy go nie ma, ale mniemam że cena tego pudru nieznacznie by zmalała, gdyby tego bezsensownego puszka tam nie było.
Jeśli chodzi o sam puder to żaden szał. Ma oczywiscie zbitą konsystencję i nie pyli się jakoś syper mocno po nałożeniu na pędzel (ale trochę pyli).
Po nałożeniu na twarz jest transparentny ALE tylko jeśli nałożymy go w miarę delikatnie. Jeśli nałożymy więcej to da nam dodatkowo lekkie krycie, czego ja osobiście w pudrach nienawidzę.
Co do wlaściwości utrwalających makijaż to szału niestety też nie ma. Ja nie oczekuję matu, absolutnie nie, ale oczekiwałam, że ten puder utrwali mi mejkap na jakiś czas i pięknie scali makijaż. Mimo tego, że mam cerę mieszaną w stronę suchej mam wrażenie, że po 3 godzinach ona już nie wygląda estetycznie, że zaczynam się świecić. Może na początku nie ma masakry, ale np po 6 godzinach to już skóra wymaga kolejnego pudrowania, a ja nie mam problemu z nadmiernym świeceniem i powiem tylko, że są pudry, które dając nawet rozświetlające wykończenie trzymają ten makijaż w ryzach o wiele dłużej. Tutaj coś Chanelowi nie poszło. Nie jest to tragedia, ale po prostu z tego względu, że to nie jest świetny puder, a dodatkowo że daje krycie, którego nie lubię to po niego nie sięgam wcale i wolę wybrać coś, czego nie będę musiała poprawiać po paru godzinach.
Do przetestowania ok, dla suchej cery może być fajny (o ile lubicie dodatkowe lekkie krycie) i przy nałożeniu rano na podkład wygląda w miarę ok (ale wciąż to krycie, po co?), tak nie wytrzymuje próby czasu i nie jest to puder, któremu można zaufać, tym bardziej, że przy ewentualnej poprawce w ciągu dnia trzeba mieć świadomość, że znowu będzie to krycie dołożone.
Ja go nie polubiłam, chyba go zmęczę, ale jeśli nie, to komuś oddam, bo wg mnie nie jest to produkt na miarę marki, jaką jest Chanel.

Rewelacja- idealny pod oczy

Kapitalny puder który naprawdę robi to co obiecuje nam producent. Nie jestem fanka kosmetyków Chanel ( podkłady średnie, róże świetne, tusz tylko 1 mi spasował, cienie to dramat) i kupiłam ten puder tylko dlatego ze naczytałam się opinii i chciałam coś podobnego do Airbrush od Charlotte Tilbury .
Nie zawiodłam się ! Puder jest genialny i tak samo dobry jak CT z tym ze duuuuuzo bardziej wydajny. Stosowałam go najpierw do zagruntowania korektora pod oczy ale jak zobaczyłam jak wygładza mi cerę to zaczęłam stosować ma cała twarz. To petarda! Nie wiem jak to robi bo leciutko matuje dając satynowa powłokę ( to nie jest MAT) i Autentycznie wygładza skore i niweluje wszystkie pory. Trzyma się cały dzień - nie poprawiam makijażu w ciągu dnia. Posiadam kolor 30/natural i jest idealny dla cer NC 23
Niestety nie oceniam nigdy opakowania bo to dla mnie nie ma znaczenia ale wiadomo jak to u Chanel - piekne! Dodam ze uratował kilka moich podkładów które się u mnie nie sprawdziły (koh gen do, YSL) i których bym pewnie nie wykończyła gdyby nie połączenie z pudrem Chanel. Razem wszystko wyglada fantastycznie
Polecam serdecznie

Dobry, ale drogi

Puder jak na swoją cenę przystało - jest perfekcyjny w każdym aspekcie. Niezwykle trwały - wytrzymuje cały dzień, ładnie wykańcza i matowi makijaż, jest półtransparentny, ale to na plus - coś jak pudry bananowe. Ma przyjemny pudrowy zapach - nie jest ani zbyt ostry, ani zbyt pogrzebowy. Jest wydajny, nie zużywa się za szybko.

jest ok

Lekki puder w kamieniu, który towarzyszy mi prawie od zawsze. Ja go lubię, bo mam cerę suchą i nie lubię mocnego zmatowienia. Przypudrowuję nim okolice czoła i nosa. Jest bardzo delikatny, chyba zbyt transparentny. Utrwala makeup i zapobiega nierównościom. To bardzo delikatny mat, nie wiem, czy ma wykończenie satynowe. Moim zdaniem to taki pudrowy pyłek. Ja go bardo lubię.

Twarz może się po nim świecić i może pojawiać się swędzenie. U mnie nic takiego nie występuję.

