Schwarzkopf Schauma, Nature Moments Hair Smoothie 3in1 Intense Repair (Maska do włosów 3w1 `Banan, truskawka i nasiona chia`)

Powstała z inspiracji smoothie bowlami, które są ucztą nie tylko dla oka i zmysłów, ale co najważniejsze dla naszego zdrowia. Szampony i odżywki z serii "Hair Smoothie" odżywiają włosy i sprawiają, że stają się mocniejsze i piękniejsze. Przyjazna środowisku, wegańska formuła intensywnie regeneruje bardzo zniszczone włosy, nadając im zdrowy i mocny wygląd. Bez silikonów i parabenów. Nasza przyjazna dla środowiska wegańska formuła jest w 97,5% biodegradowalna.

Przyjemniak.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Dobre odżywienie włosów, dociążenie, bez rozprostowania.

Skład: Pozytywne zaskoczenie – prosty skład bez zbędnych dodatków. Odżywka jest emolientowo(3)-humektantowa(1). Kosmetyk zgodny z metodą CG.

Opakowanie: Odwrócona tuba, zamykanie na zatrzask. Z przodu logo marki, minimalistyczna grafika i przestrzeń wypełniona typografią. Z tyłu zawarte najważniejsze informacje – skład, data przydatności po otwarciu, instrukcja stosowania. Tubka jest nieprzezroczysta więc dość ciężko kontroluje się zużycie kosmetyku. Pojemność dość standardowa – 200 ml.

Wrażenia: Po pierwsze przepiękny słodki zapach banana i truskawki. Ma to być coś na wzór maski Garniera, ale tu jest stanowczo lepsze opakowanie. Wolę tubkę – jest poręczniejsza, łatwiej ją przewieźć, dozowanie jest bardziej higieniczne. Odżywka ma fają, zbitą konsystencję, nie jest ciężka. Dobrze się nakłada i rozprowadza, nie przelewa się przez palce. Ładnie odżywia włosy, sprawia, że są sypkie, błyszczące i odpowiednio dociążone. Dobrze podbija skręt, nadaje się przy stosowaniu metody OMO zarówno na 1O jak i 2O. Zapach utrzymuje się na włosach do paru dni, jest dość intensywny, raczej przykrywa zapach innych kosmetyków. Plus za wegańską formułę, brak parabenów i silikonów w składzie. Fajnie, że pudełko nadaje się do recyklingu. Wydajność zależy od użytkownika, ja mam swoją odżywkę ponad miesiąc, stosuję co mycie (czyli co 4 dni) i zużyłam mniej niż połowę, a nie oszczędzam na ilości. Minus za dostępność – ja swoją odżywkę kupiłam w sklepie internetowym dla włosów kręconych. Za granicą są dostępne w drogeriach typu Rossmann. Cena jest dość wysoka w stosunku do pojemności. Garnier Hair food, który ma pojemność 390 ml można bez problemu dostać za kwotę 14,99 zł gdzie obydwa kosmetyki są dla mnie porównywalne. Jak uda mi się znaleźć tą odżywkę w lepszej cenie, wrócę.