To jakiś żart

Puder jest bardzo przeciętny, niskiej jakości, dość toporny, jakość załączonego puszka to jakaś kpina - jak w najtańszym pudrze z kiosku a nawet i gorzej. Wydałam na puder 160zł (oryginał, kupiony w sephorze) i mam dokupować i szukać do niego dodatkowego puszku? Opakowanie otwiera się tylko do 90 stopni przez co nie używa się go wygodnie, a przecież nawet tu na zdjęciu otwarty jest szerzej. Płaci się za markę, za nic więcej, jeden z gorszych pudrów w kamieniu na rynku.

doskonały kosmetyk dla cery mieszanej

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do odwodnienia i kłopotliwymi wyskokami oraz rozszerzone pory. Dla mnie ten puder jest całkowicie ok, matuje pięknie, wtapia się w skórę, nie odróżnia i nie wyróżnia, nie zmienia koloru ani cery ani swojego. Myślę, że negatywne opinie biorą się z użytych kosmetyków pod ten puder.

Używam tego produktu od: tygodnia, codzienne
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

Przeciętny

Cena nieadekwatna do jakości. Bardzo nie podoba mi się wykończenie tego pudru, to nie jest satyna! jak na taki przeciętny efekt cena jest zbyt wygórowana. Puder z Bourjois dawał lepszy efekt a jest o niebo tańszy. Z plusów mogę wymienić tylko to, że całkiem dobrze się utrzymuje i lekko matuje.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

DOBRY

PLUSY:
- lekko błyszczące drobinki
- bardzo wydajny
- łatwo dostępny
- ładne i solidne opakowanie
- mały, kompaktowy rozmiar, łatwo wrzucić do kopertówki
- dobry aplikator

MINUSY:
- cena, można znaleźć coś innego dużo taniej
- nie nadaje koloru, tylko utrwala makijaż

generalnie nic ciekawego, przyznaję, że chciałam wypróbować coś od chanel, no i jednak to malutkie, ładne opakowanie z dużym lusterkiem jest super

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

nie dla cery mieszanej

mam cerę w dobrym stanie, nie wymaga ona kamuflażu, czy krycia, więc kupiłam puder transparentny. zależało mi na macie, ponieważ mam cerę mieszaną. z początku byłam zachwycona tym pudrem. nie widać, że w ogóle coś zostało na twarz nałożone, a przez pierwszą godzinę miałam śliczny, wymarzony, idealny mat. ale tak było przez godzinę. to, co się stało później, było tragedią kosmetyczną. w okolicach czoła, nosa i brody puder zmienił kolor, zaś sfery te zaczęły się świecić. nałożenie 2 i 3 warstwy nic nie dało. puder po prostu wszedł w pory , a świecenie jak było, tak zostało. i z tego powodu puder ten został zdyskwalifikowany. zapach dla mnie drażniący. puszek - czy jak kto woli - gąbeczkę, wołającą o pomstę do nieba, pominę milczeniem. rozwaliła się po 1 praniu. generalnie, produkt nie dla mnie.

Zawsze w torebce

Uzywam takze pudru sypkiego \'libre\' ktory to wole od prasowanego, glownie przez puszek/gabeczke ktora moim zdaniem ladniej wklepuje produkt.

+Nie bieli
+Nie podkresla suchych skorek
+Ladnie wykancza makijaz
+Eliminuje \'swiecacy nosek\' w srodku dnia ale nie jest pudrem typowo mocno matujacym
+Eleganckie opakowanie
+Wydajny

-Nie lubie tej gabeczki tak bardzo jak ta z wersji sypanej

Używam tego produktu od: prawie roku

Puder nr.1

Kupiłam go na "szybko", gdyż skończył mi się mój standardowy puder od Givenchy(a raczej przeterminował) i postanowiłam sięgnąć po coś jasnego i jednokolorowego, wybór padł na Chanel.Pomijając fatalny aplikator, który po delikatnym wypraniu szlag trafił, to kosmetyk ten jest idealny.

Mam cerę mieszaną w kierunku suchej, wiecznie walczę z drobnymi niedoskonałościami i rozszerzonymi porami.Nie potrzebuje mocnego matu, a delikatnego wykończenia z odrobiną małego, dodatkowego krycia, czy raczej wyrównania skóry i to w stu procentach daje mi ten puder.Kosmetyk ma bardzo satynowe, naturale wykończenie, miękkie i delikatne, nie podkreśla suchych skórek, nie wchodzi w załamania.Utrzymuje się na twarzy do 7 godzin, można go aplikować kilkukrotnie w ciągu dnia, nie tworzy on maski.
Mamy 18 miesięcy na jego zużycie po otwarciu, co nastroiło mnie optymistycznie!Może wreszcie uda mi się zużyć puder do końca.:)
Najdziwniejsze jest to, że dopiero teraz zauważyłam, iż produkt ten zawiera składnik działający drażniąco na moją skórę, ale nic takiego nie zaobserwowałam, może wcześniej nałożony podkład działa jak bariera?Nie wiem, w każdym razie duży plus za brak negatywnych efektów i jeszcze większe zaskoczenie.Tyle mogę powiedzieć jeśli chodzi o sam produkt.

Opakowanie w stylu Chanel, ładne, proste i praktyczne, w sam raz do torebki by w międzyczasie przypudrować nosek.Bardzo wygodne. :)

Cena adekwatna do jakości, bardzo gorąco polecam ten produkt.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.